İçeriğe Yönlendir

Bu Saatten Sonra LPG Kullanılır mı?

Muhammed Orak

Recommended Posts

Mahmut Yıldız
Celal Aydın yazdı:

Menzil konusunda da candır.

Hepsi dahil, evet.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Metin Mankal yazdı:

Benim naylon 181 bin oldu..Maraş'ta depoyu 415 tl ye doldurdum..800 ü uzun yol 1135 km de kırmızı yaktı..Klima hep açık ,4 kişi ve bagaj ağzına kadar doluydu..Benzinlinin sessizliği güzel ama dizel candır..

dizel candır kısmı artık yalan olmaya başladı hatta oldu bile, ben bile diyorum artık gerisini sen düşün... :) menzilde mini farklar kaldı oda bazı motor ve araç modellerinde, artık bu kısımdada acaba dizelmi alsam sorusunu pek sormuyorum şahsen...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

dizel candır kısmı artık yalan olmaya başladı hatta oldu bile, ben bile diyorum artık gerisini sen düşün... :)

Acaba gemilere de euro 6, euro 7 normları da gelecek mi. birader gemide. Günlük 40 ton fuel oil yakıyoruz dedi :) 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Acaba gemilere de euro 6, euro 7 normları da gelecek mi. birader gemide. Günlük 40 ton fuel oil yakıyoruz dedi :) 

düşünsene gemide aşırı beslemeli küçük hacimli benzinli motor kullandıklarını,  kafa kaldıran Süper Tanker oohh ne güzel, ama az yakar haa ACC yide açarsın ohh miss :)  kibrit versiyonda gelir belki ama kesin atmosferik motor koyarlar :D

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

düşünsene gemide aşırı beslemeli küçük hacimli benzinli motor kullandıklarını,  kafa kaldıran Süper Tanker oohh ne güzel, ama az yakar haa ACC yide açarsın ohh miss :)  kibrit versiyonda gelir belki ama kesin atmosferik motor koyarlar :D

Zaten gemilerde neden turbo yok anlamış değilim. Şöyle 1-2m çap tirbünlü turbo koyacaksın. Üff :) 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

400 liraya 768 km menzil ölçüyor araba. 

Senin gibi sürsem 400 liraya 1500 km yapar pasat

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Gök yazdı:

Gördüm restinizi 👍

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
dizel candır kısmı artık yalan olmaya başladı hatta oldu bile, ben bile diyorum artık gerisini sen düşün... [emoji4] menzilde mini farklar kaldı oda bazı motor ve araç modellerinde, artık bu kısımdada acaba dizelmi alsam sorusunu pek sormuyorum şahsen...

Benzin ile mazot aynı fiyat bile olsa, dizel kafadan 200 km fark atıyor, az bir rakam değil abi.
Dizelde gaz pedalında yumurta var gibi sürme ihtiyacı yok, istediğin kadar kastır, kafa rahat sürebiliyorsun.
130-140 km/h hızlarda seyrederken D segmenti turbo benzinli araç en az 7.5-8 litre tüketir.
Dizel 7’yi bile bulmaz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Zaten gemilerde neden turbo yok anlamış değilim. Şöyle 1-2m çap tirbünlü turbo koyacaksın. Üff :) 

8 mt piston kolu var. turbo gerekemz, zaten devir de yok turbo olmaz.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

düşünsene gemide aşırı beslemeli küçük hacimli benzinli motor kullandıklarını,  kafa kaldıran Süper Tanker oohh ne güzel,

çift kanatlı pervane ile olur, sahil güvenlik mesela

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

onlara emisyon dayatacak babayiğit henüz doğmadı :rofl:

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

8 mt piston kolu var. turbo gerekemz, zaten devir de yok turbo olmaz.

