İçeriğe Yönlendir

Togg Banttan İndi

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Hükümet bundan birkaç sene 0 vergi alacakmı,

uluslarası anlaşmalar gereği imkansız, satış sonrası deseteği olabilir, özel bir sözleşme ile , yazmam ama fikri mülkiyette kalsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mert Gülkokan yazdı:

Bugün resmi açılış yapıldı dediler ki fabrika üretime hazır

Anladım. 
Şubatta yazılalım. Belki 250 bine falan verirler.  

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

aracın piyasaya sürülecek tam çalışır hali nasıl acaba, şuan en çok merak ettiğim kısım burası.

Ceo nun anlatımından benim anladığım: önce en üst segmentte olan lansmandaki C+ suv olacak sonra ticariye kadar basite ucuza inilecek, 36 ayı bulabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

uluslarası anlaşmalar gereği imkansız, satış sonrası deseteği olabilir, özel bir sözleşme ile , yazmam ama fikri mülkiyette kalsın

hımm, pahalı olacağı kesin demekki, destek kısmı diğer ülkelerde var, bizdede olursa güzel olur.

şimdi geldik esas merak edilene, final sürüm nasıl?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Anladım. 
Şubatta yazılalım. Belki 250 bine falan verirler.  

ben COO olsam, bentley liginde dünyadaki oyunculara arasında en üste açılırdım, el yapımı/imzalı marka değeri yaratılınca, B+ a dönerdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

Ceo nun anlatımından benim anladığım: önce en üst segmentte olan lansmandaki C+ suv olacak sonra ticariye kadar basite ucuza inilecek, 36 ayı bulabilir

Hımm 400 bini bulur o zaman. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

b sınıf şart zaten, hatta ilk bunu üretmelilermiydi acaba, c+ suv dan başlamak risklimi oldu yoksa doğru kararmıydı bilemedim, neyse  bakalım onay alındıktan sonra yurtdışı siparişler nasıl gidecek, diğer önemli ve hayati meselede bu...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hımm 400 bini bulur o zaman. 

koltuk ve jantları alırsan  evet, marka değeri yaratıyoruz, migrosa gitmeye araba değil, maybach olmasa, S class ı kim alırdı bu devirde?

Yorum bağlantısı
Erman Uzun

Önümüzdeki aylarda yani Şubat Mart dönemine kadar uluslararası testlere onaylara vs katılacak araç sonra satış aşaması başlayacak sanırım üretebilmekten ziyade sertifika test işi zaman alacak alamasakta ülkeye bir katma değer olacak beraberinde siyasi isinede katılmıyorum sonuçta özel bir teşebbüs devlet desteği olsada ülkede maalesef herşeye muhalefet veya tam tersi herşeyi göklere çıkaran da abartida 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bakalım. Forumdan ilk kim alacak çok merak içindeyim. 

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Konu silinmedi haberler bölümünde duruyor. 
Yapamaz edemez diyenlerin bunu neden söylediğine odaklanmak daha doğru sanki.  
Bunların neler olduğunu hatırlamak için her seçimden önceki son 6 aya bakabilirsin. 
Ben tek tek saymayayım şimdi :) 

Siyasi tartışmaya girmeyeceğim Mehmet abi. Ben bile o gün bu işin sarkacağını tarihin tutmayacağını düşünürken üzerine pandemi, çip krizi gibi şeyler de eklenince ve şu anki gelinen noktaya bakınca ben bile yanıldığımı haksızlık ettiğimi düşünüyorum. Siz katılmayabilirsiniz tabi, saygı duyarız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

3 ayrı ekran tipi var mesela. Bir tanesi boydan boya 1024x8000 gibi bir ekran. Vestel tarafından yapılıyor. 2 ana versiyon bir de arada bir çıkan limited olanlar olacaktır.

Benim fiyat beklentim 60-70 bin dolar civarıdır. Çok ciddi destek alındı, personel teknokent avantajı alıyor, arsa bedava, birçok kısım için ayrı teşvikler verildi. 

