İçeriğe Yönlendir

Covid-19 Aşıları

Yurdaer Elay

Recommended Posts

Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Bir kaç hafta sonra antikor testi yaptırmayı düşünüyorum. O kadar kurşun içinde yaşayacak mı merak ettim

Aynı şekilde, 2. haftanın sonunda sanırım ben de antikor yaptıracağım

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

3. aşı öncesi bekleme süresi 3 ay.
Sinovac veya biontech tercihe açık.
Aşı süresine 1 ay kala yani 2. ayın sonunda randevu sistemi açılıyor.
Bütün akrabaların aşı randevusunu ben aldıgım için net biliyorum.

Teşekkürler [emoji120]. Bekleyeceğiz şimdilik. Sağolun.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

antikor testi

standart bir rakamı var mı , kıyas neye göre?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
standart bir rakamı var mı , kıyas neye göre?

Hiçbir fikrim yok. Ama kan değerleri nasıl ki tüm insanlar için aynı bu da öyle olacaktır
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Hiçbir fikrim yok. Ama kan değerleri nasıl ki tüm insanlar için aynı bu da öyle olacaktır

yok rakamın standartı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Hastalığı atlatıp 2.dozu olan var mı? Bilim kurulu tek doz tavsiye ediyor ancak 2.dozu tercihe bırakmış. Kararsız kaldım 2.dozu yaptırmak için. Tek doz da %38 etki varken, 2.doz da %90larda etki. Bu durumda yaptırmak mantıklı duruyor?

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Çağlar Bayur yazdı:

yok rakamın standartı

Belli bir standart aralıktan çok virüse karşı bağışıklık yanıtının olup olmadığına bakılıyor ve bağışıklık değeri 1'in üstündeyse yanıt var olarak kabul ediliyor diye hatırlıyorum.

Erdem Doğan yazdı:

Hastalığı atlatıp 2.dozu olan var mı? Bilim kurulu tek doz tavsiye ediyor ancak 2.dozu tercihe bırakmış. Kararsız kaldım 2.dozu yaptırmak için. Tek doz da %38 etki varken, 2.doz da %90larda etki. Bu durumda yaptırmak mantıklı duruyor?

Sizin durumunuzda antikor bakılmasında fayda var bence. Eğer bağışıklık değeriniz kabul edilen düzeyde veya üzerindeyse yeniden aşı olmaya gerek yok. Diğer yandan 2. doz aşıyı yaptırmanız, antikor testi yaptırmanızdan daha ekonomik olabilir. Hekim kararına bırakılmalı :) 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Erdem Doğan yazdı:

Eylül 2020 de pozitif oldum, geçen ay 1. doz bu ay 2. dozu oldum. Şimdilik sıkıntılı bir durum yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

18 ine doz 2 yi oldum, 1. dozda birşey olmadıydı, 2. aşıda olduğumun akşamı halsizlik biraz burun akıntısı ve grip başlangıcı gibi bir durum oluştu, tatlı eklem ağrısı sağım solum ağrıdı halsizlik gibi, bir tane Parol içtim geçti, 2. günde hafifleyerek devam etti sonra normale döndüm...

dingilizlere göre 2. doz biontec için 8 hafta ara vermek daha iyi koruma sağlıyormuş, 1.6 kat daha fazla 4 hafta arayla olanlara göre, yalnız o 8 hafta içinde hasta olursan oda ayrı mesele tabii...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ali Cihangiroğlu yazdı:

dingilizlere göre 2. doz biontec için 8 hafta ara vermek daha iyi koruma sağlıyormuş, 1.6 kat daha fazla 4 hafta arayla olanlara göre, yalnız o 8 hafta içinde hasta olursan oda ayrı mesele tabii...

