İçeriğe Yönlendir

Robot Süpürge Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
soru neydi unuttum, tatilim geldi

7-12 haziran mı dedin?

28 mayısta yollardayım dayanamam

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Ali Darbaz yazdı:

Ben kendim bu gün yıkadım, sonra saç kurutma makinesi ile kuruttum filreyi. Çekişi arttı. Nerden baksan 30 saat çalıştı makine. Hayatımdan 30 saat temizlikten kurtardı. Bu gün makineyi daha verimli kullanmak için evin koltuk düzenini değiştirdim. Farkında olmadan evin içinde kullanılır alanı artırmış oldum. Ev daha açık hale geldi. Sırada yatak odasını bir düzene sokmak var. Ona henuz çözüm bulamadım :D

Robotun paspas kalitesi ortada . Sadece 1000 mili amper elektrik ve 200 mililitre su ile böyle parlatıyor 

ACtC-3fYdmqEBRAnJtewNxJfS6BYrEk2is6haRkw

2 in 1 modelinin filtresi yıkanabilen cinsten mi? Suyla temas edince bazı tip filtrelerin gözenek yapısı bozuluyor bildiğim kadarıyla. Ben hazneyi 2-3 boşaltmadan sonra büyük süpürgenin tüylü ucuyla filtrenin toza temas eden kısmını vakumluyorum çok işe yarıyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Oc4jjP.jpg

Çocuk odasında bir koryola ile masanın yerini değiştirdik, masanın altına girmiyordu karyola olduğundan temizlik alanı dışında kalıyordu. Epey araştırdım ama düzenleme imkanı bulamadım. Bugün baştan harita yaptım, tecrübeli olunca tek seferde 20 dakika sürmeden hallettim ama bir çözüm lazım, evde değişiklik yapmayak sıkıntı.

Bu sefer dikey oluşturdu haritayı ve nedense iki seferdir hafif açılı oluyor eksenlere göre, 3-5 derece saat yönünde dönse harita kenarlar düz olacak...

Oeyw7G.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
M. Asım Kahraman yazdı:

2 in 1 modelinin filtresi yıkanabilen cinsten mi? Suyla temas edince bazı tip filtrelerin gözenek yapısı bozuluyor bildiğim kadarıyla. Ben hazneyi 2-3 boşaltmadan sonra büyük süpürgenin tüylü ucuyla filtrenin toza temas eden kısmını vakumluyorum çok işe yarıyor.

Valla ben ıslatmayın şeklinde bir uyarı görmedim. Suya tutup pisliğini akıttım. Sonra kurutma makinesi ile iyice kuruttum. Robota takıp , süpürge egzos çıkışından gelen havayı elimle ölçtüm. Gayet eskisi gibi hava geliyor. Anormal bir şey görmedim. İki defa temizlikte yapıldı. 

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Oeyw7G.jpg

Ne güzel evler var öyle :D

Bende de çapraz yaptı önce sonra silip baştan dolaştırdım düzeldi

Duvarlara gelince bir ileri bir sağ bir ileri bir sağ yapıyor süresi uzuyor

Resetle gitsin

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Benim hanımın eseri. Nasıl yaptıysa haritayı paralel evrendekiyle birleştirmiş [emoji2359]f649ee88bb14e2db7a0986df78373d88.jpg

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Akakçe uygulaması harika. Mop pro 2 anlık 3600₺’den 2470’e düştü ve bildirim geldi. Anında yapıştırdım. 50 de bonus geldi. Umarım salatalık çıkmaz. N11

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Akakçe uygulaması harika. Mop pro 2 anlık 3600₺’den 2470’e düştü ve bildirim geldi. Anında yapıştırdım. 50 de bonus geldi. Umarım salatalık çıkmaz. N11

Satıcı siparişi onaylamadı :) 

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Satıcı siparişi onaylamadı :) 

ekran görüntüsü aldıysan bastır...

Bu arada ben bizim süpergeyi Aselsana yolluyorum, baksanıza Kargu kamikaze dron yapay zekası sayesinde kendi başına gidip hedefi yoketti diyorlar, doğrumu acaba, doğruysa tarihe geçtik gibi, ilk yapay zeka makine saldırısı, BM falanda işe karışmış diyorlar....

Skynet On :D

90-150-cm-skynet-sinir-net-tabanl-yapay-

neyseki bizimki süpürge, az zeka yüklesinlerde daha hassas süpürsün evi, sonra gelip bizide temizlemesin bu alet :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ekran görüntüsü aldıysan bastır...

Bu arada ben bizim süpergeyi Aselsana yolluyorum, baksanıza Kargu kamikaze dron yapay zekası sayesinde kendi başına gidip hedefi yoketti diyorlar, doğrumu acaba, doğruysa tarihe geçtik gibi, ilk yapay zeka makine saldırısı, BM falanda işe karışmış diyorlar....

