İçeriğe Yönlendir

Azerbaycan' a Karayolu Açıldı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Azeri askerlerinin zayıflığı onların asker yetiştirme emir komuta mekanizmasının bizdeki gibi olmaması. "Hamdolsun ki" biz elimizdeki mevcut yapıyı kapatabildik ve orta asya bizans ve  osmanlı geleneğinden gelmiş Türk modelinden ortadoğu modeline geçtik. Bundan 20-30 sene sonra ordunun hali nasıl olur merak ediyorum. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Destan mestan bilmiyorumda gelişmiş teknoloji ile oturduğumuz yerden savaş kazanılmış gibi oldu. Epi topu 6 tane tb2 ve yüzlerce harpy işin zor tarafını halletti. En büyük olayı Ermeni asker psikolojisini morallerini bozdu.

Bize de iki tık tık yapıp para alıyorsunuz diyorlar.

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bence Ermenilerin İran ile olan sınırından tazminat olarak toprak alinsa güzeldi. 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bence Ermenilerin İran ile olan sınırından tazminat olarak toprak alinsa güzeldi. 

Mustafa Kemal i Atatürk yapan akilciligidir. Yoksa o da selanik i almak isterdi. Yürümek güzeldir, nerede duracağını bilmek daha güzel.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

havelsan genel müdürünü ergenekoncu/balyozcu diye hapse attık öyle bi detay oldu sadece.

projeler devrolundu, kime gitti ve kimler işi başarmış oldu insan ömrü kadar emeği şak diye sahiplendiler, hey yavrum heey....

neyse Devlet esastır, kalacak olanda Devlettir, oyuncular değişir sistem değişmez....

Hava ve Deniz gücü en üst seviyede olacak, peşi sıra nükleer güçte olacak (caydırıcı güç olarak, ama yokolma durumu olursa filmi bitirecek güçte olacaksın), Hava gücünü gördük, henüz tam olmasada... Deniz gelişiyor tabii bunları desteklemek için sağlam ekonomi gerekir, en zor kısmıda bu, toplum buna uygun değil ne yazıkki, yozlaşma cahillik çıkarcılık gibi vasıflar bizde had safhada, aklı başında kesime dua etmek lazım, onlarda olmasa yanardık, aklı başında derken partileri vs kastetmiyorum bu arada...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Arkadaşlar bir konuya dikkat çekmek istiyorum zaman zaman denk geliyor.

Ermenistan özel isim büyük harfle başlar, Amerika keza öyle. Bunları düzgün yazıyoruz da neden kendi ülkemizin türkiye, milletimizi de türk diye yazıyoruz? Türkçe mi bilmiyoruz, yoksa bizim insanımızı da ülkemizide diğer ülkelerden daha aşağı bir konumda mı tutuyoruz?

• Beğen 5
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Evrensel demek istedin sanırım :D

iran sınırına yakın otoyoldan bağlantı olacak

5fab15495542802178ab8439

Abi bu haritada yanlışlık var. Statü olmadan fiili olarak eRmenistan kontrolünde kalacak bölge yanlış. Burda yaşayan ermeniler isterlerse yaşayacak. Tüm yönetim Azerbaycanın olacak. En küçük birim bile. Bir tane bile ermeni askeri bulunmayacak tüm bölgede

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

uydumuz yok ne yazıkki....

ben de ona yorum yaptmıştım. bu doğru değil dediğim şey de oydu. iç içe olduğu için alıntının içindeki alıntıyı okumamışsınız ilk seferde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mais Jannataliyev yazdı:

Abi bu haritada yanlışlık var. Statü olmadan fiili olarak eRmenistan kontrolünde kalacak bölge yanlış. Burda yaşayan ermeniler isterlerse yaşayacak. Tüm yönetim Azerbaycanın olacak. En küçük birim bile. Bir tane bile ermeni askeri bulunmayacak tüm bölgede

sanırım öyle, bu haritayı Nahçıvana yol nereden gidecek sorusu için koymuştum esasen...

olması gereken

1581627.jpg

esas olması gerkense

TPk0rY.jpg

ve hatta :)

TPEndc.jpg

hatta ve hatta rus kazığı olmasa ve bana kalsa ermenistanı siler atarımda zaman ne gösterir bilinmez...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Destan mestan bilmiyorumda gelişmiş teknoloji ile oturduğumuz yerden savaş kazanılmış gibi oldu. Epi topu 6 tane tb2 ve yüzlerce harpy işin zor tarafını halletti. En büyük olayı Ermeni asker psikolojisini morallerini bozdu. 

