İçeriğe Yönlendir

Covid-19 Aşıları

Yurdaer Elay

Recommended Posts

Metin Akbal

Zeytinyağı sumak kelle paça işkembe kokoreç falan da gömün diyorlar [emoji16]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Sgk lı olan herkese aşı çıkmış diyolar. 

Ama girip randevu alamıyorum. Aşırı yoğunluk vaar

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Yeldan yazdı:

Doktor değilim ama tanıdığım tüm doktorlar d vitamini ve çinko takviyesi tavsiye ediyor m

Güneş kremi yapmak için çinko oksit almıştım. Yemeklere 1 kaşık atayım bari :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Hacı Şenyurt yazdı:

Ali bey, haklı olduğunuz çok şey var. Size katılmadığım tek nokta var o da geçmişte te örneklerini çokça gördüğümüz gibi belki bir kişinin elini taşın altına koyması ile her şey değişecek. Örnek çok. Hz. Muhammed ve Gazi Mustafa Kemal bunlara en büyük örnekler. Yine Osmanlı devletinin kurucusu Osman bey. Yani bir şeyler düzelecekse bir kişi ile başlar. Gerisi toplum ile gelir. Devler kavramını oluşturan sensin benim. Biz söz hakkı alıp elimizden geleni yapmazsak geri kalanımızda yapmaz.

Yukarıdaki sözlerim sizin şahsınıza yazılmış gibi dursa da burada isimlerin önemi yok. İsmi Ali olsa ne olur Hacı olsa ne olur. Ana fikir anlaşılsın bana yeter.

haklısın evet, elini taşın altına koyan biri hep çıkmıştır ama esas olan hedef, o birine gerek duymadan doğru kararı alabilen toplum haline gelmek olmalı, yoksa o birini bekleyen olduğumuz sürece tarihte ve bugünde olduğu gibi hep birini bekler dururuz elbette gelşmiş toplumlarda bile çok daha ileri görüşlü akıllı insanlar çıkacaktır, onlar daha ön plana çıkar ve o toplumca seçilir başa getirilebilir ama onlar bile kafalarına göre hareket  etmek istemezler, fakat biz böyle bir toplum değiliz, biz daha çok cahil yoz sadece kendini düşünen (ne yazıkki) ve bilgi olmayınca duygularıyla ve buna bağlı olarak bazende fanatikçe kararlar alıp yanlış bile olsa ölümüne savunan bir toplumuz, esas sorunda burada zaten,  toplum aklı başında bilgili vs. olacak,  bakacak seçtikleri hatalımı olmuş, bitti anında değiştirecek , baktıki yeni seçtiğide hatalı, o zaman aynaya bakacak hatalı olan karşısında onu değişecek yada böyle sürünmeye devam edecek. Biz aynaya bakamıyoruz hep haklıyız ama hepte eziyorlar mağdur ediyorlar....

Peygamber örneğin uymadı ama , din başka bir olay (ama demek istediğini anladım örnek olarak doğru ).... hatta bak ne diyeceğim, burada sorun olmaz ama dışarda bu örneği versen öyle boş insanlar varki Peygamberle Atatürkü yan yana örnek verdin Peygamberle aynı kefeye koydun vay sen ne yaptın der yaygarayı basar, halbuki sapla samanı karıştırmıştır haberi yok, böyle toplumlarda ne yazıkki dediğin olur ve hep birileri beklenir, böyle toplumlar hep ite kaka gider ve Mehter marşındaki gibi ilerler, kısaca hep geriden gelirler...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Emin Önal yazdı:

Yarına aldık randevumuzu, hayırlısı bakalım.

Çip takılmasına izin vereceksin yani? :crazy:

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Önder Özcan yazdı:

Yani atmosferikte pek işe yaramıyor ama deneyecez 🤪

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Alman aşısı için aldım randevuyu. Çin zaten vermiyor ama versede tercih etmeyecektim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sinovac yok. Zaten olanları koruduğu da meçhul. Mecbur alman aşı randevusu aldım. Yarın olacağım kısmetse

Tahir İlter yazdı:

Alman aşısı için aldım randevuyu. Çin zaten vermiyor ama versede tercih etmeyecektim. 

