İçeriğe Yönlendir

Peugeot 207'ye (2006-2012) Xenon olur mu?

Onur Arslan1679652570

Recommended Posts

Selçuk Keleş
bende mercek var zaten bu yorum kımeydı?

bıde herseyın adı adaptor bana tam olarak neyı almam gerektıgını lınk, resım varsa soyleyebılırmınız elımdekı d2s lerı bende bulunan ballastlarla beraber kullanabılmem ıcın gereklı olanları yanı.

nerde bulabılecegımıde soyleyebılırsınız cokcok daha da ıyı olur

ben sıızn kadar cok anlamıyorum sonucta bu ısten elımden geldıgınce kendı basıma bsıyeler yapmaya casısıyorum

1- Daha önceki mesajlarımda ampule takılmış H7 metal soketi var bilezik gibi. Onun gibi birşey kullanarak (ya da uydurarak) D2S ampulü farın H7 ampul deliğine düzgün oturtabilirsin.

2- Daha sonraki mesajımda ise kırmızı konnektörlü aparatı da balasttan D2S'i beslemek için kullanacaksın.

Umarım bütün bunları yaptıktan sonra sağlıklı bir sonuç elde edebilirsin, odaklamada sorun çıkacak gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Keleş
parcalaım geldı en kısa zamnda 4300k d2s lerı baglayıp resım gonderıcem

:)

Yorum bağlantısı
Can Akaltun

osram d2s ampullerı aldım ve hazır tatil diye adaptorlerle d2s lerı takıyım dedım fakat benım ballastımla aldıgım adaptorun soketlerı uymadı bırbırıne

sımdı ne yapıcam bılmıyorum

hanı uyardı bırbırıne voltron ustad

Yorum bağlantısı
Can Akaltun

aldım dostum ya bu o pul gıbı olan adaptorden bı de o kırmızı uçlu soketten aldım

dedıgınız gıbı

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
osram d2s ampullerı aldım ve hazır tatil diye adaptorlerle d2s lerı takıyım dedım fakat benım ballastımla aldıgım adaptorun soketlerı uymadı bırbırıne

sımdı ne yapıcam bılmıyorum

hanı uyardı bırbırıne voltron ustad

Ben uyar demedim ki, tam tersine daha önceki mesajımda kendi balastının uçlarının farklı olduğunu belirtmiştim. Almadan önce D2S adaptörünün konnektörünü resimden incelemedin mi ? Yeni aldığın kırmızı adaptörün uçlarındaki konnektörler uymuyorsa kablonun ucundan kesip konnektör takıcaksın, tabii ki balastın ucuna takılabilecek konnektörler bulman gerekiyor.

Benzer bir durum başıma gelmişti, ancak bende durum biraz farklıydı, ampulün ucundaki konnektörler uymamıştı ve o konnektörlerden getirtmek zorunda kalmıştım, daha sonra da ara kablo yaptım. Resimde solda ampulden gelen konnektörler, ortada yaptığım ara kablo sağda ise balasttan gelen konnektörler görünüyor. Aslında bu tip uydurma işlemleri güvenli bulmuyorum.

post-5-1209021594.jpg

Yorum bağlantısı
Can Akaltun

bende guvenlı bulmuyorum oyuzden bu gun aldıklarımı mtec ballastla denedım peugeot servısınde

oda teshır ıcın bı fara monte etmıslerdı

denedım benım adaptor falan calısıyo catır catır mtec ballastla sımdı mtec ballast almayı dusunuyorum aynı zamanda

hıdconceptten almıstım

adamlarada bolyle boylle dedım soketlerın resmını cekıp yolladım

sımdı bana uyumlu seyden gonderıyolar

bızım problememız bu falan dedıler sadece 8 dolara uyumlu adaptor gonderıyolar

baya ılgılı adamlar

sevdım hıdconcptı guvenle alısverıs yapılabılır

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bu işin en sağlam metodu merceklerini, balastını ampulünü D2S altyapısına göre değiştirmen. Şlerde muhtemelen bunu yapmak isteyeceksin, böyle uydurma çözümler astarı kılıfını geçip çok fazla uğraştırıyor.

Yorum bağlantısı
Can Akaltun

hareler kotu

cumartesi gunu

d2s ampulumu tabiri caizse cuk diye adaptorle farıma taktım

tabı bu ıslem ocesı tamponu ve farları soktum

sonra hidconceptten aldıgım d2s connectorunu taktım

bu arada yeni mtecc 600 k kit aldım

onun soketleri uyumluydu benim connectore bua rda once dısarda casllsıyo mu dıye deneme yaptım calsıyo resım falanda cektım

onları da yollıcam bı ara uzun vaktım oldugunda

ancak

soketı fara taktıktan sonra sunu farkettımkı

soketın ucu dısarda kalıyo farın kapagını kapatamıyorum

buyuk geldı yanı kırmızı parca

bende sonra devam etmedım 600 k metec kitin icinden cıkan ampulu

taktım

bı sure operasyonu beklemeye aldım

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Yetkin Zeki Yılmaz

arkadaslar oncelikle kolay gelsin arabayi yeni aldim ama daha plakayi beklerken xenon taktiriyim diyorum 4200 K philips veya hella H7 taktirmayi dusunuyorum fiyati uygun bulabilecegim birileri varsa ve yardimci olursaniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yetkin Zeki Yılmaz

merhabalar arabanin farlari H7 ve ona uygun xenon aldim 4200K philips ama servis hata olabilir imza at6man lazim diyor kimiside peuogeotlarda xenon sorun veriyor diyorlar sizce taktiriytim mi kararsiz kaldim guzelim kit evde yatiyor

post-156-1240142396_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Servise taktırmak zorunda değilsin ki. Bir elektrikçide taktır olsun bitsin. Sorun çıkarsa zaten servis te buna bişey yapamayacağından söktürüceksin ya da çözüm metodu araştırıcaksın mecburen.

