İçeriğe Yönlendir

Covid-19 Aşıları

Yurdaer Elay

Recommended Posts

Önder Özcan

Kapalıçarşıda 11.00 den beri anons yapıyorlar. Aşı hakkı olanlar için sağlık ekipleri gelmiş, gün boyu aşılama yapılacakmış isteyenlere.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Aydın Sert yazdı:

Ali abi aşı olursan geçirmeyeceksin diye bir durum yok ki.

Ben hasta oldum. 10 gün karantinam doldu. Annemle ablam üst kattan yanıma indi 10 gün sonunda, ikisi de hasta oldu. Annem 2. doz aşısını olmasına rağmen. Ama hafif geçirdi. Az miktarda öksürük, hafif halsizlik şeklinde.

Grip aşıları yıllardır uygulanıyor, her sene aşı kiyine hasta olanlar var.

Yani ben şahsen aşı olma noktasında ikna olamadım.

Görüşüm özneldir.

biliyorum canım, her aşıda böyle zaten, ömür boyu bağışıklık yok, belli aralıklarla olacaksın aşını, 6 ay demişler arkadaşa ki zaten öyledir normalde, aşını olursun antikor oluşur, hasta olursun hafifçe atlatırsın, olay böyle zaten.

olalım bakalım ne olucak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Önder Özcan yazdı:

Kapalıçarşıda 11.00 den beri anons yapıyorlar. Aşı hakkı olanlar için sağlık ekipleri gelmiş, gün boyu aşılama yapılacakmış isteyenlere.

Abi altta kalma sende anons yap altının gramı 100 lira diye 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Servet Aydın yazdı:

Ama randevu aldım

iptal et abi tekrar al. şansa bırakma işini 

çin aşısı yaparsan her konuya yazıyorsun ya bileti aldım ne zaman gidiyoruz diye uzunca bir süre gidemezsin, buraya gelenler ile idare etmek zorunda kalabilirsin.  :) 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şayet aşı muhteviyatında olan herhangi bir bileşene alerji yoksa, alerjik ve astımlı bireyler covid-19 aşısı (Biontech/Moderna) olabilir demiş American College of Allergy, Asthma & Immunology (ACAAI). Hatta inhale kortikosteroid kullanan bireyler bile aşılarını olabilir diye teyit etmişler.

COVID-19 Vaccine and Asthma: What You Need to Know | Allergy & Asthma Network (allergyasthmanetwork.org)

Gittiğim zaman durumu anlatacağım. Bakalım ne olacak

Helva yerdik yaa

....ye
organize sanayi kapısında mobil aşı karavanı gelmedi mi?

Su dağıtım şirketi geldi iş görür mü

Abi altta kalma sende anons yap altının gramı 100 lira diye 

Bende 200 al bakalım
iptal et abi tekrar al. şansa bırakma işini 
çin aşısı yaparsan her konuya yazıyorsun ya bileti aldım ne zaman gidiyoruz diye uzunca bir süre gidemezsin, buraya gelenler ile idare etmek zorunda kalabilirsin.  [emoji4] 

İptali yok
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Servet Aydın yazdı:

Mert Yeldan yazdı:

3 Damla aşı sana ne yapar abi .  Bugüne kadar maruz kaldığın yüzlerce voltajdan sonra aşı korksun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Servet Aydın yazdı:

....ye

Bende 200 al bakalım

İptali yok

nasıl yok abi var mhrs den iptal edebiliyorsun

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

R

Servet Aydın yazdı:

....ye

Bende 200 al bakalım

İptali yok

Randevu iptali vardı, bakmıştım

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

İptal var da iptalden sonra tekrar hemen veriyor mu öğrenmek lazım.

Babam 2.doz aşısını iptal ettiğinde tekrar aynı tarihte alamamıştı. Yanlış hatırlamıyorsam 15 gün ileri atmıştı. Ama tabi bu dediğim mayıs gibi olmuştu.

Şimdi sistem değişti. "Aynı gün randevu al aşını ol" kampanyası var şuan

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Alptuğ Özcan yazdı:

İptal var da iptalden sonra tekrar hemen veriyor mu öğrenmek lazım.

Babam 2.doz aşısını iptal ettiğinde tekrar aynı tarihte alamamıştı. Yanlış hatırlamıyorsam 15 gün ileri atmıştı. Ama tabi bu dediğim mayıs gibi olmuştu.

