İçeriğe Yönlendir

Robot Süpürge Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Cihat Küçükay

Karanlıkta çalıştı, bazanın altına girmez dedim girdi, çöpünü kendi boşaltıyor. Daha ne olsun? Yakında kahve yapmayı da öğretirim [emoji12]
Gelecek görev: moplama95c48573d1ce5c45934144779ce92518.jpg6382ecf7939e47cab3113f4393bcb41a.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Cihat Küçükay yazdı:

Karanlıkta çalıştı, bazanın altına girmez dedim girdi, çöpünü kendi boşaltıyor. Daha ne olsun? Yakında kahve yapmayı da öğretirim emoji12.png
Gelecek görev: moplama

Kahve dedin alarm çaldı, Tansu gelir birazdan :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mustafa Arıkan
Cihat Küçükay yazdı:

Evet, lydsto r1 robot süpürgeyi aldım. İlk kullanımda evi tanıtım ve ayarla uğraştım. 20 dakikaya hepsi bitmişti. Kullandıkça kurcalayacağım.

a98a76bed0fd060cffe9f8869dd478be.jpg

Hocam süpürge ile ilgili memnuniyetiniz nedir? Benimde ilgimi çeken bir cihaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mustafa Arıkan yazdı:

Hocam süpürge ile ilgili memnuniyetiniz nedir? Benimde ilgimi çeken bir cihaz.

Kesinlikle öneririm 8 aydır kullanıyorum, bir sorun yaşamadım. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Mop pro kullanıyoruz. İlk zamanlar haritalama ve temizlik iyi değildi ama son bir aydır hem haritalaması hem yapay zekasında ciddi gelişme var. Önceden haritalama yapıp biryere takılırsa kendini başka yerde sanıp istasyona dönemiyordu. Şimdi haritayı kaydırırsa olduğu yerde iki tur atıp haritayı tekrar konumluyor.  Şarj istasyonu konumu yanlış olursa da geri dön emri verip durduruyorum. Sonra alıp kendim istasyona götürüp tekrar başlatıyorum   Start verince konumu düzeltiyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

Mop pro kullanıyoruz. İlk zamanlar haritalama ve temizlik iyi değildi ama son bir aydır hem haritalaması hem yapay zekasında ciddi gelişme var. Önceden haritalama yapıp biryere takılırsa kendini başka yerde sanıp istasyona dönemiyordu. Şimdi haritayı kaydırırsa olduğu yerde iki tur atıp haritayı tekrar konumluyor.  Şarj istasyonu konumu yanlış olursa da geri dön emri verip durduruyorum. Sonra alıp kendim istasyona götürüp tekrar başlatıyorum   Start verince konumu düzeltiyor. 

Yeni araştırmaya başladım. İstasyonlu olması mantıklı geliyor. Mop olup olması konusunda henüz karar veremedim. 
Şimdiki evim küçük ama yeni evim 210m2 (net 150m2). Yeterli olacak bir cihaz arıyorum.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Yeni araştırmaya başladım. İstasyonlu olması mantıklı geliyor. Mop olup olması konusunda henüz karar veremedim. 
Şimdiki evim küçük ama yeni evim 210m2 (net 150m2). Yeterli olacak bir cihaz arıyorum.
Temizlik ve mop olayı iyi oluyor. Ben mop için suya bir miktar parke temizleyici de katıyorum. 1 hafta gidiyor desem yeridir. Haritayı her temizlikten sonra güncelliyoruz. Haritalama, temizleme, istasyon boşaltma hepsi çok güzel. Eksi yönü tabii ki var. Nedir derseniz, bir iki defa robotu resetlemem gerekti. Resetleme yapınca haritayı yeniden yapmak gerekiyor. Birde bazen program üzerinde süpürge ofline görünüyor, nerede olduğunu göremiyorum. Süpürürken altına girdiği yerlere mop ile giremiyor. O yüzden yatağın ayaklarını 1 cm daha yükselttim. Alalı yaklaşık 7 ay oldu, daha 1 torba bitirip 2. Torbayı taktım. Maksimum güçte bile şarjı bütün evi süpürmeye yetiyor (145 m2). Almak için güzel bir model. Alacaksanız markadan bağımsız istasyonlu model tavsiye ederim. 5946153ea2c32acd4f6eeed3e682e7fc.jpg
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mustafa Arıkan yazdı:

koltuk altlarına girebilecekse , uzun tüylü takılabileceği halınız yoksa moplu daha iyi olur. Bizim evde süpürebildği net alan 65m2 ve tek şarjla bitirebiliyor. Şarj yetmezse dönüp şarj edip kaldığı yerden devam ediyor. Ama ben çoğunlukla alan olarak yüksek çekimde çalıştırıyorum. Mesela yemekten sonra masa altına ve mutfağa gönderiyorum. Mopluda sıkıntı şu ki doldurup hemen çalıştırmak lazım. Geçen deposunu doldurup evden çıkarken çalıştıracaktım ama unuttum. Yere suyu akıtmış. yakındaki fişte kısa devre yapmış ve sigortayı attırmış.  

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Erhan Doruk yazdı:

. Mopluda sıkıntı şu ki doldurup hemen çalıştırmak lazım. Geçen deposunu doldurup evden çıkarken çalıştıracaktım ama unuttum. Yere suyu akıtmış. yakındaki fişte kısa devre yapmış ve sigortayı attırmış.  

