İçeriğe Yönlendir

Çamaşırı Delen Çamaşır Makinesi - Olmaz Olsun. Ne Yapmalı?

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Ersen Tapan

Yıpranan çamaşırlar hep aynı yerdenmi deliniyor?
Bizde de aynı sıkıntı oluyordu suçlu kemer çıkmıştı :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ersen Tapan yazdı:

Yıpranan çamaşırlar hep aynı yerdenmi deliniyor?
Bizde de aynı sıkıntı oluyordu suçlu kemer çıkmıştı :)

Evet! Hep on taraftan.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Doğan Arşiray yazdı:

Evet! Hep on taraftan.

Aynı kişinin çamaşırlarıysa kemer, çalışma masası , sandalye vb onlara yönelmek lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bence o çentik kısımları prüzsüzleştirin sorun ortadan kalkacak. Diğer sorun bunu yapanı bulmak. Makinayı da dolu çalıştırmak sanki daha iyi gibi geliyor bana. Birkere 2 kot için kısa programda çalıştırdım makinayı sıkarken balansa başladı. 2 senelik ömrünü yemiştir makina 2 dakikalık sıkmada. Haddinden fazla da az da yüklememek lazım.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Hüseyin Maviş yazdı:

kazanı değiştirdim, gene düzelmedi, sen makineyi değiştir" dedi.

bu çok saçma ama. demekki tambur değilmiş sebep.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Kemer veya masaya oyumu veriyorum ben de 

Ersen Tapan yazdı:

Aynı kişinin çamaşırlarıysa kemer, çalışma masası , sandalye vb onlara yönelmek lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Kazanın içini araçlarına altına sıkılan pütürle kaplayın:) sivri kısımlar da kaplanır.

"dayanıklı" tüketim mallarının yerli üretim alınması en doğrusu. Belki de sizin kazanın yenisini uzun süre temin edemeyecekler. Ben çocukluğumdan beri arçelik kullandık, çocukluğumdaki makina hala yazlık evde çalışıyor. evlenince siemens aldık, 12 yıldır sorun çıkartmadı. Kayınvalideye bendeki modelin profilo marka olanını aldık. o da sorunsuz çalışıyor 4 yıldır.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

çocuk olunca sürekli yorgan vs de yıkanınca en büyük kapasitelisini almak zorunda hissetmiştim. yerli de en büyük 8 kg vardı. yeni yeni büyüttüler işi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bence kullanıcı hatası, tez makina alına yerine :tongue:

d56ffd92f0617fa8fc6a9265cc210a31.jpg

Not: makina motor ömrü için min sıkmada kullanın, özellikle inverter motorluların parçası purçası yoktur ve pahalıdır, mesle biz 600 devirde en alt sınırda kullanırız...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Bence kullanıcı hatası, tez makina alına yerine :tongue:

Not: makina motor ömrü için min sıkmada kullanın, özellikle inverter motorluların parçası purçası yoktur ve pahalıdır, mesle biz 600 devirde en alt sınırda kullanırız...

motorlar, 10 sene garantili sanırım LG de. normal kullanımda bozulursa bozulur ona diyecek birşey yok zaten.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

motorlar, 10 sene garantili sanırım LG de. normal kullanımda bozulursa bozulur ona diyecek birşey yok zaten.

bizim darçelik 20 seneye yaklaştı, motor LG kaç sene önce vardı düşün, geçen manyetik dış kısmı çıkarıp rulmanına baktım, sıfır yağ kaçağı, hala yağlıydı bakım yapayım dedim yapamadım :) dediğin gibi çok uzun ömürlüler ama bozulursa atıyorsun, bizimkini servise söyleyince gülüyor adamlar, bunun ayarında makinanız varmı diyincede ben gülüyorum, ses ve ısı yalıtımı olanı gösterin hele diyince daha bir gülüyoruz :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Mahmut Yıldız yazdı:

Ben de sökeyim diyordum, korktum şimdi. 