Bu bilgi için resmi bir kaynak var mı, yoksa wapp grup bilgisi mi?

iki doz arası muamma oldu iyice, ilk başta 4 hafta dendi, sonra 6-8 hafta, şimdi de 3 hafta. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Organ nakli olup da aşı olan var mı? Doktorlarınız hangisini tavsiye ediyor?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Emre Şimşek yazdı:

@Ahmet KirişAbi olmuştu sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Nakli gerçekleştiren doktorunuza ve başka nakiller yapmış farklı bir doktora danışın. Bazen hasta çok iyi olabiliyor bazen de tam tersi. Kararı çok etkiler.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Erdem Doğan yazdı:

4 aralıkta pozitif olduk 21.06.2021 2. dozu 24.07.2021 tarihinde oldum sinovac aşısı. 3. doz açılırsa onu da olurum herhalde.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

500 kişi üzerinde yapılan bir araştırmaymış. 

neyse çokta takmıyorum çünki 1 ay arayla 2. yi oldum, artık olduğu kadar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Daha bayramin etkisi cikmadi, 50 bin olur gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mert Gulkokan yazdı:

20 bin

Daha sabah iş yerindekilerle konuştuk. Kimse maskeyi tam takmıyor. Beni gören acilen çeneden yukarı çekiyor. Güvenlikte iki kişi kafa kafaya vermiş, ağızlarında maske yok. Adam bilgisayar başında iş yapıyor, diğeri kafayı sokmuş ekrana bakıyor ama maske çenede. 

Dün bir haberde gördüm, yoğun bakımda yatanların % 95'i aşı yaptırmayanlar diyordu. Aşı yaptıranlar da buna güvenip tedbir almıyor. 

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Eve geleli 5 gün oldu hiç dışarı çıkıp kimseyle görüşmedim biraz karantina gibi tuttum kendimi. Bugün fırına markete gittim herkesin maskesi sıkı sıkı takılıydı eğitim mi dersinin zeka mı dersiniz sosyo ekonomik durum mu dersiniz gerçekten önemli bir şey.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Iskenderun Adana Aksaray Tuzgölü yol ustundeki butun benzinciler, İskenderun da kaldigim otelde musteriler ve resepsiyon gorevlileri hic biri maske takmiyordu. Orada maske isi bitmis. Kimse ne acik ne kapali alan hic bir yerde takmiyorlar. Acik alanda nisana katildik, tek maskeyle gelen benle eşimdik. Geldikten itibaren surekli gozlemledik kendimizi ailemle gorusurken uzaktan maskeli oturdum. Bu kadar aşı olduk tamam bitti iş diyen bir kafa görmedim. Sonbahara hayirlisi tek duam okullar kapanmasin yigenim icin uzuluyorum. 

Bu gece de 2. Doz made in china aşıma randevu aldim 21.00da olacagiz.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Sinan Akgöl yazdı:

Bu kadar aşı olduk tamam bitti iş diyen bir kafa görmedim.

Biz yoldan geldik oralar tekin değildi bir süre evden çıkmayalım millete bir şey bulaştırmayalım diye hassas davranırken her yerde maskesiz dolaşan vurdumduymaz davrananları görünce tahammül edemiyorum. Eğitimden biraz daha fedakarlık yapmamalıyız ama bu gidişle nasıl açacağız okulları daha şimdiden sayılar 20bini buldu bile 😞

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

O kadar haklisiniz ki, otele girince resepsiyon gorevlisi ve otel icinde maske olayinin olmamasi bir de bendrn hes kodu istemesi absurtlugu. Ki bende acilmayacagini dusunuyorum sadece gorunce uzuluyorum 9 yasinda her gordugumde okul acilir di mi diye soruyor bana. 20bin olduk o da x3 net sayi. Test sayisi hep ayni 215 214 surekli bir 250 bin yoldan gecene test yapalim yok. Illa biz gidicez. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Zorunlu aşı yolda gibi, o zaman açarlarlar okulları, şahsen okul açıldığında eğer bu aşı işine çare bulmazlarsa tepki vermeyi düşünüyorum, helede durum dahada vahim bir hal alırsa....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...