İçeriğe Yönlendir

Çamaşırı Delen Çamaşır Makinesi - Olmaz Olsun. Ne Yapmalı?

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

10 yıl motor garantisi ile sükse yaptı bunlar. 
Hangi makinenin motoru bozuluyor ki zaten. 
Çamaşırı delmez desinler de göreyim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mert Gülkokan yazdı:

beko arçelik gibi markalarımız varken lg den gidip çamaşır makinesi almak bana garip geliyor

cari açığı düşürmemiz lazım :)

Bende LG kurulmalı çamaşır makinesi almıştım. aynı özelliklerde arçelik ve bosch yoktu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Önder Özcan yazdı:

Alttaki filtreyi kontrol ettin mi (etmişsindir) Tıkanırsa suyu boşaltamıyor (biraz tıkanırsa biraz boşaltamıyor) oluşan basınç başka yerlerden dışarı vurabilir (mi?)

filtre temiz. kontrol ettim.

Metin Uzunoğlu yazdı:

Bende LG kurulmalı çamaşır makinesi almıştım. aynı özelliklerde arçelik ve bosch yoktu.

zaten bu gidişle spor ayakkabı vs yıkama makinesi, buharlı koku giderme makinesi ve kurutma makinesi olarak çalışacak yeni makine alırsam.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Bende de Vestel 9 kg yıkama 6 kg kurutmalı makine var. (8 yıllık)

Yıkama yaptıktan sonra hafif miktarda altından sızıntı şeklinde su geliyor.

Öndeki filtre temiz.

Tahliye hortumu bağlantıları düzgün.

Nereden başlasam, nereyi kontrol etsem?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tahliye esnasında oluyorsa tahliye pompası ve hortumuna bakmak lazım bence. yıkama sırasındaysa tambur ve kapak lastiği.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bizimde çamaşır Makinesi  uguldamaya başladı kazan bilyami ne dağıtmış 2700 lira dediler tamire 

Düşünüyorum tamirmi ettirsem degissemmi diye

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bizimde çamaşır Makinesi  uguldamaya başladı kazan bilyami ne dağıtmış 2700 lira dediler tamire 
Yetkili servis fiyatı mı? Bilya değişiyor ise kendin bile değişirsin bence. Biraz youtube :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Gök yazdı:

Makine epey eski ise değiştirirdim.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Kurutmalı çamaşır makinesi Samsung 

Yetkili servis 2500 dedi Tamirci 2700 dedi yetkili servis kazanla beraber hepsinin değişimine o fiyatı verirken tamirci bilya ve amatisor değişimine o rakamı istedi 

Evren Erakçora yazdı:

Makine epey eski ise değiştirirdim.

7 yıllık

5 bine 10 kiloluk hoover marka makine buldum.  nasıl bir marka bu kullanan varmı ?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Gök yazdı:

Kurutmalı çamaşır makinesi Samsung 

Yetkili servis 2500 dedi Tamirci 2700 dedi yetkili servis kazanla beraber hepsinin değişimine o fiyatı verirken tamirci bilya ve amatisor değişimine o rakamı istedi 

7 yıllık

5 bine 10 kiloluk hoover marka makine buldum.  nasıl bir marka bu kullanan varmı ?

https://www.hepsiburada.com/altus-al-9103-md-9-kg-1000-devir-camasir-makinesi-pm-HBC000005UBZI?gclsrc=aw.ds&ds_rl=1294343&wt_gl=cpc.6814-MDA.dsa.camp10778380927adgr106270097917&gclid=Cj0KCQjwxIOXBhCrARIsAL1QFCabEPMr0Y4TnZUdivlmoWisw7EMPh6CLIdsIKgR1VPEWOakNM5A364aAuN8EALw_wcB

Arçelik üretimi, bu daha iyidir bence.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Köksal Yılmaz yazdı:

Yetkili servis fiyatı mı? Bilya değişiyor ise kendin bile değişirsin bence. Biraz youtube :)

Eski makinelerin kazan gövdesi (çelik olanlar) vidalıydı ve açması kolay oluyordu. Yeni olanlar da ise gövde plastik ve kesilerek açılıyor. Onarım sonrası sızdırmazlık işlemi düzgün yapılırsa sorun olmuyor. Ama işçilik fiyatı biraz yüksek oluyor. 

Annem lerin İndesit marka 7 kg çamaşır makinesinin kazanı kesilerek bilya değişimi yapıldı 4 yıl oldu ve şimdilik sorun yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

elimden gelse yapardım kendimde anlamam söksem toplayamam . dayım olsa 8 kere tamir ederdi yakında bi tarsus işi var gibi olursa pikapa atar götürrüm orda yapsın şimdilik uğuldayarak çalışyorum . aynı araba porya dağıtmış gibi

Yorum bağlantısı
Ali Gök

özetle tamiri 2500 yenisi 5000 e var kurutma olmasada olur . bunu tamir ettirsem seneye de başka yerinden bozulmicağını bilmiyor insan o zamanda 2 daha ver dedilermi yeni makinesi çöpe gitmiş olacak 

yaşlandık be evlendik  kaç sene geçmiş makineler bozulmaya başladı  bu arada 20 gün öncede bulaşık makinesi bozuldu motorda elektrik yükselticisimi bi alet varmış ufacık bişe 400 liraya değiştiler düzeldi o neyseki

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Gök yazdı:

özetle tamiri 2500 yenisi 5000 e var kurutma olmasada olur . bunu tamir ettirsem seneye de başka yerinden bozulmicağını bilmiyor insan o zamanda 2 daha ver dedilermi yeni makinesi çöpe gitmiş olacak 

Eğer üşenmezsen bence sök, olmadı mı,  en kötü 2 daha verir yenisini alırsın. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Yetkili servis fiyatı mı? Bilya değişiyor ise kendin bile değişirsin bence. Biraz youtube default_smile.png

Zor ciddi zor. Evde olmaz zaten. Spiral ile kazanı ikiye ayıracaksın. Rulmanı da değişik ve pahalı.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Zor ciddi zor. Evde olmaz zaten. Spiral ile kazanı ikiye ayıracaksın. Rulmanı da değişik ve pahalı.

tezgahı aç geliyorum haftasonu.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Doğan Arşiray yazdı:

Yaz. Bilyasını kendi getiriyor.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Gök yazdı:

Hoover araştırmıştım servisleri fazla yetkinlikli ve kurumsal olmadığını anlayınca LG almıştım.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Metin Uzunoğlu yazdı:

Hoover araştırmıştım servisleri fazla yetkinlikli ve kurumsal olmadığını anlayınca LG almıştım.

LG de kurumsal değil malesef. Yukarıda yazmıştım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Allahh çocuğun okul parası çıktı
  • Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Allahh çocuğun okul parası çıktı

LG yetkili servisindeki abla, senmisin?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
LG yetkili servisindeki abla, senmisin?

Beni bi arasana ablanın sesi nasıl öğren
  • Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...