İçeriğe Yönlendir

Günlük Kullanım Elektrikli Araba

Ali Darbaz

Recommended Posts

Servet Aydın
Doğan Arşiray yazdı:

@Servet Aydın çözer bunu

Doğan Arşiray yazdı:

pil en az 250 bin tl tutar. oda çalışırsa tabi. 250 bin tl filan olsa, sadece motorları kullanıp başka bir sistem yapılabilir.

170v mu neydi sistem. Pil odası ufak. Mekanik işlem yapılır ve menzil 200-300 km olur. Araba parası kadar çıkabilir 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Mekanik işlem yapılır ve menzil 200-300 km olur.

Hiç bir şey yapılmasa, sadece pil değişse, ne tutar?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

10kwh pil 5000 dolar civarı değil mi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

10kwh pil 5000 dolar civarı değil mi

prius bataryası amerika toyota'da işçilik dahil 4600$

dışarıdan temin ederseniz işçilik hariç 2200$. 2 saatlik bir el gücü ve neredeyse standart el aletleri ile kendiniz bile değiştirebiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

ı amerika toyota'da işçilik dahil 4600$

sıfır mustang 30 bin$ ne yapalım ordaki fiyatları

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

prius bataryası amerika toyota'da işçilik dahil 4600$

dışarıdan temin ederseniz işçilik hariç 2200$. 2 saatlik bir el gücü ve neredeyse standart el aletleri ile kendiniz bile değiştirebiliyorsunuz.

Ve anlık dikkatsizlik = ölüm :) bence bununla ilgili eğitim almadan bu işe girmemek lazım. Anında kömür olma ihtimali var abi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sani Gerşon yazdı:

Fluence ve KangooZE'lere yazık oldu. 150km menzille kimse tercih etmiyor. Halbuki günümüzde bir çok A B sınıfı bu menzili sunarken, C sınıfı araçlarla sunmuştu Renault.

https://www.milligazete.com.tr/haber/16253987/yer-turkiye-sifir-otomobiller-curumeye-terkediliyor-iste-elektrikli-araba-coplugu

Halojen ampullü elektrikli araba yaparsa olacağı bu.. 

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

fazla düşünmeyin bunları, çok hızlı şekilde güncellemelerle değişecek bu araçlar, giderek artan menzil düşen şarj süreleriyle habire yeni model göreceksiniz ve bu görme hızı artarak devam edecek....

2024 de standart hale gelmiş 700 km menzilli elektrikliler gelecek ve artık bunu konuşuyor olacağız, değişime hazır olun :)

ilk aklıma gelen gözüme çarpan mesela peco 3008 elektrik 4x2 700 km menzil 230hp/170kw, arabalarınızı satmaya hazır olun :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

fazla düşünmeyin bunları, çok hızlı şekilde güncellemelerle değişecek bu araçlar, giderek artan menzil düşen şarj süreleriyle habire yeni model göreceksiniz ve bu görme hızı artarak devam edecek....

2024 de standart hale gelmiş 700 km menzilli elektrikliler gelecek ve artık bunu konuşuyor olacağız, değişime hazır olun :)

ilk aklıma gelen gözüme çarpan mesela peco 3008 elektrik 4x2 700 km menzil 230hp/170kw, arabalarınızı satmaya hazır olun :D

Üstünü katacak varsa bugün astrayı getireyim(dünden hazırım) :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Köksal Yılmaz yazdı:

Üstünü katacak varsa bugün astrayı getireyim(dünden hazırım) :crazy:

Makyajlı kasayı bekle :kovboy:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sani Gerşon yazdı:

Yeni nesil lto pil ile olur veya C30 18650 ile de olur

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

500 kırasyler alırım lpg li misss

iste simdi ayni dili konusuyoruz. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

WW3 geçti mi ben mi kaçırdım yav :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

WW3 geçti mi ben mi kaçırdım yav :) 

çinyada savunma bakanı kaçırılmış mesela bu bir kriter midir haber değeri var mıdır

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

çinyada savunma bakanı kaçırılmış mesela bu bir kriter midir haber değeri var mıdır

Torosla geldik diye civata mı sandınız bagacağğz demiş.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

AMI düşünen oldu mu aramızda? İstanbulda biraz zor da anadoluda nasıl olur? ayrıca hız limitörü açılıyor artık. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

AMI düşünen oldu mu aramızda? İstanbulda biraz zor da anadoluda nasıl olur? ayrıca hız limitörü açılıyor artık. 

Ben düşünüyorum aslında şimdikini verip ama hastane serüvenimiz var kayınvalidem kanser hastası. Sürekli balıkesire ve izmire gidip geliyoruz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ami değilde topolino yazlık yerde zevkli olur, Portofino da felan

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Göktürk yazdı:

Hocam hız limiti önemli değil. Tork olmadığı için barbaros bulvarını çıkamıyor. Yokuşlarda fena bayılıyor.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Açıkçası ben amiyi düşünmedim değil konya ülkesinde çok yokuş yok ama işe gitme mesafem 15 km... iş yeri parkına elektrikli araç şarj noktaları koydular ama pahalıya geliyor diyorlar mantığı gidiyormuş... evimde 10. katta ordan kablo vs işlemleri .... sonra w124 marşı çevirince vaz geçiyorum neden bilmem :unknw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Evlerin çoğunun binalarda olması, 3-5 yıl sonra 2. elde satarken başına gelecekler, uygun fiyatlı araçlarda menzil, genişlik vs sıkıntı olması sebebiyle ülkemizde elektrikli araç için hala erken. 

Müstakil evde otursam, belki 2. araç olurdu ama onun dışında hala erken. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
İlkay Başaran yazdı:

Ben düşünüyorum aslında şimdikini verip ama hastane serüvenimiz var kayınvalidem kanser hastası. Sürekli balıkesire ve izmire gidip geliyoruz.

düşünmeyen varmı ki. arabadan bahsediyroum tabi isminden değil.

• Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...