İçeriğe Yönlendir

Robot Süpürge Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Alpay Sumer
Ali Cihangiroğlu yazdı:

iş bitince harita hafızasında, ama her çalışmada sıfırdan haritalıyor...

Aynen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Alpay Sumer yazdı:

Aynen.

o zaman engel koyman yada birşey çıkması farketmemeli, bakıyor birşey var, 1 sn duraklıyıp ona göre devam ediyor, hatta sinir ediyorum arada :)  eski haritaya bakmıyor sanırım, eski harita sadece bölge belirtirsen o zaman işe yarıyor...

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o zaman engel koyman yada birşey çıkması farketmemeli, bakıyor birşey var, 1 sn duraklıyıp ona göre devam ediyor, hatta sinir ediyorum arada :)  eski haritaya bakmıyor sanırım, eski harita sadece bölge belirtirsen o zaman işe yarıyor...

bence İlkte Kesin detaylari kaydediyor.. sonrakilerde dökuntü sayiyor.. buda ayni noktayi temizlemeye ugrasmasindan anliyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Alpay Sumer yazdı:

bence İlkte Kesin detaylari kaydediyor.. sonrakilerde dökuntü sayiyor.. buda ayni noktayi temizlemeye ugrasmasindan anliyorum. 

dikkat etmiştim benimki öyle yapmıyor, her seferinde sıfırdan dalıyor kerata... seninkinde durum farklı olabilir tabii, nede olsa benimki yaşlı makine...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Arkadaşlar ürünler sürekli gelişiyor. Evde iki kişi alerjik hasta. Bana da bir robot süpürge lazım. İlk önceliğim alerji olayı. Fiyat skalam en fazla 3,5-4bin tl. Nasıl bir şey almalı? Ne almalı? Marka model sayısı çok fazla. Mop olayı iyi mi kötü mü olmalı mı olmamalı mı? Moplu yerine mopsuz daha verimli sadece süpürenden mi almalı? Fırçalı fırçasız konusu var sanırım. O nedir? Ne önerirsiniz? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

3500 4000 çok para. Benimde alerjim var ama bendekinin hepa filtresi var. Yani hepa filtresi olan bir model iş görür. Epey toz tutuyor.

Beyaz alanlar görüpde temizleyemediği , engeller nedeniyle giremediği alanlar. Uzun lafın kısası en ucuzda bile hepa filtresi var. 3 kademeli. Egzos çıkışından toz attığını görmedim. Hepa filtresini bu sabah temizledim. Çok fazla toz çıktı. 

ACtC-3cjNCxMWzIfiEu-Hg3LbvJU34h1MGilrI-VACtC-3ctPqy1MsLiMbtxkX145TzBa0SnXsGrdscU

ACtC-3crBJx1juLKtf0uvV4xAzMWRJVcDH-74WLe
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

@Ali Darbaz sendeki ne? ucuz ürün alacak kadar zengin değilim olayı var. aldığım şey 1-2 senede su koyuvermesin istiyorum

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

@Ali Darbaz sendeki ne? ucuz ürün alacak kadar zengin değilim olayı var. aldığım şey 1-2 senede su koyuvermesin istiyorum

Başlık açtım 10 gün oldu. 1680 tl bir bedeli var. Ben hep fp ürün alırım. Bu da Fp ürün. 

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/307527-en-ucuz-robot-temizleyici-mi-robot-vacuum-mop-essentia/page/5/

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

almışken iyi bir şey almak istedim. çok marka var. irobot sanırım xiaomi'ye tahtı kaptırmış durumda. şikayet var'da çok şikayet var. servisi sıkıntılı izlenimi yarattı. roborock ve viomi zaten xiaomi destekli firmalar. xiaomi için 3-4 model satışta şu an. öne çıkan özellikleri ve yenilenmiş sensör, inceltilmiş yüksekliği ile mop pro 2'ya karar kıldım gibi. gücü 40w olmasına rağmen emiş gücü de diğerlerinden çok daha yüksek. 3000pa gücü var. 5200ma pili var. lidar sensörü yok ama bunun avantaj yüksekliği düşük tutmak. yeni teknoloji imiş. fiyatı 3600tl. biraz indirim takip edeceğim. 3200'lere gelirse alacağım. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Sen bilirsin hacı. Hayırlı olsun. Fazla geçikme, niye daha önce almadım diye pişman olursun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Sen bilirsin hacı. Hayırlı olsun. Fazla geçikme, niye daha önce almadım diye pişman olursun. 

Ne zamandır aklımda da fırsat bulamadık. Evde sürekli toz alan makine olması burun alerjileri için çok güzel. Almışken de pil ve emiş kapasitesi yüksek olsun istedim. 

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Çok uzun zaman araştırdım ve sonunda aldım... https://ty.gl/emijc3x
Lydsto r1 3770 tl ye aldım.tavsiye ederim...
İş artık çöp istasyonlu robotlara gidecek belli...

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Hasan Basri Bayraktar yazdı:

https://ty.gl/emijc3x
Lydsto r1 3770 tl ye aldım.tavsiye ederim...

Kullandınız mı? Ses şikayetleri var altta sürten plastik kısımdan, benim de aklımda olan bir modeldi vazgeçmiştim.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

öne çıkan özellikleri ve yenilenmiş sensör, inceltilmiş yüksekliği ile mop pro 2'ya karar kıldım gibi. gücü 40w olmasına rağmen emiş gücü de diğerlerinden çok daha yüksek. 3000pa gücü var. 5200ma pili var. 

Lidar olmayan kameralı modellerde karanlıkta süpürme sıkıntı oluyor diyorlar aklınızda olsun.

