İçeriğe Yönlendir

Azerbaycan' a Karayolu Açıldı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Selim Bilgin

GPS teknik olarak müdahalesi zor bir sistem, komple devre dışı bırakmaları lazım uyduları, o da şimdiye kadar hiç olmamış. military.gov sitesinde açıklamaları var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Kısaca, Azerbaycanın bugune kadar beklemesinin sebebi hep Minsk grubunun oyalamasındandır. Buna ek olarak ordunun istenilen düzeyde olmamasıydı. Fakat son yıllarda TSK eğitim verdi Azerbaycan ordusuna. Teknolojik aletlerle donatıldı. Ermeniler ateşkes döneminde hep tacizde bulunuyorlardı hayallerine ulaşmak için. İpler 27 eylülde koptu. Ermeniler bu savaşı yine Rusların sayesinde kazanacağını düşünüyor ve bu savaşın eski üsul, topla tüfekle olacağını düşünüyordu. Ruslar beklenen desteği vermedi ermenilere. Sihalar az şehit vererek hızlı bir şekilde ilerlememizi sağladı. Sonuç olarak ermeniler yenilgiyi kabul etti ve anlaşmayı imzaladı. Karabağ sıradan Azerbaycan toprağı olacak. Özel statüsü olmayacak. Ermenilerin yaşadığı bazı bölgelerde yaşamalarına izin verildi. Ama yönetim Azerbaycan olacak. Rus barış güçleri ortalık karışması diye 5 yıl orda olacak. Umarım sonra gider. Buna ek olarak Nahçivanla direkt Azerbaycan bir birine bağlanacak. Bu da Türkiyeyle Azerbaycanın direkt sınırı anlamına geliyor. Eskiden Gürcüstan üzerinden gidilir gelinirdi ama bu daha iyi olacak.

Sonuç olarak gideceksen inşallah ben de varım.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ali Darbaz yazdı:

Yunanlılar Joe Biden Türkiyeyi ehlileştirecek diyorlar. Bir rahip krizi daha yaşanmaz umarım. 

Ekonomi zaten karışık. Bu herif sayesinde çok daha karışak...

Ali Cihangiroğlu yazdı:

normal, yaparlar....

demek istediğim gps uyduları ve chipleri hangi devletlerin kontrolünde, izinleri olmadan uçuramazsın, yani bunlar izin verilen şeyler, hayır dedilermi yalnızsın fırtına obüsün bile gps olmadan klasik topa döner bırak sihayı uçurmayı, gps dışında bir yol varsa o ayrı tabii, yapmak başarı elbette ama biliyorsunuzki biz tam bağımsız olmak için ekonomik bağımsızlık olmak durumunda gerisi sonra gelir, başka söze gerek yok zaten...

Yunanıstanla egede gerginlik olunca gpsleri kapatmıştı o bölgede amerika. Yanlış mı biliyorum ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Yunanıstanla egede gerginlik olunca gpsleri kapatmıştı o bölgede amerika. Yanlış mı biliyorum ?

Abi kapatması çok zor. Nasıl olucak o iş. Havadaki yolcu ucakları ne olacak. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Azerbaycan insanı niye Türk insanını sevmiyor bilen iki adım öne çıksın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Abi kapatması çok zor. Nasıl olucak o iş. Havadaki yolcu ucakları ne olacak. 

öyle kapatmaz, kullanılan her çip kayıtlıdır, sim kart gibi düşün, seninkini kapatır...

meslek gereği bilirim, ayrıca verini tersine çevirir bir bakmışsın arkanda kalması gereken dağ önünde, gayet basit iştir temelde...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Beklenenin aksi olacak. Şaşmaz. F35'leri de verecek.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Türkiye girdiği veya endirekt müdahil olduğu bölgede çok etkili oluyor. Bir değil iki değil. Kaç tane örnek oldu. Bu da dünyada “etkili ülke” reklamı bakımından iyi oldu

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Servet Aydın yazdı:

Abi bence öyle bir şey yok. Azerbaycan insanı türkleri çok sever genel olarak bu böyledir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

İlk defa duydum :) He tam tersi olsa bazı sebepleri var. Ama Türk insanını sevmeyen Azerbaycanlı çok azdır bence.

tarihinde Ahmet Caliskan tarafından düzenlendi
Düzeltme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mert Yeldan yazdı:

Beklenenin aksi olacak. Şaşmaz. F35'leri de verecek.

Şimdiye kadar yaptığı açıklamalar kriz boyutunda idi. İnşallah iyi şeyler olur.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Şimdiye kadar yaptığı açıklamalar kriz boyutunda idi. İnşallah iyi şeyler olur.

