İçeriğe Yönlendir

Covid-19 Aşıları

Yurdaer Elay

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Afgan ve Suriyeli din gardeşlerimiz aşı oluyorlar mı? Bilgisi olan var mı?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

"Bir daha benzer bir şekilde davranışlar söz konusu olursa yapan kişi için gereği yapılacaktır. Bilginiz olsun."  bu kısım bana değil zati....

Değil tabi ki.. 

Genel ve son uyarımdır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Afgan ve Suriyeli din gardeşlerimiz aşı oluyorlar mı? Bilgisi olan var mı?

Onlara bakış aşısı yapıyor reis
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bence bu konu ucu açık çok tehlikeli. Kanaatimce kavga etmeden tartışmamız zor. Karşıtlardanda gelen olursa sataşmalar illa olacaktır. Nacizane fikrim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Evren Erakçora yazdı:

Faz3 tamamlandı aşıların. 

Malesef daha çok var :

https://www.pfizer.com.tr/arge/yeni-ilaç-geliştirme-süreci

Faz III: Amaç; ürünün klinik etkinliğinin ve yan etkilerinin daha geniş bir hasta popülasyonunda değerlendirilmesidir. Hedef hastalığı olan 1000-3000 hasta gönüllü bu çalışmalarda yer alır. Çalışmalar genellikle çok merkezli, çok uluslu, randomize ve çift kör olarak planlanır. Klinik çalışmaların bu fazının tamamlanması 3-4 yıl sürer. Bu fazın ana amacı "etkinliğin kanıtlanması ve yan etkilerin izlenmesidir.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

2. Doz Sinovac dün gece olduk, bugun cok yogun bir gundu benim icin hic bir kol agrisi ates eklem agrisi halsizlik vs yok. Aşı tamamlandı 3. Doz gelirse artik bakariz. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Afganlar ülkemize yasa dışı yollardan geliyor, önlem alan yada ses çıkaran varmı?

var, ben mesela, bana bıraksalar alayını kovalarım, hatta sınıra yaklaşmaya bile korkarkarlar diyim sen anla,bunun ırkçlıkla haklarla alakası yok, ülkem aşırı bir mülteci göçü tehdidi altında, ben buna hayır diyorum, dikkat edersen Avrupada hayır diyor, ilerde olacaklarıda yazayım, adamlar almayacak, yarın öbürgün kuraklık savaşlar vs. kavimler göçecek, peki bunlara gelmi diyecekler, üzgünüm ama hayır, nüfus azalacak, bu arada ilk darbeyide yol üstünde olan bizim ülke alacak...

Bugün haberlerde duyduk, sayın içişleri bakanımız ne varki gelsinler, biz ırkçı değiliz batıya benzemeyiz dedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

bizim işyerinin yarısı vurulmamış aşı. çip endişesi çoğu bilim adamıymış haberim yeni oldu

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Gök yazdı:

bizim işyerinin yarısı vurulmamış aşı. çip endişesi çoğu bilim adamıymış haberim yeni oldu

kendimi EMP silahıyla vurdum, çip mip kalmadı bende, siz düşünün banane, Aselsanı aradım test sahasına girdim aga :D

maxresdefault.jpg

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Gök yazdı:

Terminatör-2, Skynet likit nano teknoloci gerçek olduysa demek :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

1552715294952?e=2159024400&v=beta&t=jjcH

Yurdaer Elay yazdı:

Terminatör-2, Skynet likit nano teknoloci gerçek olduysa demek :) 

az sabır kardeş, altyapıyı kursunlar,Enter tuşuna basarız hemen :D

hehehehh derken.... buna Covidde işlemiyor aşı derdide yok, buna anca E-Covid işler onuda emp leriz...

skynet_tehdidine_karsi_10_milyon_dolar_1

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

skynet_tehdidine_karsi_10_milyon_dolar_1

Bunun dişlerde çürükleri var, gönder dolgularını yapalım sanayide, diş temizliği için zımpara takımları da hazır. 😂😂😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Ahmet Hasan Şendağ yazdı:

Bugün vaka sayısı 11.000 olmuş. Henüz bayram rakamları da yansımış değil. 

