İçeriğe Yönlendir

Sigarayı Bırakmayı Düşünüyorum

Nihat Palolu

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Bi de keçiye soralım bakalım, o ne diyecek?

Keçi sigorta meletir.. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

2 hafta oldu bende bırakalı, fena gitmiyor şimdilik.

Sigara için sağlıktan ziyade çokta zaman harcıyormuşum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

çok uzun süre sigara içenlerde bırakmak sağlık sorunlarına yol açıyor diyorlar . Dr kontrolünde kademeli azaltarak bırakma da denenebilir. Mesela öncelikle daha az nikotin içeren paketlere geçilebilir. Kent white 0,1 mg dı.

https://almanca.com.tr/blog/sigara-markalarinin-nikotin-oranlari/

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Erhan Doruk yazdı:

çok uzun süre sigara içenlerde bırakmak sağlık sorunlarına yol açıyor diyorlar . Dr kontrolünde kademeli azaltarak bırakma da denenebilir. Mesela öncelikle daha az nikotin içeren paketlere geçilebilir. Kent white 0,1 mg dı.

https://almanca.com.tr/blog/sigara-markalarinin-nikotin-oranlari/

Bu doğru. Babam bırakırken ağzı suratı şişmişti adamın tıpkı cüzzam gibi ağzının içi açık yaralarla dolmuştu. Babamın inadı çektiği acıdan beter olduğundan öylece tekte bıraktı adam.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Nihat Palolu

Tam bir yıl olmuş sigarayı bırakalı. Zaman ne çabuk geçmiş.

• Beğen 4
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

niye bırakıyorsunuz yahu bırakmayın dahada artırın devlete para lazım :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Gök yazdı:

niye bırakıyorsunuz yahu bırakmayın dahada artırın devlete para lazım :D 

Günde 10 paket de içilse ihtiyacı karşılamaz:)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Çünkü sigaradan vergi olarak aldığının fazlasını sigara içenin sağlığı için harcıyor devlet. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

devlet sigara içenden ekstra sgk ödemesi alsın o zaman niye aynısını ödüyoruz yahu :D 

misal çok kaza yapan adamın kaskosu sigortası pahalı burdada bir şekil yapsınlar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Gök yazdı:

devlet sigara içenden ekstra sgk ödemesi alsın o zaman niye aynısını ödüyoruz yahu :D 

misal çok kaza yapan adamın kaskosu sigortası pahalı burdada bir şekil yapsınlar 

Sigara içenden çok vergi alıyor işte. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Servet Aydın yazdı:

Eee ne değişti sende ve cebinde😁

Anlatılmaz yaşanır :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Nihat Palolu yazdı:

Anlatılmaz yaşanır :D

🔥🔥🔥🔥🔥🔥

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Mahmut Yıldız yazdı:

Çünkü sigaradan vergi olarak aldığının fazlasını sigara içenin sağlığı için harcıyor devlet. 

Dejavu.

Şeker hastalarına ekmek 100 tl olsun.

Bi insülün iğnası kaç para biliyon mu?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Hüseyin Sönmez yazdı:

Dejavu.

Şeker hastalarına ekmek 100 tl olsun.

Bi insülün iğnası kaç para biliyon mu?

Çok telefonan bakandan da çok vergi alsın, onun da gözü bozuluyor. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Çağrı Alaf
Nihat Palolu yazdı:

Tam bir yıl olmuş sigarayı bırakalı. Zaman ne çabuk geçmiş.

Depremde dayanamayıp 3-4 tane içmiştim. Sonra paketi arkadaş vermiştim paket biterse geri başlarım diye. Onun haricinde 15 gün sonra 1 sene olacak. 7 senelik macera sanırım son buldu. Herkese tavsiye ederim. Nihat abi seni de tebrik ediyorum. 

Hem bunu söylemek, hem de bırakan abilerime bir şey sormak istedim; 11 aydır sigara aklımda bile değilken son haftadır özellikle yemek sonraları ciğerimde tanıdık bir huzursuzluk hissediyorum. Nargile, Puff, Vape ya da direkt sigara gibi dumanlara karşı aşeriyorum resmen, böyle nefes düzenim değişiyor resmen. Kendimi çaya verip egzersiz yaparak dizginliyorum ama teşhis koyamadım. Keyfim de yerinde oysa ki. Bu bir döngü mü, ara sıra gelip giden bir şey mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağrı Alaf yazdı:

Depremde dayanamayıp 3-4 tane içmiştim. Sonra paketi arkadaş vermiştim paket biterse geri başlarım diye. Onun haricinde 15 gün sonra 1 sene olacak. 7 senelik macera sanırım son buldu. Herkese tavsiye ederim. Nihat abi seni de tebrik ediyorum. 

Hem bunu söylemek, hem de bırakan abilerime bir şey sormak istedim; 11 aydır sigara aklımda bile değilken son haftadır özellikle yemek sonraları ciğerimde tanıdık bir huzursuzluk hissediyorum. Nargile, Puff, Vape ya da direkt sigara gibi dumanlara karşı aşeriyorum resmen, böyle nefes düzenim değişiyor resmen. Kendimi çaya verip egzersiz yaparak dizginliyorum ama teşhis koyamadım. Keyfim de yerinde oysa ki. Bu bir döngü mü, ara sıra gelip giden bir şey mi?

Ara sıra gelir öyle, yokmuş gibi davran. Vücut temizlenmiş fazlasını atmış bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağrı Alaf yazdı:

Sigarayı bırakmana sevindim, ben de seni tebrik ederim.

Sorun hakkında bilgim yok ben de olmadı çünkü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağrı Alaf yazdı:

Bir yerlerde okumuştum 9. aydan itibaren sigarayla ilgili vücutta son kalıntılarda atıldığı için sigara yoksunluğu birkaç günlüğüne pik yaparmış. Atlatmak nasip olsun, gerçi iş bitmiş artık dönüş ancak gönüllü olur sizde.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Serkan Toker yazdı:

Bir yerlerde okumuştum 9. aydan itibaren sigarayla ilgili vücutta son kalıntılarda atıldığı için sigara yoksunluğu birkaç günlüğüne pik yaparmış. Atlatmak nasip olsun, gerçi iş bitmiş artık dönüş ancak gönüllü olur sizde.

Doğru olabilir Serkan Abi. Geçti şimdi, eskisi gibiyim tekrar ama mesajı yazdığım gün hiç bırakmamış gibiydim geceli gündüzlü. O açlık hissini tekrar hatırlayınca korkmadım değil. Babama zamanında bir insanın canı nasıl sigara çeker ki diye sorduğumda öyle bir çeker ki diye alaylı alaylı gülerdi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Arkadaşlar bağımlılık iyileşmez düzelir aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Sigara içme isteği geldiğinde şekerli yiyecekler yiyin, sıvı tüketin. Ortam değişikliği yapın temiz havaya çıkın.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...