İçeriğe Yönlendir

Peugeot 207'ye (2006-2012) Xenon olur mu?

Onur Arslan1679652570

Recommended Posts

Can Ekin

yok öyle aşırı rahatsız eden bir parlama yok..

karşıdan gelenlerdende tepki aldığını hiç duymadım..

ama bana göre fzla mavi gene..

cyclone u dha önce duydum ama ballastının hella olduğunu bilmiyrdum..

ahh merceksiz bi far da göreydik..istediğim 6000K rengi hala bulabilmiş değilim..

dün gece yolda bi 147ci arkadaşla denk geldik..

yanyana giderken jant mant dedik xenon orj. die sordum yok soradan taktm dedi ama markayı soramayı unuttum o an.. ki ışığın rengi falan tam istediğim gibiydi,mavilik var demeniz çok zor %75-80 beyaz gibiydi..(bidaha görürsem önünü kesicem zaten :) )

nese Orman ım sanada allah kolaylık versin bu işe karar verdiysen :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Can Akaltun
(düzenlendi)

aldıgım 207 ye xenon ve orjınal projektorlu far uygulaması yaptırdım

kardeş 207 ler ıcın yardımcı olabılırırm

ekte de cektıgım resımlerı koyuyorum :good2:

mail,msn :akaltun@gmail.com

post-408-1160183738_thumb.jpg

post-408-1160184395_thumb.jpg

post-408-1160184411_thumb.jpg

post-408-1160184437_thumb.jpg

post-408-1160184458_thumb.jpg

tarihinde canakaltun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolga Polat1679652567

:good1:

Güzel olmuş, güle güle kullan. :good2:

Xenonlar kaç K ve markası nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

resimlerde 6000K'dan daha mavi gibi duruyor

Yorum bağlantısı
Can Akaltun

valla 6000K

asıl 4300 ıstıyodumda yoktu

bunu taktırmak zorunda kaldım

4300 le degısı jm yapabılırım ama

varsa degısmek ısteyen

Yorum bağlantısı
Guest t-can

ben de orjinal philips 4300k ampul var. h7..düşünürsen takas edebiliriz..

Yorum bağlantısı
Can Akaltun

4300K h7 kit arıyorum iyi bı marka olursa ıyı olur nerde bulabılırım bı yardımcı oursanız tanıdıgınızda falan acıl lazım cıkma olmıcak

Yorum bağlantısı
Can Akaltun

sagol abi fiyatlar abaktim

500 milyonlik set anladigim kadariyla gercek bi set didil

bide set te istedigim renk yok ben 4300kelvin istiyorum

yani standart xenon rengi 'stiyorum

tek tek alindiginda ampuller ballastlarda gerekiyo

o siteden baktigimda hangi ballastlardan almam gerekiyo

benim 6000k cyclonun ballastlari 4300k philips ampullerini calsitiriri mi _

Yorum bağlantısı
Can Ekin

ballast çalıştırırda soket uymaz büyük ihtimal..

buarada o sitede yazdığına göre interpower yada kraftone setleri 4300K lık ampulle fark ödeyerek alınabildiği yazıyor..

yani 4300K war.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Onur Arslan1679652570

Eveeet, bugün büyük bir korku ile gittiğim montaj safhasından sanırım başarı ile döndük ;)

Öncelikle farın iç kısmını kırmış bulunmaktaymışım. Sadece bir ampul soketini sökmeye çalışırken iç kısmını tutmazsanız 207 farını mahvedebilirmişiz arkadaşlar, aman dikkatli olalım :) Hakan abi sağolsun, kırılan yeri keşfedip arka kısmından bir vida atarak sorunu çözdü. Kafama en çok takılan kısım böylece halledilmiş oldu.

Şkinci olarak da Xenon montajına geçtik.

Biliyorsunuz önceki başlıkta xenon ampulü şapkaya değiyor demiştim. Meğer yarım cm kadar boşluk kalıyormuş, gündüz gözüyle bakınca fark ettik :) Orada da derin bir "ohhhh" çektim :) Kılavuzdaki "at least 5mm" ibaresini görüp, fara bakıp "var orda yarım cm" diyerek içimizi de ferahlattık :)

Kiti sabah saatlerinde taktık ve akşam olması için baya sabrettim :) Aksi gibi dışarı da çıkamadım, sırf fotoğraf çekmek için aşağı indim ama onlar da çok düzgün olmadı. Bir de ışık dağılımını gösterecek bir düz duvar bulamadım :D Sağolsunlar otoparkımızın her tarafı yeşillik :) Fakat anladığım kadarı ile şapkayı vs.'yi de bozmadığımız için ışık dağılımı bozulmadı. Sizler de bakıp daha iyi anlarsınız tabi...