Yutubda ustaların videoları var hiç yardımcı olmadı.bir kişinin yapacağı iş değil yapan 3-4 kilo verir bünyeden. Bende kilo olmadığı için veremedim.. 😃

Kapak contası ve çevresi kontrol edildi mi ? Kazanın içi krom kaplıysa krom kaplamada parçalanıyor olabilir..

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

LG marka 14 kg kapasiteli invertör motorlu aldığım zamanın en pahalı makinesi olan bu çamaşır makinesi kıyafetleri delmeye başlamış. Güve yemiş gibi oluyor. Makine sanırım 5 senelik oldu.

Neleri kontrol etmeliyim ki gerçekten de servis gelip herşeyi söküp yenisini takabilsin ve tüm paramı elimden alabilsin?

Kazanın contaları yenileyin düzelir. 5 yıllık makinede olabilecek bir durum eskimiştir plastik contalar gidince demir yiyordur çamaşırları. Markayı kötüleyip olmaz olsun diyecek bir durum yok bence... 

Garantisi biten bir alet bozuldu diye lanet okunmaz. Adam sana maks 3-4 sene garanti vermiştir zaten. He lg 10 yıl mı verdi de garantiyi bu kadar kızdınız bilemiyorum tabi

tarihinde Ali Tuğberk Avar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Doğan Arşiray yazdı:

naylon çorap ile baktım takılan birşey yok deliklerde. delikler çok küçük ayrıca bu makinede. buharlı yıkama kurutam vs gibi özellikleri ed olduğu için normal motorlu küçük kapasiteli makinelerden farklı yapmışlar.

Kafayı içeri sokup el feneriyle tüm yüzeyleri santim santim kontrol edin bence

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Nihat Palolu yazdı:

Kafayı içeri sokup el feneriyle tüm yüzeyleri santim santim kontrol edin bence

Yaptim zaten ve dremel ile noktasal sekilde zimparaladim. Zimparaladigim yerlere epoksi surdum incecik. Lastik kisimda muthis tortu birikmisti, onuda izopropil alkol ile ve asperoks ile tamamen temizledim.Bu arada 17 kg mis kapasitesi. Dogru hatirlamiyormusum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Serkan Toker yazdı:

Yutubda ustaların videoları var hiç yardımcı olmadı.bir kişinin yapacağı iş değil yapan 3-4 kilo verir bünyeden. Bende kilo olmadığı için veremedim.. 😃

Bende kilo çok, sorun yok o zaman :nargile:

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Doğan Arşiray yazdı:

Yaptim zaten ve dremel ile noktasal sekilde zimparaladim. Zimparaladigim yerlere epoksi surdum incecik. Lastik kisimda muthis tortu birikmisti, onuda izopropil alkol ile ve asperoks ile tamamen temizledim.Bu arada 17 kg mis kapasitesi. Dogru hatirlamiyormusum.

Deneyin bakalım ne olacak. Biz beko'nun giriş seviyesini kullanıyoruz, tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ersen Tapan yazdı:

Dremel ile dalmadan servisin fikrini almakta fayda var.

dün aradık, zımpara yapın dedi adam. 😳

bakması lazımmış yedek parçaya. eski modelmiş.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Vatandaş ,15,20 sene kulanıyor arçelik, bosh makineyi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

eski modelmiş.

desydin, yahu baştan söylesene, bir dahakine showrromdan alıp tamire gelirdim diye. tam sopalıklar

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yetkili servis dediğin nedir? yetkisiz olana yetki verilmiş hali. ikisi de aynı. iki ucu oklu kirpi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Aynı markayı kullanıyorum yaklaşık 6 sene olmuştur şimdiye kadar bir sıkıntı olmadı. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ersen Tapan yazdı:

5 senelik makina eski model oluyorsa yanmışız.

hala çalışan 30 senelik makineler var. eski gürültülü titreşimli ama rezistans hariç değişeni yok. ben çocukken delinen tişört filan da olmazdı. ayakkabı bile yıkanırdı içinde.

belki kazanın büyüklüğü ile orantılıdır kıyafetlerin zarar görme ihtimali. eskiden  kapasite küçük olurdu, direct drive olmadığı için.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...