İçeriğe Yönlendir

2021 Şubat Ülke Geneli Soğuk Hava Dalgası

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Şu an avrupa yakası’da ciddi kar yağışı var. Ana yollar bile kar kaplandı

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Bu sabah sokaklar caddeler full kar kaplıydı.  

Cadde ve sokak çok fazla kullanmadan Hemen E5 e bağlanıp işe geldim.  E5  akıcıydı çoğu kişi ya işe gitmedi ya gidemedi.  Şirkete takılmadan geldim . 

Bu belediyelerin ne kar küremesi nede tuz attıklarını gördüm gören var mı ? 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

Bu sabah sokaklar caddeler full kar kaplıydı.  

Cadde ve sokak çok fazla kullanmadan Hemen E5 e bağlanıp işe geldim.  E5  akıcıydı çoğu kişi ya işe gitmedi ya gidemedi.  Şirkete takılmadan geldim . 

Bu belediyelerin ne kar küremesi nede tuz attıklarını gördüm gören var mı ? 

O3’te kar küreme aracı bekliyordu. Ama kimse bu sabahki durum tahmin edemedi. Sokaklar ilçenin. İlçeler ancak şimdi şimdi başlar sokakları temizlemeye

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sokaklar ilçenin. İlçeler

Ben hiç görmedim. Pendik belediyesinin araçlarını .

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

dün rampa aşağıya kaymaya başlayan bir aracın sürcüsü aracından inip önüne geçip aracı elleri ile durdurabileceğini düşündü ancak hızlı bir şekilde aşağıya indi

sürücüde bir şekilde araç altından kalmaktan kurtuldu

artık nasıl bir kafa yaşadı ise 1400 kglık bir kütleyi eğimi fazla bir rampada yerler buzken durdurabileceğini düşündü

Türk’ün gücünü sınamayın 😁

https://youtu.be/B_REsfNuOrg

şu da ayaklarıyla durdurmuş :) 

https://youtu.be/z0JwU0_DdoE

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kaç gündür yağıyor. Bu sabah yağan kar gece yağsa istanbul şu an felçti. Herkese sürpriz oldu. 

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Büyük sürpriz gerçekten, bende beklemiyordum. Sahil yolu Z.burnu-Samatya arası yerler tutmaya başlamıştı 1 saat önce. Kar + tipi ile 20-30km hıza kadar düştü trafik hızı.

Yenikapı sonrası rahat bir şekilde Eminönü'ne vardım ama bu yolun birde akşam dönüşü var ve halen aynı yoğunlukta yağmaya devam ediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Karşıya geçmek için çıktım ama geri döndüm sahil yolu 1 saat önce berbat ötesiydi.

Emin kardeşim gibi yaz lastiği ile çıkanlara selam olsun

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Kurtköy'de 1.5 saattir saglam yağıyor. Pendik belediyesi viaport bolgesi ,yenisehir mah vs buraları iyi kürüyor, tuzluyor. Aşağıları bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

sabah işe gelebildim ama akşam eve dönebilecek miyim bakalım :) 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Fatih Keskin yazdı:

Karşıya geçmek için çıktım ama geri döndüm sahil yolu 1 saat önce berbat ötesiydi.

Emin kardeşim gibi yaz lastiği ile çıkanlara selam olsun

Hala var mı yaz lastiği ile çıkan ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Evren Erakçora yazdı:

Ciddi risk kendisini bıraksın başkasına zarar verir yani. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bence kar yağdığında oluşan trafiğin yarısından fazlasının sebebi sürücüler. Yanlış lastik kullanımı, yanlış sürüş tarzı bence ana sebep. Yeterince tuzlama yapılmazsa da aynısı olur ama lastik yazlıksa ne yaparsan yap fayda etmez. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Kar durdu. 2 saattir güneş var. Buralar komple eridi. Korktuğumuz gibi olmayacak herhalde akşam dönüş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

ya amma tantana oldu 20 cm kar görmedim daha . doğuda yaşayan insanlara ayıp yahu bu yapılan tantana orda insanlar 1 metre den fazla karla yaşıyor 

tek üzüldüğüm nokta 300 500 binliralık arabalar ile saçma sapan uğraşacan yaz lastikli sürücüler ayıptır yahu 500 bin verdiğin arabaya 2 lira verde bi kış lastiği tak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Az önce bir haber okudum.  Lüx araçlar yaklaşmayın icralık olursunuz diye :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ali Gök yazdı:

amma tantana oldu 20 cm kar görmedim daha . doğuda yaşayan insanlara ayıp yahu bu yapılan tantana orda insanlar 1 metre den fazla karla yaşıyor

Aklıma bu geldi direk 😁

https://youtu.be/B9GaMtPa45M

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bu dalga buraya kadar. Günlük güneşlik şu anda, kar toplayıp süpriz yapmazsa tabii.

Evren Erakçora yazdı:

Belki yarın. Ama öğle saatinde.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

ya amma tantana oldu 20 cm kar görmedim daha . doğuda yaşayan insanlara ayıp yahu bu yapılan tantana orda insanlar 1 metre den fazla karla yaşıyor 

tek üzüldüğüm nokta 300 500 binliralık arabalar ile saçma sapan uğraşacan yaz lastikli sürücüler ayıptır yahu 500 bin verdiğin arabaya 2 lira verde bi kış lastiği tak

şartlar çok farklı, sen İstanbul da arabayı 15 cm kaydırsan 50 farklı yere insana çarpabilir maddi manevi zarar verebilirsin, doğuda 15 mt sağa sola drift yapsan , çarpmayı, zararaı bırak, gören bile olmayabilir.

coğrafya ile otomotiv de birçok kriter değişir, norveç te, polisi gören tur sürücüsü , tırı bırakıp laçtı, uygun ehliyeti, yok diye, halbuki polisin derdi araçta uygun şartlarda kış lastiği olmaması , bizde yolda kalan yaz latikli arbaaları iterler tam tersine, garip garip şeyler

vesile ile yatırım tavsiyesi değildir, alıntı yapılmamıştır, tasvir içerir

• Beğen 2
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

4 adet kış lastiğine yatırım yapılabilir. yatırım tavsyesidir. Ancak depolarkan yatırmayın dik muhafaza edin.

• Beğen 5
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

4 adet kış lastiğine yatırım yapılabilir. yatırım tavsyesidir. Ancak depolarkan yatırmayın dik muhafaza edin.

Neden dik?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

. Ancak depolarkan yatırmayın dik muhafaza edin.

jantlı ise yatacak ama

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

jantlı ise yatacak ama

Nerde o zenginlik. 

janta da yatırım yapalım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...