İçeriğe Yönlendir

Azerbaycan' a Karayolu Açıldı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

roketle balonla atmosfer dışına çıktık demek istemiş olabilir. 

Roketsanın mini uzay roketlerini kastetleri

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Gündeme bomba gibi düşen Video. 

Rus Anna haber ajansı Şuşa savaşında ölüm kalım mücadelelerini yayınlamış. Mermiler , bombalar tanklar . Aksiyon sinama filmi gibi 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

anna hangi ülkenin askeri gücü?

Abi Anna Rusların savaş kanalı. Muhabere olan yerlerden görüntü alıyorlar. Tanklara Gopro takan adamlar bunlar. Videoda suşanın grişinde pusudan son anda kaçıyorlar. Suşanın grişinde Maml ile vurulup kaçamyı başaran t72 tankıda da. İçinden çıkan adamın psikolojii bozuk. En son baktılar olmuyor Beyaz bayrak sallayarak çıkıyorlar. Bu arada dağda bir tane yaralı azeri askeri bulup yardım ediyorlar. İlk yardım yapıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Azerbaycan askerleride maşallah evlere şenlik. Savaşta video çekmeler, pusuya düşmeler, disiplinsiz haraketler. Yıllardır bu savaşa hazırlanıyorsunuz, mutlaka bölgede muhbirleriniz olması lazım, düşman nerede, pozisyonu ne önceden biliyor olmanız lazım. Teknolojik üstünlük olmasa, bizimkiler devreye girmese bu savaş iran, ırak savaşına dönermiş. Ermenistan askerlerini zaten asker olarak görmüyorum. pkk itleri bunlardan çok daha organize. Sonucu  büyük başarı görüyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Bilirim abi bu yiğidimizi. Ama rakamlar çok realistik gelmiyor. Cesaretini göstermiş bir kaç kişiyi etkisiz hale getirmiş olabilir. Rus ve ermeni kaynaklar 5 kişi vurduğunu bahseder. Azeriler ise 45 kişi.   

Rus ve ermeniler hatta hezimete uğrayan yabancılar kayıplarını tam açıklayamazlar. Yinede kime inanacağını iyi bilirsin.  Ermeni kaynakları karabağda kaç leş verdiklerini dahi açıklayamıyor, sadece paşinyan anlaşma yapmasaydım 20 bin asker esir olurdu diyebildi oda zorda kaldığı için diyebildi.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ah ahh, yazıkki Rusların Azerilere yıllardır verdiği hasar çok fena boyutta, asimilasyon gibi düşünün, biz olmasak en ufak şansları yoktu ne yazıkki, bu arada Karabağın içine rus barış gücü sokulması büyük hata olmuş, Karabağ Azerbaycanın aldın tamamını bitti, Rus gitsin Ermeni sınırında dursun, içerde işi ne, tabii olay başka, adamlar nüfus kaybetmek istemiyor ve bölgeyide kontrol altında tutmak istiyor, o kadar askerle neyin barışı, yarın bu ermeniler toparlanıp tekrar saldırırsa şaşırmayın, zaten ww3 ün ayak sesleri duyulmaya başladı, tetikleme buradan çıkmasın bari...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

, yarın bu ermeniler toparlanıp tekrar saldırırsa şaşırmayın, zaten ww3 ün ayak sesleri duyulmaya başladı, tetikleme buradan çıkmasın bari...

Aynı fikirdeyim. Bu riske karşılık bizimkilerde oraya gidiyor. Bizimkiler Azeri topraklarında olacaklarmış, bence hiç önemli değil, Hankendi ve Hocalı hariç her yer Azeri toprağı. Oradada ortak yaşayacaklar. Toprak Azerbaycanın olacak deniyor. Aslında çok güzel örneği var, Maraşın açılması ve rumların evlerine KKTC boyunduruğunda geri dönmeleri. Aynısı Hankendi ve Hocalıda uygulanır diye düşünüyorum. Ama Azeriler onlara rahat vermezler gibi geliyor.  

Sonuçta bizimkiler toprakların çok büyük kısmını aldı. Bu büyük kısma ermeniler zaten gelmeyecek. Ortak yaşayacak alanda sıkıntılar olsada bundan sonrasını onlar düşünsün derim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

hayır bence ermenilerin tamamı kapı dışarı edilmeli, orası tamamen Azerbaycan toprağı, ermeniye güvenilmez, kesin rahat durmazlar...

