İçeriğe Yönlendir

Robot Süpürge Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Türkçe konuşsa ne olacak ki, "aga, köşeleri niye süpürmedin?" mi diyeceksiniz. 

Ali Darbaz yazdı:

Benimkide ingilizce konuşuyor. Ben bunların Türkçe konuşanını görmedim daha 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Fırçası sağ önde. Mantıklı süpürge, kenarları süpürürken sağ önünü süpürgeliğe sürterek geçer değil mi? Ama bizimkinin umrunda değil. Ne taraf denk gelirse öyle kenara yakın sürtüyor. O yüzden diyorum ya xiaomi yazılım anlamında daha bebek. Bu kadar çeşit ürün çıkaracağına adam gibi yazılım çıkarsa dünyada rakibi olmayacak

Köşe algıladın. Yav bi zorla orayı. Girebildiğin kadar gir. Ama yok. Yeni gelin gibi geziyor hiç zorlama yok

benimkide xaomi, hata yapmadı hiç, arada güncellemede alıyor, tek eksiği Türkçe seslendirme yok, arada çince japonca yapıyorum komik oluyor :)

konuşması güzel faydalı, sorun çıkınca ne olduğunu söylüyor, sıkıştım, fırçaa birşey dolandı, sensör kirli vs. gibi ayrıca uygulamadan mesaj yollamasıda güzel, şantiyeden bakıyorum aha çorap dolanmış, hanımı arayıp söylüyorum gidip kurtarıyor :D  gecenin yarısı nerdesin diye soruyorum evdekiler buradayım sözüyle hopluyorlar :seytan:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Türkçe konuşsa ne olacak ki, "aga, köşeleri niye süpürmedin?" mi diyeceksiniz. 

Bende hava hoş. İngilizce japonca hatta çincede konuşabilir. Hiç bir şikayetim yok. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
harita çıkartabilen en ucuz makine hangisi?

Katya. Bulaşık filanda yıkıyor bendeki
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Servet Aydın yazdı:

Sarar; dolma sarar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

Harita çıkarması nasıl? Mesela peribacası haritası çıkarabiliyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Ürünün kutu açılış videosu varmı abi, çıkan ekipmanları merak ettim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ali Darbaz yazdı:

Ben bunların Türkçe konuşanını görmedim daha

Mi Vacuum Mop Pro var bende Türkçe konuşuyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sarar; dolma sarar

Ütü de yapıyor
Harita çıkarması nasıl? Mesela peribacası haritası çıkarabiliyor mu?

Tüm ülkenin haritasını çıkarır

Ürünün kutu açılış videosu varmı abi, çıkan ekipmanları merak ettim. 

Açılış videosu buraya yüklenirse forum kapanır
  • Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Biraz yabancıları okudum. Güya çarparak yön bulanlarda sorun oluyormuş demişler. Neden sorun olsun. Zaten esnek çarpma bariyeri var. Çarpa çarpa her yeri tarar ne güzel. Mop pro 2 kamera ile görerek gidiyor. Ama hakkını yemiyeyim. Şarjı çekişi çok güzel. Duvarlara vurma yok. Şarj istasyonunu nokta atışı buluyor. Tek sorunum kenar köşe tarama olayı. Bir de mevcut haritaya yeni alan ekleyemiyorum 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

haritaya

Hacı bende harita felan yok. Telefondaki uygulamayı kullanmaya gerek duymuyorum. Basıyom üstündeki tuşa komple süpürüyor. Hanımada öyle öğrettim. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Hacı bende harita felan yok. Telefondaki uygulamayı kullanmaya gerek duymuyorum. Basıyom üstündeki tuşa komple süpürüyor. Hanımada öyle öğrettim. 

Harita önemli. Harita sayesinde işini daha hızlı yapıyor ve şarj tüketimi az oluyor ama

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Mop pro 2’nin biraz hakkını yedim. İlk gezinmede kenar köşe fazla taramasa da ikinci turda kenarları alıyor. Ama kafa göz kenara girmiyor tabi. 

halı performansını çok beğendim. Normal süpürgeden çok daha iyi süpürüyor. 

Evde 3 kız olmasına rağmen 1 haftalık yoğun kullanımda fırçasından neredeyse hiç kıl yoktu. Dolanma falan yok. Temizleme gereği bile duymadım. Haznesinde saç vardı ama. Çekmiş. 

mop 2’de mop su haznesi ile süpürge haznesi farklı. Tamamen ayrı çalışıyorlar. Mop 1’de böyle değil sanırım. Mop 2’deki çok daha kullanışlı olmuş. 

harita kaydetme yapmıyorum. Hee seferinde sıfırlıyorum. Çünkü banyo ve balkona koyunca haritayı kendi sıfırlıyor. Çok önemi yok. Her çalıştırmada iki kere evi turluyor. Hazneyi dolduruyor. 

yazılım olarak daha iyileştirilebilir. Kirli temizlenmemiş fırça

7-D70-E53-D-36-A0-412-C-8-EB5-50-AD7-CBE

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

...Evde 3 kız olmasına rağmen...

