İçeriğe Yönlendir

Corolla 1.5 L Dynamic Force 3 Silindir

Murat Azalma

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Şu varki her ürünün hitap ettiği kitle var. Yurt dışı tecrübesi olan ve Sanayiye gitmek istemeyen, arıza yaşamak istemeyenlere göre toyota ve Honda en iyi araba. Birde sorunsuz lpg tskılıyorsa en iyi arsç. Bu açıdan bakarsanız toyotanın motoru çok mantıklı adamın kitlesi hazır. 

Ağırlık konusuna gelince toyota halen belçikadan sac alıyor. Ereğli saçına göre daha dayanıklı (tofaş eğitim müdürü ifadesi ile %20 daha mukavemet li).

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Mesajın linki
Yurdaer Elay
Dogan Arsiray yazdı:

150 tork ne gözünü seveyim 2000 lerin başındamıyız... 0-100 12 sn diyor. korkunç ötesi.

1.2 puretech turbo berlingo bile 109 hp ve torku 200 ün üzerinde. chiptuning ile standart satılan 130 hp ayarına geliyor.

atmosferik ne olacak? hiç...

Adamların derdi trafikte yarışmak değil belli ki.. Yakıt ortalaması düşmüş, emisyon değerleri istenileni karşılıyor :) 

• Beğen 3
Mesajın linki
Dogan Arsiray

yokuş yukarı dolu araçla sollamaya çıkarken başarılar emekli amcalara o halde.

Mesajın linki
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

yokuş yukarı dolu araçla sollamaya çıkarken başarılar emekli amcalara o halde.

Vites düşürdüğünde bunlarda hızlanıyor. zaten arabalar otomatik gelir. Onlarada 8 ile 10 ileri şanzıman takarlar. Sonra bi bakmışsın ara hızlanmalar dehşet. 

• Beğen 1
Mesajın linki
Mustafa Yanar

Çağdaş kağnı pazarlıyorlar işte. 

• Beğen 1
Mesajın linki
Burak Uzel
Asyalılar turbo kullanmak istemiyor nedense. Atmosferik olsun ,uzun ömürlü olsun, ucuz olsun diye düşünüyorlar demek ki. Sonuçta Afrika'da, Hindistan'da falan çok satan araçlar, Avrupa önemli en önemli  pazarı değil. 

Corollanın kullanma klavuzunun başların bir yerde, “Araç ömrü 10 senedir” yazıyor.
Görünce çok şaşırdım. 10 sene idare edecek şekilde üretiyorlar artık sanırım.
Ülkemizdeki Mevcut araba fiyatlarını düşündüğümüzde, arabaların yaşam döngüsü 20 seneyi rahat geçecektir. Son 10 senesini kullananların Allah yardımcısı olsun.
Mesajın linki
Evren Erakçora

10 sene , yedek parça temini vs için yasal bir konu. 

• Beğen 1
Mesajın linki
Ercan ERKAN

Bu motorun Tork eğrisini bulabilen varmı ? Eski 1.6'ya nazaran hemen hemen yakın torku veriyor ve ve max. torku daha erken devirde verecek diye duymuştum. Eğer daha erken devirlerde aynı torku dahi verse, alt devirlerde eskisinden daha güçlü olacağı anlamına gelir.

Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu

Polonya‘da üretilen direkt enjeksiyonlu üç silindirli atmosferik motor yaris, yaris cross, b suv ve hybrid modellerde kullanılacakmış. 2.0 

1.5L motor, güçlü bir gelişmiş mühendislik ürünüdür. % 40'a varan termal verimlilikle Atkinson döngüsünde çalışan değişken eksantrik mili zamanlamasına sahip bu 3 silindirli motor ünitesi, önceki Yaris nesline kıyasla tüketimi ve CO2 emisyonlarını% 20 oranında azaltmaya yardımcı olurken performansını% 15 artıriyor. Bu motor hem geleneksel hem de hibrit elektrikli araçlara takılabilir. 2019'da TME'nin satışlarının% 52'sinin tam hibrit olmasıyla, bu uygun fiyatlı ve düşük emisyonlu hibrit elektrik teknolojisi için talep çok fazlaydı. Bu motor 2.0 TNGA’nın kardeşi sayılıyor. 

Yeni 1.5 litrelik motor, WLTP ölçümlerine göre 127-139 g/km CO2 ve 5.6-6.2 lt/100 km birleşik tüketim değerine sahip. Toyota Corolla Sedan’da tercih edilebilecek 1.5L Dynamic Forcemotor, 10 ileri otomatik şanzıman veya 6 ileri manuel şanzıman ile eşleştirilebilecek. Bu vites sayısı elektronik olarak var tabi. Cvt sonsuz dişli oranı demek aslında. 

Bu durumda mevcut lpg uyumlu 1.6 ne olacak belli değil. Toyota Corolla Sedan’da tercih edilebilecek ünite 123 beygir güç, 153 Nm tork üretebiliyor ve sürekli değişken oranlı otomatik (CVT) veya 6 ileri manuel şanzıman ile eşleştirilebiliyor. CVT'nin manuel modunda 10 ileri oran bulunuyor. Yeni ünite, 132 beygir güç, 159 Nm tork üretebilen 1.6 litre hacimli motorun yerini alacak ve fiyatlar yakında açıklanacak.

Yani insanlar lpg uyumlu 132 beygirlik 1.6’yı çok sevmişti. Şimdi uyumu belli olmayan ve lpg kitleri pahalı olan 1.5 için aslında çok olumlu bakmıyorlar. 

Mesajın linki
Furkan Sumer

Oldukca tasarruf saglayacak..

(Corolla basligi altinda ayni konu paylasilmisti.)

• Beğen 1
Mesajın linki
Ali Darbaz

Mesajın linki
Dogan Arsiray

bunun konusu vardı zaten. hatta bana muhalefet edilmişti performans ne gerek müşteri kitlesi emekli amcalar zaten diye :D

• Mutlu 1
Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu

B0-D676-DA-554-F-4373-B307-564-AB8-CED12

Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu

İlk sayfaya baktım da, nasıl ezmişler toyota’yı :) koca toyotayı neden küçük turbolu motor ile artık 150 beygir 250nm tork üretmiyor diye kötülüyoruz. Biz. Türkiye. Sen.. :) adamlar turbolu motor kadar yakan atmosferik yapmış. Ama eleştiriyoruz :) 

Mesajın linki
Dogan Arsiray

konusu olan araç hibrit değilki. atmosferik benzinlinin tüketimi de 1.2 turbo berlingo kadar. ayrıca tam bir kağnı 😛 hibrit bölümü unutulmuş 4. dünya pazaına yönelik kağnı. kağnı demişmiydim. evet kağnı.

Mesajın linki
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...