İçeriğe Yönlendir

Robot Süpürge Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Celal Aydın

Xiaomi Mop Pro modelini aldım.
Kurulumu yapıp, evi keşfedip, haritayı çıkarması için, uygulama üzerinden kenarları süpür seçeneğini etkinleştirip, startı verdim.
Sonuç çok başarılı.
Karanlıkta çalışıyor, üzerinden geçmediği yer bırakmıyor(haritada çizgilerden belli oluyor)
Masa, sandalye gibi mobilyaların bacaklarını tespit edip etrafında dolanıyor, haritada nokta şeklinde beliriyor.
Planlanmış temizlik mevcut
Sessiz ve turbo mod mevcut
Türkçe dil seçeneği mevcut
Evde değilken, uygulama üzerinden temizlik başlatmak mevcut (uzaktan yönetim)
Kısmı bölge temizletmek mümkün
İster tek bir odayı
İster tüm evi temizletmek mümkün
Ve temizlikte çok iddialı, bizim ev her gün güçlü bir Bosch süpürge ile süpürülür, ona rağmen haznede birikenleri görünce, normal süpürgeler hikayeymiş onu gördük.
Mop, paspas modunu henüz kullanmadım, yorum yapamayacağım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hayırlı olsun, biraz kullan bakalım daha normal süpürge diyecekmisin, Bosch paslanır artık :D

Bu arada en çok duayıda hanımdan alacaksın, tabii evi sen süpürmüyor isen :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Hayırlı olsun, biraz kullan bakalım daha normal süpürge diyecekmisin, Bosch paslanır artık [emoji3]
Bu arada en çok duayıda hanımdan alacaksın, tabii evi sen süpürmüyor isen [emoji3]

[emoji23][emoji23][emoji23]
Teşekkürler Ali abi.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Celal Aydın yazdı:

Kurulumu yapıp, evi keşfedip, haritayı çıkarması için, uygulama üzerinden kenarları süpür seçeneğini etkinleştirip, startı verdim.
Sonuç çok başarılı.
Karanlıkta çalışıyor, üzerinden geçmediği yer bırakmıyor(haritada çizgilerden belli oluyor)
Masa, sandalye gibi mobilyaların bacaklarını tespit edip etrafında dolanıyor, haritada nokta şeklinde beliriyor.
İster tek bir odayı
Ve temizlikte çok iddialı, bizim ev her gün güçlü bir Bosch süpürge ile süpürülür, ona rağmen haznede birikenleri görünce, normal süpürgeler hikayeymiş onu gördük.

Öncelikle hayırlı olsun.

Bende 1 hafta içerisinde almış olurum.

Nerden aldınız link var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Evdeki süpürgenin çekim gücü düşmeye başladı. Hortumları, filtre haznesi falan tutmaz oldu. Süpürge almak gerekecek ve eşim de robot alalım falan demeye başladı. Bakalım kim kimi ikna edecek. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mahmut Yıldız yazdı:

Evdeki süpürgenin çekim gücü düşmeye başladı. Hortumları, filtre haznesi falan tutmaz oldu. Süpürge almak gerekecek ve eşim de robot alalım falan demeye başladı. Bakalım kim kimi ikna edecek. 

Bence çok fazla direnmeyin :) 

Hayırlı olsun :)

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Öncelikle hayırlı olsun.
Bende 1 hafta içerisinde almış olurum.
Nerden aldınız link var mı?

Teşekkür ederim.
Şimdiden size de hayırlı olsun.
Hepsiburada üzerinden aldım, siyah renk.
Satıcısı da Hepsiburada olarak seçtim, olası bir sorunda muhatap bulabilmek için.
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Celal Aydın yazdı:

Teşekkür ederim.
Şimdiden size de hayırlı olsun.
Hepsiburada üzerinden aldım, siyah renk.
Satıcısı da Hepsiburada olarak seçtim, olası bir sorunda muhatap bulabilmek için.

Teşekkürler.

Sanırım aşağıdaki linteki ürünü aldınız. Siyah ile beyaz arasında baya fiyat farkı varmış :( 

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-pro-beyaz-akilli-robot-supurge-p-HBV00000SDB4B?magaza=Hepsiburada

Aynı sitede daha ucuza var bende bunu takip ediyordum ama tabi satıcı farklı. Link : https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-pro-beyaz-akilli-robot-supurge-pm-HB00000SDB4A

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Alptuğ Özcan yazdı:

Bence çok fazla direnmeyin :) 

Hayırlı olsun :)

Ben değil, tl direniyor. 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Teşekkürler.
Sanırım aşağıdaki linteki ürünü aldınız. Siyah ile beyaz arasında baya fiyat farkı varmış [emoji20] 
https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-pro-beyaz-akilli-robot-supurge-p-HBV00000SDB4B?magaza=Hepsiburada

Aynı sitede daha ucuza var bende bunu takip ediyordum ama tabi satıcı farklı. Link : https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-pro-beyaz-akilli-robot-supurge-pm-HB00000SDB4A

Evet bu link. Beyazı yoktu Hepsiburada satıcısında, o yüzden siyahı tercih ettim.
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Cumartesi günü verdim siparişi bakalım hakkını verecek mi?

Xiaomi Vacuum Mop Pro

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
El süpürgesi, dik süpürgeler için tavsiyeniz nedir?
Bosch ve Xiaomi markalarını kullanan ve memnun olanlar var. İkisini de takipteyim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Geçen hafta babam Xiaomi'nin dikey süpürgesini almış.

