İçeriğe Yönlendir

Siz Olsanız Ne Yapardınız (Yakıt Sarfiyatı)?

Tansu Kalafatoğlu

Siz Olsanız Ne Yapardınız (Tasarruflu Sürüş)  

46 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Selçuk Keleş yazdı:

Herkesin gözleri, aklı, tecrübesi, sağduyusu aynı değil malesef.

İnsanlar çok agresif. Özellikle ellerinde bir alet, makine varken iç dünyalarını ona yansıtıyorlar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İnsanlar çok agresif. Özellikle ellerinde bir alet, makine varken iç dünyalarını ona yansıtıyorlar. 

Evet. Aracın sınıfı ile direk alakalı bir durum bu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

otobüste çocuk koltuğa oturdu diye kavga çıkaran dangalağı izledin mi?

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Özellikle ellerinde bir alet,

vesile ile 15 vergiye 10 makimeye ödeyince, 25 lik gitmesi gerekiyor bilinç altında

sıfır mac laren parasına 1.5 motorlu bmw alıyorsun bu coğrafyada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

otobüste çocuk koltuğa oturdu diye kavga çıkaran dangalağı izledin mi?

vesile ile 15 vergiye 10 makimeye ödeyince, 25 lik gitmesi gerekiyor bilinç altında

sıfır mac laren parasına 1.5 motorlu bmw alıyorsun bu coğrafyada

Gereksiz hızlandık. Hızın global dünyanın gereği olduğunu düşünüyoruz. Hız arabada da yaşamda da stres yapar. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Gereksiz hızlandık. Hızın global dünyanın gereği olduğunu düşünüyoruz. Hız arabada da yaşamda da stres yapar. 

İstanbul'da gereksiz bir telaş var. Her şey çok hızlı ve bu da ömrü tüketiyor. Hem insanın hem de makinaların. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Selçuk Keleş yazdı:

Evet. Aracın sınıfı ile direk alakalı bir durum bu.

Sahibinin sınıfı ile de ilgili.

Hızlı gitmekle magandalığı karıştırıyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Muhammet Ali Deli yazdı:

+9999999999999..........

Bir de bunların en sol şeritten gidip önüne sürekli sağdan araba alan tipi var. Kornaya basarken eşzamanlı küfürü basıyorum. Bazısına camdan el kol ve sert bakış. Bu tipler genelde korkak oluyor zaten. Kadınsa çok ses etmiyorum ama diğer türlü her türlü sıkıştırma küfür korna selektör alayını yapıyorum . Sağa geçene kadar . Atar yaparsa bile her şeyi göze almışım zaten aksiyon arıyorum. 

Boşverin didişmeyin kimseyle. Yaşınız genç, biraz daha yaş alınca didişmeyeceksiniz zaten. Şimdiden vazgeçin :)

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

İstanbul'da gereksiz bir telaş var. Her şey çok hızlı ve bu da ömrü tüketiyor. Hem insanın hem de makinaların. 

Bu kaçıncı seviye?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

işte deli mavi fırtına şimşek etkili sis ledli şahinin olsa ara gazı ile önüne kırabiliyorsun çok zevkli

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

işte deli mavi fırtına şimşek etkili sis ledli şahinin olsa ara gazı ile önüne kırabiliyorsun çok zevkli

Buna var ya, kavşakta dönerken beton mikserinin arka tampon köşesini takıp çevirip çevirip savuracaksın. Öyle sinir oluyorum

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Buna var ya, kavşakta dönerken beton mikserinin arka tampon köşesini takıp çevirip çevirip savuracaksın. Öyle sinir oluyorum
Buyrun?
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Buyrun?

Fazla doldurmayın mikseri. Rampada dökülüyor, yollar hep beton :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Fazla doldurmayın mikseri. Rampada dökülüyor, yollar hep beton [emoji4] 
Kazanı hızlandırsın. Katı üretsin betonu. Mazot 12 tl nasıl az yükleriz :)
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Arabanın önüne frenle girilir zaten? Hamleyi yapmak için fazla hızlanmış olacağın için son hareketi frenle yapmazsan öndekine girersin Ön açık değilse tabi. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Arabanın önüne frenle girilir zaten? Hamleyi yapmak için fazla hızlanmış olacağın için son hareketi frenle yapmazsan öndekine girersin Ön açık değilse tabi. 

