İçeriğe Yönlendir

Temmuz Zamları

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Çağrı Alaf

20 Mayısta gelen 35 kuruşluk zammın ve %188.5 artan ÖTV vergisinin ardından tekrar LPG'ye 60 kuruş zam geldi (26'sı ÖTV'den düşecek.), Elektriğe yüzde %15, Doğalgaza %12. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

eski kemal sunal filimlerinde bir dönem sürekli toplumsal konuları işlediği filmler vardı.

işte kendi memur yada özel sektör maaşlı çalışan geçim sıkıntısı var ve hergün zam gelmeye devam ediyordu

böyle bi kaçtane filmi var bitane değil denk gelirse izleyin mutlaka

bugünleri anlatıyor resmen hergün herşeyin fiyatı yükseliyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Mehmet Göktürk yazdı:

dur daha gelmedi asıl zamlar yeni gelecek.

Kurslarım, eğitimlerimden dolayı takip edemiyorum. Mehmet öğretmenim ufukta neler var, Benzin & Mazot mu fulleyelim yoksa Un-Bulgur mu ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağrı Alaf yazdı:

Kurslarım, eğitimlerimden dolayı takip edemiyorum. Mehmet öğretmenim ufukta neler var, Benzin & Mazot mu fulleyelim yoksa Un-Bulgur mu ?

Hizmet sektörü, Tekstil, Benzin de gelecek tabi 2-3 ay sonra.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Arabaya binilecek hâl kalmadı , gerçi yaşamaya dair umutta kalmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel yazdı:

Arabaya binilecek hâl kalmadı , gerçi yaşamaya dair umutta kalmadı.

daha dur yahu yolun başındasın a6 araban var 24 yaşında sen böyle dersen ülke kepenk kapatır. vazgeçmek yok çalışmaya üretmeye ağaç ekmeye hayvanlara 1 tas su koymaya devam 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Allah hepimizin yardımcısı olsun. Dün 75 liralık 3lü bigmac almamak için evde ne varsa yedim. Havucla kandırdım kendimi. :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Çağrı Alaf yazdı:

20 Mayısta gelen 35 kuruşluk zammın ve %188.5 artan ÖTV vergisinin ardından tekrar LPG'ye 60 kuruş zam geldi (26'sı ÖTV'den düşecek.), Elektriğe yüzde %15, Doğalgaza %12. 

Bayram öncesi öpücüğü bu. Genelde bayram öncelerini hiç es geçmezler İnsanlar seyehata çıkacak depoları dolduracakya... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Hep bunlar dış minnakların oyunu sakın isyan etmeyin, şükredin. Avrupa bizi kıskanıyor ,Amerika'nın göbeği çatır çatır çatlıyor bu zamları görünce, biz ne olursa olsun bildiğimiz yoldan sapmayacağız. Bu oyunu bozacağız kardeşlerim ,bu zamlar gelip geçici önemli olan birliğimiz :)  Mehter verelim mi biraz ..

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Saati 10 dolardan, sabır dersi verilir. :D Sabır çok çok önemli para kaybını azaltan birşeydir.  Yetrrince sabırlı olursan daha yavaş araba sürebilirsin. Teknik arıza riskin azalır ve yakıt maliyetletin aşağa çekilir. Yeterince sabırlı olursa para biriktirme süretiyle faizle krediye bulaşmadan yeni şeylere sahip olabilirsin . Sabırlı davranmaktan zevk almayı öğretecem :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Saati 10 dolardan, sabır dersi verilir. :D Sabır çok çok önemli para kaybını azaltan birşeydir.  Yetrrince sabırlı olursan daha yavaş araba sürebilirsin. Teknik arıza riskin azalır ve yakıt maliyetletin aşağa çekilir. Yeterince sabırlı olursa para biriktirme süretiyle faizle krediye bulaşmadan yeni şeylere sahip olabilirsin . Sabırlı davranmaktan zevk almayı öğretecem :D

11 aylık ikiz bebelerin aylık mama, bez ve vitamin masrafları yaklaşık 2500 lira. Sana iyi sabırlar kardeş :D 

Selim Bilgin yazdı:

Dönüp dolaşıp başa dönüyoruz ya ona yanıyorum.

Geçmişimizden ders almayı beceremiyoruz çünkü...

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

11 aylık ikiz bebelerin aylık mama, bez ve vitamin masrafları yaklaşık 2500 lira. Sana iyi sabırlar kardeş :D 

Selim Bilgin yazdı:

Benim kızımın günlük masrafı 30 tl barajına dayandı :) . Allahtan bizde aile havuz sistemi var. Yoksa nanayı yemiştik. Annem bakıcılık, babam sponsorluk yapıyor.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Metin Mankal yazdı:

Aslında durum hiç sandığımız gibi değilmiş. Yeni şafak aydınlatmış biz cahilleri.. De ufak bir sıkıntı var.. Biz  euro ile maaş almıyoruz..

https://www.yenisafak.com/ekonomi/turkiye-40-ulke-arasinda-dogalgazda-en-ucuz-ucuncu-elektrikte-ise-yedinci-sirada-3650627?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=yenisafak

Euro demeside yetmemiş birde vergiler hariç demiş

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Benim kızımın günlük masrafı 30 tl barajına dayandı :) . Allahtan bizde aile havuz sistemi var. Yoksa nanayı yemiştik. Annem bakıcılık, babam sponsorluk yapıyor.

Dayanışma güzel ama keşke buna ihtiyaç kalmasa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Bir lidere yeteri zamanı verirsen yaptığını yıkar. 

Metin Mankal yazdı:

Aslında durum hiç sandığımız gibi değilmiş. Yeni şafak aydınlatmış biz cahilleri.. De ufak bir sıkıntı var.. Biz  euro ile maaş almıyoruz..

https://www.yenisafak.com/ekonomi/turkiye-40-ulke-arasinda-dogalgazda-en-ucuz-ucuncu-elektrikte-ise-yedinci-sirada-3650627?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=yenisafak

Nutkum tutuldu, Bunların sırtı dik tutmaya yarayan ortada ki kalın kemikleri erimiş karaktersizlikten. Halk arasında; Omurgasızlık 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Ali Darbaz yazdı:

Yeterince sabırlı olursan

Mavi şirinleri görebilirsin..🙃🙃

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Cengizhan Bekir BAYRAM

LPG ye zam böyle devam ederse zaten , benimde leonun lpg sigortasını söktügüm gibi benzine direk geçerim heralde.  Ahh iş yerim bi yakın olsa.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Metin Mankal yazdı:

Bunları okuyan var mı ki acaba? Reel tirajını araştırmak lazım...

Bir de, beceremedik demezler abi zaten. Sistemi betona dayadılar, çöküyor...

Ali Darbaz yazdı:

Seninki şans Ali, şehirler farklı olanlar ne yapsın?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ali Darbaz yazdı:

Boş evlat kontenjanı varsa yazılayım :D

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...