Mop pro aldım bende 10 gün önce, 3200 mAh batarya bütün ev için yeteriz, bir gün 3, birgün diğer 3 bölgeyi temizleyerek kullanmam gerekiyor yada arada şarj olması gerek %60 a kadar ama o da 1 saat falan sürüyor.

Memnunum ama genel olarak. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

10 gün önce, 3200 mAh batarya bütün ev için yeteriz, bir gün 3, birgün diğer 3 bölgeyi temizleyerek kullanmam gerekiyor yada arada şarj olması gerek %60 a kadar ama o da 1 saat falan sürüyor.

Eviniz kaç M2 .. Benim ev süpürülebilen alan 60 m2 . 2500 mah  süpürme bitince genelde %48 kalıyor . 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Kullandınız mı? Ses şikayetleri var altta sürten plastik kısımdan, benim de aklımda olan bir modeldi vazgeçmiştim.

Lidar olmayan kameralı modellerde karanlıkta süpürme sıkıntı oluyor diyorlar aklınızda olsun.

Mop pro aldım bende 10 gün önce, 3200 mAh batarya bütün ev için yeteriz, bir gün 3, birgün diğer 3 bölgeyi temizleyerek kullanmam gerekiyor yada arada şarj olması gerek %60 a kadar ama o da 1 saat falan sürüyor.

Memnunum ama genel olarak. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Mop pro benim dediğimin bir öncesi değil mi? Ben de ona baktım ama pro 2 için epey hata giderilmiş yazmışlar. Bir de çekiş gücü beni cezbetti. 2 küçük çocuk var. Lidar olunca da yüksekliği artıyor ama. Nasıl yapacaz :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ali Darbaz yazdı:

Eviniz kaç M2 .. Benim ev süpürülebilen alan 60 m2 . 2500 mah  süpürme bitince genelde %48 kalıyor . 

Oc4jjP.jpg

Oturma odası, koridor ve yatak odası 60 m² süpürme alanı ve 60 dakika sürdü, %40 civarı kaldı.

150 m² tapuya göre.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

150 m² tapuya göre.

90 m2 benim ev. Tuvalete ve Camaşır odasına sokmuyorum. Bazaların altına giremiyor. 60 m2 ortalama alan çıkarıyor. lidar olmadığı için az elektrik harcıyor sanırım. Halıları algılayıp maksimum çekişle temizliyor. Ekonomik kullanmadığım halde 2500 mah pilin %48 i kalıyor. Ama  lityum piller genelde ilk sene %80 kapasiteye düşmeye meyillilerdir. Sonra çok ağır kapasitesi düşer. Bir sonraki sene %20 lerde bitirir gibi düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Hasan Basri Bayraktar yazdı:

Lydsto r1

Bu aletin çok büyük mantık hatası var. Altına baktım, benim cihaz ile birebir aynı. Fırçası, fırçasının yuvası ve kapağı tıpatıp aynı. Mevzu eğerki aletin içini açmadan aylarca temizlik yapmak ise o iş yaş. Benim evde iki tane uzun saçlı bayan var. Her temizlik sonrası ciddi miktarda insan saçını makinenin merdanesinden söküyorum. Komple açıp o kılları temizlemem gerekiyor. Sizin alacağınız Lydsto r1 model cihazda aynı sorun yaşayacağı kesin. Tabi evde uzun saçlı hanfendiler yoksa sıkıntı olmaz. Benim kızım ve Eşim çok fazla saç dökerler . Maalesef bunu atlandığını farkettim, Uyarmak istedim. kıllar sardıkca merdane zorlanıyor. O yuzden her temizlikte peklemek lazım. Yoksa o makinenin motoru yanar . 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Bu aletin çok büyük mantık hatası var. Altına baktım, benim cihaz ile birebir aynı. Fırçası, fırçasının yuvası ve kapağı tıpatıp aynı. Mevzu eğerki aletin içini açmadan aylarca temizlik yapmak ise o iş yaş. Benim evde iki tane uzun saçlı bayan var. Her temizlik sonrası ciddi miktarda insan saçını makinenin merdanesinden söküyorum. Komple açıp o kılları temizlemem gerekiyor. Sizin alacağınız Lydsto r1 model cihazda aynı sorun yaşayacağı kesin. Tabi evde uzun saçlı hanfendiler yoksa sıkıntı olmaz. Benim kızım ve Eşim çok fazla saç dökerler . Maalesef bunu atlandığını farkettim, Uyarmak istedim. kıllar sardıkca merdane zorlanıyor. O yuzden her temizlikte peklemek lazım. Yoksa o makinenin motoru yanar . 

Merdanesiz, normal süpürge gibi çeken yok mu?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dyson şarjlı el süpürgesinde bile merdane var. Merdane olmadan düzgün temizlik yapamazsın. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

gırgır temizlik prensibine pil takılmış halini 1500 e satacam deseydim kovalarlardı?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

O zaman daha fazla güç gerekiyor sanırım, çok fazla vakum yaratamıyorlar bu yüzden gır gırdan destek alıyor diye düşündüm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Fırça hepsinde var.bu makineyi seçme nedenim...5200 mAh pil ve 2700 pa çekiş.bir robot süpürgeden bekleyebileceğiniz yüm özellikler var.artı çöp istasyonu olması.çok çabuk kurulum Türkçe sesli komutlar.Türkçe kullanım klavuzu.çok çok iyi haritalama...
6 günlük kullanım için erken tabi ama ilerleyen günlerde paylaşım yaparım.
777a281f0df5e0b53f02210f1279da59.jpg
722345088197fef9f973939ed2ef05e5.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...