İçeriğe Yönlendir

Gelen Zamlardan Etkilenmeme Yolları

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Senin gibi bir kaç tanıdığım var forumda :) 

Recep Selim ve Köksal mesela. 

Aman dikkat edin gereksiz harcama yapmayın. 

Bir de, internet siteleri çok pahalandı. Ben 11/11 de süper fiyatlarla ürünler yakaladım onun dışında alış veriş yapmadım hiç. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

geçengün oyuncakçıya gittim hediye alacaktım, indirime girmiş bir barbie dolabı seçtim kasaya gittim, bir kadın müşteri kocaman bir oyuncak almış fiyatını sormak için acele ediyordu, görevli bir sn filan derken hadi artık ama vs dedi, bende dedimki buyrun okutun ben beklerim, kadın hiçbirşey demedi okutturdu aa amma da pahalı olmuş niye böyle bu deyince dayanamadım bence alın bugünkü fiyatlarımız yarından en ucuz dedim bana bakışını görmeniz lazımdi. 

bu arada yeşilmercimek 36 tl olmuş. :D

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

mercimek kandadan geliyor. üzerinde menşei kanada yazıyor.  tesadeüfen incecik bir sıra şeklinde dizdikleri organiz yeşil mercimeği görüp ondan aldım o 26 tl burada üretilmiş.

aga biz ne yapıyoruz ya? organik sertifikalı mercimek daha ucuz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

mercimek kandadan geliyor.

vesile ile kanada da mercimek üretimi yok idi çok yakın zamana kadar, tohumları bizden aldılar, bilim ortamında kendi ülkelerinde üretime uygun hale getirdiler şimdi ihracat gelirleri içinde çok iyi yerdeler. bizim de paramız var ki alıyoruz (resmi yetkili ağızdan açıklama bu şekildedir)

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

e o zaman elimizde çok güçlü bir silah var o da acıkmamak.

hatta acıksincan hatta acıkgaziosmanpaşa.

yüklenin aşağı parmak butonuna.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Doğan Arşiray yazdı:

geçengün oyuncakçıya gittim hediye alacaktım, indirime girmiş bir barbie dolabı seçtim kasaya gittim, bir kadın müşteri kocaman bir oyuncak almış fiyatını sormak için acele ediyordu, görevli bir sn filan derken hadi artık ama vs dedi, bende dedimki buyrun okutun ben beklerim, kadın hiçbirşey demedi okutturdu aa amma da pahalı olmuş niye böyle bu deyince dayanamadım bence alın bugünkü fiyatlarımız yarından en ucuz dedim bana bakışını görmeniz lazımdi. 

bu arada yeşilmercimek 36 tl olmuş. :D

Geçen bimde tek hücreli ama konuşabilen bi organizma elinde kırmızı mercimek dolarla ekiyorlar heralde bunları uçmuş rakamları bu milletten adam olmaz dedi. Kanada dolarıyla ekiliyor dayı dedi kasiyer. Benden önce atladı :D Menşei kanada yazıyor arkasına baksa ama okuması var mı bilmiyorum. Ya da kanada nerede..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
İlkay Başaran yazdı:

Geçen bimde tek hücreli ama konuşabilen bi organizma elinde kırmızı mercimek dolarla ekiyorlar heralde bunları uçmuş rakamları bu milletten adam olmaz dedi. Kanada dolarıyla ekiliyor dayı dedi kasiyer. Benden önce atladı :D Menşei kanada yazıyor arkasına baksa ama okuması var mı bilmiyorum. Ya da kanada nerede..

İşin garibi kanada mercimeği yerliden ucuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Köksal Yılmaz yazdı:

İşin garibi kanada mercimeği yerliden ucuz

Zenginler ve ektikleri tutuyor bereketli. :clever:

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bakan bey diyor ki "şubatta ocak tüketimlerine bakar belki 150 kilowatt olan değeri yükseltiriz." Bu geçirdiğimiz ilk ocak ayı mı diye soru belirdi kafamda. Aralıkta nğfus mu azdı. Tüm tr nin aylık ortalama tüketimi sizde olmayacak da müftülüklerde mi olacak?

Deneme yanılma ile yönetiliyoruz deyince kızıyorlar...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Tüm tr nin aylık ortalama tüketimi sizde olmayacak da

teknik olarak mantıklı düşündün, lakin konu teknik değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Türk Lirası kazanıp Euro&Dolar harcıyoruz.
Bu sorun düzelmediği sürece kimse hiçbir şeyden tasarruf edemez.
Maaşını(kazancını) dolar veya euro üzerinden alanlara sözüm meclisten dışarı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İlkay Başaran yazdı:

Bakan bey diyor ki "şubatta ocak tüketimlerine bakar belki 150 kilowatt olan değeri yükseltiriz." Bu geçirdiğimiz ilk ocak ayı mı diye soru belirdi kafamda. Aralıkta nğfus mu azdı. Tüm tr nin aylık ortalama tüketimi sizde olmayacak da müftülüklerde mi olacak?

