İçeriğe Yönlendir

Robot Süpürge Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen
Muhittin Kaplan yazdı:

Artık supurge yapmaktan sanırım kurtuldum.

Daha bir kahramanlık göstermedi. Ismini bir  kahramanlık gösterdiğinde koyacağız.

Hayırlı olsun, 4 ve 5 de aynı mekân gibi, garip bir planı var evin, hol neresi 😳

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Hayırlı olsun, 4 ve 5 de aynı mekân gibi, garip bir planı var evin, hol neresi 😳

Arada kapı var.  4 girişteki antre, 5 hol. eğri büğrü çıkartmasını eşyalara bağladım.

Cihazı başarılı buldum. Halıları gedan tsuki ile, sandalye kenarlarını choku tsuki ile, yatağın altını ura zuki ile halletti. Kendi sarj ünitesinde şarjını heisoki dachi ile sonuçlandırdı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhittin Kaplan yazdı:

Halıları gedan tsuki ile, sandalye kenarlarını choku tsuki ile, yatağın altını ura zuki ile halletti. Kendi sarj ünitesinde şarjını heisoki dachi ile sonuçlandırdı.

bizdeki tek seçenekli: çalısuki

cKDCfjUBydrBK6b-Z833imMkNR46cWj-EcCGzQZP

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Xiaomi mop pro alacaktım. Batarya kapasitesi ileri vadede sorun yapacağı için içime yatmadı. Yeni versiyonu olan mop2 pro+3d modelini batarya ve yükseklik avantajından dolayı alacaktım ancak araştırmalarım sonucu uzak durulması gerektiğini öğrendim.  Çünkü LDS sensöründen feragat edip  yerine kamera koymuşlar. Kamera hem güvenlik açığı hem de kötü hassasiyetinden ötürü tercih edilmiyormuş. LDS li cihazın 15 dk da yapacağı haritalandırmayı kameralı model 2-3 saatte yapıyormuş. Ayrıca lazer hassasiyeti olmadığı içinde çok kullanışlı değilmiş. En büyük eksisi de  kameradan ötürü karanlık ortamda çalışamıyor. Bazı kullanıcılar siyah nesneleri göremiyor demiş,  mantıken mümkün. Bu sebeple 2 modelden de vazgeçtim.

Viomi v3 model süpürge aldım. Hem LDS hemde yüksek kapasite bataryası var. Kenarları süpür özelliği de var. Tek şarjla hem haritalandırma hem de tüm evi (cihaz ölçümü 90 m2)süpürebildi. Bittikten sonra %26 şarjla istasyona döndü gayet memnunum. 

Eğer mobilya altlarına girmeyle ilgili probleminiz yoksa marka ne olursa olsun LDS sensörsüz cihaz almayın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Hanım ın baskılarına dayanamayarak Mop Pro sipariş ettim. Bakalım memnun kalacak mıyız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Emiş gücü ve batarya konusu önemli yoksa çoğunun yaptığı iş aynı hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Erkam Elma yazdı:

Az önce xiaomi dream vacuum mop f9 siparişi verdim 2530 lira 100 lira da karta puan verdi memnun kalırız inşallah

Fatih Evcin yazdı:

pardon pardon , mop pro aldım ben. Genpa garantilisini 150-200 tl fazla ödedim hatta.

bir kaç arkadaşıma da aldırdım. herkes çok memnun. f/p ürünü diyebiliriim.

Servet Aydın yazdı:

Benim Katya da havlu atmaya başladı. Fırçaları bitti.

ALİ SEYKAN yazdı:

Xiaomi mop pro alacaktım. Batarya kapasitesi ileri vadede sorun yapacağı için içime yatmadı. Yeni versiyonu olan mop2 pro+3d modelini batarya ve yükseklik avantajından dolayı alacaktım ancak araştırmalarım sonucu uzak durulması gerektiğini öğrendim.  Çünkü LDS sensöründen feragat edip  yerine kamera koymuşlar. Kamera hem güvenlik açığı hem de kötü hassasiyetinden ötürü tercih edilmiyormuş. LDS li cihazın 15 dk da yapacağı haritalandırmayı kameralı model 2-3 saatte yapıyormuş. Ayrıca lazer hassasiyeti olmadığı içinde çok kullanışlı değilmiş. En büyük eksisi de  kameradan ötürü karanlık ortamda çalışamıyor. Bazı kullanıcılar siyah nesneleri göremiyor demiş,  mantıken mümkün. Bu sebeple 2 modelden de vazgeçtim.