Aşı olmayan şuursuzlar yüzünden dördüncü dalgaya doğru koşar adım gidiyoruz. Yasaklar tekrar gelince kimse ağlamasın

Mesajları geriye doğru okuyunca bu mesajınıza rastladım.

Talihsiz bir açıklama olmuş, keşke olmasaymış. Düşüncenizde haklı olduğunuzu varsayacak dahi olsak bu size karşıtı olduğunuz düşüncedeki insanlara hakaret etme hakkı vermez.

Kötü söz sahibine aittir deyip polemik yaratmadan konuyu kapatmak istiyorum.

Hakaret etmeden de konuları tartışabilecek seviyede insanlar olduğumuzu varsaymak istiyorum.

Zira Allah korusun seviyeyi aşağıya almaya kalkarsak, bu minvalde çok ciddi bir kelime dağarcığına hepimiz sahibiz mutlaka. Hiçbirimize yakışmaz.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Ahmet Kiriş yazdı:

Talihsiz bir açıklama olmuş, keşke olmasaymış. Düşüncenizde haklı olduğunuzu varsayacak dahi olsak bu size karşıtı olduğunuz düşüncedeki insanlara hakaret etme hakkı vermez.

Kötü söz sahibine aittir deyip polemik yaratmadan konuyu kapatmak istiyorum.

Hakaret etmeden de konuları tartışabilecek seviyede insanlar olduğumuzu varsaymak istiyorum.

Zira Allah korusun seviyeyi aşağıya almaya kalkarsak, bu minvalde çok ciddi bir kelime dağarcığına hepimiz sahibiz mutlaka. Hiçbirimize yakışmaz.

Ben de dayanamadım dün o yüzden yazdım daha önce de aynı üslup vardı görmezden geldim. Şuursuz, cahil vb kelimelerle sosyal medya ağzıyla burada yargı dağıtılması, konu hakkında hiçbir uzmanlık yokken diğer fikirlerin manipüle edilmesi hoş değil.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Bu arada ürettiğimiz antikorların belli bir ömrü var evet ama o bilgiler bağışıklık sisteminde hafızaya kaydediliyor ve olası bir viral enfeksiyon durumunda tekrar antikor üretebiliyor vücudumuz. 

Covid'in sonu tıpkı grip virüsü gibi olacak. Hayatımızda hep olacak ama bizi öldürmeyecek kadar da mutasyon geçirecek. O da bir şekilde yok olmamak için uğraşıyor, konak ölürse, kendisi de yok olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet Kiriş yazdı:

Alışkanlık haline gelmiş bu.. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Ben de dayanamadım dün o yüzden yazdım daha önce de aynı üslup vardı görmezden geldim. Şuursuz, cahil vb kelimelerle sosyal medya ağzıyla burada yargı dağıtılması, konu hakkında hiçbir uzmanlık yokken diğer fikirlerin manipüle edilmesi hoş değil.

Uzmanlar, devletler aşı olun diyor? Aşı olmayın diyen sözde bir doktorun zencefil bilmen ne  gıda takviyesi pazarladığı ortaya çıkmadı mı?

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Aşı olup olmamak bireyin kendi inisiyatifinde, öyle de olmalı.

Aşı olup bilinçsizce hareket eden insanlarla dolu etraf. Bu durumun aşı olmayan, ancak her türlü hijyene dikkat eden, maske takmaya özen gösteren insanlardan daha fazla irdelenmesi gerekiyor kanımca.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Eyüp Çetin yazdı:

r2jlr3i.jpgKaynak: teyitorg

Teyit.org abd vakıfları tarafından fonlanıyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Metin Uzunoğlu yazdı:

Dış güjler devrede, sen istiyor duj …….

