İçeriğe Yönlendir

Robot Süpürge Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

En son çıkarttığı haritalar bunlar. Resmen binayı temelinden kaldırıp başka yere taşıyor.

auJ4hA.jpg
auJfRI.jpg
auJ6l1.jpg

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

oryantasyon sorunu var. acaba manyetik bir kaynak mı var başlattığınız yerde? apartman şaftı felan?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Evdeki süpürgenin çekim gücü düşmeye başladı. Hortumları, filtre haznesi falan tutmaz oldu. Süpürge almak gerekecek ve eşim de robot alalım falan demeye başladı. Bakalım kim kimi ikna edecek. 

Az evvel bizim supurgenin toz haznesini filtrelerini yeniledim. (185₺) yeni makinemiz oldu resmen. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Mehmet Göktürk yazdı:

oryantasyon sorunu var. acaba manyetik bir kaynak mı var başlattığınız yerde? apartman şaftı felan?

Bilmiyorum ki. Giriş kattayız, altımız sığınak. Evde de farklı farklı noktalardan başlattığımız da oldu. Hepsinde sonuç hüsran.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet Caliskan yazdı:

Bilmiyorum ki. Giriş kattayız, altımız sığınak. Evde de farklı farklı noktalardan başlattığımız da oldu. Hepsinde sonuç hüsran.

elektrik panellerinden kalkıp dairelere dağılan hatlar yakın mı? 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ahmet Caliskan yazdı:

Yani çok fazla video var. Bi kaç tanesini izledim. Genel olarak aynı şeyler anlatılıyor. Kenar temizliğinden sonra harita çıkarıyor ama yanlış çıkartıyor. Bizim salonu alıyor apartman boşluğuna koyuyor, koridor duvarı delip komşuya geçmiş falan saçma sapan haritalar çıkartıyor. Haritayı yanlış çıkarttığı için ve yanlış haritayı baz aldığı için saçmalamaya başlıyor süpürge. Ürünü Trendyoldan aldım. Trendyol iade almak için teknik servisten iade/değişim kağıdı almamızı istiyor. Oysa benim bildiğim, 14 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden iade edebiliyoruz.

Bugün cihazın kurulumunu vs hepsini yaptım.

Tüm evin haritasını sorunsuz çıkartması için öncelikle bazı eşyalarda yükseltme yapmak durumunda kaldım. 

Gerekli eşyalarda gerekli yükseltmeleri yapınca "kenarları süpür" seçeneğiyle haritalandırmayı tek seferde yaptı. 

Bende de bazen kafasının karıştığı durumlar oldu bazı yerlerde takılmış gibi döndü durdu. Koridordaki halı püskülleri çok sıkıntı çıkartıyor. Takılıyor makinaya ve makine ilerledikçe halı katlanıyor. Oturma odasında balkona bağlanan boydan bir sürgülü kapı ve kapı girişinde yere kadar uzanan ayna var. Buralara gelince tepedeki sensör aynadan yansıyan görüntüyü ve sürgülü kapıdan gördüğü balkonu faklı odalar olarak algılayıp haritalamış. O bölgeleri "sınırlandırılmış bölge" olarak işaretledim,şuan için o bölgelerle ilgili sorunum yok. Tek sorunum "oturma odası" ile "misafir odası"nı tek bir oda gibi taramış. Harita üzerinde bu iki odayı ayıramıyorum. Halbuki iki oda arasında duvar var. Ne yaptıysam olmadı. Tüm evi tekrar haritalandırmam gerekecek.

Ev 4+1, tüm evi tek şarjla süpürüyor. Paspas modunu da denedim, çok fazla beklentiye girmemek kaydıyla iş görür gibi. Süpürge modu hoşumuza gitti. 1 gün önce temizlenmiş evden beklenmeyecek kadar çok toz/saç çıkardı, şaşırdık.

Sizin soruna gelince sanki üstteki sensörle ilgili bir sıkıntı var. Almış olduğunuz link'te "14 gün içerisinde koşulsuz iade" ibaresi olması gerekmiyor mu? Yani yasal bir hak değil mi bu? Trendyol nasıl iade almayacağını söyleyebiliyor anlamıyorum. Hakem heyetine başvurun, o zaman almak zorunda kalacaklar.

