İçeriğe Yönlendir

2010 W204 1.6 C180 Kompressor

Doğan Arşiray
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Doğan Arşiray

araba 130 bin km oldu. 360 saat sürüşün ortalaması 49 km saat hız ve 7.4 litre yakıt tüketimi diyor. ortalama hızın düşmüş, yakıtım artmış. kış mevsiminin etkisi büyük.

arabanın sol tarafından arkadan bir tıkırtı geliyor. Z rotu bozuk herhalde.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

130 binde W204 bulsakta alsak. 250-300 bin kmde çoğu. 200 bin altında olan müzelik diye ilan açıyor :biggrin:

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

geçen şututgarttan cep ile aradılar "achtung warnung manyakmısınız biz arabalarımızı binilsin diye imal ettik, acil bayiye gidin size elektrikli EQS580 vereceğiz dediler bunuda müzeye koyacaklarmış ibret olsun diye" kabul etmedim tabi, safmıyız hayret birşey...

• Mutlu 4
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Doğan Arşiray yazdı:

geçen şututgarttan cep ile aradılar "achtung warnung manyakmısınız biz arabalarımızı binilsin diye imal ettik, acil bayiye gidin size elektrikli EQS580 vereceğiz dediler bunuda müzeye koyacaklarmış ibret olsun diye" kabul etmedim tabi, safmıyız hayret birşey...

arayan sanayideki ustadır gel z rotu değişelim demiştir :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

acil bayiye gidin size elektrikli EQS580 vereceğiz dediler bunuda müzeye koyacaklarmış ibret olsun diye" kabul etmedim tabi, safmıyız hayret birşey...

Galiba :elveda:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Doğan Arşiray yazdı:

Servise para kazandırmiyon onu getir bozulacak bişi verelimdir onun Türkcesi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

arayan sanayideki ustadır gel z rotu değişelim demiştir :D 

aaa 1 sn ya?!

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

rivayet: yıllar önce alamancı bir ağbi möncehn gladbah ta fabrikaya gider, garajımda acaip az kulalnılmış bir 190 var, onu vereyim sıfır yenisini verin der, almanın cevabı: garajda yatsın diye üretmedik, bol bol kullanın  derler......

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Doğan Arşiray

bugün yağ değişim iiçin her zamanki özel servise gittim. yıllardır türlü araba götürdüğümüz mercedes servisi. fiyatlar kol gibi olmuş.

2 Z Rotu tanesi 360 tl febi bilstein

6 litre Lukoil motor yağı litresi 210 tl

1 adet mann yağ filtresi.

4 litre oto şanzaman yağı değişimi ( tek seferde hepsini değiştirmek için şanzımanı sökmek lazım! o nedenle yarıdan biraz fazlası değişiyor)

2 adet tampon çıtçıtı

1 temizlik spreyi

4700 tl 7 taksit.... geçen sene bunu yarısı filandı herşey. seneye 10 bin olur artık bu hızla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Doğan Arşiray yazdı:

bugün yağ değişim iiçin her zamanki özel servise gittim. yıllardır türlü araba götürdüğümüz mercedes servisi. fiyatlar kol gibi olmuş.

4 litre oto şanzaman yağı değişimi ( tek seferde hepsini değiştirmek için şanzımanı sökmek lazım! o nedenle yarıdan biraz fazlası değişiyor)

2 adet tampon çıtçıtı

1 temizlik spreyi

4700 tl 7 taksit.... geçen sene bunu yarısı filandı herşey. seneye 10 bin olur artık bu hızla.

Seneye bulmaz. Kışa girebilirsek :)

Yağı tam 6 litre mi boca etti. 5.5 da bırakmıyorlar sinir ediyorlar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bende 5.5 koydu. Yarım litreyi kenara koydu. Dedim o yarımlik yağ senin mi benim mi :) eger benimse bagajda dursun eksiltirse ekleriz yok fatura 5.5 litre içinse kalsın dedim. Al abi lazımsa dedi. Dedim lazımsa değil faturadaki yağ bedeline dahil mi değil mi. O kadar cümle kurdu hiç bir net cevap olmayınca biraktim. :)

Sonra çağlar abi kızıyor bagajda yağ ile gelen bakım mi olur diye 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Doğan Arşiray yazdı:

2 adet tampon çıtçıtı

1 temizlik spreyi

Usta şurdaki parçacıdan yıldızlı z rot al değişelim dedi. Fiyatlara bakınca aradım, lemförder alsam olur mu diye sordum, olmaz yıldızlı al dedi. Febi yi teklif bile edemezdim heralde :) Ucuz mal alacak kadar zenginsin demek :fiuw:

Yağ neden lukoil? Mercedes için tavsiye edilen bir yağ mı?

Rakam iyi bence :coffee:

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bende 5.5 koydu. Yarım litreyi kenara koydu. Dedim o yarımlik yağ senin mi benim mi :) eger benimse bagajda dursun eksiltirse ekleriz yok fatura 5.5 litre içinse kalsın dedim. Al abi lazımsa dedi. Dedim lazımsa değil faturadaki yağ bedeline dahil mi değil mi. O kadar cümle kurdu hiç bir net cevap olmayınca biraktim. :)

Sonra çağlar abi kızıyor bagajda yağ ile gelen bakım mi olur diye 

Çabinin yağını hatta parçalarını kendi götürdüğüne yemin edebilirim ama ispatlayamam :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bagajda parça ile restorana göndermiş ağzı ile dedi bayur 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

O kadar cümle kurdu hiç bir net cevap olmayınca biraktim.

sonra usta tükkana neden almadı :onder:

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bagajda parça ile restorana göndermiş ağzı ile dedi bayur 

yağ hariç

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

6.40 krs havale masrafı sorulan adamım . Kimseye sen gelme ula ayı da diyemiyom. Biz de esnaf sayılırız.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

stopaj ne ödüon?

Sana kaç lazım 

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Doğan Arşiray yazdı:

abi sen n11'den 5w30 lukoil genesis linki paylaşmıyor muydun, niye böyle oldu şimdi :D mb 229.51 herhalde bu, lukoil mi üretiyormuş onu da?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Umut Taşlı yazdı:

abi sen n11'den 5w30 lukoil genesis linki paylaşmıyor muydun, niye böyle oldu şimdi :D mb 229.51 herhalde bu, lukoil mi üretiyormuş onu da?

gitmisken cok ozlemisler optuler (:

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Erdem Doğan yazdı:

130 binde W204 bulsakta alsak. 250-300 bin kmde çoğu. 200 bin altında olan müzelik diye ilan açıyor :biggrin:

Bizimki de 132 binde mi ne :) hemde ozel seri. C200 Komp Amg 5 ileri

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

K.validede var bu kasanın amg paketlisi, henüz 18.000 km’de. 15-16 tane  hasar kaydı var .. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Cem Işık yazdı:

K.validede var bu kasanın amg paketlisi, henüz 18.000 km’de. 15-16 tane  hasar kaydı var .. 

her depo benzinde 1 adet hasarı var demekki :D 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...