İçeriğe Yönlendir

Covid-19 Aşıları

Yurdaer Elay

Recommended Posts

Mahmut Yıldız
Önder Özcan yazdı:

Geçmiş olsun, fotoğrafı unutmuşsun :)

Dün eklediğim fotoğraf, yer kaplamasın diye hem alıntı yaparken sildim hem de tekrar yüklemedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

Diyelim ki 200 kişi var, 1 numarayı alan da 200 numarayı alan da kapının önünde beklemeye çalışacak, yığılma olacak, mesafe kalan kalmayacaktı. Ama dün akşam bunların hiç biri olmadı. En ufak karmaşa yoktu. 

bu musibetin en iyi tarafı bunun gibi işleri artık halledebiliyor olmamız.. hastanede sıra önüne gireceğim diye kapı koluunu kıranı görmüştüm. ne fena bir huy

Ersen Tapan yazdı:

Alkol ve duş alma olayını biz Sinovac olurken de söylemişti uzman bir hekim tanıdığım. 

dujdaaa alkol alabliyor muyuz :crazy:

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Çağlar Bayur yazdı:

dujdaaa alkol alabliyor muyuz :crazy:

Bu konuyu saunada tartışmalı. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Hadi gene dede tecrübesi vereyim. Biyontech oldum. ilk aşıda  aşı yeri ağrısı ve aşının 2. günü grip gibi kırgınlık oldu. Kol ağrısı 2 ay bende devam etti.  4 kişi olmuştuk, 2 sinde kol ağrısı kısa zamanda geçti ,2 mizde 2 ay sürdü. 2. aşıda herhangi bir yan etki olmadı.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Haşmet Güngör yazdı:

Hadi gene dede tecrübesi vereyim. Biyontech oldum. ilk aşıda  aşı yeri ağrısı ve aşının 2. günü grip gibi kırgınlık oldu. Kol ağrısı 2 ay bende devam etti.  4 kişi olmuştuk, 2 sinde kol ağrısı kısa zamanda geçti ,2 mizde 2 ay sürdü. 2. aşıda herhangi bir yan etki olmadı.

artık öpüjemmm günleri yakındır

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben aşı sonrası hiç birşey hissetmedim . Aşının koluma batırıldığı an dahil. Hatta hemşire geçmiş olsun dediğinde, e yapsana bekliyorum dedim. Boş enjektörü gösterdi:) meğer yapmış bile. sonrasında da hiç bir şey hissetmedim aşıya dair. 2. Aşı bu cumartesi olacak, bakalım neler olacak?:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Ben aşı sonrası hiç birşey hissetmedim

her insana aynı cc yapılıyor , karşıyım, bünye hissetmemiştir :mangal:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Çağlar Bayur yazdı:

her insana aynı cc yapılıyor , karşıyım, bünye hissetmemiştir :mangal:

Öyleyse Cem abiye damacana ile vermeleri lazımdı

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Tahir İlter yazdı:

Yok varille. Gören de iri kıyım bişey sanacak beni😁

tamam atlara kullanılan şırıngayı kullanmış olabilirler ne var bunda. Hemen kötü düşün Tahir, için fesat

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Tahir İlter yazdı:

Beton mikseri de olur 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mert Yeldan yazdı:

Beton mikseri de olur 

Hulk’muyum lem ben? Baraj bağla oldu olacak🤣

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Cem Işık yazdı:

Ben aşı sonrası hiç birşey hissetmedim . Aşının koluma batırıldığı an dahil. Hatta hemşire geçmiş olsun dediğinde, e yapsana bekliyorum dedim. Boş enjektörü gösterdi:) meğer yapmış bile. sonrasında da hiç bir şey hissetmedim aşıya dair. 2. Aşı bu cumartesi olacak, bakalım neler olacak?:)

