İçeriğe Yönlendir

VW Golf 7 (2012-2019) xenon far

Gencay Bengli

Recommended Posts

Nihat Akbaş
(düzenlendi)

arkadaslar merhaba oncelikle sizden cok sey ogrendıgımı belırteyım farlarımı degıstırdım ılk olarak ampulu ters takan elektrıkcı yuzunden yola sıyah golge atıyordu  cok arastırma yaptım sonradan duzeldı fakat baska sıkıntılarım var far cızgısını halledemedım nııyetım kımseyı rahatsız etmek degıl ama  sag ıle solun aynı olmasını ıstıyorum bıraz sımetrık bır ınsanım solun ışıgı kesık yerden yukarıya dogru cıkıyor bu ayarlamayı naasıl yapabılırım daha dogrusu olması gereken ayarı

IMG_7219.JPG

IMG_7237.JPG

IMG_7238.JPG

tarihinde nihat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Farın arkasında ampul değişim kapağının hemen yanında diye hatırlıyorum içe kıvrımlı dişli parça var.Kalın agzı olan yıldız tornavida ile ayar yapabiliyorsunuz.Yapamıyorsanız merceğin takılı olduğu dış çerçevenin içten mafsal tip mekanızma yerinden çıkmış olabilir.Bu zor olasılık fakat ampul takarken aşırı bastırma yapıldı ise normal.Bu farlarda bu parçalar çok nazik oluyor.

Sol farın çizgisinden bahsediyorsanız.Farın camı açılacak merceğin vidaları gevşetilecek vida iç delikleri milim boşluklara sahip resme göre mercek 1mm dahi ters yöne çevrilirse çizgi düzğünlüğü yakalanabilir.

Bu farlarda ki merceklerin h7 ampul takılış şekli ampul tutucu metalinin şekli yanılttığı için ters takılma yapılabiliyor.Aynı tip 2 farda yanlış yönde ampul takma ile karşılaştım. 

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Akbaş
4 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Farın arkasında ampul değişim kapağının hemen yanında diye hatırlıyorum içe kıvrımlı dişli parça var.Kalın agzı olan yıldız tornavida ile ayar yapabiliyorsunuz.Yapamıyorsanız merceğin takılı olduğu dış çerçevenin içten mafsal tip mekanızma yerinden çıkmış olabilir.Bu zor olasılık fakat ampul takarken aşırı bastırma yapıldı ise normal.

Bu farlarda ki merceklerin h7 ampul takılış şekli ampul tutucu metalinin şekli yanılttığı için ters takılma yapılabiliyor.Aynı tip 2 farda yanlış yönde ampul takma ile karşılaştım. 

oktay hocam o bahsettıgınız dıslının harıcınde 3 tane daha ınce cıvata var onlarla da ayar yapabılıyorum ama duz bır cızgı nasıl elde edebılırım ve ayarlama nsıl olur yanı hangısı ıce dogru dısa dogru onu yapamıyorum

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Golf farında uzun hüzme ayarı replikada olsa ayrıdır diye biliyorum.Siz bu mercek tarafında olan 2 ayar vidası ile oynayacaksınız.

Yorum bağlantısı
Nihat Akbaş

Golf farında uzun hüzme ayarı ayrıdır.Siz bu mercek tarafında olan 2 ayar vidası ile oynayacaksınız.

tesekkurler hocam o zaman yarın bıraz daha kurcalıyım :) bakalım ne cıkacak olmasa yıne resım atarım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Akbaş

Mesaj içine soy isminizide yazabilirseniz Selçuk ustam isim düzeltmesini yapabilsin.

nihat akbas hocam  bırde farın hangı ayarı sıkıntılı yorum yapabılırsenız uzerınde yogunlasayım sıze zahmet

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Sağ far ayarını sol fara göre sola doğru uzanan çizgi düzleşecek şekilde aşagı çekerseniz simetriyi yakalayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Nihat Akbaş
6 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Yalnız birde aracın far ayarını kesinlikle düz zeminde ve en az 10 metre civarında ayar yapmalısınız.Yada Düzgün far ayarı yapan bir yer var ise makinada yaptırabilirsiniz.Yoksa aynen tarif gibi olacak ve linki inceleyiniz.Faydası kesinlikle olacaktır.

http://www.geceucusu.com/topic/2417-far-seviyesi-nas%C4%B1l-ayarlan%C4%B1r/ 

cok tesekkur ederım hocam gercekten makbuke gectı yarın tekrar denıyecem olmazsa bı daha resım atarım  ıyı geceler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

İlgili konuyla birleştirildi, foruma giriş adınız değiştirildi.

