İçeriğe Yönlendir

Haziran Tatili

Ali Darbaz

Recommended Posts

Çağlar Bayur
(düzenlendi)

695 ten gidilmeden antalya ya gittim denemez, tırmanma bitince göl manzaralı yörük çadırında börek yenmedi ise börek yedim deme. manzarası ve asfaltı 650 ye göre daha iyi

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

695 ten gidilmeden antalya ya gittim denemez, tırmanma bitince göl manzaralı yörük çadırında börek yenmedi ise börek yedim deme. manzarası ve asfaltı 650 ye göre daha iyi

Şu börekcinin konumu nedir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tepe çıkıp sol geniş viraj yapınca bir benzin istasyonu yanı çok büyük bir yerdir. konum bakmadım, sağı solu boş bir yer

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

tepe çıkıp sol geniş viraj yapınca bir benzin istasyonu yanı çok büyük bir yerdir. konum bakmadım, sağı solu boş bir yer

Abooo, abi bu araba 1800 rakım tırmanıyor. Yuh diyorum. Arabayı çoh zorlamaz mı. Bu rampanın adi nedir. 

ACtC-3dcjK3U2AVCX7J-s4QEmKITEuPcfldR42ug

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Bu rampanın adi nedir. 

adını bilmiyorum da çok zevkli, 110-132 arası dönüşler yapılabiliyor. 1,4tsi ve 2.0 tdci ile

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Ben Antalya giderken d-650 karayolunu, dönerken D-695 karayolnunu kullanıyım diyorum. Değişiklik olur, sıkılmaz daha çok yer görürüz. d-695 nasıldır kötü bir yolmu. 
ACtC-3frtHJ-d9i9nWn6SkS32ntotguLzTu7MwwHOR2MPRWhGyk_eszACbqCp_BLkZqah3Rx6Rzls13tZ95RVoU7d519--sopkN-6zNy4HfKwDFEEyhnn2aqeHbkKQNT_VIJtIGvOBNbtiycMPsYvJrmlnkx4w=w605-h801-no?authuser=0
Burdur uzerinden git abi acipayamda salda golune ugrarsin sodali suda yuzmek degisik bir deneyim
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Arkadaşlar, 

google maps ile ön inceleme yapıyorum. 

ACtC-3cvnyKWzrFY94-7TFSPWdh7_1vqrvzjRgFn

4~5 yıl önce ilk kez düzceden marmarise giderken google uyup kütahyadan uşak istikametine ayrıldım. Uşağa gelmeden kızılca denizli istikametine yöneldim bildiğin ilçe veya köy yolu gibi hız 80 90 civarı hanım hemzemin geçit tabelasına benziyor dedi ama hiç oralı olmadım nasıl olsa görürüm dedim. Yol yükseldi ve uçuşa geçtim tekerler yerden kesildi yumuşak iniş yaptım. Bir daha böyle tali yollardan gitmem.

Otobüslerin kamyonların tercih ettiği yoldan şaşmamak lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Çil
Beyler 29.05.2021 için seyehat izini almayı başardım. 
Ali Abi 22 Mayıs'ta Sakarya'dan Afyon'a gidicem termale. Devremülkden rezervasyon belgesi aldim ama e devletten izni hangi ekrandan aldin acaba seyahat izninde sadece zorunlu haller yaziyo aklim almadi [emoji15]
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mert Gulkokan yazdı:

@Selim Bilgin ipsala sınır kapısından Atina 35 euro tutuyor otobandan gidersen toplamda 18 gişeden geçtiler

Benim de aklımda her gişede 2-3 Euro verdim diye kalmış, Atina'ya yakın çok sık gişe var, tam kaptırıp gidiyorsun karşına gişe çıkıyor, keşke tek seferde alsalar.

Yol güzel ama.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

200 euro vize
47 euro yeşil kart
70 euro otoban
Kasko poliçesi yurtdışı eklenmesi Emmi yarın bakacak

Pasaport harcınıda ekle. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Pasaport harcınıda ekle. 

bağajda getirecğin içeceklerin totali tüm masrafı karşılar, tampon arkasına da kuzu budu felan sığarsa kara bile geçersin geizip tozduktan sonra

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Pasaport harcınıda ekle. 

O çok para değil ya bir akşam yemeği parası

Karı koca çoçuk 6 aylık en az 1500 lira pasaport bedeli çıkıyor bizde. 