Üretim seçim sonrasına illa ki sarkar. Ancak kılıçdaroğlunun bu projeye kanal istanbul gibi bakmayıp bi açıklama yapıp bu projeyi devam ettireceğiz kimse korkmasın diye bastırması lazım. Yoksa ayıp olur. Ben seçim konusuna siyasete bu aracın alet edilmesini istemem. Siyasetçiler gelir gider. Sanayi kalır. 

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Arıkan yazdı:

Siyasi tartışmaya girmeyeceğim Mehmet abi. Ben bile o gün bu işin sarkacağını tarihin tutmayacağını düşünürken üzerine pandemi, çip krizi gibi şeyler de eklenince ve şu anki gelinen noktaya bakınca ben bile yanıldığımı haksızlık ettiğimi düşünüyorum. Siz katılmayabilirsiniz tabi, saygı duyarız.

Ben çalışmaları siyasilerden değil de birinci ağızlardan duyunca yapacaklarına ikna olmuştum. 
Ancak tekrar ediyorum. Yapılamayacak diyenlerin onlarca haklı nedeni var. Ne yönetime ne de yapılamaz diyene laf sokmaya gerek yok :) 

Yapılamaz diyene laf sokarsan siyasi tartışmayı başlatırsın ve onlar da gelir yapıldı denip ortada olmayan onlarca şeyi sayar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Mustafa Arıkan yazdı:

Tarih ne verildi bilmiyorum ama eğer bugün verildiyse tarih tutmamış zaten. Biraz daha baktım, gerçekten bugün banttan araç falan inmemiş. 29 Ekim i boş geçmemek için böyle bi açılış düzenlemişler ama fabrika faaliyete falan da geçmeyecekmiş sanırım 1 ay daha. 2023'te yollara da inemeyebilir belki.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Piyasada benzer elektrikli çok. Vietnam bile benzer şeyi yaptı. Satışta zorlanıyor. Çin bu piyasanın öncüsü. 

bu arada ncap testlerini çok da şey yapmayın. Sandero falan yok satıyor avrupa’da :) 

çıksa da ben alamam. İlk konumuz ev elektriğiyle şarj. Diğeri uzun yolda hamallığı. Bununla van’a gidilebilecek mi mesela? Youtube’de elektrikli arabayı alan ya ankara’ya ya bodrum’a gidiyor. Biri de çıkıp elektrikli arabayla van’a gitmiyor mesela. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Piyasada benzer elektrikli çok. Vietnam bile benzer şeyi yaptı. Satışta zorlanıyor. Çin bu piyasanın öncüsü. 

bu arada ncap testlerini çok da şey yapmayın. Sandero falan yok satıyor avrupa’da :) 

çıksa da ben alamam. İlk konumuz ev elektriğiyle şarj. Diğeri uzun yolda hamallığı. Bununla van’a gidilebilecek mi mesela? Youtube’de elektrikli arabayı alan ya ankara’ya ya bodrum’a gidiyor. Biri de çıkıp elektrikli arabayla van’a gitmiyor mesela. 

gideer... dert etmeyin..

menzil freakleri

Mert Gülkokan yazdı:

elektrikli araç alabilen adamın vanda ne işi var onu da düşünmek lazım

doğudaki aşiret adam için passat farklı konumda

elektrikle çalışan araba olduğunu bile bilmeyebilir

orda elektrik bedava. o yönden anlamlı olabilir. kaçak mazot olayı gibi..

• Beğen 4
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

orda elektrik bedava. o yönden anlamlı olabilir. kaçak mazot olayı gibi..

Hala mı bedava. 
Ben neden bu ay 400 lira ödedim o zaman. Bize de bedava olsun :) 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Togg'un üretime başlamasına ülkem adına gurur duyuyorum. Belki bizler alamayacağız ama ekonomik cari açığın azalmasına faydası olur. Halk olarak fiat, hyundai, reno ve honda alabiliyoruz bunlardan pahalı olanlar ithal yani cari açık. Eğer togg bu açığı bir nebze kapatırsa hans yerine Mehmet kazanır fiyatı aynı olsa bile. Yerlilik oranı vs hikaye para kar kimin cebinde kalıyor ona bakarım. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben çalışmaları siyasilerden değil de birinci ağızlardan duyunca yapacaklarına ikna olmuştum. 
Ancak tekrar ediyorum. Yapılamayacak diyenlerin onlarca haklı nedeni var. Ne yönetime ne de yapılamaz diyene laf sokmaya gerek yok :) 

Yapılamaz diyene laf sokarsan siyasi tartışmayı başlatırsın ve onlar da gelir yapıldı denip ortada olmayan onlarca şeyi sayar. 