Yorum bağlantısı
Nihat Akbaş

degerli üstadlarım daha öncede açmıştım konuyu ama bulamadım önceki konuyu farlarla ilgili çizgi sıkıntısı çekiyorum en ideal far çizgisi nasıl elde edebilirim nerde yanlış yapıyorum

IMG_7259.JPG

IMG_7261.JPG

IMG_7262.JPG

IMG_7263.JPG

IMG_7264.JPG

IMG_7265.JPG

IMG_7266.JPG

IMG_7267.JPG

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Oktay Toker

Kastamonu'dan bir arkadaşımızın Golf 7 aracı için almış olduğu junyan tip farların mercek performansını begenmediği için geçen yıl sonunda Hella intemo bi-xenon, mercek,gen5 balast d1s xenon kit ve uzun hüzme kısmına minik bosch xenon merceği kısmını sabitleyip parklarda yanacak şekilde montajını yapmak Rabbimin izni ile yılın başında kısmet oldu .

1009.jpg

1014.jpg

1018.jpg

1020.jpg

1028.jpg

1030.jpg

1031.jpg

1032.jpg

1034.jpg

1036.jpg

1039.jpg

1040.jpg

14642707_1207982259245630_2130596401_n.j

14686157_1207982225912300_876565232_n.jp

14686639_1207982435912279_72384418_n.jpg

14696769_1207982245912298_265211674_n.jp

14741160_1207982472578942_367629471_n.jp

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

U şeklini beğeniyorum :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Adnan Çelik1679652695
On 03.06.2015 at 12:08, Bahri Bayram yazdı:

merhabalar.

golf 7 aracımda orj halojen far vardı.

yurtdışından xenon far takımı getirip monte ettim.

h7 soket yapısına sahip . mercekli ve perdeli (bi-xenon ) ayrıca uzunlarda da mercek perdesiz halojen takılı.

sistem şu şekilde çalışıyor.

kısa yanmazken selektör mercekli uzun halojenden atıyor.

kısa yanıkken hem mercekli kısa da perde kalkıyor hemde mercekli halojen selektör atıyor.

2 ay kadar kullandım ve h7 philips 4200k dönüşüm kitin (canbuslu) aydınlatmasından memnun kalmadığım için

OSRAM 66240CBI d2s sıfır ampul aldım orjinal.

bunu h7 yuvaya takmak içinde h7 to d2s ring adapter aldım kesim işlemini ve montesini sorunsuz yaptım.

ancak 3 günlük kullanımda 10-30 dk arası kullanım sonunda önce sağ aç kapa yapınca da sol far yanmamaya başladı.

kontak kapatıp 2 dk bekleyince de normal yanmaya başladı.

bu 3 gün içersinde sürekli oldu. bağlantıları kontrol ettim kablo vs temasssızlık varmı diye herhani bi sorun yok.

sonunda söktüm tekrar h7 ye geçtim aynı balast ve tesisatla 3 gündürde hiç bi sorun yok.

sorum şu

1.philips balast mı sorun çıkarıyor. gördüğüm araştırdığım kadar dandik h7 balastla bile d2s orj ampul kullanılıyor.

2.ampul de sorun olabilirmi ?

3. osramd2s cbi ampul kaç voltta çalışıyor.

yardımcı olabilecek fikir verebilecek olursanız sevinirim.

balat tipi linkte

http://www.hid-online.com/products/Philips-Original-CanBus-Slim-Ballast-Pair.html

Hocam iletişim kurabilir miyiz

Yorum bağlantısı
Erdi Ayaz

Merhaba, aranıza yeni katılıyorum , bilginiz gerçekten takdir edilir. Golf 7 bixenon plus farlarımın merceklerinin lekelenmesinden dolayı bir kez garantiden değişti, fakat sorun geri geliyor.
Bende farları açıp yeni clear mercek montajı yapıp aynı zamanda mavi mor yansımayı alabileceğim koito takmak istiyorum , düşünceleriz yorumlarınız çok değerli. Fikir verebilirmisiNiz. Saygılar..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Hazar Erulusoy
Merhaba, aranıza yeni katılıyorum , bilginiz gerçekten takdir edilir. Golf 7 bixenon plus farlarımın merceklerinin lekelenmesinden dolayı bir kez garantiden değişti, fakat sorun geri geliyor.
Bende farları açıp yeni clear mercek montajı yapıp aynı zamanda mavi mor yansımayı alabileceğim koito takmak istiyorum , düşünceleriz yorumlarınız çok değerli. Fikir verebilirmisiNiz. Saygılar..

