İçeriğe Yönlendir

Azerbaycan' a Karayolu Açıldı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

domates almıcam dedi?

Sırtımızdan hançer dedi.

Muhittin Kaplan yazdı:

Son 200 yıldır Farsilerin yönetiminde olması oranın bir Türk yurdu olmadığı anlamına gelmez. Bugün değilse 100yıl sonra olmazsa 200yıl sonra.

birileri de bizim topraklara aynı şeyi söylemesin sonra? İranlılar da kardeşimiz azeriler de.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Sırtımızdan hançer dedi.

birileri de bizim topraklara aynı şeyi söylemesin sonra? İranlılar da kardeşimiz azeriler de.

İran yönetimiyle kardeş olmak benim düşünceme ters, oradaki milyonlarca Türkçe konuşan kardeşimizin tez zamanda özgürleşmesi dileğiyle. 

•  

Bizim topraklar için 30 yıldır söylüyorlar zaten, uğraşıyorlar da

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Son yıllarda dünyada çok konuşulur olduk. Ama ekonomimiz daha çırakken. Bu işlerin sonundan nasıl çıkacağız merak ediyorum. İnşallah daha güçlü çıkarız. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Yanar yazdı:

Bizim topraklar için 30 yıldır söylüyorlar zaten, uğraşıyorlar da. 

130. biraz tarih okuyalım. 

Mustafa Yanar yazdı:

İran yönetimiyle kardeş olmak benim düşünceme ters, oradaki milyonlarca Türkçe konuşan kardeşimizin tez zamanda özgürleşmesi dileğiyle. 

•  

Bizim topraklar için 30 yıldır söylüyorlar zaten, uğraşıyorlar da

İranlılar düzgün adamlar. Neden öyle dediniz?

Caner Tek yazdı:

..

Robert Koçaryan: Türkiye'yi savaşa sokmak için uğraştık

..

Doğrudur bu. birinci dünya savaşında da aynı filim oynandı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

İranda yaşayan halka söz söylemem mümkün değil, İranın yönetim şekli ve düzmece bir darbeyle dini yönetimi halka zorla dayatmaları, orada yıllarca Türkçe konuşmak yasaktı, Türkçe şiir yazmak yasaktı, Şehriyar'ın Haydar Baba şiirini okuyabilirsiniz, 

Mehmet Göktürk yazdı:

130. biraz tarih okuyalım. 

İranlılar düzgün adamlar. Neden öyle dediniz?

Doğrudur bu. birinci dünya savaşında da aynı filim oynandı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Yanar yazdı:

İranda yaşayan halka söz söylemem mümkün değil, İranın yönetim şekli ve düzmece bir darbeyle dini yönetimi halka zorla dayatmaları, orada yıllarca Türkçe konuşmak yasaktı, Türkçe şiir yazmak yasaktı, Şehriyar'ın Haydar Baba şiirini okuyabilirsiniz, 

Klasik yöntem. Herkes devletine sahip çıksa bu sorunlar olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

İran darbeden önce modern bir ülke, darbeden sonra mollalar ülkesi, Tarihten okumaktan kastınız Bugünkü İran topraklarknın yarıdan fazlasının Türklerin yaşadığı ve devletler kurduğu topraklar ise o konuda az çok okudum, başka bir tavsiye edeceğiniz kitap vs varsa başım gözüm üstüne

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Yanar yazdı:

İran darbeden önce modern bir ülke, darbeden sonra mollalar ülkesi, Tarihten okumaktan kastınız Bugünkü İran topraklarknın yarıdan fazlasının Türklerin yaşadığı ve devletler kurduğu topraklar ise o konuda az çok okudum, başka bir tavsiye edeceğiniz kitap vs varsa başım gözüm üstüne

30 yıldır dediniz de. 30 değil. 1920 lerde istanbulda özgür kürdistan diye dergi çıkıyor eski yazı ile.

şunu okuyun mesela çok iyidir:

https://www.dropbox.com/s/askjcfahsbfadqb/cradle-of-mankind-wigram-1914.pdf?dl=0

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pek ilgilenmem ama dikkatimi çekti? iran da seçim yok mu? halka neden söz söylenmeyecek o bakımdan? her koyun kendi bacağından asılır diye atasözü var

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Abi siyaseti boş verirsek, azeri petrolü bize ne kadar yarar sağlar. Benzin 5 tl olurmu. 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Bu açıdan bakarsak Ermenistanda da seçim var. Kimse tutupta "yönetimlerle halkı ayrı tutmak gerekir" dememeli ozaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhittin Kaplan yazdı:

Bu açıdan bakarsak Ermenistanda da seçim var. Kimse tutupta "yönetimlerle halkı ayrı tutmak gerekir" dememeli ozaman.

tutulmamalı zaten, sandık varsa mesül de bellidir, 2.dünya savaşını da çıkaran onu seçen halktır benim gözümde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Darbaz yazdı:

Abi siyaseti boş verirsek, azeri petrolü bize ne kadar yarar sağlar. Benzin 5 tl olurmu. 

SOCAR bize ne satıyor şuan?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Petkim'i almışlar sadece işletiyorlar. Ben gittim gördüm. 

Hatta lojmanında bi gece kaldım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

neler alıyor? ona bak :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İşbirliği yapacaktık adamlardan hiç para çıkmıyor rabbena hep bana.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Socarı biliyorum. Ben indirim istiyorum. İndirim verin bana 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

petrol ürünü bir işe yaramaz, canlı örnek: venezuella? 1 depo 1 TL olsa ne olur olmasa ne olur?  fosil yakıtlar stratejik  üründür, rakamı önemsizdir

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ali Darbaz yazdı:

Socarı biliyorum. Ben indirim istiyorum. İndirim verin bana 

images?q=tbn:ANd9GcQ8W5CtIgxBeXggfl1QHMZ

Bir ara bunlar vardı 😉

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Caner Tek yazdı:

Küresel ısınma petrol ve diğer fosil yakıtları önemsiz hale getirecek gibi görünüyor. İklim değişikliğinin en büyük faili fosil yakıtlar.

1400 lerde 1600 lerdekine sebep ne idi? tümünü fosil yakıta yıkmak bana anlamlı gelmiyor

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İnsanın emisyonu daha fazla. Organik kefen bezi yapacağım. Ceseti gübre haline getirip ağaç çıkacak her mezar başında

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

İnsanın emisyonu daha fazla. Organik kefen bezi yapacağım. Ceseti gübre haline getirip ağaç çıkacak her mezar başında

bir araştırma vardı o konuda, toyota pirius mk1 in ilk üretimden sonraki 7-8 yıllık toplam piriusların , dünya emisyonuna sağladığı faydadan daha fazla, amerikadki bizon ların emisyon salınımı vardı.

GM ceo su galiba açıklamıştı, sonra kovuldu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...