Yapılacak diyenlerin, yapılacağına umut edenlerin, inananların ve hatta yapılamasa bile atılan adımın önemini anlayanlarında haklı nedenleri var Mehmet abi. Olaya nereden baktığınızla alakalı. Farklı yerlerden baktık, geldiğimiz nokta şu an bu. 
(Siyasilerin vaadleri kısmını girmiyorum tekrar söylüyorum. Çünkü bu sorun sadece iktidara ait bir sorun değil. Tüm partiler seçim öncesi vaad verirken uçuyor kaçıyor.) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Ahmet Çalışkan yazdı:

Tarih ne verildi bilmiyorum ama eğer bugün verildiyse tarih tutmamış zaten. Biraz daha baktım, gerçekten bugün banttan araç falan inmemiş. 29 Ekim i boş geçmemek için böyle bi açılış düzenlemişler ama fabrika faaliyete falan da geçmeyecekmiş sanırım 1 ay daha. 2023'te yollara da inemeyebilir belki.

Dünya son 3 yılda neler yaşadı siz 1 ay hatta bir yıl sarkamaya mı takıldınız? 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Togg'un üretime başlamasına ülkem adına gurur duyuyorum. Belki bizler alamayacağız ama ekonomik cari açığın azalmasına faydası olur. Halk olarak fiat, hyundai, reno ve honda alabiliyoruz bunlardan pahalı olanlar ithal yani cari açık. Eğer togg bu açığı bir nebze kapatırsa hans yerine Mehmet kazanır fiyatı aynı olsa bile. Yerlilik oranı vs hikaye para kar kimin cebinde kalıyor oba bakarım. 

siha’ları satıyoruz. Bunu da satabiliriz. 

ben olaya en kötü “çok büyük tecrübe oldu” gözüyle bakıyorum. Daha ilerisi daha büyük kâr. Zaten peşi sıra başka marka altında onlar da üretilecektir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Arıkan yazdı:

Dünya son 3 yılda neler yaşadı siz 1 ay hatta bir yıl sarkamaya mı takıldınız? 

ne olup olmadığını bilmiyoruz. bir adet aracın maliyetini de bilmiyoruz. siyasete kurban edilmez ise takip edilirse başarılı olur diyeceğim ama butik marka olmanın önüne geçecek mi bakalım. bir far teşkilatının geliştirilmesi 3 sene sektörde.. öyle düşün...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

ne olup olmadığını bilmiyoruz. bir adet aracın maliyetini de bilmiyoruz. siyasete kurban edilmez ise takip edilirse başarılı olur diyeceğim ama butik marka olmanın önüne geçecek mi bakalım. bir far teşkilatının geliştirilmesi 3 sene sektörde.. öyle düşün...

Togg mobilite deneyimini baştan sona değiştirirken yarattığı 3. yaşam alanı ile ihtiyaç duyduğun tek akıllı cihaz olacak

bu gün de özelikle cihaz diye bahsedildi lansmanda bunu anlamlandıramadım?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Siyasete kurban gitmemesi özellikle iktidar sonrada muhalefet için önemli bir mesele. Umarım aklı selim davranırlar.

İlaveten kim niye far tasarlasın hocam. Herşeyi sıfırdan yapılacak diye bir kaide yok. Neden hep böyle düşünülüyor anlamıyorum. Bugün far tasarımı alırsın, önünde 4-5 yıl zaman olur bir sonraki jenerasyona kendin yaparsın. Ha yapmazsan kim neden sen yapmıyorsun diyebilir? Hellasında tutun çinine kadar bir çok seçenek varken. (Evet biliyorum mevzu sadece far değil. Diğer tüm parçalar için geçerli bu.)

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hala mı bedava. 
Ben neden bu ay 400 lira ödedim o zaman. Bize de bedava olsun :) 

Oooo hem de nasıl...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...