Skynet On :D

90-150-cm-skynet-sinir-net-tabanl-yapay-

neyseki bizimki süpürge,az zeka yüklesinlerde daha hassas süpürsün evi, sonra gelip bizide temizlemesin bu alet :D

Aldım. Mailler var. Hem yönetmeliğin 10. Hem de 5602’de gösterilen fiyatlar arasında tüketicinin lehine olan fiyattan satılmak Zorundasır yazar. Kaymakamlıktan geçerken tüketici haklarına 10dk’da dilekçe yazacağım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aldım. Mailler var. Hem yönetmeliğin 10. Hem de 5602’de gösterilen fiyatlar arasında tüketicinin lehine olan fiyattan satılmak Zorundasır yazar. Kaymakamlıktan geçerken tüketici haklarına 10dk’da dilekçe yazacağım 

Elemanın biri kazayla yanlış fiyat yazmıştır. Modelleri karıştırmıştır. Adam asgari ücretle çalışıyor zaten maaşından keserler adamın. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Elemanın biri kazayla yanlış fiyat yazmıştır. Modelleri karıştırmıştır. Adam asgari ücretle çalışıyor zaten maaşından keserler adamın. 

N11’e ürün koymak onayla oluyor. O zamana kadar görmemişler mi? Bilerek yaptılar. Trendyol’da çok karşılaşıyoruz. Mağaza reklamı için bu numaralar yapılıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

mop pro 2 için çok iyi fiyat.

Hatta mop pro için de. 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Bizde xiaomi mop pro var sık sık harita kayboluyor. Bir kere fabrika ayarlarına döndürdüm halen ara ara bu şekilde kayboluyor. Haritayı anımsa açık. Sizce problem var mıdır?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Macit Aliyev yazdı:

Bizde xiaomi mop pro var sık sık harita kayboluyor. Bir kere fabrika ayarlarına döndürdüm halen ara ara bu şekilde kayboluyor. Haritayı anımsa açık. Sizce problem var mıdır?

1 ayı geçti sıkıntı olmadı haritada. Geçen gün kendim silip yeniden oluşturdum, çocuk odasında yatağın yerini değiştirdik, eski konumuna gitmiyordu dolu olarak haritaladığı için.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Aslında benim telefona kuruluydu. Ondan sonra hanımın telefonuna kurdum başladı sapıtmaya. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Macit Aliyev yazdı:

Süpürge iş yaparken yerinden oynatılır, kaldırılırsa vs. o zaman unutuyor diyorlar. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

N11 aradı. Size özel 3020₺‘ye mop 2’yi verelim dedi. En ucuz trendyol’da 3440₺. Ben de kabul ettim. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

benimki her seferinde yeni harita oluşturur, eskisini baz almaz, eski harita sadece bölge seçerken işe yarıyor, her seferinde gerçek zamanlı haritalama yaptığından önünde eşyanın yerini değişsem bile hemde tam önünde işini engelleyecek şekilde, anlık durup yeni plan yapıp devam ediyor, harita silinmesi diye bir sorunu yok, zaten bulunduğu odayı haritalaması anlık, 1-2 sn. de çizip atıyor...

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Süpürge iş yaparken yerinden oynatılır, kaldırılırsa vs. o zaman unutuyor diyorlar. 

Kameralı olanlarda öylemi bilmiyorum ama bendeki lazerli konum tespiti yapıyor kaldığı yerden devam ediyor.

Kanepenin altında bir yere sıkışıyor sürekli mesela ordan çekip odanın ortasına bırakıyorum kaldığı yerden devam ediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

akıllı olanlar için farketmez, Ercüment beyin dediği gibi, kaldır bırak kaldığı yerden devam eder, mesela takıldı bekliyor, kurtarıp devam et dersen kaldığı yerden devam eder, yok işlemi iptal eder dock a dön dersen ve tekrar başlatırsan sıfırdan başlar temizliğe, zaten bu cihazlar son temizlikteki haritayı sadece belli konuma git orayı temizle dediğinde bakar o kadar, birde sen bakarsın km m2 temizlemiş nereleri temizlemiş, her temizlik başlangıcında yeni harita çizer eskiye bakmaz, dock un yerini kaydeder devam eder genelde...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

N11 aradı. Size özel 3020₺‘ye mop 2’yi verelim dedi. En ucuz trendyol’da 3440₺. Ben de kabul ettim. 

Dün akşam trendyol’da aynı ürün mi home mağazasında 3040₺ yazdı. Ama şöyle bir şey var. Benim aldığım mop pro 2 + 3d global, trendyol’da satışa çıkan mop 2 pro +. Aralarında fark var mı bilmiyorum. Bulamadım. Satıcıya sormuşlar. Satıcı “başlıkta ne yazıyorsa odur” demiş. Güvenip alamadım. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dün akşam trendyol’da aynı ürün mi home mağazasında 3040₺ yazdı. Ama şöyle bir şey var. Benim aldığım mop pro 2 + 3d global, trendyol’da satışa çıkan mop 2 pro +. Aralarında fark var mı bilmiyorum. Bulamadım. Satıcıya sormuşlar. Satıcı “başlıkta ne yazıyorsa odur” demiş. Güvenip alamadım. 

Garanti olayını gözden kaçırma.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Makine köşelere diplere girmekten sanki korkuyor. Yatağa, süpürgeliğe, dolaba, duvara sürüne sürüne gitmiyor. Sanki çizilecek diye korkuyor :) Öyle olunca da dipleri tam alamıyor. Oraları elle kendim yönlendirip süpürtsem haritaya ekleniyor mu? Ya da kenar köşeleri süpürtmenin yolu nedir? Yoksa daha ilk süpürme denemeleri olduğu için evi tanımaya devam mı ediyor? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...