Viomi v3 model süpürge aldım. Hem LDS hemde yüksek kapasite bataryası var. Kenarları süpür özelliği de var. Tek şarjla hem haritalandırma hem de tüm evi (cihaz ölçümü 90 m2)süpürebildi. Bittikten sonra %26 şarjla istasyona döndü gayet memnunum. 

Eğer mobilya altlarına girmeyle ilgili probleminiz yoksa marka ne olursa olsun LDS sensörsüz cihaz almayın.

Erkam Elma yazdı:

Emiş gücü ve batarya konusu önemli yoksa çoğunun yaptığı iş aynı hayırlı olsun

Sizler hem kendi hem eşinizin telefonuna cihazı kurabildiniz mi? Sadece tek telefona mı kurulabiliyor? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bendeki kafasına göre çalışıyor.. Pili yetmezse şarj istasyonuna dönüyor. Saat 09 19 arasında yine çalışıyor

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Erhan Doruk yazdı:

Sizler hem kendi hem eşinizin telefonuna cihazı kurabildiniz mi? Sadece tek telefona mı kurulabiliyor? 

Şöyle oluyor. Bir cihaza kuruluyor, diğerine davetiye gönderiliyor (evi/cihazı paylaş).

Ama ne gerek var Eşimin telefonuna kurmaya. (E yi büyük yazıyorum, o denli tırsarım.)

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Muhittin Kaplan yazdı:

Şöyle oluyor. Bir cihaza kuruluyor, diğerine davetiye gönderiliyor (evi/cihazı paylaş).

Ama ne gerek var Eşimin telefonuna kurmaya. (E yi büyük yazıyorum, o denli tırsarım.)

Baya uğraştırdı sonunda yaptım. Sorun şu ki evde mi nin birçok ürünü var. Aliexpressten aldığım eski kameralar çin versiyonu ancak mop eu versiyon. İkisi aynı anda görünmediği için iki telefonu da aynı bölge yapınca davet gidiyor. Versiyonu çin yapınca kamera aktif oluyor, Türkiye yapınca süpürge ve diğer cihazlar. 

Vakti zamanında kameranın çin versiyonu 30 usd di, eu versiyon 50 usd di. Bende çin almıştım. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Diğer bir bağlantı sorunu da 2,4 ghz 5ghz farkından oldu. Uygulama sürekli 5ghz e bağlanmak istedi, ben ısrarla 2,4 e çektim ,( 5ghz desteklenmiyor)  kafası karışıp durdu. defalarca kurdum. Sonra hem modemi hem A.pointi resetledim. A.pointteki repeater ağların adlarnı değiştirdim. Birde Modemden gelen 5ghz sinyali A.pointe bağladım, A.pointten 2.4ghz ağı da süpürgeye, anca o şekilde evin heryerinde çekmeye başladı. Ayarları Iphone ile yapınca bir türlü sonuçlanmadı. Mi6 ile yapınca tek seferde kabul etti.

Alıp sorun yaşayan olursa diye buraya yazayım dedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Cihat Küçükay

Eveeet, sonunda bize de yol göründü 🙄

Robot süpürge almak için seçenekleri aşağıda sıraladım. Kullananların tecrübelerine göre yönlendirmesini rica ediyorum.

Parametreler;

Eşyaların yüksekliği 12 cm. Ev 145 m2, banyoları ve balkonları çıkarsanız 90-100 m2 gibi bir alan kalır. Şarjının buna göre olması lazım. 

Adaylar; 

Roborock S5 max

Robogil Luna 200

Dreame Vacuum F9

Lydsto R1

Viomi V3

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hangisinin fırça ve bakım parçaları daha ucuz ve bulunabiliyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Cihat Küçükay yazdı:

Eveeet, sonunda bize de yol göründü 🙄

Robot süpürge almak için seçenekleri aşağıda sıraladım. Kullananların tecrübelerine göre yönlendirmesini rica ediyorum.

