İçeriğe Yönlendir

Haziran Tatili

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Selim Bilgin yazdı:

Neden gelmiş? 

Bir hız cezası bir adet arıza şeridi kullanma cezası

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

az bile gelmiş . kime gelmiş?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Geçen hafta İstanbul Malatya yapan adama 2000 küsür tl ceza gelmiş. Jandarma farklı ilde 34 plaka araba görünce acımıyor. Üzüldüm. :(

2000 km yolda onlarca radardan geçmiştir.. Yerlisi radarın yerini bilir, onun için radardan ceza yemez.. Yabancıya çok yazılmasının sebebi bu..

Radarda hiç bir plakaya hiç biri acımıyor.  

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bilmediğim yerlere yerel plakaların hızlarını analiz eder ona göre sürüşü yaparım. Ceza gelmez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

O zaman Jandarmayı suçlayıcı yorumun yanlış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tabi ki. İhlal varsa ceza da olması doğal.

Ben radardan ceza yersem bırak itiraz etmeyi eve bile söylemem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selim Bilgin yazdı:

Adam önündeki minibusun kendisini zora sokması nedeniyle reflex olarak kaçınırkem arıza şeridine girip çıkmış. 

Sonrada jandarma sen arıza şeridini kullandın diyerek cezayı kesmiş. 

Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
Ali Darbaz yazdı:

Adam önündeki minibusun kendisini zora sokması nedeniyle reflex olarak kaçınırkem arıza şeridine girip çıkmış. 

Sonrada jandarma sen arıza şeridini kullandın diyerek cezayı kesmiş. 

Sol taraftaki araç derseniz anlarımda, öndeki araç nasıl zora sokmuş? Takip mesafesini ayarlamamış demek ki?

* Amacım sorgulamak değil, sesli düşünme.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hangi yolmus emniyete girdiği.

Erzincana Çankırı üstü geldim eds ler tdsler mobil radarlar. Tek kızdığım nokta mobil radarlar da radar tabelası yanına hız tabelası olmaması. 90 a düşüyordum. Sağolsun karşı şeritten uyaranlarda oluyor arada.

Yozgat Sivas Malatya yolunda o kadar radar vs yok

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim duyduğum bu kadar. Ayrıca şu yeni izmir otoyolunu kullanılması için ücretsiz olan karayolunda tolerans tanınmıyormuş. 

İzmir karayolunda tüm hız limitlerine uyulması isteniyor. Millete ceza kesiliyormuş. 

Cezalardan şikayetçi cevremde insanlar var maalesef

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cezalara ödeyeceğim mebalğı kordonda ezmeyi seviyorum, yoldaki riskleri de önceden algılayıp gaz pedalına %10 az basıyorum çok basit ve konfrolu oluyor

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

cezalara ödeyeceğim mebalğı kordonda ezmeyi seviyorum, yoldaki riskleri de önceden algılayıp gaz pedalına %10 az basıyorum çok basit ve konfrolu oluyor

Limitor iyi işte.  Kitliyom tabela hızına ayak hep gazda. Kendi ne kadar isterse o kdar basıyor

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Limitor iyi işte.  Kitliyom tabela hızına ayak hep gazda. Kendi ne kadar isterse o kdar basıyor

5 km aşarsa bing bing öterdi i10. Çoluk çoçuk uykudan hortlardı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

limitör candır cruiseden bin kat faydalı

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

limitör candır cruiseden bin kat faydalı

Tabele okumaya entegre limitor yapan var mı . Mis gibi olur. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

navigasyon a adapte edilebilir. trabant zamanında kalma, spaceX ler geziyor tepende

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Daha yola çıkmadan bir sürü masraf yaptım bugün. Anamın gözleri bozuk. Normalde lenova vibe 2 kullanır. Tabletten hallice bir telefon. Kızım düşürmüş dokunmatik bozulmuş. Benzin parası olarak ayırdığım bütceden tamir etmek zorunda kaldım. 

Sandaletim koptu, floya gideyim alayım dedik. 300 liralık olduk. 

860 lira benzin parası lazım. 500 lirasınj bu gün yedik. Haydi şimdi denkleştir nasıl denkleşicekse. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Konuyu fakirler basmış vize filan. Yeşil pasaportu olmayanlar lütfen çıksın 😂

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mert Yeldan yazdı:

Konuyu fakirler basmış vize filan. Yeşil pasaportu olmayanlar lütfen çıksın 😂

Benim kullanmadığım renk pasaport kalmadı :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yolculuğun maliyeti son benzin zammı ile arttı. Arabanın geçmiş uzun yol verilerini inceledim. 3000 devirde sabit , gece sürüldüğünde 5,8 litre benzin yakmışım. Bunu Akyaka tatiline giderken 568 km yolda yakalamışım. Akyaka yolunda yakaladığım bu 5,8 litrelik tüketimin videolarını ve resimlerini inceledim. Aynı şekilde gidersem 6 litre barajında kalabilirim. Yakıt maliyetini 800 lirayı aşırmadan hedefe ulaşsam kafi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

110 la giderken her kavşak 50 ye düşer.. tekrar 110 levhası da olmaz.. Levhaya uymak mümkün değil.. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Hakikaten kurallara uyarak gitmek çok zor, tabelaları ve yolları ona göre düzenleseler rahat rahat gideriz, ama bi 50 yazıyor bi 30 bi 70 ne yapacağını şaşırıyor insan.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

110 la giderken her kavşak 50 ye düşer

80 ile giderken 50 km hıza düşmek pekte sıkıntı çıkarmıyor. ayağı gazdan çeksen yavaşlıyor. sonra tekrar 80 km hıza çıkmak kasmıyor. vitesi küçültmek zorunda bile kalmıyorsun. 

genelde 50 hız sınırında 55 km altına yani 5 nci vitesin kaldırabildiği devir altına inmiyorum. Bu konu bir sıkıntı olmuyor. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Tatile gidiyorsam ve rotam üzerinde otoban varsa onu kullanıyorum. Normal yoldan gidip otoban parasını ceza olarak ödeyip strese girmektense otobandan rahat rahat gidiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tabi ki. İhlal varsa ceza da olması doğal.

Ben radardan ceza yersem bırak itiraz etmeyi eve bile söylemem.

Bilecik Bozhüyük arası 2-3 km/h fark ile ceza yersen mahkemeye itiraz et, iptal oluyor. Bölünmüş yol hız limiti 90, 102 ile ceza yedim iptal etti mahkeme. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...