İçeriğe Yönlendir

2010 W204 1.6 C180 Kompressor

Doğan Arşiray
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Önder Özcan yazdı:

x: "yine mi bozuldu"

Ben bu yaklaşım sebebiyle arabamda bir sorun olduğunda buraya yazamıyorum :)

Doğan benzer sorun bende de var ve düzeltemedim. Sol arka fren lambam (led) arada anlık kesiliyor. O kesilince araç sağ taraf fren lambasını da kapatıp, sağ-sol arka park lambalarını fren lambası yapıyor ve ekranda 3 adet lamba hatası çıkıyor (kontak kapa-aç yapınca geçiyor). Anlık kesinti kesintiyle arka parklar fren lambası görevi görürken, 2-3 sn sonra herşey eski normal haline dönüyor. Bunu park yerinde video çekerek de sabitledim. 2-3 kere Sol arka lambayı söküp bağlantılara lehimlere sokete baktım spreyledim ama sorun çözülmedi. Belki 3-4 yerden yapılan lehimli sabitlemelerin lehimlerini tazelersek düzelebilir ama o iş beni aştı, dokunamadım. Stop grubunda led kısım çıkma olarak ayrı bulunabiliyor. Yine  bozulduğunda önce o cesaret edemediğim lehimleri söküp, arkadaki lehimleri tazeleyip yapmayı deneyip, malı komple bozduktan sonra çıkma led kısmını FB grubundan alıp takacağım (vidalı) :D

Bir de seni okuyunca sağ tarafı sökmek aklıma geldi, onu da deneyeyim.

bence yıla bağlı kablo sisteminin eskimesi sonucu akımda voltajda frekansta vb şeylerde oluşan dalgalanmalar sebep oluyor. Normal arabada belki sıkıntı olmaz ama mercedes her şeyi beyinlere bağladığı için sistem bu değişimlerden etkileniyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Doğan Arşiray yazdı:

:D yolda kalmamışsındir inşallah. öyle ise doğanustadrammus dersiniz bana.

Yok yok evde oturuyordum. 😄

Aklımdaydı zaten, trigger oldu senin konu. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Önder Özcan yazdı:

x: "yine mi bozuldu"

Ben bu yaklaşım sebebiyle arabamda bir sorun olduğunda buraya yazamıyorum :)

Doğan benzer sorun bende de var ve düzeltemedim. Sol arka fren lambam (led) arada anlık kesiliyor. O kesilince araç sağ taraf fren lambasını da kapatıp, sağ-sol arka park lambalarını fren lambası yapıyor ve ekranda 3 adet lamba hatası çıkıyor (kontak kapa-aç yapınca geçiyor). Anlık kesinti kesintiyle arka parklar fren lambası görevi görürken, 2-3 sn sonra herşey eski normal haline dönüyor. Bunu park yerinde video çekerek de sabitledim. 2-3 kere Sol arka lambayı söküp bağlantılara lehimlere sokete baktım spreyledim ama sorun çözülmedi. Belki 3-4 yerden yapılan lehimli sabitlemelerin lehimlerini tazelersek düzelebilir ama o iş beni aştı, dokunamadım. Stop grubunda led kısım çıkma olarak ayrı bulunabiliyor. Yine  bozulduğunda önce o cesaret edemediğim lehimleri söküp, arkadaki lehimleri tazeleyip yapmayı deneyip, malı komple bozduktan sonra çıkma led kısmını FB grubundan alıp takacağım (vidalı) :D

Bir de seni okuyunca sağ tarafı sökmek aklıma geldi, onu da deneyeyim.

Bir olayı sorun etmezsen, sorun bitmiş olur :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sinyal arızasından korunmak için çok güçlü bir silahımız var. sinyal vermemek.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

dün akşam kontrol ettim, adeta yeni ampuller takılmış gibiydi stop lambaları. şaşırtıcı bence.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Doğan Arşiray yazdı:

sinyal arızasından korunmak için çok güçlü bir silahımız var. sinyal vermemek.

Mb ci niye sinyal versin ki, herkes yerini bilecek

• Teşekkür 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

yine arka lamba arızası... hava acaip "nemli." aynısı eski bir BMW mde oluyordu. hepsi soket kaynaklıydı.

bu sefer yine sağ tarafın geri vites lambası da yanmıyor dedi. ama yanıyor. söktüm baktım yapılacak pek bir şey yok. soketin yenisi lazım eğer soketten emin olmak istiyorsak.

sinyali veriyorum, önce led sinyal yanıyro sonra arıza var diyro bu sefer kırmızı sinyal sis farını yakıp söndürüyor. sonra vaz geçip yien sarı yakıyor.

tüm ampulleri yeniler ile değiştirip son kez kontrol edeceğim. var bir saçmalık.

hatta şöyle bir çağrı varmış ancak ben hava yastıklarının değiştirmek için mercedese gittiğimde başka birşey yok demişlerdi.

https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/2014/RCRIT-14V177-2721.pdf

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

jiç tipik merso kitlesi gibi değilsin paslansa da yağ da yaksa tesisat ta kavrulsa söylenemz ööle şeyler ulu orta, zamanında 2.0d lerdeki trgier sorununu dile getirince hadi cnm falan diye kavehane sohbetine dönmüştü ortalık :rofl: sonra aaaa öyleymiş falan oldular. gagıldan takip edene selam olsun

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

jiç tipik merso kitlesi gibi değilsin paslansa da yağ da yaksa tesisat ta kavrulsa söylenemz ööle şeyler ulu orta, zamanında 2.0d lerdeki trgier sorununu dile getirince hadi cnm falan diye kavehane sohbetine dönmüştü ortalık :rofl: sonra aaaa öyleymiş falan oldular. gagıldan takip edene selam olsun

hakikat bu ama...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tr de de pek çok aynı sorunu yaşayan varmış. ampul tutucusuna yeni bir şase hattı çeksem de denesem...

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Her iki stop farı grubuna ayrı ayrı şase bağlantısı çektim. böylece erimekte olan kabloların yükü yarıya düştü.  bu arada ses yapan yarı bitmiş ama azıcık ısınınca düzgün frenleme yapmayan Bosch marka balataları Valeo ile değiştirdim. Bosch balata pişmanlıktır, aşırı balata tozundan belliydi zaten.

şimdi de şöför koltuğu gıcır gıcır ses yapıyor, bu arabanın soğuktaki trim sesleri gerçekten çok sinir bozucu.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
İlkay Başaran yazdı:

Mercedesin arazi versiyonu g den başlar

one öyle ya kutu gibi... pfff

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...