Rumda aynıdır, KKTC de sınır belli, Maraş bölgesine kesinlikle rum sokulamalı, hatta KKTC nin hiçbr yerine, malı mülkü arsası olan ruma bedeli ödenir yallah... KKTC de sınırada duvar örülmeli ayrıca, aynısı Azerbaycanada yapılmalı, bunlardan dost olmaz , zaten  Türkün dostuda yoktur.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Ben siyasetten çok ayrıyım , alakasızım.

15 ay askerlik yaptığım Tugayın sancağı Baküde onur duydum.

Azerbaycanlılar beni nasıl görürler bilemiyorum ama ben onları kardeşim olarak görüyorum.

https://m.facebook.com/BoluGundemGazetesi/videos/226372988854233/

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Türkün Türkten başka dostu yoktur sözü hep aklımızda 1. öncelikli olarak dursun ama herkeslede özellikle bağımız olanlarlada iyi olalım....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Dün Erdoğan ve Aliyev imza atmışlar. Kesin dedim 10 yıl Türkiye'ye petrolü beleş verecek. Lakin öyle değilmiş. Hevesim kursağımda kaldı. Meğersem mütayitlere yol yaptıracakmış. :(

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mert Gulkokan yazdı:

Kardeşim Almanyada Azerbaycanlı bir çocukla yüksek lisans yapıyor elemanın annesi babası doktor maddi durumları iyiymiş
Aliyevin eşinin resmi yardımcısı olmasını normal karşılıyor eleman
Kardeşim bu tek adamlılık demokrasi yok demiş benim için sorun yok demiş
Selçuk Bayraktara tapıyormuş Azeri kardeşlerimiz
Selçuk için Türkiyenin Elon Musk ı diyorlarmış

dikkatle okuyalım ve ardından neler oldu hatırlayalım (he hü demeyin okuyun):    https://tr.wikipedia.org/wiki/XIV._Louis

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Azerbaycan'da hala bir Rus etkisi var tabi çok büyük. Rusların Kıbrıs'la ve ortodokslarla ilişkisi dinsel. O nedenle çok ses çıkaramazlar.

Askerlerin yürüdüğü meydan gibi meydan var mı Türkiye'de? Kızıl meydan gibiydi. Askerler Rus tarzı yürüyordu. vs vs.

Azerbaycan cumhurbaşkanının yaptığı savaş sonrası meşhur konuşmayı ben hiç hoş karşılamadım, kalp kırıcı ve kendisine zarar verici. Çocuklar bile kavga sonrası diğer tarafa o lafları genelde etmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Azerbaycan'da hala bir Rus etkisi var tabi çok büyük. Rusların Kıbrıs'la ve ortodokslarla ilişkisi dinsel. O nedenle çok ses çıkaramazlar.

Askerlerin yürüdüğü meydan gibi meydan var mı Türkiye'de? Kızıl meydan gibiydi. Askerler Rus tarzı yürüyordu. vs vs.

Azerbaycan cumhurbaşkanının yaptığı savaş sonrası meşhur konuşmayı ben hiç hoş karşılamadım, kalp kırıcı ve kendisine zarar verici. Çocuklar bile kavga sonrası diğer tarafa o lafları genelde etmez.

Şu "Ne oldu Paşinyan" konuşmasımı abi. Ben hiç yakıştıramadım.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Mesela neyi yakistirirdiniz Aliyev e?

Olmadik iskenceyle ile isgal edilmis karabag.30yil işgal altında kalmış.Noldu pasinyan a mi takildik. Az bile söyledi.

Atatürk 'ün söylediği, "Hacianestis! Mağrur kumandan! Neredesin? Gel de ordularını kurtar şimdi.” den farkı yok.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Muhittin Kaplan yazdı:

Mesela neyi yakistirirdiniz Aliyev e?

Olmadik iskenceyle ile isgal edilmis karabag.30yil işgal altında kalmış.Noldu pasinyan a mi takildik. Az bile söyledi.

Atatürk 'ün söylediği, "Hacianestis! Mağrur kumandan! Neredesin? Gel de ordularını kurtar şimdi.” den farkı yok.

Gülmeyecek devlet adamı gibi konuşacak. Orayı işgal edenlerin pişman olacakları bir konuşma yapacak. Şimdi ne oldu futbol maçı gibi.

