İçeriğe Yönlendir

Covid-19 Aşıları

Yurdaer Elay

Recommended Posts

Mustafa Yanar

Bu aşı işinin sonu yok, aşı olanların sonbaharda tekrar aşı olmaları istenecek, yoksa koruyuculuğu yok diyecekler, bu işin sonu yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Mert Gulkokan yazdı:

Bu bilinen bir şey
Bu tarz aşıların ömür boyu koruyuculuğu yok
Grip aşısı bile senelik iken biontech gibi aşıların ömürlük olması beklenemez
Ben covid oldum
Antikor üretim sürem 3 ay sadece
3 ay boyunca toplamda 9 kere plazma verme imkanım var
Bir kere plazma verdim 2. Kere olmayacak koluma tecavüz etti kızılay daha kolumdaki izler duruyor
Her gören soruyor sana ne oldu diye

En büyyük sıkıntı da bu aşı olup sonra olmazsan çok daha ağır geçiyor. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mert Gulkokan yazdı:

Bu bilinen bir şey
Bu tarz aşıların ömür boyu koruyuculuğu yok
Grip aşısı bile senelik iken biontech gibi aşıların ömürlük olması beklenemez
Ben covid oldum
Antikor üretim sürem 3 ay sadece
3 ay boyunca toplamda 9 kere plazma verme imkanım var
Bir kere plazma verdim 2. Kere olmayacak koluma tecavüz etti kızılay daha kolumdaki izler duruyor
Her gören soruyor sana ne oldu diye

israilliler 8 ay diyorlardı antikora, bu konu bence tartışmaya açık. virüse sürekli maruz kalan kişi de antikorun tükenmesi mümkün olmazdı ki? yokmu bir mikrobiyolog tanıdığımız sorsak?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ümit Türk yazdı:

Mutasyon gündemden düştü mü bana mı öyle geliyor. Bir ara mutasyon krizi olmuştu. 

dünyanın mı bizim gündem mi?

Dogan Arsiray yazdı:

e tabi sonuçta parayla... covid biter zovix başlar.

yok 2025 te başlayacak olanı yazmıştık bir yerlerde duruyordur club ta

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Ben, eşim ve annem ikinci doz sonrası bu saat itibariyle herhangi bir sıkıntı yok. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Osman Yücel Çetin yazdı:

Ben, eşim ve annem ikinci doz sonrası bu saat itibariyle herhangi bir sıkıntı yok. 

biontek miydi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Dogan Arsiray yazdı:

kendimiz antikor ürettiysek, test yaptırsak ve aşı olmasak? :) amaç antikor sahibi olmak değilmi? bana kendi antikorumun, aşının ürettireceğinden daha zayıf olacağını söylemesin kimse. sonuçta hastalığı, savaşıp yenmiş mağrur askerler gibidirler bence. başka türlü binlerce senelik insanlığın, hastalıklar karşısında sağ kalmış olmasını açıklayamazlardı çünkü.

Antikor antikordur ya.. 

Zaten hastalığı atlatana 6 ay aşı yapmıyorlar.. Doğal aşı işte.. 

Bence test yaptır ;)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Antikor antikordur ya.. 

Zaten hastalığı atlatana 6 ay aşı yapmıyorlar.. Doğal aşı işte.. 

Bence test yaptır ;)

devlet hastanesi yaparsa olur bence. hastaliktan sonra baktirmistim. zaten vardi.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Aşıyla ilgili tereddütleri anlıyorum ama etrafınızda en basit ve masum bildiğiniz(!) hatta milletin gün içinde en küçük baş ağrısı için leblebi gibi yuttuğu ilaçların prospektüsüne bakarsanız yan etki diye çarşaf çarşaf şeylerin yazılı olduğunu görürsünüz yani ilaçların ekseriyeti masum değil zaten. Gönül ister hiç ilaç almadan işimize bakalım ama olmuyor işte. Bilime ve bilim adamlarına güvenmeye devam, öleceksek de ilim irfan yolunda ölürüz. 🤪😬

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bende 10 önce biontech aşısı oldum. İlk 3 gün aşı bölgesinde ciddi ağrı oldu. Aşıyı yapan görevli kolda omuzun ön kısmına yapması sebebi ile hareket ettirince zorlandım. 

