İçeriğe Yönlendir

Covid-19 Aşıları

Yurdaer Elay

Recommended Posts

Tahir İlter
Koray Demir yazdı:

Muhtemelen metabolizma covid geçirmişsin gibi tepki veriyor.

Aşı pozitifliği denilen bir durum bile var olabiliyor.

İş yeri pcr testi (suruntu ama 15 dkda sonuç çıkanlardan) ile aşı sonrası pozitif çıkanlar oldu. Tedbir amaçlı evlerine gönderildiler ama en ufak rahatsızlik hissetmeden 10 gün karantinada kaldılar 

Servet Aydın yazdı:

Dün sabaha karşı 4te denedim yine olmadı

Senin bu işte parmağın filan bişey yok di mi?

Randevu ile uğraşma abi direk git ol. Randevu işi bitmiş görünüyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Servet Aydın yazdı:

Abi şimdi denedim alabiliyorum hala randevu. Sinovac randevusunda açılmış karar veremedim 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Arif Aykın yazdı:

Abi şimdi denedim alabiliyorum hala randevu. Sinovac randevusunda açılmış karar veremedim 

Dün hastanede de vuruyorlardi 2 dozları gelenler diye düşünmüştüm. Demek ki açmışlar Çin aşısınıda

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

nöy hiç neee noldu kimmiş.... havuz suyu kaçsın kulağına

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Tahir İlter yazdı:

Dün hastanede de vuruyorlardi 2 dozları gelenler diye düşünmüştüm. Demek ki açmışlar Çin aşısınıda

Açmışlar dün sorguladığımda yoktu bende sizin gibi düşünmüştüm iki seçenek sunuyor ama sinovac sadece 2. Dozlar İçin aktiftir diye ama randevu verince şaşırdım.

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Alman aşısı iyi gelmedi bana. Japon olsaydı keşke [emoji16] 2. gündeyim. Hafif kırgınlık şeklinde devam ediyor. Başka sıkıntı yok

İlk gün pek birşey yoktu ama ikinci gün bende de hafif kırgınlık, hafif ateş (37,4) ve baş ağrısı oldu. Ben parol aldım yoksa baş ağrısı şiddetlenecekti biraz. Ertesi gün geçti hepsi. 4. gün aşı olmamış gibiydim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Ben de ikinci doz için 26 temmuza randevu aldım. Şu an sıkıntı yok gibi sistemde..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Aşıya vücudun verdiği tepkiler normal covid olduğumuzda da vereceğimiz tepkilerle paralel mi acaba. Kiminde bulantı, kusma yapmış kiminde kırgınlık ateş, kafam güzel oldu diyen var beyin sisi dedikleri durum sanırım. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Aşıya vücudun verdiği tepkiler normal covid olduğumuzda da vereceğimiz tepkilerle paralel mi acaba. Kiminde bulantı, kusma yapmış kiminde kırgınlık ateş, kafam güzel oldu diyen var beyin sisi dedikleri durum sanırım. 
Aynen covit ile benzer yan etkiler duyuyorum hep. Kendimde dahil.

50 yaş üstü fazla yan etki olmuyor. Gençlerde daha fazla oluyor. Şahsi gözlemin o yönde.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Forumda aşıdan sanırım en çok yan etki gören benim heralde. İlk doz da 4 gün ikinci dozda 2 gün yatırdı hatta hastanelik etti. Ateş halsizlik baş ağrısı bel ve eklem ağrıları tad alamama hepsini gördüm. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Arif Aykın yazdı:

Bildiğiniz hastahane gibi bir yerimiz var iş yerinde.

Orada sağlıkçı Yüksel var. Ona benden selam söyle. O anlayacaktır. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Forumda aşıdan sanırım en çok yan etki gören benim heralde. İlk doz da 4 gün ikinci dozda 2 gün yatırdı hatta hastanelik etti. Ateş halsizlik baş ağrısı bel ve eklem ağrıları tad alamama hepsini gördüm. 

Demekki kapsan işin sakat olacak.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Servet Aydın yazdı:

Demekki kapsan işin sakat olacak.

2 kere antikor testi yaptırdım ikisindende antikor çıktı. Demek ki kapmışım

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Hala aşı olmadım çin aşısı bulursam olacağım. 

neden çin , tercih sebebiniz nedir? bende kararsızım aslında ama alamana aldım randevuyu, bir acaba düşüncesi ise hala aklımda....

bu arada sinovac randevuda gözüküyor, olabiliyoruz sanırım...

