İçeriğe Yönlendir

VW Golf 7 (2012-2019) xenon far

Gencay Bengli

Recommended Posts

Erdem Doğan
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Golf kaç model ?

Bağzı ECU larda Vagcom ile ilgili ayar yok da ondan dedim.

Golf 7 diyor. Bu modelde hem xenon hem halojen var. Muhtemelen ayni ECU yu kullaniyordur ve secenek vardir.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Evet 7 yi sonradan gördüm.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yalnız Golf 7 deki en büyük sorun online kodlama istemesi 😊 Tak kodla çalıştır olayı olmayabilir ya da herkes yapamayabilir.

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:

Yalnız Golf 7 deki en büyük sorun online kodlama istemesi 😊 Tak kodla çalıştır olayı olmayabilir ya da herkes yapamayabilir.

arabayı modeme mi bağlayacağız?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağlar Bayur yazdı:

arabayı modeme mi bağlayacağız?

Abi belirli bir model yılından itibaren (yanlış hatırlamıyorsam 2012) bilgisayardan vagcom kodlaması online destekli. Deyim ki genel merkeze bağlanıyor genel merkez onay veriyor gibi birsey. Buda vagcom kablosu olan herkesin yeni araclara kodlama yapamaması demek oluyor. Bende Vag 10.6 kablo 2009 modele kadar olan birçok şeyi açıyor. İnternetin kapalı olması gerek ki güncelleme alıp kablo çöp olmasin bu sebeple klon kablo kullanımını kısıtlıyor sistem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:

Abi belirli bir model yılından itibaren (yanlış hatırlamıyorsam 2012) bilgisayardan vagcom kodlaması online destekli. Deyim ki genel merkeze bağlanıyor genel merkez onay veriyor gibi birsey. Buda vagcom kablosu olan herkesin yeni araclara kodlama yapamaması demek oluyor. Bende Vag 10.6 kablo 2009 modele kadar olan birçok şeyi açıyor. İnternetin kapalı olması gerek ki güncelleme alıp kablo çöp olmasin bu sebeple klon kablo kullanımını kısıtlıyor sistem.

bi park ampülü değişeceğiz de, ikametgah mı alalım nasıl bir zulümdür

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

50 TL yazılım 130 TL wi-fi obd2. Bitti

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

50 TL yazılım 130 TL wi-fi obd2. Bitti

genel merkez falan denmiş orası nerede

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

Sdfstf

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Sdfstf

yola çıkayım geliyorum

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağlar Bayur yazdı:

😀 Ben detayı tam anlatamadım. Kodlama için online sistemden onay almak gerekiyor. Komple sistem değişecek burada ama. Xenon iptal edilip LED takılacak.

Çağlar Bayur yazdı:

Ben onu daha net anlaşılsın diye örnekleme yapmıştım 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

biz şahin L de ne ampül istersek takardık, genel merkez onayı olmadan

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Metin Akbal yazdı:

Birçok araca vagcom ile bağlandım, bu online işini ilk defa duydum ama. Not: klon kablo kullanıyorum. Yazılımdan otomatik güncelleme denetimi kapalı. İnternete bağlanmak problem olmuyor.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

Wolfsburg mu acep :D 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Çağlar Bayur yazdı:

biz şahin L de ne ampül istersek takardık, genel merkez onayı olmadan

Ben hala öyle yapıyorum, hatta fantazi yapıp farklı ampülleride deniyorum 

Ne o öyle alman arabası aldık diye almandan izin mi alacağız... 

Havuzlu paspas alıncı Vagcom kodlaması istiyor mu acep :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Golf kaç model ?

Bağzı ECU larda Vagcom ile ilgili ayar yok da ondan dedim.