Sisteme girince iki seçenek çıktı, Sinovac ve Biontech. Biontech seçtim. AB ülkelerine gitme durumunda Çin aşısına sorun ihtimali için. Yoksa Çin aşısı da olurdum. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bir saat önce aldım randevu. Akşam açmadığı sayfaya hemen girdi. 

Önder Özcan yazdı:

Abi bu çipler kişiye özel mi oluyor? Yoksa elinde bir bilgisayar, herkese aynı çipi mi takıyorlar?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Arkadaşlar isteyen aşı olur isteyen olmaz, günahı vebali herkesin kendi boynuna. Aşı olanı olduğu için , olmayanı olmadığı için açık açık eleştirmek bize yakışmaz. Sakin olalım lütfen . 
İlgili mesajları gizledim. 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Bu alman aşısı dediğimiz aşı aslında Türk bilim insanlarının yaptığı aşı değilmi. Atamız dememişmi, "Beni Türk hekimlerine emanet edin" dememiş miydi. yahu bişiy olmaz, RNA mutasyonu ile Allah'ın işine karışılmış bir aşıyı vücudumuza entegre edecez. Hepimizi Mutand olucaz,

Zaten ruhum sıkılmıştı aynı RNA yı kullanmaktan. Birazda modifiyeli olalım. Belki daha az yakarız 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Fatih Keskin yazdı:

Audi varken Gely mi binelim yani

Bildirim geldi, Audi denmiş.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Selim Bilgin yazdı:

Bildirim geldi, Audi denmiş.

En güzeli RS 6. Ankarada yanımdan gazlayıp geçti, gök gürlüyor, yanıma yıldırım düştü sandım :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Fatih Keskin yazdı:

Audi varken Gely mi binelim yani

sen 406 yı ne yaptın onu de hele

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bildirim geldi... yine şikayetler edilmiş.. 

Okudum geçmişi.. 

Muhammet bu konuya girmeni yasaklıyorum.. 

• Beğen 6
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mert Gulkokan yazdı:
Cem Işık yazdı:
En güzeli RS 6. Ankarada yanımdan gazlayıp geçti, gök gürlüyor, yanıma yıldırım düştü sandım emoji4.png

Benim önümde giden rs6 gaza basınca bir anda ortadan kayboldu eskişehirde 1 adet var sanırım 2019 model içi komple ekran olmayan tip performans kiti ile 605 hp imiş

Ankara’da gördüğüm garip bi renkti, sarı mı turuncu mu  neydi . Yan şeritte gök gürledi gördüm ama kanıtlayamam. Sene 2006 gibiydi.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
(düzenlendi)
Cem Işık yazdı:

En güzeli RS 6. Ankarada yanımdan gazlayıp geçti, gök gürlüyor, yanıma yıldırım düştü sandım :)

Yenileri de güzel de imkan olursa bi V10 almak istiyorum. :) 

https://www.youtube.com/watch?v=2_8araTKUhs

https://www.youtube.com/watch?v=5lN49rnpfmQ

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Alman aşısı olunca yeni bir yan etki çıkıyormuş. Alman aşısı olanlar bir yere gidince hesap gelince artık alman usulü ödüyormuş hep. Yani ben eşimi böyle diye kandırmaya çalışıyorum. Yav her zaman benden olmaz ki. 

Selim Bilgin yazdı:

Yenileri de güzel de imkan olursa bi V10 almak istiyorum. :) 

https://www.youtube.com/watch?v=2_8araTKUhs

https://www.youtube.com/watch?v=5lN49rnpfmQ

Kayseri'de Boydak'ların vardı bir tane. Cuma günleri cumaya Boydak'ların fabrikaya giderdik. Benim gözüm hep otoparkta olurdu acaba görür müyüm diye. Bir kaç defa Organize içinde denk geldik ama hep sakin sürüyordu. Ben de hep arkadan giderdim. Şimdi görsem tövbe yanaşmam, imm 2,5 milyon lazım olur sonra, Allah korusun. 

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...