Cezanın en önemli bileşeni cezayı alanın cezayı kabullenmesidir hukukta. Yoksa işe yaramaz. Hastanın da tedavi olması için hasta olduğunu kabul etmesi lazım.

paşinyan olayında öyle bir konuşma yaptı ki adam paşinyan olsan pişmanlık yerine intikam planları yaparsın. Bak bizim Erdoğan dün daha mantıklı şeyler söyledi. Biz aslında beraber olalım vesaire ermenistanı da yanımıza alalım gibi konuştu.

Ali Darbaz yazdı:

Evet o. Öyle konuşulmaz. Öyle konuşacaksan bunu insanlar bir yere yazar.

Amerika ırak'ı işgal etti bi kere öyle konuşan gördük mü?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mert Gulkokan yazdı:

kısacası kelimeler değilde vücut dili çok önemli

evet evet belki de aynı şeyleri nazik tarzla söylese daha etkili olabilir. 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Gülmeyecek devlet adamı gibi konuşacak. Orayı işgal edenlerin pişman olacakları bir konuşma yapacak. Şimdi ne oldu futbol maçı gibi.

Cezanın en önemli bileşeni cezayı alanın cezayı kabullenmesidir hukukta. Yoksa işe yaramaz. Hastanın da tedavi olması için hasta olduğunu kabul etmesi lazım.

paşinyan olayında öyle bir konuşma yaptı ki adam paşinyan olsan pişmanlık yerine intikam planları yaparsın. Bak bizim Erdoğan dün daha mantıklı şeyler söyledi. Biz aslında beraber olalım vesaire ermenistanı da yanımıza alalım gibi konuştu.

Evet o. Öyle konuşulmaz. Öyle konuşacaksan bunu insanlar bir yere yazar.

Amerika ırak'ı işgal etti bi kere öyle konuşan gördük mü?

"Amerika ırak'ı işgal etti bi kere öyle konuşan gördük mü" Biz işgal etmedik, toprağımızı geri aldık.

Çok iyi niyetli humanist düşünüyorsunuz, Ne zaman iyi niyetli düşündüler ?  Karabağı işgal ederken iyi niyetliler miydi, ortada konuşma yoktu. Karabağ işgal altındayken yapılan saldırılarda konuşma yoktu. iyi niyetli düşünüp bunlarla beraber olalım mı dediler yoksa hala saldırmaya devam mı ettiler? 

Saldırmaya devam ettiler. Devam edecekler.Biz konuşsakta devam edecekler.

Cehenneme giden yol iyi niyet taşları ile döşenmiştir. Örnek Bosna. (bir oradan bir buradan konuşuyormuş gibi görünüyorum ama bu olaylardan ders çıkartmamız lazım.)

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Muhittin Kaplan yazdı:

"Amerika ırak'ı işgal etti bi kere öyle konuşan gördük mü" Biz işgal etmedik, toprağımızı geri aldık.

Çok iyi niyetli humanist düşünüyorsunuz, Ne zaman iyi niyetli düşündüler ?  Karabağı işgal ederken iyi niyetliler miydi, ortada konuşma yoktu. Karabağ işgal altındayken yapılan saldırılarda konuşma yoktu. iyi niyetli düşünüp bunlarla beraber olalım mı dediler yoksa hala saldırmaya devam mı ettiler? 

Saldırmaya devam ettiler. Devam edecekler.Biz konuşsakta devam edecekler.

Cehenneme giden yol iyi niyet taşları ile döşenmiştir. Örnek Bosna. (bir oradan bir buradan konuşuyormuş gibi görünüyorum ama bu olaylardan ders çıkartmamız lazım.)

amerika toprağını geri aldı demedim. O kadar büyük işte bile sakin konuşuldu. Konuşulur. Acılı konuşulur çünkü şehitler de vardır her taraf zor dönemdedir.

onlar bunlar diye dünyayı ikiye bölmeyin. Bu şekilde gidersek bi tarafta islamofobi diğer tarafta kristofobi bu işlerin sonu gelmez. Güçlü olup sakin olmaktır doğrusu. Rus uçağı düşürüldüğünde putin ne dedi hatırlıyor muyuz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Rus uçağı düşürüldüğünde putin ne dedi hatırlıyor muyuz?

domates almıcam dedi?

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Son 200 yıldır Farsilerin yönetiminde olması oranın bir Türk yurdu olmadığı anlamına gelmez. Bugün değilse 100yıl sonra olmazsa 200yıl sonra.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...