İçeriğe Yönlendir

2010 W204 1.6 C180 Kompressor

Doğan Arşiray
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Celal Aydın
Doğan Arşiray yazdı:

Bugün arabayı yetkili servise bıraktım. Çağrı varmış ve güvenlik kaygısı ile ön iki hava yastığı değişecekmiş. Arabanın yaşı önemli değil görüldüğü gibi. Boşuna yıldız olunmuyor. Geçen hafta randevu oluşturmuşlardı bugün işlemi yapacaklar. Bayi bölümü ağzına kadar araba ile doluydu. Hepside siyah ve griydi. Distopya gibi. S serisinde sıra varmış...

Gökte Allahın yıldızı, yerde Mercedesin yıldızı 😄 işte seri üretim kaliteli araç anlayışı. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

saat çipi vardır zamanı bitince marşa da basmaz anektarı kontrol et

addblue çipidir o.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

addblue çipidir o.

bir anektarcıya gidip kaç marş hakkın kalmış öğren demedi deme sonra vay bilmiyorddum vay yolda kaldım bu caponlar acaipler

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

bir anektarcıya gidip kaç marş hakkın kalmış öğren demedi deme sonra vay bilmiyorddum vay yolda kaldım bu caponlar acaipler

japoncular düşünsün, onu da ben mi düşüneceğim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

japoncular düşünsün, onu da ben mi düşüneceğim.

lakin öyle değil, caponlar dış mihrak olarak başka markalara koymuşlar o sistemi, kendileri kullanmamış, vesile ile capon kendi kullanımı için  ürettiği ihraç etmez. 600cc 100 ps motor var mı bizde?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

lakin öyle değil, caponlar dış mihrak olarak başka markalara koymuşlar o sistemi, kendileri kullanmamış, vesile ile capon kendi kullanımı için  ürettiği ihraç etmez. 600cc 100 ps motor var mı bizde?

böyle yazınca baktım japonların değilde dingilizlerin 600 cc 100hp ve 1200 cc 200hp motorları varmış...

https://rotronpower.com/engines/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

böyle yazınca baktım japonların değilde dingilizlerin 600 cc 100hp ve 1200 cc 200hp motorları varmış...

https://rotronpower.com/engines/

uçan şeylerdir onlar, dingiliz firmasından burton iyidir her tür modifiye için ayrıca

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

hatta motosiklet için 690 cc 220hp varmış

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

arabayı teslim aldım. birde mis gibi yıkamışlar. direksiyon zaten yeni gibi olmuş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Capon 20 sene sonra bile geri çağırır. kullanıcı gelmezse harakiri yapar 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

falken marka kar lastikleri aldım. 17 orijinal jantları boyayıp yenileyip arabaya taktım. aldığım lastikler şaşırtıcı derecede 16 jantlardan yumuşak oldu! 16 larda 97 rakamlı lastikler almıştım 17 ler 94 rakamlı ve standart 225 45 17 ölçüsünde.

çıkan 16 jant setini yenileyip boyayıp üzerine 16 yeni yazlıkları takacağım.

bu arada zaten bozulmuş olan ve yenilediğim sol ince ses korna yeniden bozulmuştu. kornanın içi resmen paslanmış. şimdi yeni korna alacağım. hattı başka yere çektim çünkü sol tarafta takılı olan ince ses kornanın yeri için bütün alt plastikleri sökmem lazım yeniden. şimdi satın kornayı alıp rahat bir yere takabileceğim. ucu hazır. acaba tek ses havalı korna mı alsam diyorum...

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Normalde 17 ler yazlik, 16 lar kislik olurdu, bi terslik var sanki :) jantlarin fotosu var mi?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erdem Doğan

Jantlar güzel ama kombinasyon yanlis. 17 leri kisin kullanmazdim. 
Para ediyorsa 16 lari satip karajant alir, kislik set yapardim. Ki son 4 arabam da öyle yaptim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sevgili arkadaşım, biz TR de yaşıyoruz, hatırlatayım. böyle şeylerin sağlamını bulmak kolay değil. illaki bir eksik oluyor. yoksa arabanın kendisi de ucuz orada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

187 tl ye seger korna aldim. mis gibi oldu. yeni buji lazım arabaya. arada sallantili calisiyor. iridyum bujiletin omru kac km? 50000 bin km olmus olmali degistireli 

arac 140 bin km oldu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kornaların verdiği ses monte edildiği yere bağlı ayrıca deneyler yapılabilir, land de ön tampon demiri içine bağlı idi

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

kornaların verdiği ses monte edildiği yere bağlı ayrıca deneyler yapılabilir, land de ön tampon demiri içine bağlı idi

panjur içine bu tek kornayı takarım öbürü aşağıda nasılsa dedim sonra olurda tampona tıklanırsa radyatör delineceği için bundan vaz geçip aşağı bakan altı nispeten boş biryere güzelce ayak ile monte ettim.

buji meselesi bence önemli çünkü araba yeteri kadar yürümüyor eskiden olduğu gibi.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Doğan Arşiray yazdı:

187 tl ye seger korna aldim. mis gibi oldu. yeni buji lazım arabaya. arada sallantili calisiyor. iridyum bujiletin omru kac km? 50000 bin km olmus olmali degistireli 

arac 140 bin km oldu. 

En hayati parçalardan biri yahu almera arıza lambası yakıodu değişince o bile söndü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...