İçeriğe Yönlendir

Temmuz Zamları

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)
Köksal Yılmaz yazdı:

Diğer online marketler de tutar yükseliyor, migrosun hiç adam akıllı işe yarayan kampanyasını görmedim. Yaptığı indirimden faydalanmak için başka ürünleri pahalı veya gereksiz almam gerekiyor. Ayrıca düşük gramajlı ürünün kg fiyatı pahalı olur, az yersin ama pahalı yersin. Kendini gramajla kandırma yerine birim fiyat çalış ;)

İhtiyaç fazlasımı alayım. Birim fiyatı pahalı görünüyor olabilir ama ihtiyacım kadar alıyorum. Daha ucuza geliyor.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Başkanın eşinin önerilerini dinleyin. liste yapın..
Tabağınıza çok almayın. (hep açık büfedeyiz de...)

Ekmek yerine küçük pastalardan da yiyebiliriz.
Koca koca ekmekleri alıyoruz.

İhtiyaç fazlasımı alayım. Birim fiyatı pahalı görünüyor olabilir ama ihtiyacım kadar alıyorum. Daha ucuza geliyor.

Burada yapılması gereken şu.
Bozulmayacak şeyleri birimle almalısın. Örnek, prinç 3 kilosu daha ucuz ise gidip 250 gramlık paket alma.
Ama peyniri tüketmiyorsan tabi az olanı al.
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Ben yaptım, ben okuduğumu işittiğimi unutmam herkesi dinlerim kim olursa olsun. İsrafın fazlası görgüsüzlüktür dedi o konuşmasında, alışveriş listesi ve küçük porsiyon dedi. 200 liralık 3-5 pantolon 150 liralık 1-2 ayakkabı ile bir senem geçiyor, Saray tuhafiyesine yıllık 13 Milyon günlük 35 bin 616 ₺ harcanıyor. 2019 (1$= 5.25₺) senesinin Diğer harcamaları şu şekildeler; 

1.7 milyarlık mal ve hizmet alımı

Cumhurbaşkanlığı’nın mal ve hizmet alımları için 1.7 milyar TL harcadığı 2019 yılındaki diğer bazı harcamaları da şöyle:

Görev giderleri: 1.4 milyar TL

Hizmet alımları: 154 milyon TL

Temsil ve tanıtma giderleri: 49 milyon TL

Giyecek, mefruşat ve tuhafiye: 13 milyon TL

Kırtasiye malzemeleri: 3 milyon TL

Beslenme malzemeleri: 3 milyon TL 

İçecek: 1 milyon TL

Yakıt: 845 bin TL

Tedavi ve cenaze giderleri: 214 bin TL

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Saray tasarruftan muaf. Genelgeyi görmedin mi ?

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Mehmet Ozyurek yazdı:

Genelgeyi görmedin mi ?

O zaman lafım yok özür diliyorum

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Buzdolabı bunun için var ;)
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:

Buzdolabı bunun için var ;)

yahu haftasonunda haftasonuna evde yemek yiyoz. Dolapda 3 haftadır bitiremediğim Karamelli Cartedore var. 3 aylık konserve menemeni yemek istedik miğdeme kramp girdi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Dövelim

Sormaya gerek yok.

Servet Aydın yazdı:

Adres ver ulen geliyoruz

Genel Havacılık Terminali, Çubuk Yolu, Esenboğa Havalimanı E kapısı. Bir sorun var ama, Bakanlar da bu kapıyı kullanıyorlar uçağa binecekleri zaman. Hatta uçaklarına bizzat hizmet veriyorum. Bu gün ben çıkarken İç İşleri Bakanı giriyordu. Sonra denk gelince söylerim bakın :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Mehmet Göktürk yazdı:

Tabağınıza çok almayın. (hep açık büfedeyiz de...)

Ben hep 50 liralık yiyorum. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Saray tasarruftan muaf. Genelgeyi görmedin mi ?

Deme öyle abi onlar az yerse kafaları çalışmaz. Zam filan da yapamazlar hepten çökeriz ülkece..

