İçeriğe Yönlendir

Sigarayı Bırakmayı Düşünüyorum

Nihat Palolu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Hortumlar da çok pahalılanmış :) 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Euro yükseldikçe fiyatlar artıyor :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Nihat Palolu

Zaman ne çabuk geçiyor. Sigarayı bırakalı 43 gün olmuş. Bıraktığım günden beri hiç içmedim içmeyi de düşünmedim.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Nihat Palolu yazdı:

Euro yükseldikçe fiyatlar artıyor :(

euro düşüyor.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mehmet Göktürk yazdı:

euro düşüyor.

Düştüğü kadar bizim yedek parçalara hemen zam geldi ☹️

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Nihat Palolu

3 aydan fazla oldu bırakalı. Hiç içmedim. Ağzımın tadı yerine geldi. Bu saatten sonra içmem artık, unuttum çünkü. Hiç sigara içmemiş gibi hissediyorum kendimi.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
İlkay Başaran
Nihat Palolu yazdı:

9 ay olmuş sigarayı bırakalı :)

2 kere 2.5 yıl bırakıp geri başladım.

• Beğenme 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
İlkay Başaran yazdı:

2 kere 2.5 yıl bırakıp geri başladım.

Başlamam ben o konu kapandı artık.

Çağlar Bayur yazdı:

euro düşmüş

10 liraya mı düşmüş abi :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nihat Palolu yazdı:

10 liraya mı düşmüş

rakam telaffuz etme, düşmüş de geç basit

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Vaay düşmüş. Toplanın. ON A DÜŞMÜÜÜŞ :crazy:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

yav hala içeniniz varmı sigarayı :D arkadaşlarımla dalga geçe geçe geçe yoruldum artık beni görünce dalga geçecem diye içmiyorlar haha 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mehmet Ozyurek yazdı:

sigara 30 lirayı geçerse yine bırakacağım. 

Önder Özcan yazdı:

4000 i geçerse kasko yaptırmıycam

N'aptınız ? 😃😃

Nihat Palolu yazdı:

9 ay olmuş sigarayı bırakalı :)

Nihat abi nasıl başa çıktın?

Bıraktıktan sonra neler değişti hayatında?

Bırakmayı çok istiyorum ama içmeyi de seviyorum. Sanırım iğne yaptıracağım. Sabah içmeyeceğim diye paketi almadan çıkıyorum sonra gidip bir daha alıyorum. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Oğuzkan Erışık yazdı:

N'aptınız ? 😃😃

....

Geçen sene haziranda 5205,75 e yaptık :onder:

Bu sene 6000 i geçerse yaptırmıycam!

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Konusu varmı bakmadımda  bendede kola içme bağımlılığı var nasıl çözecem bilmiyorum ciddi ciddi içmek istiyorum hergün . Şekerim flan yok ama canım istiyor 

İçki sigara yok kola var özetle 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Gök yazdı:

Konusu varmı bakmadımda  bendede kola içme bağımlılığı var nasıl çözecem bilmiyorum ciddi ciddi içmek istiyorum hergün . Şekerim flan yok ama canım istiyor 

Lisede okuldan çıkıp eve dönerken mega boy cips ile 2,5 litre kola alıp giderdim eve öğle yemeği niyetine. Bitirirdim 2 saatte. Yaklaşık 5 senedir ağzıma sürmem, yemek yanında soda içiyorum artık, kola aklıma bile gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Gök yazdı:

Ne videolar ne karikaturler geliyor aklıma bir bilsen, ama caresizlik Yazamiyorum.. 😂

Azaltarak başla olaya .. bende de vardı epeydir iyi gidiyoruz..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

İlk bir hafta dayanmak, hatırlatacak şeylerden uzak durmak yeterli oluyor. Kahve, sigarayı çok seviyorsanız ve yıllardır alışkanlıksa bu kahveden de en azından bir süre uzak durmanız lazım. Bu kola içinde çay vb için de geçerli. Kuvvetli iradeye sahip olmakta da tehlike var. 3 5 ay ya da 1 2 sene sonra gelen ataklarda "ya nasılsa istediğim an bırakabiliyorum ben bunu" ya gelirsr olay tekrar başlanıyor. Tekrar bırakma isteği de 4 5 yıl sürüyor oluşması ve o arada vücut yine alıyor zehiri. Alışkanlıkları değiştirerek beyni oyalamak kolay olsa da o da hep bir b planı buluyor. Kendi varlığının farkında olan tek organ olacak o kadar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

İlk bir hafta dayanmak, hatırlatacak şeylerden uzak durmak yeterli oluyor. Kahve, sigarayı çok seviyorsanız ve yıllardır alışkanlıksa bu kahveden de en azından bir süre uzak durmanız lazım. Bu kola içinde çay vb için de geçerli. Kuvvetli iradeye sahip olmakta da tehlike var. 3 5 ay ya da 1 2 sene sonra gelen ataklarda "ya nasılsa istediğim an bırakabiliyorum ben bunu" ya gelirsr olay tekrar başlanıyor. Tekrar bırakma isteği de 4 5 yıl sürüyor oluşması ve o arada vücut yine alıyor zehiri. Alışkanlıkları değiştirerek beyni oyalamak kolay olsa da o da hep bir b planı buluyor. Kendi varlığının farkında olan tek organ olacak o kadar.

ekrana bakmadan aynısını bi daaa yazsana :mangal:

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

12 yapalım o rakamı. 

• Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

5999 bini geçmeyen takstilerle?

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bırakmayı çok istiyorum ama içmeyi de seviyorum. Sanırım iğne yaptıracağım. Sabah içmeyeceğim diye paketi almadan çıkıyorum sonra gidip bir daha alıyorum. 

İlk zamanlar limonlu çay veya bitki çayı çok içtim. Daha çok çalıştım, birikmiş işleri toparladım. Sigaraya kaptırmadığım zamanı değerlendirmek çok hoşuma gitti.

Sigaraya çakmağa kaptırılan para, izmarit dolu çöp kovası, kültablası, üzerine sinen kokusu, kaç tane kaldı, cebime koydum mu gibi şeylerden kurtuldum.

Hayatımda değişen tek şey, daha mutluyum. En basitinden tv'de sigara ile ilgili kamu spotları artık beni rahatsız edemiyor :D

Ben bırakmak için hiç yardım arayışına girmedim, o nedenle iğne falan bilgim yok.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Oğuzkan Erışık yazdı:

Yeşilay Danışma Merkezine git.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

12 yapalım o rakamı. 

Önökö yöpölöm... Yapmayalım! :onder2:

Bi de keçiye soralım bakalım, o ne diyecek?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...