İçeriğe Yönlendir

Siz Olsanız Ne Yapardınız (Yakıt Sarfiyatı)?

Tansu Kalafatoğlu

Siz Olsanız Ne Yapardınız (Tasarruflu Sürüş)  

46 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Anayolda sağdan ayrım var. Videoda tam belli değil ama ileride araçların durduğu gözüküyor. Arkamdaki de en kötü ihtimalle sola geçince gördü. 

arkadamki beyaz araba bana selektör yaptı. Hızlanmamı istedi. Halbuki ileride trafik duruyor. Ben de usulca durmaya hazırlanıyorum. Ben istifimi bozmuyorum. 

arkamdaki beni solluyor ve gazlıyor. İleride de duruyor. Ben de arkasında duruyorum. Böylece hem fazla yakıt yakıyor hem fren aksamı daha erken eskiyor. Ama aynı yerde aynı zamandayız. Peki siz?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Ben bunu daha çok ışıklı kavşaklara yaklaşırken yaşıyorum. Kırmızıda bekleyeceğimiz kesin adam ısrarla selektör yapıp gazlayıp geçiyor ve ileride paşa paşa bekliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Selektör yapmadan zaten geçmiş olurdum 😁

İleriyi göremediği için acele etmiş olabilir, yüksek araç trafiği okurken çok işe yarıyor. Her olayı bağımsız değerlendirmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Selektör yapmadan zaten geçmiş olurdum 😁

İleriyi göremediği için acele etmiş olabilir, yüksek araç trafiği okurken çok işe yarıyor. Her olayı bağımsız değerlendirmek lazım.

Görmemesi mümkün değil. Ben videonun başından da önce görüyorum o noktayı. Arkamdaki en kötü sola geçince görür. Görmesine rağmen de gazladı. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Minibüsün arkasına da son anda giriyor, yolu da bilmiyor ya da soldan kaynak yaparım diye düşünmüş olabilir.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ben bi yere girecek diye bekledim. Trafik okuma bu iste.. Daha genis alanı takip etmenin faydası burda belli oluyor 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Görmemesi mümkün değil. Ben videonun başından da önce görüyorum o noktayı. Arkamdaki en kötü sola geçince görür. Görmesine rağmen de gazladı. 

Kendi tercihi, keyif alıyordur belki.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

arkadamki beyaz araba bana selektör yaptı. Hızlanmamı istedi. Halbuki ileride trafik duruyor. Ben de usulca durmaya hazırlanıyorum. Ben istifimi bozmuyorum. 

arkamdaki beni solluyor ve gazlıyor. İleride de duruyor.

çoook var bunlardan.... bende şöyle oluyor, selektör den sonra cam sileceklerini çalışıttıyorlar :rofl:

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Kendi tercihi, keyif alıyordur belki.

Aslında bu tarz kullanımda kendini strese sokuyor da farkında değil. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o zaten minibüsün de önünü kesmeye çalışacaktı ancak o kadar da becerikli değil, taze bu yeni mal

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

En sağdan giden adama da selektör yapılıyorsa burası tımarhane olabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Bende muhtemelen sizin yaptığınız gibi akışına bırakarak yavaslarim ama bazen yan seridin durumu, durma noktasına olan uzaklık, arkamdakinin agresifligi biraz daha gaza basmaya yonlendirebiliyor.

Birde 3 sene once lambada arkadan vurduklarindan beri arkadaki arac daha fazla strese sokuyor. Devamlı kontrol etme ihtiyacı duyuyorum ve buda önümdeki trafiği kacirma ihtimalimi artırıyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Barış AÇIL yazdı:

Bende muhtemelen sizin yaptığınız gibi akışına bırakarak yavaslarim ama bazen yan seridin durumu, durma noktasına olan uzaklık, arkamdakinin agresifligi biraz daha gaza basmaya yonlendirebiliyor.

Birde 3 sene once lambada arkadan vurduklarindan beri arkadaki arac daha fazla strese sokuyor. Devamlı kontrol etme ihtiyacı duyuyorum ve buda önümdeki trafiği kacirma ihtimalimi artırıyor.

Evren Erakçora yazdı:

En sağdan giden adama da selektör yapılıyorsa burası tımarhane olabilir. 

Bu videoda aslında bir olay daha var ama o video bir sonraki kayıt. Birleştirmeye üşendim. 

en sonda ben sola kırıyorum, görmüşsünüzdür. Sağdan arkamdan 

hepsi ekspress motoru girdi, son anda gördüm, o da son anda fren yaptı :) 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ohoo biz neler görüyoruz Ankara’da hybrid sürücüleri trafiği alt üst edip yarış yapmaya kalkıyor. İstanbul şoförü beyefendi kalır yanında. Bu yüzden videoda pek önemli bir atraksiyon göremedim diyebilirim 🤗

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arkadan sellektör atan benim.. 

Bir araç geçsem kardır, belki ilerdeki ışıkta ben son anda geçeceğim ve sen kalacaksın :)

• Beğen 4
  • Teşekkür 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Arkadan sellektör atan benim.. 

Bir araç geçsem kardır, belki ilerdeki ışıkta ben son anda geçeceğim ve sen kalacaksın :)

Yazılımlı ve dumanlı?? Epey geride kalmayı yeğlerim. Hatta klimada iç döngü falan açarım. Tüm camları kapatırım :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Ben olsam aynısını yapardım. Duran trafikle aranızda yaklaşık 1 km mesafe var. Önündeki trafikle arasına çok mesafe bırakanın arkasından gitmeyi hiç sevmem.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Üç şerit yol.

Orta seritteyim.

Tüm seritlerde boş.

Arkamdan gelen adam sola geçmek yerine selektör ile yol istiyor. Yani bu adam masum kalır.

Ben olsam önce pedalı dipler kickdown yapar hemen peşine frene sert bir tokat atar arkadan kalkan lastik dumanını izlerdim

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Sağ şerit ve orta şeritte hiçbir arabaya sellektör yapmam bana yapılmasından da nefret ederim. Sol şeritte sadece bir defa yol isterim ısrarla yol vermezse müsait boşlukta doğru olmadığını biliyorum ama sağından geçer giderim polemiği uzatmam. Özellikle seyir halinden düşük hızlar ile sol şeritten gitmek Bursa da moda. İ20 sürücüsü ben olsam onun yaptığını bende yapardım ama önümde ki sürücüyü sellektör yaparak taciz etmezdim belki adam mekanik bir sorun yaşıyor yada kendini iyi hissetmediği bir anda rahatsız etmek anlamsız.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sellektör yapmazdım ama sizi geçerdim, hiç umrumda olmaz öndeki yavaş gidecek diye arkasında kuyruğa giremem. 

İstanbul'da hayat hızlı akıyor, yeri geliyor 20 km yolu 2 saatte gidiyoruz, 5 kere öndeki araca takılıp kırmızı ışığa yakalansak eve yarım saat geç gideriz. 

Vakit çok değerli, basar geçerim. ( Sürat yaparım, kuralları çiğnerim demiyorum. ) 

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...