İçeriğe Yönlendir

Covid-19 Aşıları

Yurdaer Elay

Recommended Posts

O.Yücel Çetin
Cem Işık yazdı:

Randevuyu Marmaristen almışlar, onu değişebilir miyiz diye soruyor ama. 

Yeni randevu bakacaklar bulabilirlerse mevcudu iptal edip yeni randevu oluşturacaklar mümkün yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mert Yeldan yazdı:

Aşının yan etkisi yamulttu beni. Halsizlik Eklem ağrısı ve ateş var.

Geçmiş olsun Mert,ilk dozda yan etki yaşamış mıydın? Ben ilk dozu oldum hiç bir yan etki olmadı da merak ettim şimdi ..

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Cem Işık yazdı:

Geçmiş olsun Mert,ilk dozda yan etki yaşamış mıydın? Ben ilk dozu oldum hiç bir yan etki olmadı da merak ettim şimdi ..

Yaşadım abi yaklaşık 10 gün sonra covid gibi belirtiler vardı ama 2 günde geçti. Gittiğim doktor bulaştırıcı olmadan düşük ölçekli covid geçiriyorsun demişti.

Şimdi ise dün vuruldum geceden beri halsizlik diz ağrısı ve baş ağrısı var. Ara arada ateşim çıkıyor.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mert Yeldan yazdı:

Yaşadım abi yaklaşık 10 gün sonra covid gibi belirtiler vardı ama 2 günde geçti. Gittiğim doktor bulaştırıcı olmadan düşük ölçekli covid geçiriyorsun demişti.

Şimdi ise dün vuruldum geceden beri halsizlik diz ağrısı ve baş ağrısı var. Ara arada ateşim çıkıyor.

Çok geçmiş olsun, sen yine ufaklığa pek yaklaşmamaya çalış ne olur ne olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Dogan Arsiray yazdı:

ben de doğal olarak aşılandım. zaten hasta olmamıştım. ama hasta olup iyileşen bir kişi yeniden korona olmuş. yani olay bir anda aşıyı bitirmediğin sürece sürekli başa sarıyor.

yuzde yuz haklisin her kisini antikor seviyesi ve suresi ayni olmuyor birde mutasyonlu virusler var asi olan kisilerin bile mutan viruslere bunyeleri ne tepki verir tam olarak bilinmiyor asinin amacinin viruse yakalanmaman degilde hastaligi hafif atlatmak oldugunu soyluyorlar

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Mert Yeldan yazdı:

Grip aşısı olurken hastalık, soğuk algınlığı vs varken vurmazlardı. Muhtemelen hastayken aşı olduğun için yamuldun. Geçmiş olsun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

zaten asi, hastalik vucudu yormadan yakalanabilsin diye yapiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Mert Yeldan yazdı:

Vücut savaşıyor. İstirahat, doğru beslenme ve bol su ile düzene girer. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Yeldan yazdı:

Aşının yan etkisi yamulttu beni. Halsizlik Eklem ağrısı ve ateş var.

Neden böyle yapıyor sana ya 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Vücudu doğal olmayan hiçbişeye hazırlıklı değil ki
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Geçmiş olsun
Biontech te yan etkiler çok az diyorlardı yanlış mı hatırlıyorum
Aşı kaynaklı mı bu yoksa varyantlardan birinin belirtileri mi acaba[emoji848]
Varyantsa eğer bulaştırma ihtimali yüksek
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Savaşıyor vücut Antikor üretiyor abi
Geçmiş olsun
Biontech te yan etkiler çok az diyorlardı yanlış mı hatırlıyorum
Aşı kaynaklı mı bu yoksa varyantlardan birinin belirtileri mi acaba[emoji848]
Varyantsa eğer bulaştırma ihtimali yüksek

Sinovac ın yan etkisi az

An itibari ile aşı öncesi halime döndüm [emoji3] geçti.
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman

Sağlık çalışanlarının eşlerine aşı tanımlanmış.Eşime yarın için randevu alabiliyorken sinovac diye ısrar ettiği için alamadık.Biontech için randevu veriyor,biz Ankaradayız belki başka yerlerde her ikisi içinde alınabiliyordur .Benim gibi sağlıkçı olup eşi sağlıkçı olmayanlar deneyebilir.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Bende eş kontenjanından yarına biotech randevusunu aldım. Bakalım nasıl bir etki yapacak.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Covit geçirdikten 6 sonra yani geçen hafta biontech 1.doz aşımı oldum. Ancak 2.doz için randevu alamıyorum. Covit geçirenlere 1 doz biontech bile yeterli koruma sağladığına dair söylentiler var. Acaba bu sebepten 2.doz yapılmayacak mı yoksa aşı olmadığından randevu mu vermiyorlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2. doz için 6-8 hafta süre demişlerdi, sonradan açılacak belki randevu ekranı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Annem ikici Aşısını oldu, Babam haftaya çarşamba aşısını olacak. Bizde hiç sekme olmadı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Çağlar Bayur yazdı:

2. doz için 6-8 hafta süre demişlerdi, sonradan açılacak belki randevu ekranı

Aşı vurulurken bir gün sonra randevunuzu 42 gün sonrası için alabilirsiniz demişlerdi. Onun için şimdiden alayım diyorum ama olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Aşı vurulurken bir gün sonra randevunuzu 42 gün sonrası için alabilirsiniz demişlerdi. Onun için şimdiden alayım diyorum ama olmuyor.

bir süre sonra açılır bence sistem, yarı yolda bırakmazlar

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

1.doz aşınız sisteme kaydedilmemiş olabilir mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

e-Nabız'da ilk doz aşınız yapıldı görünüyor mu? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Covit geçirdikten 6 sonra yani geçen hafta biontech 1.doz aşımı oldum. Ancak 2.doz için randevu alamıyorum. Covit geçirenlere 1 doz biontech bile yeterli koruma sağladığına dair söylentiler var. Acaba bu sebepten 2.doz yapılmayacak mı yoksa aşı olmadığından randevu mu vermiyorlar.

Ben 2. Doz için randevu almıştım. Şimdi kontrol ettim. Hala aktif randevum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Ersin Gökdemir yazdı:

1.doz aşınız sisteme kaydedilmemiş olabilir mi ?

1.doz gözüküyor sistemde. Hatta seçim yaparken sadece biontech seçebiliyorum. Birkaç gün daha deneyim bakalım. Aşı yok ellerinde desem, 1.doz olanların 2.dozlarını ayırıyorlar diye biliyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

1.doz gözüküyor sistemde. Hatta seçim yaparken sadece biontech seçebiliyorum. Birkaç gün daha deneyim bakalım. Aşı yok ellerinde desem, 1.doz olanların 2.dozlarını ayırıyorlar diye biliyorum.

Konuma göre almaya çalış Abi aşı olan en yakın hastaneden alabiliyorsan olduğun yerde şimdilik aşı yok demektir. Bana burada bir hafta kala alacaksın demişlerdi ama ben yakın ilçede randevu gözükmesine rağmen kendi ilçemde randevu alamıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Bilenler bir aydınlatırsa sevinirim..Bu gün aşı randevum çıktı..Biontec olmak istiyorum ama penisilin allerjim var..Risk almalımıyım yoksa direk sinovac mı olayım..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...