İçeriğe Yönlendir

Gelen Zamlardan Etkilenmeme Yolları

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Metin Akbal

İflasyon bayrağını çektim. Nereye bildiriyoruz? TMSF?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Aralık ayına kadar dayanın arkadaşlar. Benim gibi kredi kartı borçlarına batın. Sonra ülke bir şekilde kurutlacakmış. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kızıma doğum günü yapacağız. Birkaç kafeye girdim. Adama dedim 40-50 kişi gelecek. Herkese bruch menü gelsin. Mekanın bi katını 3 saat alalım dedim. Patron, başım kaldırmıyor doğum günlerini deyip reddetti. 

zenginliğe bak arkadaş

ya da millet deli gibi beyaz pudra işinde

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kızıma doğum günü yapacağız. Birkaç kafeye girdim. Adama dedim 40-50 kişi gelecek. Herkese bruch menü gelsin. Mekanın bi katını 3 saat alalım dedim. Patron, başım kaldırmıyor doğum günlerini deyip reddetti. 

zenginliğe bak arkadaş

ya da millet deli gibi beyaz pudra işinde

Kimin zenginliğine ben anlamadım 😅

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Bana beyaz saçlı, beyaz sakallı biri lazım... Sarık cübbe falan temin ederim... Bi şey denicem... Eğer tutarsa tüm forum kurtulduk demektir... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Kimin zenginliğine ben anlamadım 😅

küçük kızım pandemiye denk geldi. Hiç yapamadık. Büyüğe her sene yapınca buna yapmak zaruri oldu. Yapacak bir şey yok :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

LCW de gömlek 250 lira olmuş  🤣

Demekki daha ucuzu üretilmeli :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

16.5 usd

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

İflasyon bayrağını çektim. Nereye bildiriyoruz? TMSF?

Yok. Sen EPDK’ya. Çift yakıtlılar oraya bildiriyormuş :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Uzunoğlu yazdı:

Ukrayna'daki yağ yüklü gemiler bırak mamul olmayı ülkeye gelmeden yağ fiyatları düştü. Ahlaksız bir ticaret anlayışımız var. 

Evet bir önceki yıl 35 lira olup geçen yıl 80 lira olan yağ, 210 liradan 160 liraya düştü Hocam.. 

Ama her şey düşerken benim maaş % 25 arttı. 

Ali Gök yazdı:

Poloda bir gömlek beğenmiştim.. etiketini 500 lira görünce geri bırakmıştım.. Keşke alsaymışım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Az önce işten eve bisikletle geldim. 13 km aşağı yukarı. Mont olmasa iyi olacakmış. 40 dk sürdü.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Az önce işten eve bisikletle geldim. 13 km aşağı yukarı. Mont olmasa iyi olacakmış. 40 dk sürdü.

Eğim yoksa süper

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Başlığa en uygun çözüm her noktadan avantajlı ben dahil keşke Bisiklet Kültürünü oluşturabilsek.Keşke tekrar dönebilsem benim için Lise yıllarında kaldı.

Ben uzun zamandır mesafe uzunda olsa gidebileceğim yerlere yürüyerek gidiyorum.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Eğim yoksa süper

Eğim yok. Ova. Tam mevsimi aslında yazın gidilmez. Ön orta dişli arka en ufakla gittim sürekli. Daha yüksek vites daha hızlı gitsemde ter basıyor :)

Aytac Sakal yazdı:

Başlığa en uygun çözüm her noktadan avantajlı ben dahil keşke Bisiklet Kültürünü oluşturabilsek.Keşke tekrar dönebilsem benim için Lise yıllarında kaldı.

Ben uzun zamandır mesafe uzunda olsa gidebileceğim yerlere yürüyerek gidiyorum.