Garanti konusunda sorun yaşamamak için özellikle "Resmi Distribtör Garantisi" olan bir mağazadan aldım. Muhtemelen sizden biraz daha pahalıya almışımdır. Ama sonuç olarak elektronik bir cihaz, üzerinde birsürü sensörü bulunuyor. Bunların sorun çıkarma ihtimalini göz önünde bulundurdum. İnşallah sorun yaşamam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Baştan sona okudum ve fikir sahibi olmaya başladım. Eşim aklıma soktu ve araştırma yapmaya başladım. Kullanan arkadaşlardan olumlu yorumlar alıyorum. Araştırıyorum ve dikkatimi çeken ürün Xiaomi Roborock 5S şimdilik. Sanırım alacağım.

Bunu alınca Thomas sulu süpürge de satılık olacak. İlgilenen olursa yaklaşık 1,5 yıldır sorunsuz ve temiz kullanılan makine tavsiye ederim. Alman mühendisliği. 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Xiaomi Vacuum Mop Pro 1 haftayı geçkin süredir kullanılıyor evde.Genel olarak memnunuz cihazdan. Çok nadir olsa da bazen sapıtıyor odanın yarısını süpürmeden işlem tamamlandı deyip üniteye dönmeye başlıyor.

Haritalandırmayı tek seferde yaptı. Bir tek oturma odası ile evin 4. odası olan misafir odasını tek bir odaymış gibi(arada duvar olmasına rağmen) taradı. Onun da çözümünü duvarın olduğu yere sanal duvar koyarak çözdüm. Girdiği odanın hiçbir yerini atlamadan süpürüp çıkıyor. Uygulama üzerinden bir çok ayarını yapabiliyorsunuz zaten. 4 farklı emiş gücü var. İstediğiniz zaman istediğiniz odayı belirlediğiniz emiş gücüne göre süpürüp ünitesine tekrar dönüyor.

Mop özelliğini şuana kadar 1 defa kullandık onu da denemek için. Çok da gerekli bir özellik değil bence. Ben aldığımda Mop'lu model Mop'suz modelden daha ucuzdu önceki sayfalarda görsellerini eklemiştim.

Eyüp Çetin yazdı:

dikkatimi çeken ürün Xiaomi Roborock 5S şimdilik. Sanırım alacağım.

Bahsettiğiniz model fiyat olarak biraz daha yukarıda. özellik olarak ne farkı var diğer modellerle(özellikle Xiaomi Vacuum Mop Pro ile) bilmiyorum.

Hayırlı olsun şimdiden

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu cihazların emiş gücü ne kadar? Kaç Kpa emiş yapıyor? Normal süpürge gibi emiş yapması çok zor, yani temizlik yapması. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro'nun 2100Pa

Mahmut Yıldız yazdı:

Bu cihazların emiş gücü ne kadar? Kaç Kpa emiş yapıyor? Normal süpürge gibi emiş yapması çok zor, yani temizlik yapması. 

Bu arada aldığım ürün aldığım sitede 4.199 TL olmuş

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Alptuğ Özcan yazdı:

Bahsettiğiniz model fiyat olarak biraz daha yukarıda. özellik olarak ne farkı var diğer modellerle(özellikle Xiaomi Vacuum Mop Pro ile) bilmiyorum.

Hayırlı olsun şimdiden

Kesin buna karar vermedim ama kullanan  iki arkadaş çok memnun. Onlar önermişti ve bende internette biraz araştırma yaptım olumlu yorumlar almış. Açıkçası tam olarak bir araştırma yapamadım henüz. Dediğiniz gibi pahalı biraz belki ihtiyaçlara göre daha uygun olanlara yönelebilirim. Buraya sonucu da yazarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Alptuğ Özcan yazdı:

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro'nun 2100Pa

Bu arada aldığım ürün aldığım sitede 4.199 TL olmuş

Philips Marathon serisi 17 Kpa civarında. 

Nilfisk ve Miele'de 25 Kpa emiş yapan süpürgeler var. 

Bu robot süpürgeler o zaman sadece hafif toz alıyor mu diyeceğiz.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mahmut Yıldız yazdı:

Bu robot süpürgeler o zaman sadece hafif toz alıyor mu diyeceğiz.