Supercharger? :) 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Supercharger? :) 

ııhhhh devir yok, gerek de yok redüktör var

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İstanbul deniz dolmuşları turbo dizel. Büyük gemilerde yok. Çok daha büyük gemiler hibrit zaten.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

Dpf tıkandı diye yazardın sonra :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Celal Aydın yazdı:

Benzin ile mazot aynı fiyat bile olsa, dizel kafadan 200 km fark atıyor, az bir rakam değil abi.
Dizelde gaz pedalında yumurta var gibi sürme ihtiyacı yok, istediğin kadar kastır, kafa rahat sürebiliyorsun.
130-140 km/h hızlarda seyrederken D segmenti turbo benzinli araç en az 7.5-8 litre tüketir.
Dizel 7’yi bile bulmaz.

benimki B dizel kadar yakıyor o hızda, beni Bağlamaz :) zaten adı üstüne B :tongue:

Çağlar Bayur yazdı:

ııhhhh devir yok, gerek de yok redüktör var

fuel oil kullanırdı dimi gemiler, içine az mazot birazda benzin at bak nasıl devirleniyor :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

benimki B dizel kadar yakıyor o hızda, beni Bağlamaz :) zaten adı üstüne B :tongue:

fuel oil kullanırdı dimi gemiler, içine az mazot birazda benzin at bak nasıl devirleniyor :)

Tam sana göre bir şey buldum :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Ali Cihangiroğlu yazdı:

dizel candır kısmı artık yalan olmaya başladı hatta oldu bile,

Dizel candır terör örgütü olarak bir süre daha darlayacaız insanları.. Bırak o kadar olsun ya..Zaten türün son örnekleriyiz..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tam sana göre bir şey buldum :) 

Abooo über ekonomik  Aliii gel Hiper Deniz Mili yapıcaz senle, sonrada sonuçları kokteyllerimizi denizde yudumlarken pis fakir dizelcilere gösterip blok çatlacağız :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Dpf tıkandı diye yazardın sonra :D

Bırak şimdi dpf yi😂

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Sen gel abi ayvalığa sahil güvenliği görünce ters istikamete tam gaz verelim. Nasıl ön kaldırıyor 1000 hp x 2 makina hücumbot bi gör. 3 dakikada tepende

bu yanında yavaş kalıyor

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay BAŞARAN yazdı:

Sen gel abi ayvalığa sahil güvenliği görünce ters istikamete tam gaz verelim. Nasıl ön kaldırıyor 1000 hp x 2 makina hücumbot bi gör. 3 dakikada tepende

bu yanında yavaş kalıyor

hehehe ben değil Yunan düşünsün :D

sende Küçükkuyuya gel, biraz beygirde burada var yunana salvo yaparız :)

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hehehe ben değil Yunan düşünsün :D

sende Küçükkuyuya gel, biraz beygirde burada var yunana salvo yaparız :)

Yunan neden düşünsün burnumuzun dibindeki adalar onların mis gibi sefa sürüyorlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay BAŞARAN yazdı:

Yunan neden düşünsün burnumuzun dibindeki adalar onların mis gibi sefa sürüyorlar :)

oda var tabii, kaşınırlarsa düşünsünler o zaman, neyse adaların diğer tarafında tatile devam etsinler bize bulaşmasınlar yeter, bu arada bu ada meselesinde bizim adalara oturmalarına kızmadığımı sanma, ben başta olaydım şunda egede bize yakın yada bizim bölgede hiçbir yunan adasında yaşam yoktu, savaşada gerek öyle şeyler yaparsınki o korku yeterdi onlara, eeee gün ola devran döne elbet bizdede çıkar bir babayiğit, hep böyle gitmez :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Celal Aydın yazdı:

Dizel 7’yi bile bulmaz.

bir tarihte b7 2.0tdi audi ile istanbuldan ankaraya gelmistim. durmaksizin en az 150 km hiz ile gelmistik. tuketim 6.2 litre olmustu. harika bir araçtı.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
bir tarihte b7 2.0tdi audi ile istanbuldan ankaraya gelmistim. durmaksizin en az 150 km hiz ile gelmistik. tuketim 6.2 litre olmustu. harika bir araçtı.

İşte bahsettiğim olayın gerçekleşmiş hali [emoji1360] dizel bir başka yürüyor.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

üst modeller acaip, bmw nin dizelide güzel sanırım, teknolocik.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...