Tb2 yöneten operatör çelimsiz, sivilceli yeni yetme bir teymen bile olabilir. Cengaver gibi cüsseli kuvvetli asker olmanında manası yok artık. 

Merakım siperlerdeki askerleri vurduk. Onları kurtarmaya çalışan asker arkadaşlarınıda vurduk. Bu durum bizi askeri mahkemeye çıkarırmı. 

Destanı veya bazı şeyleri küçümsememiz gerekiyor. Hollywood dünyayı yıllarca rambo serileri ile kandırdı ama gerçek Türk Yiğitleri hep unutuldu görmezden gelindi hatta bıyık altından gülündü. Ama bir gün öz be öz Türk evladı Mubariz İbrahimov ermeni karakoluna tek başına daldı 45 ermeni askerini gebertti. Bizde Yiğitler bitmez yeter ki birlik olalım ve adaletten ayrılmayalım.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Mübariz_İbrahimov

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Arkadaşlar bir konuya dikkat çekmek istiyorum zaman zaman denk geliyor.

Ermenistan özel isim büyük harfle başlar, Amerika keza öyle. Bunları düzgün yazıyoruz da neden kendi ülkemizin türkiye, milletimizi de türk diye yazıyoruz? Türkçe mi bilmiyoruz, yoksa bizim insanımızı da ülkemizide diğer ülkelerden daha aşağı bir konumda mı tutuyoruz?

Ben her kelimeyi küçük harfle yazarım. Telefon bazen düzeltiyor, farkında olunmuyor. Ondan kaynaklıdır. Kasti yapmaz kimse

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Destanı veya bazı şeyleri küçümsememiz gerekiyor. Hollywood dünyayı yıllarca rambo serileri ile kandırdı ama gerçek Türk Yiğitleri hep unutuldu görmezden gelindi hatta bıyık altından gülündü. Ama bir gün öz be öz Türk evladı Mubariz İbrahimov ermeni karakoluna tek başına daldı 45 ermeni askerini gebertti. Bizde Yiğitler bitmez yeter ki birlik olalım ve adaletten ayrılmayalım.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Mübariz_İbrahimov

Bilirim abi bu yiğidimizi. Ama rakamlar çok realistik gelmiyor. Cesaretini göstermiş bir kaç kişiyi etkisiz hale getirmiş olabilir. Rus ve ermeni kaynaklar 5 kişi vurduğunu bahseder. Azeriler ise 45 kişi.   

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Bana göre Rusya’nın olması manidar. Buna bağlı olarak tam bir Zafer kazanıldı diyemem. Tek faydası Nahçıvan ile Azerbeycan arası direkt bir yol yapılacağı olması.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ben her kelimeyi küçük harfle yazarım. Telefon bazen düzeltiyor, farkında olunmuyor. Ondan kaynaklıdır. Kasti yapmaz kimse
Kasti yapmaz da dikkat gerekir. Çünkü aynı cümle içerisinde Ermenistan ı büyük harfle yazıp Türkçe yi küçük harfle başlayarak yazmak ta ne biliyim.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kasti yapmaz da dikkat gerekir. Çünkü aynı cümle içerisinde Ermenistan ı büyük harfle yazıp Türkçe yi küçük harfle başlayarak yazmak ta ne biliyim.

