İçeriğe Yönlendir

Azerbaycan' a Karayolu Açıldı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ben rotayı çözemedim. Bakuye Nahçıvan üstü Ermenistan toprağına girmeden nasıl gidiyoz.

karabağı aldılar ya azerbaycan olmadı mı

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Göktürk yazdı:

karabağı aldılar ya azerbaycan olmadı mı

Haritalar a bakiyom da Nahçıvan ile birleşmiş olarak olanı görmedim ondan soruyorum. Coğrafyam kıttır

images?q=tbn:ANd9GcR_UQQf3fROunSMFvkigAi

Laçin koridoru denen bir ara geçiş mi var Ermenistan toprwgi üstünden

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Haritalar a bakiyom da Nahçıvan ile birleşmiş olarak olanı görmedim ondan soruyorum. Coğrafyam kıttır

images?q=tbn:ANd9GcR_UQQf3fROunSMFvkigAi

Laçin koridoru denen bir ara geçiş mi var Ermenistan toprwgi üstünden

varmış bir koridor. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Global sağa sola diklenmeyecek isek yakın coğrafyada çok gerekmez sanıyorum. Ondan önce lens yapmayı öğrensek iyi olur.

Evrensel demek istedin sanırım :D

iran sınırına yakın otoyoldan bağlantı olacak

5fab15495542802178ab8439

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Normalde Karabag'ın tamamını da geri alsaydık Nahcivan Azerbaycan arası koridor yoktu, hiç bir zaman olmamıştı zaten.

Ancak anlaşma kapsamında Karabag'da ermenilere ve rus kontrolune bırakılan topraklar var.

O tavize karşılık Ermenistan topraklarında gecen bir koridor kazanıldı. 

Esasen Türkiye ve Nahcivan arasında da bir koridor yokmuş.

Atatürk'ün parayla satın aldıgı da söylenir ama çoğu kaynakta yazılan göre zamanın eşkiyalarına kolayca müdahale etmek için İran ve Türkiye toprak alışverişi yapmış, biz güneyden toprak vermişiz kuzeyden Nahcivan koridoronu (1932de)almışız. (dilucu sınır kapısı)   

Hangisi doğru tam bilemedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

küresel

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
Ali Cihangiroğlu yazdı:

iran sınırına yakın otoyoldan bağlantı olacak

5fab15495542802178ab8439

Bu haritaya bakınca görüyorum ki Azerbaycan-Ermenistan halkı hiç bir zaman refaha zenginliğe kavuşamaz.

Bu haritaya göre savaş bitmez taraflardan biri kuvvetlendikçe tekrar başlar.

Gelişmiş ülkeler için harika bir silah pazarı olurlar. Silah almasan rakibe yem olursun, alsan halkın aç sefil kalır.

Azerbaycan ortasında Ermeni toprakları, Ermenistan ortasında Azerbaycan toprakları, 

Her türlü emperyalistler kazanır. 30 yılda bir savaş çıkar yine bu bölgede.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

aslında ermenistan diye bir devlette yoktu, bildiğim kadarıyla tarihtede yoktu üstelik, rusların işi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

aslında ermenistan diye bir devlette yoktu, bildiğim kadarıyla tarihtede yoktu üstelik, rusların işi...

Türkiye'de idi köftehorlar. Aslında hepimiz Ermeniyiz ama ilüzyon içindeyiz. Kulak kesmekle olmuyor bu işler. Böyle oturturlar adamı dağa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İbrahim Arslan yazdı:

Bu haritaya bakınca görüyorum ki Azerbaycan-Ermenistan halkı hiç bir zaman refaha zenginliğe kavuşamaz.

Bu haritaya göre savaş bitmez taraflardan biri kuvvetlendikçe tekrar başlar.

Gelişmiş ülkeler için harika bir silah pazarı olurlar. Silah almasan rakibe yem olursun, alsan halkın aç sefil kalır.

Azerbaycan ortasında Ermeni toprakları, Ermenistan ortasında Azerbaycan toprakları, 

Her türlü emperyalistler kazanır. 30 yılda bir savaş çıkar yine bu bölgede.

O ara anlaşma gereği koridor olacak. Ama yarın Ermenistan koridordan geçiş yok derse yine silahlar konuşacak. Ermeniler’in bu tarz hareketleri meşhur. Yapabilirler. Keşke o koridora girseymiş Azerbaycan. Savaş suçu mu olurdu? 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

O ara anlaşma gereği koridor olacak. Ama yarın Ermenistan koridordan geçiş yok derse yine silahlar konuşacak. Ermeniler’in bu tarz hareketleri meşhur. Yapabilirler. Keşke o koridora girseymiş Azerbaycan. Savaş suçu mu olurdu? 

