İçeriğe Yönlendir

2021 Şubat Ülke Geneli Soğuk Hava Dalgası

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Ümit Türk
(düzenlendi)

Bu sabah çok zorlandım. Kış lastiği var ama kaya kaya geldik işe. 1 kere rampa çıktım arada patinaja vurdu. Ağır değil ondan mı acaba. Ford ve Honda da o kadar kar yağmasına rağmen aynı yolu gittiğimde böyle bir şey yaşamadım. Sanırım lastikler özelliğini yitirmeye başladı yada yitirdi.  2016 Sava Eskimo 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bugün biraz daha soğuk. Pazar günü daha fazla yağmasına rağmen pazartesi akşamı yağan kar daha fazla tutmuş. Yerler kar buz karışımı. Girilemeyen sokaklar var Avrupa yakası’nda

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Silecekleri niye kaldırıyorsunuz? Yapışmasın diye mi? İstanbul’da o kadar kuru soğuk olmuyor hiç. Yapışma olmaz yani. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Silecekleri niye kaldırıyorsunuz? Yapışmasın diye mi? İstanbul’da o kadar kuru soğuk olmuyor hiç. Yapışma olmaz yani. 

Ben hiç kaldırmıyorum. En fazla yapışıyor. O da çok nadir. 

Ali Darbaz yazdı:

Ne zaman yola çıksam yolda büyük kar fırtınası kopuyor 

https://photos.app.goo.gl/1mLNrvcTTP61H9147

ACtC-3e8MtMdEbs12N4jp93-MoCCLNQ8EHXUU6Yr

BMW güzelmiş. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kar temizlemek için bulması zor oluyor. çek çek kar altında sileceğe takılıyo. böyle çok pratik kar temizleniyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

ben genelde sileceklerin altına bez koyuyorum yapışmasın diye. silecekleri kaldırmam, rüzgar çıkıp cama çarparsa diye. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

kar temizlemek için bulması zor oluyor. çek çek kar altında sileceğe takılıyo. böyle çok pratik kar temizleniyor.

Hiç uğraşmam. Kalkık bıraksam dangozun biri gelir kırar bile bizim burada :) yapışmıyor zaten. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hiç uğraşmam. Kalkık bıraksam dangozun biri gelir kırar bile bizim burada :) yapışmıyor zaten. 

Senin mahallende sıkıntı var. Gel seni çekmeköy taşdelende eve yerleştirelim. Kiralarda ucuz. Alayınında otoparkı var. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Senin mahallende sıkıntı var. Gel seni çekmeköy taşdelende eve yerleştirelim. Kiralarda ucuz. Alayınında otoparkı var. 

İş bulursan geleyim :)

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mert Gulkokan yazdı:

ön 2 kapı zor açıldı

Bu durum için kapı fitillerinin tamamına silikon sprey sıkıyorum hiç zorlanmadan açılıyor.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Hababam sınıfının vakti zamanında köy yeri olarak çektiği yer mi? Hani Ahmetin köyüne gidip okulunun öğretmeni olduğu yer. :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

Hababam sınıfının vakti zamanında köy yeri olarak çektiği yer mi? Hani Ahmetin köyüne gidip okulunun öğretmeni olduğu yer. :)

Hababam sınıfını bilmiyom , öyle biryer varmıydı. Ama evet oralar eskiden köy gibi yerlerdi. Şimdi apartman dolu. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

Trabzon’a giderim daha iyi 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Hababam sınıfını bilmiyom , öyle biryer varmıydı. Ama evet oralar eskiden köy gibi yerlerdi. Şimdi apartman dolu. 

O sahne çekmeköyde çekildi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kurtköy fena image.thumb.png.5cc0d31d752d680a7e412ceb30ba67aa.png

temzleyip keşfe çıkacağım birkaç saat sonra.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Kurtköy fena image.thumb.png.5cc0d31d752d680a7e412ceb30ba67aa.png

temzleyip keşfe çıkacağım birkaç saat sonra.

Video isteruk hocam

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Mehmet hocam, dün İstanbul Park tarafındaydım oralara çok güzel yağmış. Ancak Tuzla merkezde yeni yeni kar tutmaya başladı. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Evde bizim klima yok. Emlakçı burda klimaya gerek yok zaten kayseri derler buraya demişti vaktiyle.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hocam Kayseri'de yağış bu sabah başladı sonra durdu, 2 parmak kar var şu an. Tekrar başladı, yarın akşama kadar yağacak gösteriyor. Yine oraya yağdığı kadar yağmaz. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sabah arabanın üzerinde 10 cm kar vardı, ama yollar erimeye başlamıştı. şimdi ise heryer eriyor. tulpar oldu sana kolpar hava dalgası. dedim dedim inanmadınız hikaye bu işler diye.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

video çekemedim ama karlı yere girerken altında ne var anlamak gerektiğini anladım çok tedirgin edici. grup olsa hadi neyse de. yabancı da olduğum mekanlardı. acemilik. Neyse sıkıntı olmadan eve gelebildik.

image.thumb.png.e9293f261523b26643a525511e36d11c.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Özellikle İstanbul Anadolu yakası iyi yağış topladı, barajlar %48 oldu daha da artacak. Motorla bir ormana girmek lazım. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

video çekemedim ama karlı yere girerken altında ne var anlamak gerektiğini anladım çok tedirgin edici. grup olsa hadi neyse de. yabancı da olduğum mekanlardı. acemilik. Neyse sıkıntı olmadan eve gelebildik.

image.thumb.png.e9293f261523b26643a525511e36d11c.png

Sokak caddede teker izinin yanında kar birikiyor. Bazen o kar yığınlarının üstünden geçip ezmek istiyorum. Sonra ya büyük bi taş ya da demir varsa deyip vazgeçiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Mert Gulkokan yazdı:

Grafik artış eğimi son günlerde ciddi oranda yükseldi
Şu an 45 derece açı ile yükseliyor baraj su seviyeleri
Yağdır mevlam diyorum 60 a çıkarsa nisan mayıs yağmurları ile güzel bir orana çıkarız işallah

Geçen sene en fazla %66 görmüş ondan bu sene bu kadar az. Umudum var. Geçen yaz iski bir sürü boru bıraktı ana su geçişini yeniliycekler herhalde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...