Çağlar Bayur yazdı:

bağajda getirecğin içeceklerin totali tüm masrafı karşılar, tampon arkasına da kuzu budu felan sığarsa kara bile geçersin geizip tozduktan sonra

İçkiyi kim içecek abi ? ben yeşil aycıyım. Genelde zıkkım iç diyen bir adamın. :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Pasaport var bizde 10 ar senelik tek vize alması maliyet
Oda olmasa yunanistan tatili çok mantıklı

Okadar çabaya girip yunanistana gidip gelmek değmez. Almanya , İtalya bari olsa. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

ben yeşil aycıyım.

ben de ice tea orada çok ucuz

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Okadar çabaya girip yunanistana gidip gelmek değmez. Almanya , İtalya bari olsa. 

Araba ile gitcez ya ipsala öncesi edirnede ciğer yeriz güzel olur

Arabanla Almanyaya git, millet her sene , hatta yılda 3 4 sefer 3500 km yolu giden var.  Almanya Teknik müzesine gidip, Tu144 ve Concorde içinde gezmek istiyorum. İadesi yapılan Messerschmitt Me 262 savaş ucağıda orada bekliyor. Hans Guido Mutke adlı alman pilot Amerikan pilotlarından kaçarken ses duvarını aşmış, sonrada İsveçe inmişti. İsveçliler o ucağı yıllarca depoda saklayıp sonra iade etti. İlerki yıllarda gitmek istediğim Almanya turunda Alman teknik müzeleri ve Uboot müzesi, Bremen doğduğum hastane, Nurburing gibi yerler var. Ayrıca dolar ve euro düşerse Nordcap yapmayı düşünüyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Ayrıca dolar ve euro düşerse Nordcap yapmayı düşünüyoruz. 

buraya kadar iyi idi meğerse rüya olarak kaldı :mangal:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Pasaport harcınıda ekle. 

Mert Gulkokan yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Pasaport harcınıda ekle. 

O çok para değil ya bir akşam yemeği parası

Psaportu 10 yıllık alıp arkana yaslanacaksın. Ayrıca şengeni bir süre düzenli alınca uzun süreli alma şansın artıyor.

Çağlar Bayur yazdı:

Tam tersi, daha da artmadan gitmek lazım. 😄

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

Abi Nordcap için onu söyledim. Norveç çok pahalı. Almanya benim ikinci vatanım sayılır, Anne tarafı komple orda. Dayılarım beni besler , altıma araba verir, sonra cebime 200 euro gönderip yollar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Pasaportun içinde 7 yıl vadesi olan Amerika vizesi var aslında onu değerlendirmek istiyorumAlmanyaya 2 kişi araba ile gitmem
Kardeşim temelli Viyanaya yerleşecek bir aksilik çıkmaz ise
Buradan uçakla Viyana yapıp gezmek ardından araç kiralayıp Hallstatt köyüne gidesim var

Benim için tatilin %95 i yolculuktur. Uzun yol olsada gitsem diyorum hep. Ama hep aynı yol değil. Heyecan katacak. Almanyaya kadar ücretsiz otoyollardan 80 sabit gitmek , kavşaklarda durmak, yabancı şehirleri izlemek istiyorum.  Aynı "Karlsbader Reise" gibi. 

https://youtu.be/_FradZWYGr0

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Bende 2 sene öncesi prag gezisi planlanmıştim. Tabi gidiş ve dönüş rotalari farklı olacak şekilde 3-4 ay gezi videolari vs izlemiştim, yesil sigorta, sağlık sigortası, airbnb den kalacak yer planlaması, internet paketleri vs vs ama bir türlü çıkacak cesareti bulamadim.

Tabi hiç yurtdisi tecrube eksikliği gözümü korkuttu. Bilen biri ile o korkuyu atmak lazımmış zamanında.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Korkacak hiçbir şey yok. Bismillah deyip marşa basmak lazım. Alıştıktan sonra gümrükten geçmek otoyol gişesinden geçmek gibi oluyor. Tek sıkıntı bazen çok kalabalık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Geçen hafta İstanbul Malatya yapan adama 2000 küsür tl ceza gelmiş. Jandarma farklı ilde 34 plaka araba görünce acımıyor. Üzüldüm. :(

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Geçen hafta İstanbul Malatya yapan adama 2000 küsür tl ceza gelmiş. Jandarma farklı ilde 34 plaka araba görünce acımıyor. Üzüldüm. :(

Neden gelmiş? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...