İçeriğe Yönlendir

Togg Banttan İndi

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Serkan Toker

Haziran Temmuz gibi bende çıkma yedek parçası olur, buraya yazalım akılda kalsın.. Kapı olur bagaj kapağı olur akü soketi olur jant olur. Artık ne denk gelirse.. 😂😀

Öyle ya da böyle özgün bir marka oluşturuldu, memlekete hayırlı olsun. Ben güveniyorum, bir şeyler yapmaya çabalayan herkesi takdir ederim. İmkan olsa alınır binilir. Zaten ilk yıl sıraya da girsek alamayız, kurumlar kişiler havada kapacaklar gibi duruyor. 2024 gibi sıraya gireriz belki.. 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

megan alınmaz, onun üretimi bitti devri kapandı, hem onun makyajı değil kasa değişimi geldi, clioda ise makyaj değil kasa değişti, haa makyaj gelecekmi, sanırım evet, riske girdik aldık ama zaten deneyimli bir üretimdi, togg öyle değil, şahsen hemen almazdım....

şu sıra reno australe ve kaşkay epowera bakıyorum, bunlar tam hibrit, corolla gibi ama şanzımanları cvt yada kavramalı değil redüktörlüymüş galiba, güzel görünüyorlar, özellkle australe bana tam uyacak gibi, oyuncağı bol, ekranlar oled, arka diz mesafesi sınıfında en büyük, devasa cam tavan vs... bakalım neler olacak, hibritle tam elektrikli arasında kaldım, yada baktım hepsi boyumu aşıyor, kilyoyaya devam diyorum :) 

aslında kilyoya devam işi kafamada yatıyor haaa, parayı arabaya gömeceğime NC750X dct ye gömer, full doldurur, üstümede full ekipman alırım, ohhh yeaaaa :kihkih: hanım binsin eco modda kilyoya...

Meganın üretimi mi bitti? Ne içiyorsan yaz abi buraya da lütfen. Kafa dağıtalım biraz. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Tüm kamu geçse süper olur. Meclis dahil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İlkay Başaran yazdı:

sanmam.. göreceğiz.

Sıkıntı çok siyasete alet olması. seçim sonrası iktidar değişince tamamen farklı yöne dönebilir, çok üzücü olur. Bir açıklama lazım muhalefetten. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

sanmam.. göreceğiz.

Gerçi itibardan tasarruf olmaz demişti.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Meganın üretimi mi bitti? Ne içiyorsan yaz abi buraya da lütfen. Kafa dağıtalım biraz. :D

dışarda bittiydi galiba, sıra bizde ;)   aslında haklısın henüz bitmedi ama bitecek, galiba karsan 5 sene daha üretecekti şimdi hatırladım, şuan almazdım zaten sevdiğim bir kasada değil, üstelik karsan, karsan denince akla J9 dolmuş geliyor aklıma, öğğğk midem, seninki en güzel kasası bence, zamanında tabii :p

İlkay Başaran yazdı:

yanlış, tüm kamu sadece gerekli bölümlerde iş icabı araç kullanacak, gerisine araç yok, bölge müdürü vs ona sadece işte kullanmak amaçlı araç tahsis edilecek, geri kalanlar işe uygun genel kullanıma sunulmuş araçlara binecek, vekillere gelince, ne arabası, nasıl gidiyorlarsa gitsinler, yayan kendi araçları yada toplu taşıma, seçsinler, Meclise özellikle araba yok :angry:

çok isteyen varsa kamuda şahsi parasıyla alabilir...

ben başkan olsaydım yapacaklarımdan bir örnek :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gülkokan yazdı:

ayna altında kamera olmasına şaşıran adam orada rol yapıyor Shiftdeletin sahibi ve oldukça zengin 

o yüzden de izleyemiyorum zaten teknolociye muhtaç milletiz, öyle adamların eline kalmışsa sosyal medya ayağı var halimize

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

dışarda bittiydi galiba, sıra bizde ;)   aslında haklısın henüz bitmedi ama bitecek, galiba karsan 5 sene daha üretecekti şimdi hatırladım, şuan almazdım zaten sevdiğim bir kasada değil, üstelik karsan, karsan denince akla J9 dolmuş geliyor aklıma, öğğğk midem, seninki en güzel kasası bence, zamanında tabii :p

yanlış, tüm kamu sadece gerekli bölümlerde iş icabı araç kullanacak, gerisine araç yok, bölge müdürü vs ona sadece işte kullanmak amaçlı araç tahsis edilecek, geri kalanlar işe uygun genel kullanıma sunulmuş araçlara binecek, vekillere gelince, ne arabası, nasıl gidiyorlarsa gitsinler, yayan kendi araçları yada toplu taşıma, seçsinler, Meclise özellikle araba yok :angry:

çok isteyen varsa kamuda şahsi parasıyla alabilir...

ben başkan olsaydım yapacaklarımdan bir örnek :)

B sınıfı araçtan inip c sınıfına binilir mi be abi zaten. Akıl işi değil. Kült b cisin sen biliyoruz. Clioda kampana olsa keşke demişsin hatta bi ara. Kulislerde konuşuluyordu.. :tongue2:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Türkçe konusu zor konu.

bosch... motor güç ölçüm cihalzarını daha yeni getiriyor, ilkleriniden birini bizim servise kurdular, (hataya bak)

menü almanca, bence sorun yok ama neden türkçe olmasın dedik, 6 ay geçti , üstünde çalışıyoruz diyorlar, bir gece ansızın cihazı dağıttım , hdd yi söktüm , harici bağlandım, sabaha kadar türkçe yaptım, 3,5 floppy zamanı. bosch merkeze götürdüm, tek kopya mı kimsenin haberi var mı vs. imha et  bunu dediler...