Elim türkiye yazmaya alışık. Doğru yazıyorum. Sonra ermenistan yazarken şu hatayı yapınca telefon düzelt diyor ve klavyede düzeltilmişi çıkıyor. Hazır orada varken ona basarsak bu sefer e harfi büyük yazıyor. Türkiye’deki t küçük kalmış oluyor. Sonradan düzeltmeyince de kalıyor. Hepsini küçük yazarsak bence sorun yok :) 

Mesela klavyedeki düzeltmelerde ermeniler de yazıyor. Bunu önceden yazmışım ve e’yi özellikle küçük yapmışım. Telefon da onu “bu adam bunu bilerek düzeltti, o zaman ben de küçük harfle başlayarak sunayım” diyor. Falan filan işte :) 

FCAA99-FA-9-C0-C-45-AB-A521-FEF79512-C8-

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Devamlı türkiye diye küçük yazdığınızda telefon bunu öğreniyor. Türkiye yazarak bu "yanlış öğrenileni" bir müddet sonra düzetebilirsiniz.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Muhittin Kaplan yazdı:

Devamlı türkiye diye küçük yazdığınızda telefon bunu öğreniyor. Türkiye yazarak bu "yanlış öğrenileni" bir müddet sonra düzetebilirsiniz.

Ekşi sözlük’ten kalma alışkanlık. Büyük küçük harf dışındaki tüm yazım kurallarına çok dikkat ederim. Ekşi’de ne yazarsan yaz her şey küçük harfle işleniyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Aranızda bunu izleyen var mı. Bana çok komik geldi. Bizi bu şekilde gösteriyorlar 

tarihinde Emre Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Ali Darbaz yazdı:

Aranızda bunu izleyen var mı. Bana çok komik geldi. Bizi bu şekilde gösteriyorlar 

Ermenilerin propogandasına sitemizde yer vermeyelim..

Bu nedenle senden özür diliyor ve videoyu siliyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Emre Şimşek yazdı:

Ermenilerin propogandasına sitemizde yer vermeyelim..

Bu nedenle senden özür diliyor ve videoyu siliyorum.

Aslında bende sileyim diyordum. Sen benden önce davrandın. Ama sizde bilin istedim. Bizi nasıl kötülediklerini görün istedim. 15 yıldır müzik yapmayan Sistem bozuk diye bir grup var. Sadece bu savaş için piyasaya çıkı 3 tane klip çekmişler. "yurdunuzu koruyun" diye yaptıkları şarkı yüzünden onlarca kişi gaza gelip Şuşa'ya gitti. Şuşanın girişinde hepsini etkisiz hale getirmişiz. Calibra Az adlı telegram kanalında Şuşa girişi boyunca bir sürü zavalla Ermeni insanı naaşları dizilmiş. Bu salak "sistem çöker" grubuda kendi vicdanları için "biz böyle olmasını beklemiyorduk" şeklinde açıklama yapıyor. 

Daha öncede Tweeterden Ermeni sözcüsü stepne hanıma , yapmayın etmeyin milleti gaza getirmeyin demiştim. Bu gazla ölecek insanlar yüzünden vicdanız rahat edecekmi , yazıp tweetledim. O günden sonrada bir daha paylaşım yapmadı , 2 gün sonrada savaş bitti. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merak eden olursa diye googlede Emile Ghessen yazıp İnstagramına baksın. Bu adam eski İngizil deniz komandosu ve haber muhabiri. Ermenilerin şuanki durumlarını anlık gösteriyor. Evlerini yakanlar, kliseyi soyanlar, sığınaklarda yatanlar. Bu gün hankendi Sis altında tankları götürüyorlar. 

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman

Cumhurbaşkanımız biraz önce 4 kez uzaya çıktık dedi. Bunu ilk defa duydum. Ayrıntı bilen varmı.?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Abdurrahman Salman yazdı:

Cumhurbaşkanımız biraz önce 4 kez uzaya çıktık dedi. Bunu ilk defa duydum. Ayrıntı bilen varmı.?

Zaten uzaydayız.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Zaten uzaydayız.

Türkast 3de bitmiyormu abi

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

roketle balonla atmosfer dışına çıktık demek istemiş olabilir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...