Hehe, ikinci ikinci evet. İlk doz hiç hissedilmiyor zaten tabi. Gönül rahatlığıyla 2. dozu olabilirsin. (adamı kandırmışlar aşıladık seni diye 🤫)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Ben duş işini sormuştum olmadan hemen önce istersen buradan gidince duş al bir şey olmaz demişti bana doktor. Bizim 10-15 kişilik ahalinin hiçbirinde sıkıntı yok şükürler olsun (Biontech) herkes ikinci dozu oldu babam hariç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Kombi iyi diye aşı yaptırdığımı düşünmek daha yanlış sanki [emoji6]
Herkes gibi bende anlayabileceğim şekilde araştırmamı yaptım mantığıma uygun olanı yaptırdım. 
Orada kombisi iyi aşısı iyidir kısmı şakaydı ama demek anlamayanlarda olabiliyor. Bir daha ki şakalara parantez içinde açıklama yazarım. Kusura bakmayın [emoji4]

Açıklama yaparsan sevinirim. Anlamayabilir benim gibi adamlar. Sizin gibi insanlar anlayabilir.
Sağlıkla ilgili şaka yapılmayacağını düşünür benim gibiler. Sizde parantez içinde söylerseniz sevinirim (benim kafa kıt ya o yüzden)
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Pazar günü sabah 9:50 de malum iğne bize de batırılacak 😃

Bu arada 5000 kendi +1500 yüklenici çalışanı olan firmamızda günlük 100 aşılama yapılacak hastahaneye kalabalığa gitmek istemeyen ve iş yoğunluğundan fırsat bulunamayacağını düşündüklerinden dolayı böyle uygulama yapılmış olsa gerek. Belki ilerleyen günlerde sayıyı arttırabilirler. İş yerimizde sabit 3 doktor var. Bildiğiniz hastahane gibi bir yerimiz var iş yerinde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Servet Aydın yazdı:

Bakış aşısı yokmuş onlarda. Rus aşısı olayım ben

Henüz çalışmalarımız devam ediyor 😅

Sinovac için randevu aldım, olmasaydı Biontec olurdum. Zaten yurtdışı vs durumum olmadığı için ikisi de benim nazarımda aynı 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Yarın 8:30'da özel bir hastanede yer bulabildim. Sinovac olacağım. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Alman aşısı iyi gelmedi bana. Japon olsaydı keşke 😁 2. gündeyim. Hafif kırgınlık şeklinde devam ediyor. Başka sıkıntı yok

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Alman aşısı iyi gelmedi bana. Japon olsaydı keşke 😁 2. gündeyim. Hafif kırgınlık şeklinde devam ediyor. Başka sıkıntı yok

Muhtemelen metabolizma covid geçirmişsin gibi tepki veriyor.

Aşı pozitifliği denilen bir durum bile var olabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Muhtemelen metabolizma covid geçirmişsin gibi tepki veriyor.

Aşı pozitifliği denilen bir durum bile var olabiliyor.

İnaktif aşıda virüsü yiyoruz da vücut tepki veriyor. ama bu mRNA ile direkt gen haritasıyla antikor üretme sanıyordum ben. Onu anlamadım ama çok da umursamadım. Yarına geçer heralde. 

Servet Aydın yazdı:

Ulen ben hâlâ randevu alamadım

Ben ikinci doz için bugün aldım. 30 temmuz’a. Gece 00.00’da dene abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Ulen ben hâlâ randevu alamadım

şaşırmadık

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Arda Bülent Güzel yazdı:

Opelde Alman ama ya onun gibi ise vay haline. Elektrik arızası ile uğraşır durur artık bıyıklı emoji23.png

Tabi doğru bilim kurulu çalıştayi gibi giderken konu, alman şakası benimle başlamış... 

Neyse abi uzatmayacağım eski ve saygı duyduğum birisin. Bazen oluyor böyle gerginlikler içinde bulunduğumuz dönem stresli malum. 

Arda Bülent Güzel yazdı:

Açıklama yaparsan sevinirim. Anlamayabilir benim gibi adamlar. Sizin gibi insanlar anlayabilir.
Sağlıkla ilgili şaka yapılmayacağını düşünür benim gibiler. Sizde parantez içinde söylerseniz sevinirim (benim kafa kıt ya o yüzden)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ben ikinci doz için bugün aldım. 30 temmuz’a. Gece 00.00’da dene abi

Dün sabaha karşı 4te denedim yine olmadı
şaşırmadık

Senin bu işte parmağın filan bişey yok di mi?
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...