Koridora girdiklerinde "Ateşkes Oldu"

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Az önce savunma bakanlarımız anlaşma imzalandı. Konusu içerik nedir. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Muhittin Kaplan yazdı:

Koridora girdiklerinde "Ateşkes Oldu"

Minsk grubu dağıldı. Bugün ingiltere basınında savaşın galibi türkiye yazıldı. Batılı devletlerin etkili türkiye‘yi karşılarına almak istemedikleri hatta rusya’nın da bu yüzden ermenistan’a açık destek vermediği yazıldı. 

ülkemiz bazı kesimler tarafından acımasızca eleştiriliyor. Yapılanlar görülmüyor. Atatürk dönemi haricinde türkiye’nin dış görüntüsünün acizliği yerine resmen çehre değiştiriyoruz. Esas iş ekonomide tabi. Güçsüz ekonomi ile bir yere kadar. İnşallah adam akıllı politikalarla toparlanırız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Minsk grubu dağıldı. Bugün ingiltere basınında savaşın galibi türkiye yazıldı. Batılı devletlerin etkili türkiye‘yi karşılarına almak istemedikleri hatta rusya’nın da bu yüzden ermenistan’a açık destek vermediği yazıldı. 

ülkemiz bazı kesimler tarafından acımasızca eleştiriliyor. Yapılanlar görülmüyor. Atatürk dönemi haricinde türkiye’nin dış görüntüsünün acizliği yerine resmen çehre değiştiriyoruz. Esas iş ekonomide tabi. Güçsüz ekonomi ile bir yere kadar. İnşallah adam akıllı politikalarla toparlanırız. 

temel ideoloji farklılığı ve saçma sapan adamların yanlışlıkla atanma hadiseleri dışında bir olumsuzluk yok ki zaten. Elbette çalışacaklar. Bir de çalışmayacaklar mı? Eleştiride acıma olmaz. neyse o.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Bunu daha önce yazdım sanırım. Ama Yine yazayım.

Türk Destanıdır, Ergenekon. Malum, bilinir. Büyük sıkıntılarla başetmek zorunda kalırlar. iyice küçülür ve demirden dağlar arasında sıkıştırılırlar.

Sonra büyür, serpilir, güçlenir. Bir kurt. Önce demirleri eritirler. Sonra o kurt izi üzerine dünyaya yayılırlar. Bu bir destan.

Şimdi, 238 sene geri çekilmiş bir millet. bu çekilme sonucu kuzeyde, güneyde dağlarla, etrafı heyula toplar, gemiler demir duvarlarla çevrilir. Sonra Beklenilen O kurt gelir. Demirden dağlar yeniden eritilir. Yeniden.

Şimdi daha çok çalışmalıyız, O destanı tekrar tekrar yaşamamak için çalışmalıyız.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tai, Aselsan, Roketsan,Havelsan vb kurulma tarihlerine bakar mısınız ? Amerika bir günde keşfedilmedi.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Azerbaycan Türklerinin bizi sevmemesi iddiasına ben de şaşırdım. Ne sosyal medya da ne de gerçek karşılaştıklarımdan hiç olumsuz bir yorum duymadım. Hatta bir seferinde Paris'te bir Azeri Türküyle bir tanışıklığım oldu ve soydaşım buralarda sıkıntın olursa yardımcı olurum demişti. Hatta bırakın Azeri Türkünü Bangladeşli, Pakistanlılar, Iraklılar bile sahip çıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Muhittin Kaplan yazdı:

Türk Destanıdır, Ergenekon. Malum, bilinir. Büyük sıkıntılarla başetmek zorunda kalırlar. iyice küçülür ve demirden dağlar arasında sıkıştırılırlar.

Sonra büyür, serpilir, güçlenir. Bir kurt. Önce demirleri eritirler. Sonra o kurt izi üzerine dünyaya yayılırlar. Bu bir destan.

Şimdi, 238 sene geri çekilmiş bir millet. bu çekilme sonucu kuzeyde, güneyde dağlarla, etrafı heyula toplar, gemiler demir duvarlarla çevrilir. Sonra Beklenilen O kurt gelir. Demirden dağlar yeniden eritilir. Yeniden.

Şimdi daha çok çalışmalıyız, O destanı tekrar tekrar yaşamamak için çalışmalıyız.