İşte konu başlığımız? Ne gerek var :) 

İlkay Başaran yazdı:

Kazanı hızlandırsın. Katı üretsin betonu. Mazot 12 tl nasıl az yükleriz :)

12 mi? İndirim mi geldi :) o değilde yine zam gelecekmiş çimentoya

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
12 mi? İndirim mi geldi [emoji4] o değilde yine zam gelecekmiş çimentoya
100tl. Tonu 850 oldu. Cem I 42.5
Geçen hafta biri geldi tesise 3 m3 beton istiyor araba garajı dökecekmiş. 20 km iatediği yer. 3 m3 rakamına ek nakliye bedeli istedik. 4 parası ödeyip 3 alacak. Çünkü yine koca kamyon gidiyor oraya. Neyse çok pahalı bilmemne bağırmaya başladı. Bende anlatmaya çalışıyorum bunun agregası tonu 100 tl oldu vb. Nakliye mi alınır olayına sardı sonra da. Dökme beyefendi dedim artık tepemi attırdı. İlaç mı bu ekmek mi. İşine gelmiyorsa dökme. Birde bu 3 5 metrekğpçülerle uğraşıyoruz. Yılbaşından sonra iyice zor.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

100tl. Tonu 850 oldu. Cem I 42.5
Geçen hafta biri geldi tesise 3 m3 beton istiyor araba garajı dökecekmiş. 20 km iatediği yer. 3 m3 rakamına ek nakliye bedeli istedik. 4 parası ödeyip 3 alacak. Çünkü yine koca kamyon gidiyor oraya. Neyse çok pahalı bilmemne bağırmaya başladı. Bende anlatmaya çalışıyorum bunun agregası tonu 100 tl oldu vb. Nakliye mi alınır olayına sardı sonra da. Dökme beyefendi dedim artık tepemi attırdı. İlaç mı bu ekmek mi. İşine gelmiyorsa dökme. Birde bu 3 5 metrekğpçülerle uğraşıyoruz. Yılbaşından sonra iyice zor.

E adam kolon dökecek mesela. Küçük inşaat. 10 tane kolunu ediyor 5m3. O nolacak? 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
E adam kolon dökecek mesela. Küçük inşaat. 10 tane kolunu ediyor 5m3. O nolacak? 
O inşaat 100 yiyor en az. Ya da temelden çatıya bizde. O ayrı. O 2 de istese gider.

Zaten yarım işe de girilmez. Temeli o döktü döşemeyi başkası sana kolon yok öyle birşey. Bizde yok yani kimsenin yarım işine girmiyoruz. Hem etik hem risk. (Deprem vb)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İşte konu başlığımız? Ne gerek var :)

Hayatta sadece gerekli şeyleri yapıcaksak, yaşamanın ne anlamı var? demiş Niki Lauda 😄

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Nihat Palolu yazdı:

Boşverin didişmeyin kimseyle. Yaşınız genç, biraz daha yaş alınca didişmeyeceksiniz zaten. Şimdiden vazgeçin :)

Sıkılıyorum abi bunalıyorum :D

Şaka bir yana güvenli sürüşten yanayım bakma maganda gibi araba kullanan biri değilim sanırım yanlış anlaşıldı. Kurallara uyarım aşırı hız daha gençkendi evlendikten sonra sakinledim. Sadece saçma sapan sürüp(ya da sürmeyip) aşırı kafamı bozana kuruluyorum ve uğraşıyorum. Ama şahit oluyorsunuzdur kendine ve yakınlarına kötü laf ettirmekten zevk alan tipler var bu ülkede.. Samimi söylüyorum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Temkinli olmak iyidir.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ön görü yeteneği zayıf bir sürücüye denk gelmişsin. 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Linea çay içmek için mi durmuş orada. Arabadan inip ne dedi acaba?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Temkinli olmak iyidir.

Kamera olmasaydı, linea, araç arıza yaptı ben duruyordum arkadan vurdu dese nasıl ispatlayacaksın. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...