Hoşgeldiniz. Koito mercek için aracınızın farlarını açmaya değer mi bilemiyorum. Lakin bildiğim birşey var oda vag grubu farları zor açıldığı. Sizin farda bu değiştiğini zannetmiyorum. Şimdi farı açıp garanti dışı kalma durumu da olacaktır. Yani leke nasıl birşey bir örnek fotoğraf var mı? Aydınlatma performansına etki eden birşey mi? Eğer etki etmiyor ise bence farları açarken alacağınız riski iyi düşünün. Ama tercih sizin tâbi ki.
Yorum bağlantısı
Erdi Ayaz

Hoşbuldum:)
Amacım koito için değil, yeni temiz mercek takmak. Açmışkende koito olması daha iyi gibi düşünüyorum.

19172fd83c13b1bb4d3abed7a9ad5cd6.jpg
Farlar değişmeden ki hali bu idi
Şimdi yavaş yavaş tekrar lekeleniyor

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Hoş geldiniz.

Takacağınız mercekte bir müddet sonra aynısı olacak bunun önüne geçmeniz zor.Farları açmakta epeyce zor  olacaktır.

Mecrcek İntemo yada Valeo diye biliyorum,günüdz farlı olanı Valeo ve söktüğünüzde sadece mercek camını kolanyalı mendil ile temizleyip mikrofiber bezle parlatmanız yeterli.İç reflektör aşırı sıkıntıya düştü ise aynı merceğin temizini bulursunuz takarsınız.

Mercek İntemo ise ve İlla clear lens için uğraşacaksanız bu başlıkta sanırım Sırrı arkadaşımızın aynı mercek için clear lens çalışmasını örnek alabilirsiniz.Valeo ise zaten hem başka merceği takmanız helede geniş tip olanlar asla diyebilirim mercek çerçevesi müsait değil,hem clear lens takma şansınız yok.

Sökerseniz orij,inal gündüz farlarını bulabilirsiniz ve aynen yerine oturabilir sanırım güzel olur.:good1: 

Yorum bağlantısı
Erdi Ayaz
Hoş geldiniz.

Takacağınız mercekte bir müddet sonra aynısı olacak bunun önüne geçmeniz zor.Farları açmakta epeyce zor  olacaktır.

Mecrcek İntemo yada Valeo diye biliyorum,günüdz farlı olanı Valeo ve söktüğünüzde sadece mercek camını kolanyalı mendil ile temizleyip mikrofiber bezle parlatmanız yeterli.İç reflektör aşırı sıkıntıya düştü ise aynı merceğin temizini bulursunuz takarsınız.
Mercek İntemo ise ve İlla clear lens için uğraşacaksanız bu başlıkta sanırım Sırrı arkadaşımızın aynı mercek için clear lens çalışmasını örnek alabilirsiniz.Valeo ise zaten hem başka merceği takmanız helede geniş tip olanlar asla diyebilirim mercek çerçevesi müsait değil,hem clear lens takma şansınız yok.

Sökerseniz orij,inal gündüz farlarını bulabilirsiniz ve aynen yerine oturabilir sanırım güzel olur.:good1: 

Çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için, 1 sene sonra sanıyorum önümü görmekte zorlanacağım. En olmadı yeni far alıp takarım :(

Farlarım valeo , golf forumda bu konu çok tatışılıyor. Şöyle bir söylemde geçti “ farların tahliye kanalları %30 açık olarak geliyor, bunun %100 e ayarlanması gerekiyor”

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Hava kanallarının bu durum ile alakası yok.Kanalların görevi iç sirkulasyonun dengesidir.Fabrika degerlerine göre testler sonrası ideal olan neyse o kadardır,Açlıan her kanal dengeyi bozar.

Mercekteki durum ısı ile yana havanın oluşturduğu islenmedir.Her farda olan bir durumdur.Bu durumda ne kadar yol yapılıyorsa ona baglı şekilde ilerler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ampullerin de bu islenmeye neden olabileceğini düşünüyorum. Ampuller değiştirildi mi ? 

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
1 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Ampullerin de bu islenmeye neden olabileceğini düşünüyorum. Ampuller değiştirildi mi ? 

Ben ampul değişikliği yapmadan önce ampulleri tozsuz bir ortamda minimum 1 saat çalıştırıp fara öyle takıyorum ve kapsüle dokunduysam suyla nemlendirilmiş pamuk yada mikrofiber bezle siliyorum . Kapsulde kalan yağlı veya kirli parmak izi ısıyla beraber reflektörde ise neden oluyor , bunu yaşayarak bizzat test ettim ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...