Pardon pardon o başka bişeysiydi. 

😁😁😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Yurdaer Elay yazdı:

Aşı olup olmamak bireyin kendi inisiyatifinde, öyle de olmalı.

Aşı olup bilinçsizce hareket eden insanlarla dolu etraf. Bu durumun aşı olmayan, ancak her türlü hijyene dikkat eden, maske takmaya özen gösteren insanlardan daha fazla irdelenmesi gerekiyor kanımca.

Avm lere gitmeyeli yaklaşık 1.5 - 2 yıl oldu. Market alışverişlerimi sabah erken saatlerde yapıyorum. Kalabalık ortamlara girmiyorum, toplu taşıma kullanmıyorum, Lokantalara ciddi anlamda eş-dost gelmedikçe uğramıyorum. Otellerde konaklamıyorum. Şu anda tek sosyal aktivitem akşamları yaptığım 1 saatlik yürüyüş, arada bisiklete binmek ve bolbol yaylada zaman geçirmek.

Kendi kapanmamı kendim yapıyorum. Babam 81 yaşında o benden beter izole, ev içinde en fazla yaklaştığımız 2 mt o da yemek masasında. Misafir kabul etmiyoruz.

Keşke herkes bu bilinçle kısa bir dönem yaşasa da bu illet bitse.

Turisti gelir bitmez, mültecisi gelir bitmez bu illet. Suriyeliler geldiğinde zaten bu devletin milletin yıllardır uyguladığı aşılama çalışmaları alt üst oldu. Daha da zor dikiş tutar zannımca.

• Beğen 5
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Yurdaer Elay yazdı:

Bu arada ürettiğimiz antikorların belli bir ömrü var evet ama o bilgiler bağışıklık sisteminde hafızaya kaydediliyor ve olası bir viral enfeksiyon durumunda tekrar antikor üretebiliyor vücudumuz. 

Covid'in sonu tıpkı grip virüsü gibi olacak. Hayatımızda hep olacak ama bizi öldürmeyecek kadar da mutasyon geçirecek. O da bir şekilde yok olmamak için uğraşıyor, konak ölürse, kendisi de yok olur.

bu doğru, virüsün derdi konağı öldürmek değil zaten, bunu bilim adamlarıda diyordu bende kıt temel bilgimle ilk baştan beri diyordum zaten, Virüs mutasyon geçirir geçirme sebebide yaşamaktır, yaşamak için konak lazım dolayısı ile zamanla virüs kenidini dediğin gibi Grip gibi yapabilir, o zaman olan bağışıklık hafiızamız görevini yapar antikor üretir sorunsuz atlatırız.

Fakat şuan virüs durulmuş değil, savaş veriyor bizde saldırıyoruz, üstte yazdıklarım olana dek durumu idare etmemiz lazım, peki nasıl edeceğiz, yoksa yakalanmamak en iyi savunmadırımı oynayacağız, işte bütün mesele bu, olmak yada olmamak ; şekspir :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Metin Uzunoğlu yazdı:

Ama yazılanlar yanlış değil Metin abi. Teyitorg'da bir çok yanlış bilinen durumun doğrusunu söylüyor. Tabi algı oluşturan paylaşımları da vardır muhakkak.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ahmet Kiriş yazdı:

Bunun dişlerde çürükleri var, gönder dolgularını yapalım sanayide, diş temizliği için zımpara takımları da hazır. 😂😂😂

dur söyliyim hele....... tamamdır, kaydetmiş seni öyle dedi, ziyaret ederim merak etmesinde dedi, telefon rehberine doğru gidiyor şuan, senin tel rehberde kayıtlımıydı  :D birde motor lazım falan dedi ama ne demek istedi anlayamadım :)

images?q=tbn:ANd9GcTlItcoduD7wcEPN9y1_5A

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...