3 mod'u var

-Eco (40dk)

-Normal (25dk~)

-Turbo (17dk~) çalışma süreleri varmış.

Çalışma süresi olarak süreler biraz kısa gibi geldi ama fiyatı da göz önünde bulundurmak lazım rakiplerine kıyasla.

2 gün önce temizlenen evin bir köşesinde denedik süpürgeyi haznede yine tüy vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sonuç çok başarılı.
İster tek bir odayı
normal makineler hikaye değil. ya da kaliteli iyi emiş yapan phılıps benzeri makineler diyelim.

normal makineler hikaye demek için. normal makineyle evi çektirdikten 1sn sonra bu makineyi ortama salıp farkı görmeniz lazım. ev dediğin 1 saat içinde bile toz dolabilen bir ortam
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Aslında bende düşünüyorum ama evdeki 3 ve 6 yaşındaki sıpalar rahat bırakır mı ? bilemedim :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Alptuğ Özcan yazdı:

Cumartesi sipariş vermiştim. Dün teslim edildi.

Şuan stokta yok. 3.299 TL

PfCAVm.jpg

Aynısını aldım, 4 gündür sinir hastası etti beni. Bugün 5. Gün, hala haritalama yapamadık. Kanser olduk. Siz kullanabildiniz mi? Şarj ünitesinin yerini değiştirdim, kenar temizliği yaptırdım, normal temizlik yaptırdım, harita silip yeniden haritalattım, cihazı resetledim vs ne yaptıysam olmadı. İade de almıyorlar. Sinir hastası oldum 4 günde.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ahmet Caliskan yazdı:

Aynısını aldım, 4 gündür sinir hastası etti beni. Bugün 5. Gün, hala haritalama yapamadık. Kanser olduk. Siz kullanabildiniz mi? Şarj ünitesinin yerini değiştirdim, kenar temizliği yaptırdım, normal temizlik yaptırdım, harita silip yeniden haritalattım, cihazı resetledim vs ne yaptıysam olmadı. İade de almıyorlar. Sinir hastası oldum 4 günde.

Yok henüz kutudan çıkarma şansım bile olmadı. Hediye olduğu için kutudan çıkartmak için zamanını bekliyorum. Yarın kutudan çıkmış olur.

Kenar temizliği yaptıktan sonra haritalamayı tamamlamış olması gerekiyor diye biliyorum. Youtube videolarını izlediniz mi? Yüzlerce video var bu modelle ilgili. Belki birisi yardımcı olur.

Sorununuz tam olarak uygulama ekranında tüm evin haritasını görememek mi?

En önemli soru iade neden almıyorlar? Nerden aldınız ürünü?

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
normal makineler hikaye değil. ya da kaliteli iyi emiş yapan phılıps benzeri makineler diyelim.

normal makineler hikaye demek için. normal makineyle evi çektirdikten 1sn sonra bu makineyi ortama salıp farkı görmeniz lazım. ev dediğin 1 saat içinde bile toz dolabilen bir ortam

Normal makine, eski zaman usülü “gırgır” dediğimiz, fırçalayarak emiş yapmadığından, robot süpürge kadar halı diplerine inemiyor, hatta hiç inemiyor, yüzeyden çekebildiğini çekiyor. Hikaye, subjektif, benim için hikaye. Şayet bu teknoloji daha da ilerlerse, normal süpürgeler tarihin tozlu sayfalarına gömülecek 2+2=4.
Yorum bağlantısı

Normal makine, eski zaman usülü “gırgır” dediğimiz, fırçalayarak emiş yapmadığından, robot süpürge kadar halı diplerine inemiyor, hatta hiç inemiyor, yüzeyden çekebildiğini çekiyor. Hikaye, subjektif, benim için hikaye. Şayet bu teknoloji daha da ilerlerse, normal süpürgeler tarihin tozlu sayfalarına gömülecek 2+2=4.
kullanan gördüm sordum soruştursdm. kesinlikle bir phılıps fc serisi siklon filtreli süpürgenin yerini bence dolduramaz
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Alptuğ Özcan yazdı:

Yok henüz kutudan çıkarma şansım bile olmadı. Hediye olduğu için kutudan çıkartmak için zamanını bekliyorum. Yarın kutudan çıkmış olur.

Kenar temizliği yaptıktan sonra haritalamayı tamamlamış olması gerekiyor diye biliyorum. Youtube videolarını izlediniz mi? Yüzlerce video var bu modelle ilgili. Belki birisi yardımcı olur.

Sorununuz tam olarak uygulama ekranında tüm evin haritasını görememek mi?

En önemli soru iade neden almıyorlar? Nerden aldınız ürünü?

Yani çok fazla video var. Bi kaç tanesini izledim. Genel olarak aynı şeyler anlatılıyor. Kenar temizliğinden sonra harita çıkarıyor ama yanlış çıkartıyor. Bizim salonu alıyor apartman boşluğuna koyuyor, koridor duvarı delip komşuya geçmiş falan saçma sapan haritalar çıkartıyor. Haritayı yanlış çıkarttığı için ve yanlış haritayı baz aldığı için saçmalamaya başlıyor süpürge. Ürünü Trendyoldan aldım. Trendyol iade almak için teknik servisten iade/değişim kağıdı almamızı istiyor. Oysa benim bildiğim, 14 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden iade edebiliyoruz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...