Parametreler;

Eşyaların yüksekliği 12 cm. Ev 145 m2, banyoları ve balkonları çıkarsanız 90-100 m2 gibi bir alan kalır. Şarjının buna göre olması lazım. 

Adaylar; 

Roborock S5 max

Robogil Luna 200

Dreame Vacuum F9

Lydsto R1

Viomi V3

Lydsto R1 kullanıcısıyım yaklaşık 2 aydır. Oldukça memnunum. Kesinlikle otomatik toz toplama ünitesi olan modellere bakın derim öncelikle 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
hangisinin fırça ve bakım parçaları daha ucuz ve bulunabiliyor?
Hepsi [emoji106]
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Evler benzer ben geçen ay roboRock s5 Max aldım. Şimdilik memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Mop pro var bizde, memnunuz. Tek sevmediğimiz yanı, bazen uzun tüylü halıya takılıyor. Haritayı kaydırıyor, sonra geri dönemiyor. Saçma sapan dolanıp duruyor. Koltuklarınız,  altına girecek kadar yüksek değilse ve uzun tüylü ( shaggy) halılarınız varsa almayın bence.  

Birde ridar- kamera olayı var. Ona da bir bakın. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Evet, lydsto r1 robot süpürgeyi aldım. İlk kullanımda evi tanıtım ve ayarla uğraştım. 20 dakikaya hepsi bitmişti. Kullandıkça kurcalayacağım.

a98a76bed0fd060cffe9f8869dd478be.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Mi mop pro 2 aldık evin haritasını çıkarmaya çalışıyor. 9.5 cm lik koltukların altına giriyor. Temizlik şimdilik iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Metin Uzunoğlu yazdı:

Mi mop pro 2 aldık evin haritasını çıkarmaya çalışıyor. 9.5 cm lik koltukların altına giriyor. Temizlik şimdilik iyi.

Hayırlı olsun. Karanlıkta çalışabiliyor mu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Teşekkür ederim, kanepelerin altı karanlık ikiliyi tam temizledi üçlünün ortasını bıraktı belki 5.ayaktsn dolayıdır. Haritalamaişi henüz bitmedi. İşteyken evi temizlesin diye düşünerek aldık karanlık şimdilik dert değil. Banyoya girişini yassklayacağım halıdan dolsyı giriyor ana çıkamıyor. 1 cm fark ile koltuk altlarına giriyor. Lidarlı olsaydı giremeyecekti mecburen bunu tercih ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Bugün perpa’da araç kamerasına teknik servis ararken bi yerle görüştüm. Muhtelif elektronik cihaz ithalatçılarının teknik servis işini yürütüyorlar. Adam robot süpürgeleri örnek gösterdi. Yazılımla bozuyorlar süpürgeleri dedi. 

önce dedim, bu olay açığa çıkarsa sağlam öperler. Apple pil olayı gibi. Ama gelen ürünler çin’den. Bi markayı öpseler diğeri yerine gelir. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Haritalma işi tamamlandı. Sizin için biraz önce salonun bütün ışıklarını kapatıp pencereninde güneşliğini kapatıp çok karanlık ortamda temizliği başlattım. Gayet güzel çalıştı ve şarj istasyonuna dönerek temizliği tamamladı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ohooo amma uğraşıyorsunuz yahu, haritalama anlık olur çalıştığı an baştan çizer ve her çalışmada yeniler, sabit haritada gidiyorsa yani hep aynı haritayı kullanıyorsa güncellemiyorsa ve bunu yaparken uzun sürüyorsa ilkel sistem haberiniz olsun :tongue:

karanlıkta çalışmıyorsa tırt

lidar yoksa tırt

yapay zeka yoksa tırt

bunlar olan cihaz alın, bence bu işte şayomi en güzeli...

telefonda andro olacak bu arada, yeni sisteme geçmek için hazırlık yapan dejavu fonlarla olmaz bu işler... :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...