Mert Yeldan yazdı:

demekki sen zaten kapmış atlatmış, üstüne aşı olmuşsun fikri oluştu bende, olabilirmi acaba?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ersin Gökdemir yazdı:

Orada sağlıkçı Yüksel var. Ona benden selam söyle. O anlayacaktır. :)

İletirim ersin amca yakın zamanda periyodik muayeneye gideceğim.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

neden çin , tercih sebebiniz nedir? bende kararsızım aslında ama alamana aldım randevuyu, bir acaba düşüncesi ise hala aklımda....

bu arada sinovac randevuda gözüküyor, olabiliyoruz sanırım...

demekki sen zaten kapmış atlatmış, üstüne aşı olmuşsun fikri oluştu bende, olabilirmi acaba?

Valla ali abi bende de kararsızlık var iki seçenekte mevcut ya sinovac seçip konuma göre ara dediğimde buldu hastahane adı girerek bulmuyor. @Çiğdem Kaya Bilgiç sizde böyle deneyin isterseniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Arif Aykın yazdı:

Valla ali abi bende de kararsızlık var iki seçenekte mevcut ya sinovac seçip konuma göre ara dediğimde buldu hastahane adı girerek bulmuyor. @Çiğdem Kaya Bilgiç sizde böyle deneyin isterseniz.

her bölgede yok demekki, 2 gün sonra yedik zımbayı, dün biontec olan muhasebeci arkadaş kolum ağrıyor kaldıramıyorum diyordu az önce, ağrı mesele değil, esas sıkıntı bu aşılar uzun vadede ne yapacak acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Servet Aydın yazdı:

Şimdi onlar düşünsün bakalım. Aldım randevu

onlar kim abi 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı

2 doz biontechimi oldum. hayat eve sığar da aşı kartı görüntülenebiliyor artık

ne kalabalığa girerim ne maskemi çıkartırım alıştım bu hayata direnmeye devam :D 

Servet Aydın yazdı:

aşı tezgahını patlatma gözünü sevim servet abi :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Servet Aydın yazdı:

Düşünsün denmiş bildirim geldi.

Hani bi adam var, gülümsüyor boş boş bakıyor tepki yok. Üzerinde de gocuman yazıyor: DÜŞÜNEMEDİ

Hah işte o karikatürü düşün(!)

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Arif Aykın yazdı:

Teşekkür ederim Arif Bey. Evime çok yakın çocuk hastanesini gösterdi normalde oraya bakmak aklıma gelmezdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

her bölgede yok demekki, 2 gün sonra yedik zımbayı, dün biontec olan muhasebeci arkadaş kolum ağrıyor kaldıramıyorum diyordu az önce, ağrı mesele değil, esas sıkıntı bu aşılar uzun vadede ne yapacak acaba?

Uzun vadede ne yapabilir acaba abi? Sigara içiyoruz, paketli gıdalar, palm yağları, işlenmiş şekerler, pestit kalıntılı diye tarım ürünlerimiz çatır çatır yurt dışından dönüyor ve biz tüketiyoruz. Aşı uzun vadede ne yapabilir acaba bunların yapamadığı... 

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sigara alkol paket gıda gibi şeylerden daha tehlikeli olduğunu düşünmüyorum. 

2. gün hafif grip şeklinde devam eden etki 3. gün itibariyle yok oldu. Normale döndük. Kolda belli belirsiz ağrı kaldı sadece. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

mRNA ile direkt gen haritasıyla antikor üretme sanıyordum ben.

mRNa aşıyla(Biontech) ile ilgili aşağıdaki açıklamayı buldum

KAYNAK

Mrna tabanlı aşılar, COVID-19'a neden olan canlı virüsü kullanmaz ve mRNA, DNA'nızın bulunduğu hücrenin çekirdeğine girmez. Bu aşı sadece, hücrelerinize 'spike protein' denilen proteinin, zararsız bir parçasını yapma bilgisi taşır. Bu protein, COVID-19'a neden olan koronavirüsün yüzeyinde bulunur. Bu aşı aracılığıyla mRNA enjekte edildiğinde, hücreleriniz onu, bu sivri uçlu spike proteinini yapmak için kullanır. Daha sonra talimatlar bozulur ve yok olur. Talimatlar doğrultusunda yapılan protein parçası hücre yüzeyinde görüntülenir ve gerçek koronavirüse maruz kalınmış gibi bağışıklık sisteminizi ona karşı antikor üretmesi için uyarır. Bu sayede vücudunuz, gerçek virüs ortaya çıktığı zaman kendini nasıl koruyacağını öğrenmiş olur.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Antikor olduğuna göre geçirdim gibi gözüküyor. Ama hiç hissetmedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...