Fotoğraflar çok düzgün olmadı dediğim gibi. Fakat aydınlatma çok değişti, baya güzel oldu. Hatta akşam farları açınca, yüzümde bir gülümseme belirdi :D

008.jpg

007.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Allah yüzünüzdeki gülümsemeyi hiç eksik etmesin..

Bu resimlere bakarak söyleyebileceğim tek şey, Bahçenin çok güzel olduğu.. ;)

Güle güle kullanın..

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Güle güle kullan Onur. Tahmin ettiğim kadar dağınık değil sanki. 25 metre uzaktan fara bakınca göz alıyor mu ? Duvar resmi olsaydı dağılım daha net belli olacaktı, karşıdan çekilmiş resimler de çekebilirsen görmüş oluruz.

Yorum bağlantısı
Onur Arslan1679652570

Sağolun teşekkürler...

Evet abi galiba çok dağılmadı. Bir de takıldıktan sonra sanayide far ayarı yaptırdım. Oraya götürdüğümüzde de şu düz çizgi ve sonra açı yaparak yukarı çıkan çizgi şeklinin abuklaşmadığını fark ettim.

Acele bir düz duvar bulmam lazım, bitkilere tutunca olmuyor ;). 25 metre olayı aklıma geldi abi, arabadan inip biraz uzaklaşıp baktım falan, normal far gibi geldi valla ne diyim :) Fırsat bulursam akşam bişeyler yapmaya çalışayım daha düzgün şekilde.

Yorum bağlantısı
Onur Arslan1679652570

Tekrar selam, birkaç yeni fotoğraf çektim. Dışarıdan çekilmiş fotoğraflarda sanki stad projektörü gibi çıkmış farlar ;) Bu fotoğraflarla birşey anlaşılır mı bilmiyorum ama çıplak gözle bakınca görüntü kesinlikle böyle değil ve göz almıyor :) Telefon kamerasıyla çekmek zorunda kaldım, galiba fazla tepki veriyor :)

002.jpg

001-1.jpg

Bu da duvara yansıması... Arkadaşı eve bıraktıktan sonra düz duvarı görünce atladım, yola dik durup duvarda fotoğrafı çektim :) Şyice yaklaşamadım kaldırım vardı, böyle çektim artık :)

004-1.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şyice yaklaşamadım kaldırım vardı, böyle çektim artık ;)

Şyice yaklaşmayacaktınız ki, 10 metreden falan çekecektiniz..

Voltron beğenmez yine bu resmi.. :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Telefon kamerası pek hassas çekememiş anlaşılan, duvar resminde üstteki sarı alanlar normalde de var mı yoksa telefonun bir saçmalığı mı acaba ? Biraz daha geriden çekersen (Mehmetin dediği gibi 10 metre falan) daha belirleyici olur.

Yorum bağlantısı
Onur Arslan1679652570

Hmm beceremedik anlaşılan ;) Tamam başka bi duvar bulduğumda yine deneyeceğim :)

Üstteki sarı alanlar çok belirgin olmamakla beraber, evet var.

Yorum bağlantısı
Ahmet Göker Derya1679652568

Duvar resimlerini cep telefonu yerine fotoğraf makinası ile çekerseniz daha iyi olur. Çünkü kit uygulanması sonrası kesilme çizgisinin üstüne ışık ne şekilde sızıyor tam net belli olmuyor. Yine de çok başarılı,hayırlı olsun...

Yorum bağlantısı
Onur Arslan1679652570

Çok teşekkürler, 1-2 resim daha çektim aynı telefonla... Akşam buraya koyacağım. Fırsat bulduğumda makine ile de düzgün fotoğraflar çekmeye çalışacağım.

Bir de bir arkadaşın arabasının arkasına geçip aynalarından farlara bakmasını istedim. Çünkü göz alıp almama olayına acayip takmış durumdayım. Küfür yemek istemem :)

Aynalardan bakıp bir problem olmadığını söyledi, sadece sanki Crystal Vision, Silverstar vs. gibi bir ampul takmışım gibi bir renk varmış :)

Çok teşekkürler tekrar...

Bu arada deneme yaptığımız arkadaşın aracı makyajlı kasa Clio RS, standart donanımında Xenon var. Mercek gerçekten süper bir olaymış. Bu kadar keskin ve net çizgiler, güzel bir aydınlatma alanı vs., gayet güzel görünüyordu :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Bu arada deneme yaptığımız arkadaşın aracı makyajlı kasa Clio RS, standart donanımında Xenon var. Mercek gerçekten süper bir olaymış. Bu kadar keskin ve net çizgiler, güzel bir aydınlatma alanı vs., gayet güzel görünüyordu :)

İnceden kaşınmalar başlıyo gibime geldi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu kaşıntı başladıysa kolay kolay geçmez, iğnesi ilacı da yoktur.. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...