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ali Darbaz yazdı:

Hayaller Ramen ,gerçekler cup noodle. 

wp7508006.png8796767486002_1499977485127.jpg

monosodyumglutamat var içerisinde. Prensese yedirme. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yakıt pompasını iptal edip yakıt tankına hava basarak, hava gazı yapan sistem kurmak istiyorum.  Evap dan gelen havagazı ile yürüyecek araba. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Teiaş satılmış. Bir ülke düşünün Cumhuriyetten beri ilmek ilmek kurulan zararsız kendi haline olan şebekesini satıyor. Türk Telekom alt yapısı yani Tüm Türkiye de ki telekomünikasyon sistemi zaten bizim değil bir de elektrik şarteli indiğinde bir Baz istasyonu veya santral kapatıldığında tamamen savunmasız kalacağız. 

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Satarlar paşa paşa satarlar. Bak kanal istanbul arazileri de satıldı katarlılara. Katar emirinin annesi bile almış oradan toprak. İyi insanlar bizi düşünüyorlar.. Daha proje ortada yokken almış hatta çokta ileri görüşlüler...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Tüm akaryakıtlara 50 kuruş ötv zammı gelecekmiş

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tüm akaryakıtlara 50 kuruş ötv zammı gelecekmiş

Dayanak neresi abi ona göre iyice dolduralım

Muhammet Ali Deli yazdı:

Satarlar paşa paşa satarlar. Bak kanal istanbul arazileri de satıldı katarlılara. Katar emirinin annesi bile almış oradan toprak. İyi insanlar bizi düşünüyorlar.. Daha proje ortada yokken almış hatta çokta ileri görüşlüler...

Topraklar paylaşıldıysa o işten geri dönüş yok ne yapsak nafile. Ben gelecek hafta Pasaport'a başvuruyorum. 

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
(düzenlendi)

Birkaç senedir ciddi ciddi düşündüğüm birşey var. Bir yıl karı koca çalış. Bir hafta tatile bir yere gideme. Gidecekken  yüz kere hesap yap. Herşeyi gözden geçir. Bu nedir yahu. Böyle bir sistem olabilir mi? Çok şükür babadan kalma bir ev, düğünden bozma bir araba var. o kadar. Borçsuz geçirdiğim bir yılım yok. Tasarrufu anlarım da bu kadar ince eleyip sık dokuma, yaşam biçimi haline gelmemeli. Ben bu sistemin değişeceğine ihtimal vermiyorum. Bu aralar ağır bunalımdayım. Böyle konular açmayın lütfen. Akü konusu yok mu akü :)

tarihinde Gencay Bengli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağrı Alaf yazdı:

Topraklar paylaşıldıysa o işten geri dönüş yok ne yapsak nafile. Ben gelecek hafta Pasaport'a başvuruyorum. 

Benzinlitre uygulaması bildirim göndermiş. Vardır kaynakları

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağrı Alaf yazdı:

yakıt fiyatını sabit tutan eşel mobil denen, zamları ötv sübvansiyonu ile karşılayan garip sistemde, lpg de ötv sıfırlanmış, benzin ve mazot ta da çok az ötv var artık, tüik yanıltıcı verileri için 1.5 sene dayandılar artık deniz bitti.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Az önce okudum... Hesap öderken Türk lirası ile burnunu silen turist Filistinli çıkmış... Vay anam babam! İsraille aramızı bu adamlar için bozduk. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Az önce okudum... Hesap öderken Türk lirası ile burnunu silen turist Filistinli çıkmış... Vay anam babam! İsraille aramızı bu adamlar için bozduk. 

1. pek aramız bozuk sayılmaz, daha geçenlerde 50 milyon dolarlık yazılımı İsrail den aldık ve tüm ziraat ürünlerimiz , sulama sistemlerimiz ve hastane araç gereçleri İsrail den gelir

2. Kıbrıs ı bile tanımadı Filistin dolayısı ile bizden pek haz ettiklerini sanmıyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...