post-5-1240211603_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Yetkin Zeki Yılmaz

Arabayi yeni aldim 20 gun oluyor philips 4200K xenon kit aldim ancak araca uygulayip uygulamamakta tereddutlerim var kaputu acinca sanki yer yokmus gibi gozukuyor tavsiyeleri olanlar bildirirse sevinirim

Yorum bağlantısı
Yetkin Zeki Yılmaz
http://www.geceucusu.com/mods/xenon/20 'de örnek bir montaj var, ondan yararlanabilirsin. Zaten daha önce montaj yapmış tecrübeli birine taktırırsan toz-kir ve hareketli parçalardan uzak uygun bir yer bulacaktır. Endişe etmek yersiz.

votron yalniz aracin kaputu acinca soka girdim arabanin her yeri motor kiyamiyorum nasil sakliycaklar nereye monte ettircekler yani bu arabada calisilmis mi onceden haberin var mi yardimci olursan sevinirim

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Linkte örnek var ya işte. Orijnal farların balastları farın altında olduğundan motor kısmına yerleştirilmezler. Farın altına sığıyorsa balast oraya da konabilir ama izolasyonuna dikkat etmek gerekir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cihan Asi
4300K h7 kit arıyorum iyi bı marka olursa ıyı olur nerde bulabılırım bı yardımcı oursanız tanıdıgınızda falan acıl lazım cıkma olmıcak

4300k h7 kore-alma ortak fırma yapımı kit var

ben cok memnunum aydınlatma ve renk super oldu

ıstersenız sıze temın ederım

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Onur Arslan1679652570

Madem hazırda konu var, buradan devam edeyim bari, eski konumdan :)

Evet kaşıntı geçmedi ve 207'nin mercekli farlarını almaya karar verdim.

Mercekli farlar da H7 sanırım, elimdeki Xenon'ları kullanabileceğim galiba.

En düşük 430 lira civarında buldum. Sağ ve sol diye ayrı ayrı. Farlar Valeo marka bu arada.

Daha uygun fiyata bulabileceğim bir yer var mıdır?

Yorum bağlantısı
Onur Arslan1679652570

Mesajı yazdım ama dün biraz araştırmadan sonra pek de daha uygun fiyat bulamadım.

Biraz da aceleci davranıp, tanesi 420 liradan iki adet mercekli far aldım.

Mevcut farların içine mercek koydurmayı çok düşündüm ve istedim aslında ancak bir tanıdıkla konuştuğumda 207'nin farlarının bela olduğunu, merceği koyacak kişinin 2 fardan 1 tane imal edebildiğini, bu durumda bir fara daha ihtiyacım olduğunu, bu sayede astarının yüzünden pahalıya gelebileceğini söyleyerek, sen en iyisi direk mercekli al dedi.

Beni de uygulamanın başarısız veya hatalı olması ihtimaline karşı kaşıntı tuttu ve merceklileri sipariş verdim :)

Voltron, abi sizler söylemiştiniz bu kaşıntı fenadır diye, cidden de öyleymiş, bu iş için harcayabilecek parayı da bulunca kaşıntının aslında hiç geçmemiş, sadece bir yerlere gizlenmiş olduğunu fark ettim :D

Sırada kendi standart farlarımı satabilmek var, bakalım becerebilecek miyim :)

Bu arada sizin ana sayfada modifiyeler vardı, onlar nereye uçtu?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Tekrar hoşgeldin :) Mercekli far almakla çok iyi etmişsin valeo'ları açabilmek imkansız gibi. Kitlere çok para vermeye değmez.

Butcher veya impress ile temasa geçebilirsin, kit satışı yapıyorlar.

Sitedeki içeriği foruma aldık, site yok artık. Ordaki modifiyelerin çoğunluğu forumdaki modele ait konusunda oluyor zaten.

Gelişmeleri bekleriz.

Yorum bağlantısı
Onur Arslan1679652570
Tekrar hoşgeldin :) Mercekli far almakla çok iyi etmişsin valeo'ları açabilmek imkansız gibi. Kitlere çok para vermeye değmez.

Butcher veya impress ile temasa geçebilirsin, kit satışı yapıyorlar.

Sitedeki içeriği foruma aldık, site yok artık. Ordaki modifiyelerin çoğunluğu forumdaki modele ait konusunda oluyor zaten.

Gelişmeleri bekleriz.

Hoşbulduk abi...

Kit satışı derken? Şu an normal farlarımda Mtec H7 6000k Xenonlar var, direk eskilerinden çıkar buna tak şeklinde kullanabilir miyim, bir sorun olur mu?

Yorum bağlantısı
Onur Arslan1679652570
Hm doğru ya.

Tak çalıştır o zaman. :)

Ha eyvallah, kit diyince korktum bi an :D

Bu arada halojen far için yapılmış mercekle, xenon için yapılmış merceklerin de farklı olduğunu öğrenmiş bulunuyorum :)

Aydınlatma açısından acayip farklar var mı? Gerçi şu anki halini halojen far merceğine çevirince bile daha iyi bir sonuç alacağım gibi...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Kesilme çizgisi xenondaki gibi güzel mor olmuyor, performansında da epey fark olabiliyor ama merceğe göre de değişebiliyor. Şu ankine göre farkı hissedeceksin "hiç iyi aydınlatmıyor" diyeceksin sonra gözün alışacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...