Aslında tam olarak öyle diyemeyiz. 

Biz ürünü ilk çalıştırdığımızda ev henüz 1 gün önce temizlenmişti. Evin 1 odasında denemiştik robotun haznesinde biriken tozu/tüyü/saçı görünce şaşırmıştık. 

Cumartesiden cumartesiye temizlik yapıldığı zamanlarda koridorda saç ve tozların uçuştuğunu biliyorum gözle görünür bir şekilde. Şuan robotu en kötü 2 günde 1 çalıştırıyoruz ve şuan ortalarda uçuşan hiçbir şey yok.

Biz şuan için memnunuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Arda Bülent Güzel

Viomi v3 aldım. Ancak Türkçe desteği yok. Tüm evi tek seferde taradım. Tüm odalara rahatça gidiyor ancak salona gitmiyor. Kısaca istediğim odayı seçip gönderiyorum ama salonu seçtiğimde gitmiyor diğer odaları gezip salona geliyor. Bunu nasıl çözeeiz bilen arkadaşlar varmı acaba

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Arda Bülent Güzel yazdı:

Viomi v3 aldım. Ancak Türkçe desteği yok. Tüm evi tek seferde taradım. Tüm odalara rahatça gidiyor ancak salona gitmiyor. Kısaca istediğim odayı seçip gönderiyorum ama salonu seçtiğimde gitmiyor diğer odaları gezip salona geliyor. Bunu nasıl çözeeiz bilen arkadaşlar varmı acaba

Süpürgenin standı hangi odada duruyor?

Tüm evi baştan taratıp tekrar göndermeyi deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Süpürgenin standı hangi odada duruyor?
Tüm evi baştan taratıp tekrar göndermeyi deneyebilirsiniz.

Komple evi tarattım. Salonu ayırdım. Ancak salonu diğer odaları yaptıktan sonra yapmaya çalışıyor. Kısaca sadece salonu tek başına yapmıyor. Stand koridorda duruyor
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Arda Bülent Güzel yazdı:

Komple evi tarattım. Salonu ayırdım. Ancak salonu diğer odaları yaptıktan sonra yapmaya çalışıyor. Kısaca sadece salonu tek başına yapmıyor. Stand koridorda duruyor

Ev haritası açıkken salona tıklayıp başlat demenize izin vermiyor mu?

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Ev haritası açıkken salona tıklayıp başlat demenize izin vermiyor mu?

İzin veriyor ancak direk salona gitmiyor. Evi tavaf edip öyle salona gidiyor.
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan
(düzenlendi)

Dublex evlerde merdiven olayı nasıl acaba.basamakları anlayıp yönmü değiştiriyor.yoksa düşermi basamaklardan. 

tarihinde İsa Erdoğan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Dublex evlerde merdiven olayı nasıl acaba.basamakları anlayıp yönmü değiştiriyor.yoksa düşermi basamaklardan. 
Sensör var, düşmüyor.
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
İsa Erdoğan yazdı:

Masanın üzerine koyun, oranın da haritasını çıkarır ve aşağı düşmeden süpürür.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Arda Bülent Güzel yazdı:

İzin veriyor ancak direk salona gitmiyor. Evi tavaf edip öyle salona gidiyor.

Uygulamada "kenarları süpür" seçeneği açık mı salonu seçip süpür dediğinizde. Gerçi bu seçenek sadece 1 seferliğine aktif oluyor sonra pasif oluyor.

Ekran görüntüsü yükleyebilir misiniz haritayı görelim.

İsa Erdoğan yazdı:

Her modelde var mı bilmiyorum ama benim kullandığım modelde var denedim. Düşmüyor

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Salona misafir harici girmenin yasak olduğunu çözmüş hemen. Teknoloji ne ilerleme sağladı bre
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Her modelde var mı bilmiyorum ama benim kullandığım modelde var denedim. Düşmüyor

491066fc66a9fc33de7cf8fb139affc7.jpg
Salona misafir harici girmenin yasak olduğunu çözmüş hemen. Teknoloji ne ilerleme sağladı bre

Tam Türk buluşu ozaman [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...