Mtb dedikleri bisiklet şuan kullandığım. Aslında şehir bisikleti olsa keşke dedim yolda. Daha ince lastikli. Sevdim ben zaten hergün kullanıuordum bisikleti. Mesafeyi x4 yapmış oldum. Sabah servis var. Sabah bisikleti minibüse koyar götürürüm. Günde 26 km fazla gelebilir belki yoksa.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
İlkay Başaran yazdı:

Eğim yok. Ova. Tam mevsimi aslında yazın gidilmez. Ön orta dişli arka en ufakla gittim sürekli. Daha yüksek vites daha hızlı gitsemde ter basıyor :)

Mtb dedikleri bisiklet şuan kullandığım. Aslında şehir bisikleti olsa keşke dedim yolda. Daha ince lastikli. Sevdim ben zaten hergün kullanıuordum bisikleti. Mesafeyi x4 yapmış oldum. Sabah servis var. Sabah bisikleti minibüse koyar götürürüm. Günde 26 km fazla gelebilir belki yoksa.

En iyisi hem spor hem ekonomi Servis kullanımını bende sevmiyorum işyerim eve 26 km ve çevre yolundan geçiyor gerçi oda bahane değil bizimkisi üşengeçlik.Benim gençliğimde Bissan Mtb vardı onun yerine para biriktirip Sarda almıştım halen Basmanede artık kullanmadığımız evde tavan arasında durur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Kask, görünür kıyafet, karanlık icin on arka lambalar...

Bunlar bir bisikletin hava yastigi, emniyet kemeri, ABS si, ESP sidir aman unutmayalim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Aytac Sakal yazdı:

En iyisi hem spor hem ekonomi Servis kullanımını bende sevmiyorum işyerim eve 26 km ve çevre yolundan geçiyor gerçi oda bahane değil bizimkisi üşengeçlik.Benim gençliğimde Bissan Mtb vardı onun yerine para biriktirip Sarda almıştım halen Basmanede artık kullanmadığımız evde tavan arasında durur.

Sarda efsanedir ama. İtalyandı galiba. Bende de vardı. İlk serileri ciddi kalitelidir.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Barış AÇIL yazdı:

Kask, görünür kıyafet, karanlık icin on arka lambalar...

Bunlar bir bisikletin hava yastigi, emniyet kemeri, ABS si, ESP sidir aman unutmayalim

İşe gidiş? Eğim varsa terli terli nasıl olacak hocam? 

Türkiye dağlık araziye sahip. Bisiklet kullanımı hiçbir zaman istenilen seviyeye gelmeyecek. Ancak elektrikli olursa yaygınlaşır.  

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İşe gidiş? Eğim varsa terli terli nasıl olacak hocam? 

Türkiye dağlık araziye sahip. Bisiklet kullanımı hiçbir zaman istenilen seviyeye gelmeyecek. Ancak elektrikli olursa yaygınlaşır.  

Ben gidebilirim aslında sabah akşam ama toplamda 26 km kasabilir biraz. Benim iş de biraz hareketli. Günde ortalama 9 bin adım var. Motordan fazla yakmayayım sonra.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
İlkay Başaran yazdı:

Sarda efsanedir ama. İtalyandı galiba. Bende de vardı. İlk serileri ciddi kalitelidir.

Sarda Üretimi nerede yapılıyor bilmiyorumda diğer İtalyan Bianchi param yetmemişti 🙂.

Sarda Olimpia ve Pinokyo dan sonra çok dengeli gelmişti.Sonra Motosikletlere pardon Bionic 51 Mobilete geçtik.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Aytac Sakal yazdı:

Sarda Üretimi nerede yapılıyor bilmiyorumda diğer İtalyan Bianchi param yetmemişti 🙂.

Sarda Olimpia ve Pinokyo dan sonra çok dengeli gelmişti.Sonra Motosikletlere pardon Bionic 51 Mobilete geçtik.

Oo yağlı benzin. En sevdiğim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Her yokuşun bir inişi vardır.

O zaman şöyle düzelteyim ise giderken yokuş aşağı gelirken yokuş yukarı ise daha süper olur. :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Ben gidebilirim aslında sabah akşam ama toplamda 26 km kasabilir biraz. Benim iş de biraz hareketli. Günde ortalama 9 bin adım var. Motordan fazla yakmayayım sonra.

ilk başta zor gelir ama birkaç güne alışırsın. Ovada hiç acıma. Bin. Akşam yemekte tüm tasarruf gider 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...