Seçim öncesi/sonrası

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Servet Aydın yazdı:

Ben çalışıyorum orayla, hiç böyle bir hisse veya algıya kapılmadım duymadım.

Sevmiyorsa, ordaki soydaşları fırsattan istifade dolandırmaya kalkan kanı bozuklar yüzünden münferit olarak olmuş olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Azerbeycandan pasaport alıp , Ülkemizden vergisiz (tax free) Bmw 320ie almak mümkünmü. Yağ olmuş 38 , kaldı 20 yıl daha, ölmeden bir bmw almak istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Abi bence öyle bir şey yok. Azerbaycan insanı türkleri çok sever genel olarak bu böyledir.

Yıllardır yedek parça veriyorum. Bir de bacanak 12 yıl boyunca araç taşıdı oraya. Bize mi denk geldi bilemedim.
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Ticari açıdan bakarsak karayolu taşımacılığı dahada kolaylaşacaktır bu ticaret hacmini arttırır.Yeni ve daha kısa bir Boru hattıda düşünülebilir sanırım seçenekler artacaktır.

Benim açımdan 2020 yılında Haberlere baktığımda beni mutlu eden tek haber Azeri Türklerinin topraklarını savaş meydanında Aslanlar gibi geri almasıydı.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mert Yeldan yazdı:

Seçim öncesi/sonrası

Öncesinde. Haber linklerini buldum da buradan paylaşmayayım. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Servet Aydın yazdı:

Yıllardır yedek parça veriyorum. Bir de bacanak 12 yıl boyunca araç taşıdı oraya. Bize mi denk geldi bilemedim.

Ablam ve ailesi 3 sene kadar Azerbaycanda yaşadı. Onlarda tiksindik diyorlar. Birazda gurbet olayına bağlıyorum ben bunu. Öğrencilik yıllarında olur. Kendi memleketinizde misli ile olan olaylar göze batmaz iken gidilen yerde en ufak şeyler fark edilir, rahatsızlık verir. Genel izlenim olarak sosyal hayat Türkiye'nin 10-20 sene öncesi olarak takip ediyor, bir şeyler yeni yeni yerine oturuyor.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Servet Aydın yazdı:

Sana denk gelmiştir abi. Tabi 5 parmağın 5 i de bir değil. Ama %99 Türkleri severler.

Ali Darbaz yazdı:

Azerbeycandan pasaport alıp , Ülkemizden vergisiz (tax free) Bmw 320ie almak mümkünmü. Yağ olmuş 38 , kaldı 20 yıl daha, ölmeden bir bmw almak istiyorum. 

Pasaport işi biraz zor )) ama  BMW almak istiyorsan 6 Ay başka ülkede ikamet edip, arabanla Türkiyeye gelip 6 ay sürebilirsin dışarıdan getirdiğin aracı.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Azerbaycanlıları seviyorum.Bizim ofisde bir azeri var sanırsın ermeni.Türkiye ile rusya savaşsa rusyayı tutarım diyor.Ekmeği türkiyeden yiyor.Kökenine inince Türk değil iranlı olduğu ortaya çıkıyor. İranlılar iranlılar. Müslümanlardan başka kimle savaşmışda galip gelmiş.Adamlar savaşda ermenilerden taraftı ya.Azerilerin içinde çok iran asıllı var.Bunu görmek  lazım.Adamlar hala istanbula konstantinopolis diyorya.Sanırsın orayı iranlılardan aldık :) Azeriler vurdu ama ses başka yerlerden geldi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Tecrübe ile sabit: Doğumunda Türk vatandaşlığına sahip hiç kimse, vatandaşlığı bıraksa dahi yabancıların faydalandığı vergisiz otomobil alma hakkına sahip olamıyor.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Nahcivan ile Azerbeycan arasındaki Aras nehri üzerinde olan yol çok kötü. Ermeniler hiç bakım yapmamış. 
Ona göre gitmek lazım 
biliyorlardı. bir gün Türkler gelecek ve yurtlarını alacak neden bakım yapayım beya modundalardı muhtemelen
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
normal, yaparlar....
demek istediğim gps uyduları ve chipleri hangi devletlerin kontrolünde, izinleri olmadan uçuramazsın, yani bunlar izin verilen şeyler, hayır dedilermi yalnızsın fırtına obüsün bile gps olmadan klasik topa döner bırak sihayı uçurmayı, gps dışında bir yol varsa o ayrı tabii, yapmak başarı elbette ama biliyorsunuzki biz tam bağımsız olmak için ekonomik bağımsızlık olmak durumunda gerisi sonra gelir, başka söze gerek yok zaten...
kendi GPS uydumuz göklerde diye biliyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Servet Aydın yazdı:

Bir atasözü var. Onla alakalı olabilir...

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...