Sen o evde nasıl durabiliyorsun ben onu merak ettim. 3 kızı olan cennetliktir de sonradan birinin hanım olabileceği aklıma geldi. Cennetin en üst köşesinde yerin hazır [emoji16]
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Sen o evde nasıl durabiliyorsun ben onu merak ettim. 3 kızı olan cennetliktir de sonradan birinin hanım olabileceği aklıma geldi. Cennetin en üst köşesinde yerin hazır emoji16.png

Adamın biri kızlarını üzdü diye erkek çocuğuna çatal saplıyor 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Mop pro 2’nin biraz hakkını yedim. İlk gezinmede kenar köşe fazla taramasa da ikinci turda kenarları alıyor. Ama kafa göz kenara girmiyor tabi. 

halı performansını çok beğendim. Normal süpürgeden çok daha iyi süpürüyor. 

Evde 3 kız olmasına rağmen 1 haftalık yoğun kullanımda fırçasından neredeyse hiç kıl yoktu. Dolanma falan yok. Temizleme gereği bile duymadım. Haznesinde saç vardı ama. Çekmiş. 

mop 2’de mop su haznesi ile süpürge haznesi farklı. Tamamen ayrı çalışıyorlar. Mop 1’de böyle değil sanırım. Mop 2’deki çok daha kullanışlı olmuş. 

harita kaydetme yapmıyorum. Hee seferinde sıfırlıyorum. Çünkü banyo ve balkona koyunca haritayı kendi sıfırlıyor. Çok önemi yok. Her çalıştırmada iki kere evi turluyor. Hazneyi dolduruyor. 

yazılım olarak daha iyileştirilebilir. Kirli temizlenmemiş fırça

7-D70-E53-D-36-A0-412-C-8-EB5-50-AD7-CBE9-BCF.jpg

Normal süpürgede turbo başlık yoksa bunun halı süpürmesi iyi gelebilir. Fark fırçada yani.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Normal süpürgede turbo başlık yoksa bunun halı süpürmesi iyi gelebilir. Fark fırçada yani.

Turbo başlık mı bilmiyorum ama 1900w torbasız philips. Çok iyi çekiyor. Kalın yün halıyı yerinden kaldırıyor ama daha az güçlü robot daha iyi temizliyor. Fırça farkı heralde

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

hikaye bununla başladı 60 yıllarda...  şimdi daalın, hemde tam otomatik :D haritalamada var hemde 3d  renkli ve sürekli güncellemeli oto focuslu göz matik tip :)

Sloganı bile var, extra daaalın...

"``GırGır giren eve dırdır girmez``"

66691171_1226787970816028_27561023322770

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hikaye bununla başladı 60 yıllarda...  şimdi daalın, hemde tam otomatik :D haritalamada var hemde 3d  renkli ve sürekli güncellemeli oto focuslu göz matik tip :)

Sloganı bile var, extra daaalın...

"``GırGır giren eve dırdır girmez``"

66691171_1226787970816028_27561023322770

Nazilerden kalma antitank mayını gibi. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Nazilerden kalma antitank mayını gibi. 

Tost makinesi de olabilir 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Turbo başlık mı bilmiyorum ama 1900w torbasız philips. Çok iyi çekiyor. Kalın yün halıyı yerinden kaldırıyor ama daha az güçlü robot daha iyi temizliyor. Fırça farkı heralde

Kaç watt olduğu farketmez, günümüzde tüm süpürgeler halıları yukarı kaldıracak emiş gücüne sahip. Ancak halı temizlemek için turbo yani fırçalı başlık lazım. Bu robot süpürgeler 2 kPa civarı emiş yapıyor ama ben bu sene başında süpürge alırken denemek için hem 17 kPa hem de 24 kPa süpürge ile halı süpürdüm, ikisi de halıyı kaldırıyordu ama turbo başlık olmadan temizlemiyordu. Hem de başlık halının üzerinde hareket bile etmiyordu. Ne zaman ki turbo başlık taktım, iki parmakla bile süpürecek kadar kolay oldu ve temizlik çok iyiydi. 

https://youtu.be/VU7hRHTRAIQ?t=39

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Kaç watt olduğu farketmez, günümüzde tüm süpürgeler halıları yukarı kaldıracak emiş gücüne sahip. Ancak halı temizlemek için turbo yani fırçalı başlık lazım. Bu robot süpürgeler 2 kPa civarı emiş yapıyor ama ben bu sene başında süpürge alırken denemek için hem 17 kPa hem de 24 kPa süpürge ile halı süpürdüm, ikisi de halıyı kaldırıyordu ama turbo başlık olmadan temizlemiyordu. Hem de başlık halının üzerinde hareket bile etmiyordu. Ne zaman ki turbo başlık taktım, iki parmakla bile süpürecek kadar kolay oldu ve temizlik çok iyiydi. 

https://youtu.be/VU7hRHTRAIQ?t=39

Doğrudur. Halı için farklı başlık daha iyi temizler elbet. Mop pro 2 3kpa emiş gücünde bu arada. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Mop pro 2’nin şöyle bir özelliği var. Şarj istasyonunun olduğu odada, başlangıcı farklı bir noktadan da yaptırsanız, işi bitince istasyonunu bulup oraya park ediyor. Yani aleti kaldırdım odanın herhangi bir yerine random koydum. İstasyonu yine de buluyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...