İlk defa sizden duyuyorum. Benim cihazın mop ve toz deposu ortak. Bezi de sürekli takılı, deposu hep doludur. Hiç ıslattığını vs görmedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ü.Emre Kartal yazdı:

İlk defa sizden duyuyorum. Benim cihazın mop ve toz deposu ortak. Bezi de sürekli takılı, deposu hep doludur. Hiç ıslattığını vs görmedim

Xiaomi mop pro da mop haznesi farklı. Üzerinde bırakınca hem sesli hem telefondan mop haznesini üzerinde bırakmayın diye uyarıyor. Neden olduğunu tecrübe ettim 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Karahan

Merhabalar, hanımın ricasıyla (emir de denilebilir 😊) biz de robot süpürge bakmaya başladık. Silme özelliği de olsun istiyoruz. Fiyat performans ürünü arıyoruz 😊

Yanlız bir kaç sorum olacak, 

Silme özelliği olan süpürge halıyı ıslatıyor mu? 

Halının saçaklarına takılıyor mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Karaca yazdı:

Silme özelliği olan süpürge halıyı ıslatıyor mu? 

Halıyı tanısın diyorsan F/P yi unut :) 10-12 bini gözden çıkar :) 

Mop yaptırmıyorum. Zaten güzel süpürüyor.. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Xiaomi mop pro 2 kullanıyorum mop yaptırıyorum. Halı püsküllü veya ince leylere dolanıyor haritalama gayet iyi.  Yasaklı alan oluşturabilirsiniz mop için ama cm lik alan değilde dm alan oluşturun. Karanlıkta çalışıyor. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

shaggy yani uzun tüylü halımıza genelde takılıyor. Halının ucundaki saçaklar 3cm i geçerse takılma ihtimali var.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Halıyı tanısın diyorsan F/P yi unut :) 10-12 bini gözden çıkar :) 

Mop yaptırmıyorum. Zaten güzel süpürüyor.. 

Siz hangisini kullanıyorsunuz 😊

Metin Uzunoğlu yazdı:

Xiaomi mop pro 2 kullanıyorum mop yaptırıyorum. Halı püsküllü veya ince leylere dolanıyor haritalama gayet iyi.  Yasaklı alan oluşturabilirsiniz mop için ama cm lik alan değilde dm alan oluşturun. Karanlıkta çalışıyor. 

Bir kaç tane halı da püskül var onlara dolanır o zaman. Yasaklı alanı her oda için ayrı ayrı oluşturmak lazım o zaman değil mi? 

Erhan Doruk yazdı:

shaggy yani uzun tüylü halımıza genelde takılıyor. Halının ucundaki saçaklar 3cm i geçerse takılma ihtimali var.

Shaggy halı yok ama bir kaç halı da saçak var. Sizde Hangi ürün var memnun musunuz? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Karaca yazdı:

Benimki bu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mustafa Karaca yazdı:

Bir kaç tane halı da püskül var onlara dolanır o zaman. Yasaklı alanı her oda için ayrı ayrı oluşturmak lazım o zaman değil mi? 

Bir tane deneme yaptım daha fazla bölge yasağı denemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Mustafa Karaca yazdı:

Shaggy halı yok ama bir kaç halı da saçak var. Sizde Hangi ürün var memnun musunuz? 

Mop pro var. Memnunuz. Shagy halıyı rulo yapıp çalıştırıyoruz. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bizde de Mop Pro var apartman daireleri için ideal aygıt bu olsa gerek.

Mop pro 2’de birden fazla harita yapılabiliyormuş farkı buymuş.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Emre Şimşek yazdı:

Mop pro da lidar var, üstünde dönen çevreyi haritalayan kısım. Pro 2 de ise kamera var, çevreyi 3 boyut görüyor, üzerinde çıkıntısı yok, daha alçak yerlere girebiliyor. Her iki teknolojinin artısı eksisi var ancak ben alırken pro2 ye fazladan para vermek istememiştim. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Lidar en iyisi, doğru karar vermişsin, yalnız görüyorumki hepinizin robot yarım akıllı, evi tanıt haritayı baştan oluştur nedir yahu, anlık olacak o işler :tongue:

bence mopa gerek yok, normal silme parkeleri parlatıyor, fırça kıllarının arasındaki, silikon diller yeri zaten yalıyor resmen.

format:webp

bu arada kaç sene oldu 3 seneyi geçtim sanırım, hala aynı fırça filtre vs kullanılıyor, araba gibi düznli bakım şart aga...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Erhan Doruk yazdı:

Mop pro var. Memnunuz. Shagy halıyı rulo yapıp çalıştırıyoruz. 

Teşekkürler shaggy halı yok yerde kablo da yok tek sıkıntı halı püskülü olur 😊 

Emre Şimşek yazdı:

Apartmanda oturuyorum bu Tek farkı birden fazla harita ise değmez 😊

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

evi tanıt haritayı baştan oluştur nedir yahu, anlık olacak o işler :tongue:

Bir defa yaptık işte be.. Her gün yapmıyoruz.. 

Gayet de akıllı.. 

Hatta bir önceki temizlikte bir yerde sehba varsa, bir sonraki temizlikte onu bile arıyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Gayet de akıllı.. 

Hatta bir önceki temizlikte bir yerde sehba varsa, bir sonraki temizlikte onu bile arıyor. 

Siz bayağı memnunsunuz sanırım 😊 bir de bir kaç yorum okudum 2c güçlü diyorlar diğer serilere göre 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Gayet de akıllı.. 

olmaaaaz, sehpa yı aramayacak, aha yok hemen süpüreyim diyecek :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...