Deneme yanılma ile yönetiliyoruz deyince kızıyorlar...

Bi ikna ol ya 

Bak Çağlar mum gibi oldu.  Ne desen ikna oluyor hemen.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hocam paketli untad ekmek 17 TL. uno filan değil.

2 sene önce 3.75 tl idi.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Barilla 9.90 ise sen de git Ankara makarna ye hacı abi [emoji3526]
Kendimi avuttuğum lacivert(kutu renginden) çizgim :D
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

1 milyon liraya tuvalete giriyorduk.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
İlkay Başaran yazdı:

1 milyon liraya tuvalete giriyorduk.

Yalnızca ağaya mı beleş. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ümit Türk yazdı:

Yalnızca ağaya mı beleş. 

ağaya beleş de ondan sonra kimse girmeyecek.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Alptuğ Özcan yazdı:

15 Derece Fark

830 kw kullanıp 1180 kw bedeli ödeyeceğim bu ay. Ev gündüz güneş olunca salon mutfak cayır cayır yanıyor. Cephe komple cam. Ev 22 derecenin altına düşmedi. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:

830 kw kullanıp 1180 kw bedeli ödeyeceğim bu ay. 

Bu zorunluluk neden işte yani onu anlamıyorum. Benim ev güney cephe veya gündüzleri evde kimse yok veya evin içinde hırka ile oturmak istiyorum belki yakmak zorunda mıyım arkadaş.

Yakmasam site ortalamasını alıp yakmadığım kadar olan kısmı yine fatura ediyorlar.

Yaksam bu sefer ortalamanın ne kadar üzerine çıktığımı bilemeyeceğim için belki de gereğinden kat ve kat fazla para ödeyeceğim.

2 ucu b.klu değnek işte.

Yeter ki cepteki parayı almayı kafaya koysunlar

tarihinde Alptuğ Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alptuğ Özcan yazdı:

Bu zorunluluk neden işte yani onu anlamıyorum. Benim ev güney cephe veya gündüzleri evde kimse yok veya evin içinde hırka ile oturmak istiyorum belki yakmak zorunda mıyım arkadaş.

Yakmasam site ortalamasını alıp yakmadığım kadar olan kısmı yine fatura ediyorlar.

Yaksam bu sefer ortalamanın ne kadar üzerine çıktığımı bilemeyeceğim için belki de gereğinden kat ve kat fazla para ödeyeceğim.

2 ucu b.klu değnek işte.

Mecbur. Site ortak yaşam alanıdır. Parkını, bahçesini, havuzunu, salonunu kullanmazsınız ama giderlerine para ödersiniz. Isınma da onun gibidir. Evlerin 15 derece altına inmesi istenmez. Boş daire üstünde oturan bu durumda çok fazla fatura öder.

Bu sistemde normalden daha az ısınma gideriniz olur. Sizin fazla mı oluyor? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Evlerin 15 derece altına inmesi istenmez.

Ev 15 derecenin altına inmediği halde bu fark yansıtılıyor. Benimle beraber çoğu dairede durum bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Daha önce ısı katılım paylı merkezi sisteme sahip sitede otururken böyle bir ortalama altı/üstü diye uygulama yoktu bizde. Minimum ödenmesi gereken bir tutar olurdu hep ama genellikle boş daireler fark ödüyorlar diye aklımda kalmış. Bu tarz ısınan eve fazla fatura gelmesi yeni bir uygulama mıdır, aynı uygulamanın buradaki sonucu mudur kestiremedim. Oldukça tuhaf.

Şuan ki merkezi sistem eski düzen, herkese eşit fatura. Gayet güzel, en azından benim için :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Alptuğ Özcan yazdı:

2 ucu b.klu değnek işte.

hocam gel sen bizim mahalleye taşın.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ev 15 derecenin altına inmediği halde bu fark yansıtılıyor. Benimle beraber çoğu dairede durum bu.

Evi 15 derece üstünde tutmak için harcadığınız sıcak su ayrı ölçülüyor. 

Yaptığımız site ayrı bir sayaç var. Siz ev daha sıcak olsun diye kaloriferi açmazsanız sayaç çalışmıyor. Ama ev 15’in altına da inmiyor. Kaloriferi açarsanız sayaç çalışmaya başlıyor. Ev 15 dereceden daha çok ısınıyor

bir de ortak alanların ısıtması var. Onları da saymalı. 

Merdiven boşluğu vs

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...