İçeriğe Yönlendir

Beyaz Eşyalara Yaptığınız Bakımlar

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Emre Şimşek
Arif Aykın yazdı:

Öyle oluyor dışarı taşmadıysa sorun yok. Bende ilk su doldurduğumda makine çalışır vaziyetteydi suyu doldurdum doldurdum daha su tahliye işlemine çok vardı suyun yarısını tahliye etti sonrasında kendim bir sınır belirledim oraya kadar dolduruyorum. Su seviye sensörü köpükleri algılamıyor su olarak bu sebepten taşma yapabiliyor deterjan gözünden. Geçenlerde okumuştum makine içerisinde köpükten dolayı taşma olduysa eğer çok az bir şey yumuşatıcı döküp makineyi 5 dk kadar kapattığınızda bütün köpük sönüyor ve bir daha köpük oluşmuyormuş o yıkamada :D 

Bu arada su yumuşatma cihazı çok ucuzmuş hemen almam lazım :fiuw: Şaka falan bi yana çok pahalı. Bizim buralarda öyle çok aşırı kireç mevzusu olmuyor.

Valla benimki bildiğin kapaktan falan ger yerden köpük verdi dışarı 😂

Su yumuşatma bana zamanında 3000 liraya mal olmuştu. 2000 de mutfağa arıtma almıştım.

Şimdi reçine bakımı yaklaşıyor 5 bin dediler.

Makine hala kokuyor dedi hatun. İnkar ettim. Direnecem. Kararlıyım. Teknik olarak sorunu çözemediysek ikna yöntemiyle çözeriz.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağlar Bayur yazdı:

şimdiden yeni makine hayırlı olsun diyelim haneye

.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Emre Şimşek yazdı:

Valla benimki bildiğin kapaktan falan ger yerden köpük verdi dışarı 😂

Su yumuşatma bana zamanında 3000 liraya mal olmuştu. 2000 de mutfağa arıtma almıştım.

Şimdi reçine bakımı yaklaşıyor 5 bin dediler.

Makine hala kokuyor dedi hatun. İnkar ettim. Direnecem. Kararlıyım. Teknik olarak sorunu çözemediysek ikna yöntemiyle çözeriz.

Sen benim dediğimi yapacaksın başka çaren yok gibi maalesef :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hiç kimse direnemedi.  

ne evsahipleri var direniyorlar

yok bu o konu değil

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Servet Aydın yazdı:

Bakım denmiş bildirim geldi

46D72687-1BC2-4793-95DB-B7947DA305FD.jpeg

Az bekle, pworbankları dolduralım öyle tak fişini. :police:

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Arif Aykın yazdı:

Sen benim dediğimi yapacaksın başka çaren yok gibi maalesef :( 

Hallederim ya hiç sorun değil en zoru ilkiydi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Bakım denmiş bildirim geldi

46D72687-1BC2-4793-95DB-B7947DA305FD.jpeg

bu gri eşya :onder:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

bu gri eşya :onder:

Fh7 28 yıldır bakım görmüyor getirsene hele

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Fh7 28 yıldır bakım görmüyor getirsene hele

bulaşık maknesinde yapıyorum ben bakımları

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

bulaşık maknesinde yapıyorum ben bakımları

iman power radyo var yıkanmış. Satarım

F1658FF5-B788-4F39-BEAD-19AA501661F1.jpeg

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

udi kanalları çekiyor mu

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Servet Aydın yazdı:

Kim derdi ki bunlar kıymetli olacak ve erişmek zor olacak..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

udi kanalları çekiyor mu

Gösterge ledleri zikr bile çekiyor

Emre Şimşek yazdı:

Kim derdi ki bunlar kıymetli olacak ve erişmek zor olacak..

Gereksiz bi eskiyi şişirme var bizde

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Şahidim. 

72C22E20-0D36-44DF-A822-B3EA9D14FA90.jpeg

8098129A-BDD0-4A21-AB34-B5F227BF194D.jpeg

6A90B18F-D2D1-4754-AFDE-AACBB25DA2AB.jpeg

• Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Bosch buzdolabı ötüp duruyordu. Ekranında derece seviye lambaları sürekli yanıp sönüyordu. Hiç durmadan alarm veriyordu. Soğutması da iyi değildi. Dolap 4 dereceye ayarlıyken içi 7-10 derece soğuyordu ancak. 

Motorun yanında siyah sarmal şeklinde radyatör telleri gibi şey var. Yanında da pervane var. İkiside aşırı tozlanmış. 

pervane aksamını komple söküp banyoda temizledim. Radyatör denen kısma da balata spreyi sıktım. Yağ sökücü sıktım. Diş fırçasıyla yapabildiğim kadar temizledim. 

buzdolabı kendine geldi. Ötme yok. Soğutma olması gerektiği gibi. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bosch buzdolabı ötüp duruyordu. Ekranında derece seviye lambaları sürekli yanıp sönüyordu. Hiç durmadan alarm veriyordu. Soğutması da iyi değildi. Dolap 4 dereceye ayarlıyken içi 7-10 derece soğuyordu ancak. 

Motorun yanında siyah sarmal şeklinde radyatör telleri gibi şey var. Yanında da pervane var. İkiside aşırı tozlanmış. 

pervane aksamını komple söküp banyoda temizledim. Radyatör denen kısma da balata spreyi sıktım. Yağ sökücü sıktım. Diş fırçasıyla yapabildiğim kadar temizledim. 

Elinize sağlık

No Frost soğutucuların en büyük sorunu Fan olduğu için ortamdaki bütün toz, kir vb. üzerine ve evaporator üzerine çekiyor. Bu yüzden belli aralıklarla temizlemek gerekiyor

tarihinde Mustafa YILDIRIM tarafından düzenlendi
ekleme
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benimde Siemens buzdolabı dondurucu çalışıyor alt dolap kısım 18 derece idi oda termostati ile ölçtüm 😅 içini ful boşalttım 2 gün beklettim. Okuduğum yorumlarda fan kanallarinin donarak tıkanmış olabileceği yazıyordu. Arka hazneye sular birikti. Sorun ortadan kalktı. 2 gün boyunca o hazne doldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Buzdolabına temizlik çok iyi geliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

.

Metin Akbal yazdı:

Benimde Siemens buzdolabı dondurucu çalışıyor alt dolap kısım 18 derece idi oda termostati ile ölçtüm 😅 içini ful boşalttım 2 gün beklettim. Okuduğum yorumlarda fan kanallarinin donarak tıkanmış olabileceği yazıyordu. Arka hazneye sular birikti. Sorun ortadan kalktı. 2 gün boyunca o hazne doldu.

onu da denedik. 1 hafta yoktuk. Fişini çektik. Tüm buzları eridi. Her yer su oldu. Ama çalıştırınca yine aynısı oldu. Allahtan termostatı bozulmadı. Komple evaporatörü değiştiyor servis.

Zaten bi lpg bi termostat. İyi ki v kayışı yok dolabın :) 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Buzdolapları sizce yazın mı daha kolay soğutur yoksa kışın mı? 

Yazın ev 30 derece, kışın 15 derece diyelim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...