İçeriğe Yönlendir

Çamaşırı Delen Çamaşır Makinesi - Olmaz Olsun. Ne Yapmalı?

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

yıkamıyoruz. niye böyle oldu anlamadım. anorak vs nin metal fermuarı var birtek.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu delme nasıl oluyor? Yavaş yavaş yıpratıp sonra mı deliyor çamaşır?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

bence takılıyor dönerken.

O zaman tek bir şeyi delmez ama. Başka şeyleri de delmesi lazımdı

yani bir yıkamada birkaç delinmiş çamaşır çıkmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hep bizim hanımın yeni tşirtleri deliniyor...

acaba hep kendi kirlilerini mi birlikte yıkıyor da metal aksesuarlı birşeyler mi denk geliyor...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

T -shirtleri yıkamadan önce kontrol edip makinaya atın. 
Ama suçlu makina değil illaki kullanılan bir aksesuar, kemer vs çıkacak. Biz bu uğurda 20 civarı t-shirt heba ettik suçlu kemer çıkmıştı. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

yetkili servis dediğin nedir? yetkisiz olana yetki verilmiş hali. ikisi de aynı. iki ucu oklu kirpi.

Okuyunca bir tebessüm ettim ama yazamadım @Mehmet Ozyurekvar.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Doğan Arşiray yazdı:

acaba hep kendi kirlilerini mi birlikte yıkıyor da metal aksesuarlı birşeyler mi denk geliyor...

Bence makineden değil o, kemer vs o zaman. Tişörtler de eskisi gibi sağlam değiller. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

Onlar ince ise kolay deliniyordur. Makineye koyulan çamaşırlarda metal aksesuarlar falan olabiliyor. Mesela sadece penye(aksesuarsız metalsiz) t shirtleri yıkayın. Delinecek mi bakın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ersen Tapan yazdı:

T -shirtleri yıkamadan önce kontrol edip makinaya atın. 
Ama suçlu makina değil illaki kullanılan bir aksesuar, kemer vs çıkacak. Biz bu uğurda 20 civarı t-shirt heba ettik suçlu kemer çıkmıştı. 

zımpara yaptıktan sonra ve lastiği temizledikten sonra tekrar yıkama yaptık. sonuç delik olmayan eski tshirtlerde yine ve yeni delikler. özellikle en eski olan benim tshirtümde tam 5 delik çıktı. delikler 3 mm çapında. güve yemiş gibi. koymadan önce deliksizdi. çocuklarında iki thisrtünde delik bulduk, bunlarda 2 mm çapında.

tamburda ele takılan birşey yok. son olarak ıslak bir tshirt ile tek tek su ve buhar deliklerini yoklayacağım.

servis bunu beğendi. tambur sektörü son çeyrekte hız kazandı.

• Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Doğan Arşiray yazdı:

zımpara yaptıktan sonra ve lastiği temizledikten sonra tekrar yıkama yaptık. sonuç delik olmayan eski tshirtlerde yine ve yeni delikler. özellikle en eski olan benim tshirtümde tam 5 delik çıktı. delikler 3 mm çapında. güve yemiş gibi. koymadan önce deliksizdi. çocuklarında iki thisrtünde delik bulduk, bunlarda 2 mm çapında.

tamburda ele takılan birşey yok. son olarak ıslak bir tshirt ile tek tek su ve buhar deliklerini yoklayacağım.

servis bunu beğendi. tambur sektörü son çeyrekte hız kazandı.

Programdan sıkmayı iptal etseniz ya da minimuma alsanız en azından sorun tambur mu ondan emin olursunuz. 

Yıkama ile dönmede yırtılma olursa(aynı oranda) sorun tamburdan değildir bence. Yok eğer azalıyorsa tamburda bir problem vardır. 

Yoklama yapacaksanız iş eldiveni takıp elle hissederek yapın. Ufak ufak çekme yapıyorsa farketmiyor olabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

eşime yıkama yaparken bu delik tshirtler ile sıktırma olmadan çalıştırmasını söyleyeceğim.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Çamaşırlar yıkandıktan sonra kurutma için asılıyor mu? Mandal da yapabilir. Benim de birkaç tshirt aynı yerden delinmişti. Kemer kullanmıyorum. Makine ile alakalı olacağını düşünmedim.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Çamaşır makinesinin amortisörü bozulmuş dedikleri iki tane yay mı? 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Mahmut Yıldız yazdı:

Çamaşır makinesinin amortisörü bozulmuş dedikleri iki tane yay mı? 

Yay değil, bildiğimiz amortisör.

Arçelik Plastik Çamaşır Makinası Amortisör 2 Adet Fiyatı, Yorumları -  TRENDYOL

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erdem Doğan yazdı:

Çamaşırlar yıkandıktan sonra kurutma için asılıyor mu? Mandal da yapabilir. Benim de birkaç tshirt aynı yerden delinmişti. Kemer kullanmıyorum. Makine ile alakalı olacağını düşünmedim.

bence değildir. ortada delikler.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ersen Tapan yazdı:

Yay değil, bildiğimiz amortisör.

Videoda iki tane yay var ama. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Mahmut Yıldız yazdı:

Farklı tasarımlar var demekki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

invertör motorlu olduğu içindir belki. müthiş titreşimsiz çalışan bir makine bu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Mahmut Yıldız yazdı:

Beko için söylüyorum, önden asılı duran tambur arkadan amortisörlü. yani iki amortisör var, sökme takma çok kolay kilo verdirmez ama biraz bel ağrıtabilir.. :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

çağrı merkezini aradım parça fiyatını söyleyemiyoruz servis gelip bakmalı dediler. servisi aradım parça varmı bari diye, gelip bakmamız lazım stoğu göremiyoruz cumaya kadar çalışma var dediler. gelme bakma kaç para dedim 200 tl dediler. peki gelin dedim. "böyle birşey anlamadık tamburu amortisörü lasitği invertörü ve motoru bir değiştirelim düzelmezse tekrar bakarız" derlese çıkmalarına izin vermeyeceğim evden.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Deterjanı değiştirmeyi düşündünüz mü hiç ? Bayatlayıp taşlaşmış bir deterjan olabilir mi, uzun süre açık kalmış ambalaj falan mesela, ucuz diye 20 kiloluk alınıp açıkta saklanmış deterjan gibi..

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Serkan Toker yazdı:

Deterjanı değiştirmeyi düşündünüz mü hiç ? Bayatlayıp taşlaşmış bir deterjan olabilir mi, uzun süre açık kalmış ambalaj falan mesela, ucuz diye 20 kiloluk alınıp açıkta saklanmış deterjan gibi..

sıvı deterjanmış kullandığımız. bende sormuştum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...