Tai, Aselsan, Roketsan,Havelsan vb kurulma tarihlerine bakar mısınız ? Amerika bir günde keşfedilmedi.

havelsan genel müdürünü ergenekoncu/balyozcu diye hapse attık öyle bi detay oldu sadece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)
Eyüp Çetin yazdı:

Azerbaycan Türklerinin bizi sevmemesi iddiasına ben de şaşırdım. Ne sosyal medya da ne de gerçek karşılaştıklarımdan hiç olumsuz bir yorum duymadım. Hatta bir seferinde Paris'te bir Azeri Türküyle bir tanışıklığım oldu ve soydaşım buralarda sıkıntın olursa yardımcı olurum demişti. Hatta bırakın Azeri Türkünü Bangladeşli, Pakistanlılar, Iraklılar bile sahip çıkıyor.

Sevmemesi hikayeleri münferitdir.  Geri kalan hepsi  toplum mühendislikleridir.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Göktürk yazdı:

havelsan genel müdürünü ergenekoncu

Muhittin Kaplan yazdı:

Türk Destanıdır, Ergenekon. Malum, bilinir. Büyük sıkıntılarla başetmek zorunda kalırlar. ..

Her ülkenin ve ulusun destanları güzel hikayeleri var. Bizim de var. Bunlar güzel. Ama bize özgü değil sadece.  

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Yaşlı Azeriler bizi çok sever. Milliyetçi Azeriler bizi çok sever. Yeni yetmeler kendilerini farklı kültürde görüyor. Türkiye yi aşırı tutucu sanıyorlar. Onlar biraz serbestlik yanlısı. Ama bu savaştan sonra oranlar çok değişecektir diye düşünüyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Mehmet Göktürk yazdı:

havelsan genel müdürünü ergenekoncu/balyozcu diye hapse attık öyle bi detay oldu sadece.

küçük bir mümin şakası karikatürü geldi hocam aklıma.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Destan mestan bilmiyorumda gelişmiş teknoloji ile oturduğumuz yerden savaş kazanılmış gibi oldu. Epi topu 6 tane tb2 ve yüzlerce harpy işin zor tarafını halletti. En büyük olayı Ermeni asker psikolojisini morallerini bozdu. 

Tb2 yöneten operatör çelimsiz, sivilceli yeni yetme bir teymen bile olabilir. Cengaver gibi cüsseli kuvvetli asker olmanında manası yok artık. 

Merakım siperlerdeki askerleri vurduk. Onları kurtarmaya çalışan asker arkadaşlarınıda vurduk. Bu durum bizi askeri mahkemeye çıkarırmı. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

oturarak olmaz ona bakarsan bi uzay mekiğine de iki çuval vida diyebilirsin.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Bir hikaye daha.

"Ünlü bir ressam bir “lokanta”ya gitmiş... “garson”lardan biri, kendisinin bir “portre”sini çizmesini istemiş ressamdan.. ünlü ressam da, çizip vermiş ve “100 dolar” istemiş garsondan... garson demiş ki; “5 dakikada çizdiğin resim için mi istiyorsun 100 dolar’ı?”
Ünlü ressam demiş ki; 5 dakika değil, 30 yıl artı 5 dakika."

Ali Darbaz yazdı:

Destan mestan bilmiyorumda gelişmiş teknoloji ile oturduğumuz yerden savaş kazanılmış gibi oldu. Epi topu 6 tane tb2 ve yüzlerce harpy işin zor tarafını halletti

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

oturarak olmaz ona bakarsan bi uzak mekiğine de iki çuval vida diyebilirsin.

Azerbeycan kayıpları nispeten az. Ermenilerin yutube kanalına üye oldum. Orda kalkış yapan tırmanan tb 2lerin atc kayıtları vardı. Tcas acık hava limanına geldikleri için radarda görünüyor. 

Tcas kapatılınca tb2 ler kayboluyor. 

İkili devriye yapıyorlar. Toplam 3 devriye grubu ile günlerce saldırdılar. Gıdım gıdım, coğrafyayı daralta daralta savaşı bitirdiler. 

İlk hafta azerbeycan fena şekilde pusulara düştü. Çok fazla kayıp verdiler. Ermeni yutubunda bu pusuları gördük. Fuzuli alınana kadar kayıp sayısı düşürülemedi. 

Nahcivandan gelen süper birlik dahi küzeyden karabağa giriş yaparken pusuda kaybettik. En iyi askerler şehit oldu. 

Tb2 ve Harpyler olmasa maalesef karabağı almak çok zor olacaktı. Kayıplar 40 bin kişiyi bulurdu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...