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Erkut Uysal yazdı:

Ya taktıkları pahalı güneş gözlüklerinden yada çok yüksekten uçtukları uçaklardan olsa gerek gerçekleri göremicek kadar kör ve uzaktalar galiba bizi yönetenler ? Bilemiyorum... 

Görmediklerinden mi acaba? Yoksa bile bile tribünlere oynamak mı? Yaparsak biz yaparız :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gülkokan yazdı:

Boyut olarak togg için elimeki tek veri aks mesafesi 

rakipleri ile karşılaştırayım

kısacası togg boyutları d suv olarak gibi gözüküyor aks mesafesi olarak baktığımızda

togg 2890 mm

O zaman D suv olmalı sınıfı ? volvo xc90 gibi

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

O zaman D suv olmalı sınıfı ? volvo xc90 gibi

S90 ve XC90 E segment değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

B sınıfı araçtan inip c sınıfına binilir mi be abi zaten. Akıl işi değil. Kült b cisin sen biliyoruz. Clioda kampana olsa keşke demişsin hatta bi ara. Kulislerde konuşuluyordu.. :tongue2:

yok artık :D   b den inilip c ye binilirminin açılımı paramı var bilader tamamen duygusaldan kaynaklıydı ama dediğin gibi olsun :D

vallah şuan istesem kuga elektriğe geçerim gibi, ama bekleyeceğim, planım netleşmedi, araba işi aslında şartta değil, tamamen keyfi değişirim diyorum, mevcut araba her türlü yetiyor aslında, güçlü az yakan gelişmiş hemde 2 yaşında, yenilemek biraz saçma olucak ama keyif işte, öte yandan salla arabayı hayatını yaşa planıda cazip geliyor, dur bakalım hele şu şantiye kapansın emekli olayım bakıcam artık...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Yurdaer Elay yazdı:

Görmediklerinden mi acaba? Yoksa bile bile tribünlere oynamak mı? Yaparsak biz yaparız :) 

İsmi önemli değil bir sendika başkanı dediği gibi uyuyanı uyandırırsın ama uyuma numarası yapanı uyandıramazsın.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

S90 ve XC90 E segment değil mi?

artı E midir D midir, mondeo D de kalmış o aks ile

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Göktürk yazdı:

Hasarlı TOGG larınız ölü fiyatına alınır..

Uygun rakama menzil uzatılır

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

artı E midir D midir, mondeo D de kalmış o aks ile

Togg aks mesafesi 2800 mm ford dışındaki d lerden uzun e lerden kısa. Mondeo 2850 mm e ler 2900~2950mm arası.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Vatana millete hayırlı olsun.

Gördüğüm kadarıyla istediklerimi ve ihtiyaçlarımı karşılıyor. Sıra bize gelince benimkini satıp ben de alacağım. Eğer elimdekinin fiyatına daha güçlü ve elektrikli araba varsa neden pejo süreyim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hayırlı olsun. Daha üretim tam başlamadı ama seneye başlayacak. Gücüm yeterse almak isterim. Ucuz alternatifi olsa bile almak isterim. Niyetimiz belli olsun. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

10 sene vadesiz kredi vereceklerse baz modelden bir tane alacağım. hodrimeydan. ne renk olursa. haydi.

Mehmet Göktürk yazdı:

Hasarlı TOGG larınız ölü fiyatına alınır..

bataryasız mesela. zaten ölü fiyat olması lazım.

Mahmut Yıldız yazdı:

Ucuz alternatifi olsa bile almak isterim. Niyetimiz belli olsun. 

ucuz olamayacak belli ki. batarya korkunç pahalı olmalı.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Doğan Arşiray yazdı:

10 sene vadesiz kredi vereceklerse baz modelden bir tane alacağım. hodrimeydan. ne renk olursa. haydi.

bataryasız mesela. zaten ölü fiyat olması lazım.

ucuz olamayacak belli ki. batarya korkunç pahalı olmalı.

Muadili olan içten yanmalı motorlu araçlara göre biraz pahalı da olsa almaya çalışırım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tek araba olarak benim işimi görmez.. ikinci araba olarak da alacak durumum yok. 

Bana uymuyor maaleef. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ne kadarı yerli ne kadarı yersiz demek çok anlamlı değil. Hiç kimse otomobil gibi bir sanayi ürününü tamamen iç kaynaklar ile yapamaz Germanya dahil.  Amerika'da ayfon fabrikası yok ama değeri belli.

Ancak 'yapamaz dediler yaptık ahan da' gibi bir inat ile olmaz diye düşünüyorum. İlk birkaç yıl kar edemezler belli normal bir durum ancak uzun süre edemezlerse batış kaçınılmaz olur.

Karlılık burda önemli olacak. Devlet kurumlarına belli başlı kimselere satılmak için araba yapmak çok riskli bir durum. 

Benim şahsi fikrim ülkenin elektrik alt yapısına uygun, halkın tabanına hitap eden kolay ulaşılabilir bir model ile seri üretime girmeleri olurdu. 

Allah hayır etsin, olur inşallah batarsa da devlet destekli olduğu için zaten direkt olarak bize batacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...