2013 model 140 binde

Metin Akbal yazdı:

Olay çok enteresan olmaya başladı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

yola çıkayım geliyorum

Taşındık biz

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben derdimi tam anlatamadım ama neyse 😊 Bu halojen yerine LED takmak gibi değil. Neredeyse komple sistem değişecek vs. Bazı donanım değişimleri için online kodlama olayı var. Benim Ankara daki ustam 2013 Golf 7 ye hayalet ekran pla otomatik park fren şerit takip tabela okuma vs ekledi ve bunlar için online kodlama gerekti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Metin Akbal yazdı:

Ben derdimi tam anlatamadım ama neyse 😊 Bu halojen yerine LED takmak gibi değil. Neredeyse komple sistem değişecek vs. Bazı donanım değişimleri için online kodlama olayı var. Benim Ankara daki ustam 2013 Golf 7 ye hayalet ekran pla otomatik park fren şerit takip tabela okuma vs ekledi ve bunlar için online kodlama gerekti.

Orayı anladım ben, burada yapılacak olan fara mercek takılıp eski elektrik tesisatı kullanılacak.

Herhangi bir ilave çıkarma yok sistemi etkileyecek, sadece arabanın ampul denetimi kısmı değiştirilecek.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Orayı anladım ben, burada yapılacak olan fara mercek takılıp eski elektrik tesisatı kullanılacak.

Herhangi bir ilave çıkarma yok sistemi etkileyecek, sadece arabanın ampul denetimi kısmı değiştirilecek.

Emin miyiz 😊 Xenon balast vs iptal edilecek. Ampul denetimi kısmı nasıl değiştirilecek sorun orda zaten. Hem mercek hem ampul sistemi komple değişecek. Mercek bixenon olunca biled olunca belkide selektör bile atmayacak. Bu arabadaki Valeo mercekte de devre var selektör için. Selektör süresini uzatıyor muhtemelen. Karaduzen halojen olsa iş daha kolay ama bundaki süreç daha sıkıntılı. Sadece tesisat değil yani mesele. Tesisat en basiti.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Metin Akbal yazdı:

Emin miyiz 😊 Xenon balast vs iptal edilecek. Ampul denetimi kısmı nasıl değiştirilecek sorun orda zaten. Hem mercek hem ampul sistemi komple değişecek. Mercek bixenon olunca biled olunca belkide selektör bile atmayacak. Bu arabadaki Valeo mercekte de devre var selektör için. Selektör süresini uzatıyor muhtemelen. Karaduzen halojen olsa iş daha kolay ama bundaki süreç daha sıkıntılı. Sadece tesisat değil yani mesele. Tesisat en basiti.

Üzerinde mercek varmış zaten hocam. Balastlar aynı kalır sadece mercek değişecek, burada ayar gerektiren bi durum yok. Ampul tipi değişirse balast ile ampul arası kablo belki sorun çıkartır. Bi led takarsa balastları iptal edip balastı besleyenden direk akım alacak onu da kodlama ile yapabilir.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Üzerinde mercek varmış zaten hocam. Balastlar aynı kalır sadece mercek değişecek, burada ayar gerektiren bi durum yok. Ampul tipi değişirse balast ile ampul arası kablo belki sorun çıkartır. Bi led takarsa balastları iptal edip balastı besleyenden direk akım alacak onu da kodlama ile yapabilir.

E inşallah diyelim o zaman 😅

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Gencay Bengli

Geçen sene bu zamanlarda sizlerin değerli fikirlerini alıp, ekonomik sebeplerle xenonlara birşey yaptıramamıştım. Bugün sol kısa farı kontrol edin dedi ve maalesef sol farı kaybettik. Araç tam 160bin kmde.  Arada geliyor ama rengi sarımtrak bişey, aydınlatması da çok kötü. Orjinalliği seven birisi olarak led'e geçmek istemiyorum. Ampul değişimi yapayım diyorum; ama xenonlar malumunuz pahalı. 

Osram için mücadele vereceğim fakat 4300 mü 6000 kelvin olanı mı hangisi bizi ve karşımdakini mutlu eder?

Fiyat performans olarak önerebileceğiniz daha önce tecrübe ettiğiniz bir marka var mı?

Değişimi ben yapabilir miyim ?

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

4300 yada 5000 üzeri performans azalir

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Maksimum 5000k. Fara arkadan ulasilirsa yapılır. Valeo marka olması lazım Golf ün. Mercek kendinden tutuculu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...