Haricinde bir değişiklik görmedim, sadece biraz uyku yaptı ilk 2 gün 🙂

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

23 mayısta ilk doz  biontech oldum.bir gün kol ağrısı oldu.ikinci randevu 6 temmuzda...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu arada dsö sinovac için acil kullanım onayını verdi. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Haluk Şentürk yazdı:

23 mayısta ilk doz  biontech oldum.bir gün kol ağrısı oldu.ikinci randevu 6 temmuzda...

Bende 22 mayısa 5 temmuz olarak aldım. 

Umarım aynı personele denk gelmem 2-3 gün omuzum bir yere temas ettiğinde dahi çok kötü ağrıdı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

biontek mizi olduk, mini devlet hastanesinde, çok çok iyi organize olmuşlar, kapıdan giriş ile işlemin toplam bitmesi 15 dak sürdü sürmedi. her yere açıklama levhaları konulmuş, formlar hazırdı, sisteme giriş yapılan yerler mesafeli idi. koridorda yönlendirme personelleri havada kapıyordu gelen hastaları. Bale gösterisi gibi dr lar hemşireler hizmet verdi. Mevki BJK , subli mesaj içerebilir, çarşıda geçti ömrümüz.

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

biz tuzla devlet hastanesinde olduk. Çok cahil ve küstah vatandaşlar var. Ambulans yerine parkediyor yaşlımsı anadolu adamı yanında kocaman bir karısı var ikisi de yaşlı sayılır. Amca arabayı çek burası ambulans diyolar çok kalmıcam diyor. Randevun kaça diyorlar. Bilmiyorum diyor derken karısı içeri daldı kendisi de. Sonra dışarı çıkardılar. Arabasını çektirdiler. Sonra okuman yazman var mı diyorlar yok diyor. Telefonunu ver diyorlar türkçe anlamıyor gibi davranıyor. Kim aldı randevuyu diyorlar gelin dedi. Ama bastırıyor dişli.

elemanlar bayıldı gel yapalıım dediler kurtulmak için. (böylece adam kazanmış oldu)

Öteki türkiye çok farklı yani. 

Öteki türkiye çok farklı yani. 

not: KOl ağrısı ve kırgınlık var. ama geçiyor 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Antikordan ziyade T hücresi önemli diyorlar ve biontech aşısında bunun sağlandığı bağışıklığın uzun süreceğini söylüyor uzmanlar. Tabi hergun yeni bir haber değişen bilgiler oluyor... 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Psikolojiye iyi geliyor :) 

Yine olsa yine aşımı olurum.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Anneme yaptırdık 2 gün önce biontech, Aşılama yerinde güvenlik memurları falan maskeleri çenesinde duruyordu. Bekleme salonu hayli geniş bir yerdi fakat hastahane ziyaretçi giriş yeri olduğundan sanırım gündüzleri daha yoğun oluyordur. Form dolduruldu 6 kişi olması beklendiği söylendi ve 20 dk içerisinde bekleme dahil aşı olunup çıkıldı. Şimdiye kadar herhangi bir sıkıntısı olmadığını sadece çok hafif ağrı olduğunu söyledi annem.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arif Aykın

Herkes öğrenmiştir ama belki bilmeyen varsa yarından itibaren tüm memur ve SGK kayıtlılarına aşı yapılabilecek. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sinovac yok. Zaten olanları koruduğu da meçhul. Mecbur alman aşı randevusu aldım. Yarın olacağım kısmetse

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Doktor değilim ama tanıdığım tüm doktorlar d vitamini ve çinko takviyesi tavsiye ediyor m

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mert Yeldan yazdı:

Doktor değilim ama tanıdığım tüm doktorlar d vitamini ve çinko takviyesi tavsiye ediyor m

Sebep ne diyorlar?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...