İçeriğe Yönlendir

VW Golf 7 (2012-2019) xenon far

Gencay Bengli

Recommended Posts

Selçuk Keleş
On 28.11.2020 at 20:10, Mustafa Yıl yazdı:

@Oktay TokerHocam merhabalar size ulasmaya calisdim cogu platformdan ancak donus olmadı.   numaranizi ozelden atarmisimiz lutfen 

İmzasında telefonu var. 

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Gencay Bengli

Birisi vasıtası ile golf aracımın farlarını gösterdim. Farlar yüzde 60 ömrünü tamamlamış dedi. 

Farı söküp içindeki merceği değiştirecek,farı da tamizleyecek. 5000 kelvin bir led mercek takacak. Bu işlemi farı açarak yapacak. 

200bin km 4 yıl garantili bu işlem için tanıdık vasıtası ile 5bin olur dedi. 

Birtek ne marka ürün takacağını sormayı unuttum. 

Bu arada orda takılan bir aracın farlarını yaktık gerçekten çok çok iyi bir aydınlatma vardı.

Karşıdaki insanı rahatsız edermiyim dedim yok dedi.

Ledler ilk günkü performansı ile ömrünün sonuna kadar gider mi dedim. Gider dedi

Farı açtın su aldı buğu yaptı .yapmaz dedi

Farlarımın mevcut durumu önleri buğulandı biraz, ışık şiddeti de xenon gibi değil.

Aracım golf highline xenon farlı.

İyi bir osram nightberak ampül ile ortamı biraz hareketlendire bilir miyim?

Beni biraz aydınlatabilir misiniz?

Teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Konunun uzmanı değilim ama yakın zamanda A6'nın farını açtırarak yeni bi-xenon mercek taktırdım, markayı ben de sormadım ama OEM çıkma bir mercek takıldı. İnanılmaz farketti. Orijinalin dışına çıkmamak adına ben olsam bixenon'dan devam ederdim. Arabnın konusunda fotoları da olması lazım.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Ben olsam mercekleri ve ampülleri yenilerdim. Farlara da açılmışken bi temizlik yapılır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

diğer konuda vardı bence far açılıyorsa, fırsattır bi led sisteme geçilebilir, masrafı aşağı yukarı da aynıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Eğer takılacak olan kalite ise bı xeona göre daha ömürlü ve parlak. Çakma ledler gibide değil. Ama hiç masraf etmeyeyim ışık düzelsin dersen merceği bile değişmeden yanık kısma bir miktar alüminyum folyo ve iyi bir ampulle verdiği kadar daha ışık verir. 

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Merhaba

peki bu işlemlere ne kadar ücret talep etti ? 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Bi-xenon şöyle bir aydınlatmayı veremez. Bi-led başka gerçekten.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Murat Öngür yazdı:

Merhaba

peki bu işlemlere ne kadar ücret talep etti ? 

5bin 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sene 2023. Gaz deşarj ampül kaldı 95'te. Taktır bi-led merceği. Bi-xenon ışık gücü olarak çok geride kalıyor artık

• Beğen 1
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Gencay Bengli yazdı:

led mercek takacak

Aracın far hatası vermemesi için modül de takılacak mı ?

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bunu sormadım. Daha doğrusu bilgim olmadığı için anahtar teslimi fiyatı öğrendim.

Merceğin ömrü bittiğinden, farların buğuluğundan dolayı osramın xeonon ampülü alsam boşa kürek mi çekmiş olurum ?

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Gencay Bengli yazdı:

Bunu sormadım. Daha doğrusu bilgim olmadığı için anahtar teslimi fiyatı öğrendim.

Merceğin ömrü bittiğinden, farların buğuluğundan dolayı osramın xeonon ampülü alsam boşa kürek mi çekmiş olurum ?

Far camı şeffaflığını kaybetmiş ise isterseniz içeri projektör takın faydası olmaz.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Vagcom ile ona ayar çekilebilir. Xenon ile Led in çektiği akım farklı mı ki? Halojen kadar enerji çekmiyordur ama.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hata vermiyor. Verirse de led ışık kaynağı seçimi yapılıp devam ediyor sistem. 15watt ile 65watt arası seçim var

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Gencay Bengli yazdı:

Farlar büyük ihtimal Valeo. Valeo merceği erken kararır sadece ampulle o iş olmaz.

Biled de beni korkutan LED ömrü tamamlanınca ne olacak o kısmı aşsam bende geçerdim 😊

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:

Farlar büyük ihtimal Valeo. Valeo merceği erken kararır sadece ampulle o iş olmaz.

Biled de beni korkutan LED ömrü tamamlanınca ne olacak o kısmı aşsam bende geçerdim 😊

bi hayva 2 lehim bir pasta

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bi led yağmurlu hava ve siyah asfaltta bi xenona göre daha mı iyi, bilmediğim için soruyorum,

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
(düzenlendi)
Mustafa Yanar yazdı:

Bi led yağmurlu hava ve siyah asfaltta bi xenona göre daha mı iyi, bilmediğim için soruyorum,

Üstadlar cevap verecektir, bildiklerimi aktarayım;

Siyah asfalt ve yağmurlu havada ışık şiddeti ve Kelvin değeri (ışığın renk skalası, soğuk-sıcak) önemli. 
Şöyle ki, kaba tabirle, ışık rengi soğudukça, yani beyazdan maviye doğru gittikçe, koyu asfaltta kayboluyor, soğuruluyor. 
Tam tersi beyazdan sarıya doğru gittikçe, soğurulma daha düşük, yani görünürlük fazlalaşıyor. 

Bi Led’ler 6000K Beyaz renkte genelde, Bi-Xenonlar orijinal ise 4300K Gün ışığı diye geçer. Normalde gün ışığı  her şartta daha iyidir fakat;

Bi led ışık şiddeti kısmında fark atıyor, oldukça yüksek aydınlatma gücüne sahip ve dağılım homojen olduğundan ışığın saçılması minimum, daha iyi aydınlatma vadediyor. 

Kullanıp tecrübe etmedim fakat gördüklerim bu şekilde. 

Hatam varsa düzeltin üstadlar, saygılar. 

tarihinde Celal Aydın tarafından düzenlendi
İmla
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Metin Akbal yazdı:

Led ömrü bende de soru işareti .Israrla 4 yıl garanti verdi. Bilemedim. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Golf kaç model ?

Bağzı ECU larda Vagcom ile ilgili ayar yok da ondan dedim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mustafa Yanar yazdı:

Valla halojene göre bixenon çok çok iyi onu test ettim 😊 Biledde yorum yok.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...