İçeriğe Yönlendir

Günlük Kullanım Elektrikli Araba

Ali Darbaz

Recommended Posts

Evren Erakçora

Güzelmiş ama son hız çok düşük, hiç olmazsa 80 falan yapmasaydı .

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Sedef forklift’te vardır belki bundan :) 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Fransız automoto kanalında sürekli elektrikli araç hibrit araç reklamı var. Bı kaç seneye bizde de her markada görülür olur. Şuan Türkiye de güncel satılan çoğu aracın ya hibriti ya full elektrikli haline biniyorlar demekki

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Fransız automoto kanalında sürekli elektrikli araç hibrit araç reklamı var. Bı kaç seneye bizde de her markada görülür olur. Şuan Türkiye de güncel satılan çoğu aracın ya hibriti ya full elektrikli haline biniyorlar demekki

Golf bile 48v mild hybrid ile gelecek. Ama bu mild hybrid teknolojisine baktım biraz. Ekstra parça, ekstra maliyet. Ne kadar mekanik parça artımı o kadar bozulma ihtimali. Kasnaklı gergili sistemler hareketli devreye girip çıkıyor vs. Markalar mild hybrid ile boşuna uğraşıyor. Birkaç sene sonra yenileme parça değişimi gibi masraflar çıkabilir. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Ben bundan istiyom yahu :D 50 km menzil lazım bana :D 

https://youtu.be/hScjggOSAUU

bisiklete binebileceğin koşullar varsa tek gidiyosan uygun havada 40 45 km ye çıkabilen 1000w motorlu pedelec kitleri var. al tak bir bisiklete. 40 50 km yol gidersin.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

bisiklete binebileceğin koşullar varsa tek gidiyosan uygun havada 40 45 km ye çıkabilen 1000w motorlu pedelec kitleri var. al tak bir bisiklete. 40 50 km yol gidersin.

Eşimide işe bırakma durumu var. Bisiklet ile çekmeköy küçükyalı gitmesi çok zor. En kestirme yol rampalı. Dağı dolanması bile zahmetli. 

Kartal köprüsünden maltepeye doğru pedallasam %3 eğimli 3 km yakın rampa var. 

Ben bunu çok araştırdım. Hatta yaşam süremide uzatır kaslı erkek olurum. 

Eski evde çok rahat olurduk. Ama yeni ev sıkıntılı böylesi zor. Yeditepe üniversitesi tırmanmak lazım. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sedef forklift’te vardır belki bundan :) 

Kralını yaparım

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Mehmet Göktürk yazdı:

GİBİ dedim..

konu elektrik.  elektrik dönüşüm yani.

Eski araçların elektrik dönüşümü astarı yüzünü aşmaz mi birde sadece benzinlilere yapılıyor mu bu dönüşüm dizel de farketmez mi

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Kralını yaparım

Huzuru yanlış yerde arıyorlar abi :) 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Eski araçların elektrik dönüşümü astarı yüzünü aşmaz mi birde sadece benzinlilere yapılıyor mu bu dönüşüm dizel de farketmez mi
Kaba hesapla bugün 120bin tl dönüşüm maliyeti. Hibrit için bu rakam
Huzuru yanlış yerde arıyorlar abi [emoji4] 
Heç
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erman Uzun yazdı:

aşmaz menzil derdi yok ise. şimdi yeni moda şu. Pert elektrikli araç alıyorsun aküsünü motorunu kontrol ünitesini defender a aktarıyorsun. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

aşmaz menzil derdi yok ise. şimdi yeni moda şu. Pert elektrikli araç alıyorsun aküsünü motorunu kontrol ünitesini defender a aktarıyorsun. 

Elektrikli defender. Üfff. Suya girmek yürek ister ama :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Adam tesla ile uludağ’dan inmiş. 30km. Toplam 4-5kwh enerji kazanmış. %6 kadar yapıyormuş. Pillerin soğuk olması sebebiyle tam randımanlı rejenere dolum olmuyor. Ben de corolla ile yaklaşık değerde rejenere yapıyorum. 

https://youtu.be/4S8J9O3pyPI

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Adam tesla ile uludağ’dan inmiş. 30km. Toplam 4-5kwh enerji kazanmış. %6 kadar yapıyormuş. Pillerin soğuk olması sebebiyle tam randımanlı rejenere dolum olmuyor. Ben de corolla ile yaklaşık değerde rejenere yapıyorum. 

https://youtu.be/4S8J9O3pyPI

Şu uludağ bi biz çıkamadık :(

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Çağlar Bayur yazdı:

bu türkiye de satamaz :sandalye:

Tok kapı sesi yok diyecek adam dolu bu ülke

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Ben de çıkamadım. Çocuklar biraz büyüsün, gideriz. Küçüklerle hiçbir şey anlamıyorum tatilden. Bebeleri sırtına alıp dünyayı gezen ebeveynler var. Hele onları hiç anlamıyorum yav. Bizim çocukları çok nazlı büyütüyor kayınvalide 

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Ali Darbaz yazdı:

Aynen ya sorma. Bir defa niyetlendik yolu kapatmışlarda biz de çınar ın oraya gidip çay içmiştik.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben de çıkamadım. Çocuklar biraz büyüsün, gideriz. Küçüklerle hiçbir şey anlamıyorum tatilden. Bebeleri sırtına alıp dünyayı gezen ebeveynler var. Hele onları hiç anlamıyorum yav. Bizim çocukları çok nazlı büyütüyor kayınvalide 

Naz dan değil sadece biz de kıyamıyoruz. Çocuk zaten birşey anlamıyor bir de onu sağa çek sola çek peşnden koş zaman eriyip gidiyo.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Çağlar Bayur yazdı:

bu türkiye de satamaz :sandalye:

Almaya gelen adamın fiyatını görünce vereceği tepkiyi merak ediyorum. Yok..  :seytan:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 8 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...