Şimdi sistem değişti. "Aynı gün randevu al aşını ol" kampanyası var şuan

hemen veriyor ben bir kaç kez iptal edip tekrar geri almıştım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

maslak sanayide kapıda beklioyr karavan, kimlik uzatıp aşı olabiliosun, yönetime sorsana

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bizim sanayi bölgesinde de başlayacakmış. haber vardı. ama sinovak varmı mesela bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ersen Tapan yazdı:

3 Damla aşı sana ne yapar abi .  Bugüne kadar maruz kaldığın yüzlerce voltajdan sonra aşı korksun. 

Ben aşı olsam reddederim @Servet Aydın'ına vurulmaya :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mert Gulkokan yazdı:

Doğal bağışıklık 6 ay
Aşılı bağışıklık ne kadar sürüyor onu diyen yok
Ekimde sürem dolunca biontech yaptırcam

bir kaç kez ben de yazdım, doğal bağışıklığın bitmesinin sebebi ne? virüsün bünyeye uğramamasımı? öyle olsa mesela su çiçeği aşısı nasıl iş yapıyor bunca sene? yada zona virüsü uykuda bekliyor mesela. vucut, anikorları enerji tüketmemek için yok ediyor diyelim, bitti açıklamasını geçerli açıklama kabul edelim, o halde aşı nasıl doğal bağışıklıktan da daha uzun süre işe yapacak ki.

aşımızı olalım, grip gibi artık hayatımızda kabul edelim.arada boğazımızı şişirecek, ama iltihap yapmayacak ne bileyim nefes kesikliği vs gibi nörolojik etkilerini göstermeyecek. bitti gitti.

bu hastalığın istatistiksel sonuçlarını almak için hala bence yeterli veri kümesi yoktur. ama normal grip yüz küsür senedir takip ediliyor. covdi yokken belli periyotta, gripten hayatını kaybedenlere oranla grip görülmeyen ve semptom gösterenlerin neredeyse hepsinin kovid olduğu geçmiş 1 senede hastaneye düşen insanların oranına bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

bizim sanayi bölgesinde de başlayacakmış. haber vardı. ama sinovak varmı mesela bilmiyorum.

biontech yapıyorlarmış

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

izleyince 2 farklı algım oluşabilir:

1. video tarihinde henüz böyle tüm dünya yaşamının değişeceğini biz bilmiyorduk, ancak anlatımda sukunete çağrı var

2. ya mikrobiyoloji kitaplarını yırtıp atacak ya da bu virüs doğal değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Metin Uzunoğlu yazdı:

1 yıl önce yüklemiş Prof. Dr İdris Şahin videoyu. Süre zarfında çok su aktı sanki köprünün altından. Bir çok uzmanın beklediği ve açıkladığı gibi çıkmadı maalesef virüs. Zaten sayfasına da bakarsanız covid 19 ile ilgili güncel videosunda aşılardan, türlerinden falan bahsetmiş. Keşke çok değerli profesörlerin söyledikleri gibi çıksaydı virüs...

Yorumsuz bırakmışsınız iletiyi ama sanki virüs çok ciddiye alınmamalı basit bir soğuk algınlığı gibi geçiyor şeklinde düşünceniz var gibi anlıyorum. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

hemen veriyor ben bir kaç kez iptal edip tekrar geri almıştım.

2 . gün baktığımda iptal değişiklik falan yoktu oluyormu

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Bende 3-4 defa iptal sağlayıp tekrar randevu aldım.

Vücuduna mıknatıs enjekte etmişler haberi yok :D 

Karabük yerel haber sitesinde videosu var yetenek sizsinizde görmüştüm daha önce bu tarz olayı denemiştim olmamıştı şimdi oluyor diyor.

https://www.mynet.com/yer-karabuk-carpici-iddia-biontech-asisi-yaptirdi-metal-esyalar-vucuduna-yapismaya-basladi-110106817822

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Arif Aykın yazdı:

Bende 3-4 defa iptal sağlayıp tekrar randevu aldım.

Vücuduna mıknatıs enjekte etmişler haberi yok :D 

Karabük yerel haber sitesinde videosu var yetenek sizsinizde görmüştüm daha önce bu tarz olayı denemiştim olmamıştı şimdi oluyor diyor.

https://www.mynet.com/yer-karabuk-carpici-iddia-biontech-asisi-yaptirdi-metal-esyalar-vucuduna-yapismaya-basladi-110106817822

güzel reklam yapmış, lakin madeni para işi bozuyor, vucudu terlemiş olabilir, klima açsın düzelir.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Rakamlar düşmüyor. Sonbaharda 4. dalgaya gideceğiz gibi. Nüfusun yarısı ikinci aşıyı olan ingiltere’de vaka sayıları artıyor. Ölüm sayıları da çok az artış var. Alfa, delta derken değişik mutantlar çıkıyor.

mRNA aşıları bu mutantlara karşı bir nebze etkili. Ama çin aşısı gibi geleneksel aşılar tamamen boşa küre çektiriyor. Daha çok zamana ihtiyaçları var. Sinovac olan arkadaşlar biraz daha düşünmeli bence. Sonbahardaki mutantlara hazırlıksız girmemek lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...